Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

СПАМ

Всичко останало
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

wefelwel написа: 09 Юни 2022, 16:37 Препоръчайте някакъв торф да купя, решил съм тая година да дам малко повече пари. Да не се занимавам да правя миксове направо да си купя почвата. Ако някой е купувал от някой вид и е доволен ще съм благодарен да сподели :)
Торф е една от съставките на почвите които се прадоават и отглеждане само в него не е препоръчително.

https://www.youtube.com/watch?v=E3ZD2fjFZE4&t=5s
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Пуснали са PH метър в LIDL за 20 лева
Прикачени файлове
20220610_094111.jpg
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

lumber_j0ck написа: 10 Юни 2022, 09:52 Пуснали са PH метър в LIDL за 20 лева
Ще се пробва.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Банда, това на снимката е етилова тинктура от трим. Изпарих я на половина, и я презамразих за 3 дни във фризера, заедно с фуниите, филтрите за кафе и всичко останало. Сега я филтрирах отново, цветът се изчисти значително, и исках да попитам някой знаещ, дали тази гадост в празния буркан са само ненужни липиди и хлорофили, които спокойно мога да изхвърля. Имат ли някакво приложение или са си отпадък и да ги хвърлям?
Иначе тинктурата е извличана 2 месеца във фризер с ежедневно разклащане. Пробвал съм я само сурова след първата филтрация, като ефект е добре, но още много биеше на спирт и хлорофил, сега се надявам да се е попречистила :)
Extr.jpg
Extr2.jpg
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 356
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1241 times
Been thanked: 859 times

Inna написа: 03 Юни 2022, 10:29 Въприс-закачка:Според вас за какво ми е това? 😁
Вместо мулч около растението
sketch_a1byyid4oSpo1A_o3gS6d2eFgu__AdLYFvbZEPS6WQE=.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

iKAR написа: 11 Юни 2022, 14:46 Банда, това на снимката е етилова тинктура от трим. Изпарих я на половина, и я презамразих за 3 дни във фризера, заедно с фуниите, филтрите за кафе и всичко останало. Сега я филтрирах отново, цветът се изчисти значително, и исках да попитам някой знаещ, дали тази гадост в празния буркан са само ненужни липиди и хлорофили, които спокойно мога да изхвърля. Имат ли някакво приложение или са си отпадък и да ги хвърлям?
Иначе тинктурата е извличана 2 месеца във фризер с ежедневно разклащане. Пробвал съм я само сурова след първата филтрация, като ефект е добре, но още много биеше на спирт и хлорофил, сега се надявам да се е попречистила :)
Extr.jpg
Extr2.jpg
Ако искаш да се отървеш от хлорофила то си подходил доста грешно, защото е трябвало да направиш бърза екстракция (2 3 мин макс).

Хлорофила и липидите изобщо не са "ненужни" както казваш. Хлорофила има много полезни свойства и въпреки, че предизвиква леко неразположение при малка група хора то неговите положителни свойства не са за пренебрегване.

Отлаганията в буркана са комбинация от всичко. От хлорофила можеш да се отървеш с няколко часа на слънце.
Това "биеше на спирт" няма да се промени с времето, защото ти си използвал чист спирт и колкото и да го изпаряваш той си остава такъв. Не можеш да го разредиш с нищо, защото ще предизвикаш утаяване на тхц. Можеш да го изпариш на 100% и да разтвориш остатъка с някакъв вид мазнина от вида на MCT Oil Триглицериди (Средноверижни мастни киселини)
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

WDScorpio написа: 12 Юни 2022, 08:59
iKAR написа: 11 Юни 2022, 14:46 Банда, това на снимката е етилова тинктура от трим. Изпарих я на половина, и я презамразих за 3 дни във фризера, заедно с фуниите, филтрите за кафе и всичко останало. Сега я филтрирах отново, цветът се изчисти значително, и исках да попитам някой знаещ, дали тази гадост в празния буркан са само ненужни липиди и хлорофили, които спокойно мога да изхвърля. Имат ли някакво приложение или са си отпадък и да ги хвърлям?
Иначе тинктурата е извличана 2 месеца във фризер с ежедневно разклащане. Пробвал съм я само сурова след първата филтрация, като ефект е добре, но още много биеше на спирт и хлорофил, сега се надявам да се е попречистила :)
Extr.jpg
Extr2.jpg
Ако искаш да се отървеш от хлорофила то си подходил доста грешно, защото е трябвало да направиш бърза екстракция (2 3 мин макс).

Хлорофила и липидите изобщо не са "ненужни" както казваш. Хлорофила има много полезни свойства и въпреки, че предизвиква леко неразположение при малка група хора то неговите положителни свойства не са за пренебрегване.

Отлаганията в буркана са комбинация от всичко. От хлорофила можеш да се отървеш с няколко часа на слънце.
Това "биеше на спирт" няма да се промени с времето, защото ти си използвал чист спирт и колкото и да го изпаряваш той си остава такъв. Не можеш да го разредиш с нищо, защото ще предизвикаш утаяване на тхц. Можеш да го изпариш на 100% и да разтвориш остатъка с някакъв вид мазнина от вида на MCT Oil Триглицериди (Средноверижни мастни киселини)
Като отвори думата за утаяване на тхц аз мисля, че съм направил такава простотия. Реших за правя тхц капсули. Значи имах малко RSO в една купичка сложих 2 супени лъжици кокосово масло в микровълновата за няколко минути почнах да пълня капсулите, пробвах една и бах мааму не хващат. Гледам, че Софията беше правил капсули па реших и из да пробвам ма някъде съм сбъркал явно...
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Благодаря много за поясненията! Ползвах 60 градусова водка, а не спорт и днес тествах рано сутринта, доста по-добре е вкуса, има си пак леко спиртно, но мноого далечно. Мисля така да си я ползвам както е сега тинктурата. А това в буркана на дъното, ще му сипя един шот водка да го обере и после ще до джасна на един път в подходящ момент да си махна главата 🤣🤣
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Zafor19 написа: 11 Юни 2022, 22:43
Inna написа: 03 Юни 2022, 10:29 Въприс-закачка:Според вас за какво ми е това? 😁
Вместо мулч около растението
sketch_a1byyid4oSpo1A_o3gS6d2eFgu__AdLYFvbZEPS6WQE=.jpg
Приближаваш се. 😆👍Да казвам ли, и без това следващия ти отговор ще е верния? 🤭Иначе това съм го правила на терасата, което си нарисувал с бял кашон, за да не ги препече слънцето(отгоре почвата де) докато ме няма за някакво време, но накрая взех да увивам саксии те с нещо светло и отгоре-камъчета речни и стана по- добре май.... Бях ги нагодила да могат към седмица на доста жега. Тъй че може да е за това, но не е най-подходящото от пробваните. 🙂
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

iKAR написа: 12 Юни 2022, 12:10 Благодаря много за поясненията! Ползвах 60 градусова водка, а не спорт и днес тествах рано сутринта, доста по-добре е вкуса, има си пак леко спиртно, но мноого далечно. Мисля така да си я ползвам както е сега тинктурата. А това в буркана на дъното, ще му сипя един шот водка да го обере и после ще до джасна на един път в подходящ момент да си махна главата 🤣🤣
Водката не става, в смисъл има такава рецепта да си направиш такова питие, но ако искаш хубава екстракция поне 95%спирт и му махаш водата с английска сол. Сипваш една, две, лъжици английска сол в буркана със спиртна, затваря и поседява, след това се прецежда и тогава го ползваш за екстракцията. Англ сол попива водата и не се разтваря в спирт, това ми го каза един от модовете тук и си го ползвам всеки път. А ползват и др разредители, но аз си карам със спирт, че е безопасен..... И за да се избегне много хлорофил и тн всичко предварително замразено, буркани, инструменти, листа, спирт и не се държи дълго материала в спирт за да стане макс чисто. Но за мен това не е чак толкова важно....
Публикувай отговор