Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Добавки(хранителни вещества)

Перфектното място за публикуване на вашият дневник. Отглеждане на Марихуана, коноп, трева
Семена марихуана
maggie
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 4
Регистриран на: 06 Юли 2021, 16:34
Been thanked: 2 times

Здравейте, съвсем начинаещ съм в отглеждането и имам един важен въпрос - кои добавки да си закупя за отглеждането на растенията, така че наистина да си струват? Видях,че доста хора използват серите General Hydroponics Flora Series( Flora Grow/Micro/Bloom) и Flora Duo и искам да питам дали вие сте ги ползвали, вършат ли си работата и заслужават ли си? А ако сте ползвали друга марка моля да ми препоръчате, ако стe доволни. Благодаря ви!!!
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Това не са добавки, а основна храна, тор.
Аватар
liam howlett
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 15 Апр 2019, 22:57
Has thanked: 13 times
Been thanked: 4 times

Здравейте група,мисля че тази тема е подходяща за моят въпрос. Често минавам покрай минерални бани и мога да си пълня минерална вода.Добре ли ще е за цветята да ги поливам с нея (щом и хората я пият ) .? И мисля да я смесвам примерно 50\50 с обикновена вода.
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

liam howlett написа: 06 Юли 2021, 20:24 Здравейте група,мисля че тази тема е подходяща за моят въпрос. Често минавам покрай минерални бани и мога да си пълня минерална вода.Добре ли ще е за цветята да ги поливам с нея (щом и хората я пият ) .? И мисля да я смесвам примерно 50\50 с обикновена вода.
Лоша идея.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Здравейте, използвам темата да питам правилен ли е този ред на смесване (растението се развива нормално засега и реагира добре на поливките, но това не е гаранция, че правя нещата както трябва):
1. Добавям К+Амино, разбърквам и оставям половин-един час водата така (четох някъде, че когато има силиций, е добре да се започне с него и да се остави малко време преди останалите неща)
2. Добавям Кал-Маг, разбърквам
3. Основна храна, разбърквам
4. Блум бустер ако има такъв, разбърквам
5. Wattering Agent ако има такъв (мисля да взема bio-hydrate на бетър)
6. Коренов стимулатор
7. регулирам ПХ

Благодаря.
Аватар
SugarLeaf
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2021, 20:13
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

iKAR написа: 03 Авг 2021, 21:16 Здравейте, използвам темата да питам правилен ли е този ред на смесване (растението се развива нормално засега и реагира добре на поливките, но това не е гаранция, че правя нещата както трябва):
1. Добавям К+Амино, разбърквам и оставям половин-един час водата така (четох някъде, че когато има силиций, е добре да се започне с него и да се остави малко време преди останалите неща)
2. Добавям Кал-Маг, разбърквам
3. Основна храна, разбърквам
4. Блум бустер ако има такъв, разбърквам
5. Wattering Agent ако има такъв (мисля да взема bio-hydrate на бетър)
6. Коренов стимулатор
7. регулирам ПХ

Благодаря.
Да, pH се мери и регулира най-накрая. И много внимавай, защото последиците може да са необратими. Това е по-важното. Успех!
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Тук оставям малко информация за Bio Canna Boost, органичния стимулатор за цъфтеж на Canna. След ровене и четене из нета попаднах на следното становище:
Bio Canna Boost вероятно е винаса (течността, която остава в казана след процеса на дестилация в етаноловата индустрия). Основно снабдява растенията със захари и хуминова киселина. Попаднах и на тази снимка на продукта от друга държава, където производителя е посочил и NPK стойност:
BioBoost.jpeg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

iKAR написа: 05 Ное 2021, 09:31 Тук оставям малко информация за Bio Canna Boost, органичния стимулатор за цъфтеж на Canna. След ровене и четене из нета попаднах на следното становище:
Bio Canna Boost вероятно е винаса (течността, която остава в казана след процеса на дестилация в етаноловата индустрия). Основно снабдява растенията със захари и хуминова киселина. Попаднах и на тази снимка на продукта от друга държава, където производителя е посочил и NPK стойност:
BioBoost.jpeg
https://www.canna.bg/bioboost
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

НПК-то и хуминовата киселина са това, което не видях написано в сайта на производителя и ми се сториха интересни за споделяне, а не че съм открил топлата вода :)
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1438 times
Been thanked: 832 times

И аз кскам да попитам нещо... набутаха ми buffer agent на canna за кал.маг. в цъфтеж става ли?гледам че е направен за съвсем друго?
Публикувай отговор

Обратно към “Дневници - Отглеждане на Марихуана”