Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Доломит

Дайте ни вашите честни рецензии на продуктите, които сте използвали или сортове, които сте отглеждали с документация, за да я подкрепите!
Семена марихуана
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Накратко защо тук - защото тествах 4 различни продукта. Този на снимката е в пъти по-качествен от останалите 3. Основния тест , който натежа - разтвори се на 100% във вода доста бързо. Използва се като изкопаете и приготвите дупките(разбъркате го с преценената от вас почва) поне 2-3 седмици преди да пресеете растенията в тях, Или се добавя добре разтворен във вода в ниски дозировки и добре разбъркано после . Понеже покачва пх или трябва да е попрестояло в почвата или при поливането на разтвор с вода да бъде престояла повече от обикновенно и в комбинация с едно от следните противовеси меласа, петмез и от скоро виждам и водораслите вършат работа(дали за добавената меласа да подсиля ферментация или и те правят някакъв буфер). По-накратко ако познавам мястото и и съм имал каквито и да е проблеми с тези 2 елемента(калций и магнезий) това е решение изобщо да не ги мислите. Просто добавяте месец по- рано при приготвянето на почвата или добавяте добре разбъркано с престояла вода и престоял(1 ден готов разтвор меласа ). Струва 10 лв и не мога да кажа колко покрива ама да кажем може да покрие до към 7-8 огромни китки/дупки + да остане да се полее при нужда. За прилагане в бедни почви или собствени смеси. Ра Бо Ти!!
Прикачени файлове
20190118_083606.jpg
20190118_083536.jpg
20190118_083530.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Не е скъпо,само че калций и магнезии могат да се добавят с всеки камък,вар,гипс,пясък......Но е все пак интересно,поне са го приготвили за целта.Тази серия съм я разглеждала иначе имаше и други интересни от тях и цените са им нормални,не някакви цифромании.
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Не става въпрос за цената . От горе изброените нито едно няма да свърши и 1/10та от работата на този доломит . Дори другите специално пригодени за целта не се разтварят без утайка (никаква) та камо ли тези (отново имам предвид изброените). За това го препоръчах, защото за разлика от всичките други него не го намирам после в саксията под каквато и да е форма(важи и за навън където е в значително по големи количества). Докато кх кх изброените от теб ще ти покажа как водата ги мести нагоре надоло из саксията и ги събира на буци. Дадох го за пример точно защото 10 лв ми решават проблеми от рода да слагам гипс в пъти повече да работи по малко и да го намирам утаен... Тука хората са го направили да ми е готово. А да регулира му се PH екстремно лесно(пробвай с гипс и вар да регулираш). Като цяло го постнах тук защото е толкова доминиращ над останалите подобни ,че ги прави излишни.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Аз ги казах примерно,някакви камъни ситно натрошени(сега четох за първичните скали като гранит и тн и каменното брашно като тор,доста интересно) някой ако иска да знае и обичайния начин за набавяне на тези елементи от природата.По принцип и това е напълно достатъчно за цветята .За мен няма голямо значение колко бързо ще се разтвори,мен не ми трябва всичкото веднага,то пуска достатъчно в почвата през цялото време,също и на другата година.Например аз ползвах пещерния трошляк,нямам представа какво се съдържа точно в него(това е лошото на събираните,че няма точни данни),но съм сигурна че им хареса.Този продукт така като го гледам може да помогне ако имаш бърза нужда от калций и мг и вече изявен недостиг,аз за индор бих го пробвала по-скоро,понеже навън не наблюдавам никога такива симптоми.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

NinjaDuck написа: 18 Яну 2019, 16:05 Този на снимката е в пъти по-качествен от останалите 3. Основния тест , който натежа - разтвори се на 100% във вода доста бързо.
В описанието на продукта изрично е казано да не се смесва с вода, а директно с почвата.
Никога да не се смесва директно с вода, защото не се разтваря в нея,а се миксира в сухо състояние с субстрата.

1 грам на литър почва, вдига pH на почвата с една единица, а също така действа и като буфер на киселинния баланс.
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Аз точно това намерих как да оправя с водораслите джуркането и меласата. Изрично ще го ползвам смесено с вода. Но по горе препоръчах да се ползва разбъркано в почвата предварително на аутдора. Аз си знам моята почва - бедна е и има нужда да се добави.
А за да има някаква сила нарочно го пробвах да ми е калмаг решение (част от решението- силата) да си ми остане органично всичко и в пропорциите които исках. Сега вече знам . Сложих 8 гр разбъркани с 11-12 литра пръст в началото, Полях 2 пъти с по 2 гр добавени на 10 литра и обработени с меласа водорасли студени почти желирани и раздрусани докато замязат на разклатена бира. При смесването с вода 7.7пх преди 2 дни (малко ползвах уред да измеря какво всъщност съм правил - основно водата исках да видя) И разклащането и престояването(минути) 7 .0. За това казват да не се бърка с вода и да се дава. Зашото ако обяснят как се буферира и половината cal mag решения на пазара стават излишни. Ама 8 гр на 11 литра пръст за саксиите. И грам литър на аутдора мисля че стига. Та не мога да кажа за саксиите дали съм дал в повече но със сигурност нямах проблем с пх и дефицити и преторяване с тези елементи. Винаги съм готов за по добро решение ако има. А да сложих на една саксия върху излезлите коренчета отгоре малко поръсих и така покрих с пръст, Това незнам как се отрази че беше на пробно растение да видя но нямаше драстични реакции и коренчетата продължиха в пълно здраве. Толкова мога да кажа .
Публикувай отговор

Обратно към “Продукти и сортове Марихуана - Ревюта”