Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

СПАМ

Всичко останало
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

mravkatrevoman написа: 12 Апр 2022, 23:18 Здрасти манячета .
Това прилича ли ви на щети от spider mites?
От скоро почнаха да се появяват тия проблеми търсих из нета не открих много инфо викам ако някой се е сблъсквал да каже 2 3 думи . Днеска ги напръсках с ним азал сложил около 1 2 мл на 1 литър и половина вода не знам дали е малко или много дано не съм прекалил че съм иЗхвърлил листовката и беше на око работата.
Само от снимката по-скоро прилича на начално леко засегнато от thrips.

spider mites - са най-лесните за разпознаване, те се виждат от долната страна на листото.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
mravkatrevoman
Градинар
Градинар
Мнения: 267
Регистриран на: 12 Окт 2020, 20:45
Has thanked: 641 times
Been thanked: 371 times

Sofia Cannabis написа: 13 Апр 2022, 15:49
mravkatrevoman написа: 12 Апр 2022, 23:18 Здрасти манячета .
Това прилича ли ви на щети от spider mites?
От скоро почнаха да се появяват тия проблеми търсих из нета не открих много инфо викам ако някой се е сблъсквал да каже 2 3 думи . Днеска ги напръсках с ним азал сложил около 1 2 мл на 1 литър и половина вода не знам дали е малко или много дано не съм прекалил че съм иЗхвърлил листовката и беше на око работата.
Само от снимката по-скоро прилича на начално леко засегнато от thrips.

spider mites - са най-лесните за разпознаване, те се виждат от долната страна на листото.
Нийма ще помогне ли ? Да ги пръсна ли пак след седмица ? Днес и аз го намерих като вариант доста са идентични щетите.
:roll:
Аватар
mravkatrevoman
Градинар
Градинар
Мнения: 267
Регистриран на: 12 Окт 2020, 20:45
Has thanked: 641 times
Been thanked: 371 times

Проблема се задълбочава ..
Прикачени файлове
IMG_20220413_210741400.jpg
IMG_20220413_210758243.jpg
IMG_20220413_210912897.jpg
:roll:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Махни по скапаните листенца и като пръскаш, пръскай и отдолу на листата. А саксии те избърши отстрани, както и мястото, където се намират трябва да се почисти. Направо аз знаеш ли какво правя в такива случаи, хващам всяка саксия и с душа яко миене на цветето(гледам само него да мия, не към почвата, но няма да умрат ако им влезе такава вода веднъж) и чак след това пръскам като поизсъхнат. Иначе така само се скриват. И измити те и напръскани цветя ги връщам на изчистено и дезинфекцирано място. Успявал съм да се справя, но сега разчитам повече на превенцията, чистене всеки път на всичко преди отглеждане.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

mravkatrevoman написа: 13 Апр 2022, 18:28
Sofia Cannabis написа: 13 Апр 2022, 15:49
mravkatrevoman написа: 12 Апр 2022, 23:18 Здрасти манячета .
Това прилича ли ви на щети от spider mites?
От скоро почнаха да се появяват тия проблеми търсих из нета не открих много инфо викам ако някой се е сблъсквал да каже 2 3 думи . Днеска ги напръсках с ним азал сложил около 1 2 мл на 1 литър и половина вода не знам дали е малко или много дано не съм прекалил че съм иЗхвърлил листовката и беше на око работата.
Само от снимката по-скоро прилича на начално леко засегнато от thrips.

spider mites - са най-лесните за разпознаване, те се виждат от долната страна на листото.
Нийма ще помогне ли ? Да ги пръсна ли пак след седмица ? Днес и аз го намерих като вариант доста са идентични щетите.
Neem не работи за thrips.

Ще помогне за spider mites но няма да реши проблема.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
mravkatrevoman
Градинар
Градинар
Мнения: 267
Регистриран на: 12 Окт 2020, 20:45
Has thanked: 641 times
Been thanked: 371 times

Inna написа: 13 Апр 2022, 21:29 Махни по скапаните листенца и като пръскаш, пръскай и отдолу на листата. А саксии те избърши отстрани, както и мястото, където се намират трябва да се почисти. Направо аз знаеш ли какво правя в такива случаи, хващам всяка саксия и с душа яко миене на цветето(гледам само него да мия, не към почвата, но няма да умрат ако им влезе такава вода веднъж) и чак след това пръскам като поизсъхнат. Иначе така само се скриват. И измити те и напръскани цветя ги връщам на изчистено и дезинфекцирано място. Успявал съм да се справя, но сега разчитам повече на превенцията, чистене всеки път на всичко преди отглеждане.
Добре , благодаря ви много въпреки ,че не съм щастлив от това което прочетох . Явно има вероятност да трябва да се разделим за жалост пък толкова ме кефят ... Ще ги окъпя утре сутрин ама само водата ще помогне ли ? аз бокса го бях изчистил но използвах стара почва която е стояла на тераса и явно от там са се домъкнали . знаех си че пестенето на някви къси пари може да прецака цял гроу и то взе че доведе до проблеми . Ами пробвам утре ще видя още седмица то ще си проличи веднага дали се увеличава проблема . Странното е ,че откривам нито една гадинка из целия бокс. Гледах ги трипса -големи са аз затова си помислих че са спайдъри щото те нали по малки и заради скорошното пресяване е възможно да се слеят с пейзажа понеже някой листа отдолу си има тук там по малко почва от пресяването . Ще се моля да ги спася тая вечер утре ги къпя както казваш Инче и каквото сабя покаже. Щом и нийма не помага нещо друго има ли което би се справило с тях?
:roll:
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

mravkatrevoman написа: 13 Апр 2022, 23:45
Inna написа: 13 Апр 2022, 21:29 Махни по скапаните листенца и като пръскаш, пръскай и отдолу на листата. А саксии те избърши отстрани, както и мястото, където се намират трябва да се почисти. Направо аз знаеш ли какво правя в такива случаи, хващам всяка саксия и с душа яко миене на цветето(гледам само него да мия, не към почвата, но няма да умрат ако им влезе такава вода веднъж) и чак след това пръскам като поизсъхнат. Иначе така само се скриват. И измити те и напръскани цветя ги връщам на изчистено и дезинфекцирано място. Успявал съм да се справя, но сега разчитам повече на превенцията, чистене всеки път на всичко преди отглеждане.
Добре , благодаря ви много въпреки ,че не съм щастлив от това което прочетох . Явно има вероятност да трябва да се разделим за жалост пък толкова ме кефят ... Ще ги окъпя утре сутрин ама само водата ще помогне ли ? аз бокса го бях изчистил но използвах стара почва която е стояла на тераса и явно от там са се домъкнали . знаех си че пестенето на някви къси пари може да прецака цял гроу и то взе че доведе до проблеми . Ами пробвам утре ще видя още седмица то ще си проличи веднага дали се увеличава проблема . Странното е ,че откривам нито една гадинка из целия бокс. Гледах ги трипса -големи са аз затова си помислих че са спайдъри щото те нали по малки и заради скорошното пресяване е възможно да се слеят с пейзажа понеже някой листа отдолу си има тук там по малко почва от пресяването . Ще се моля да ги спася тая вечер утре ги къпя както казваш Инче и каквото сабя покаже. Щом и нийма не помага нещо друго има ли което би се справило с тях?
Thrips се махат сравнително лесно. пробвай първо да ги напръскаш с нещо.
Прикачени файлове
thrips control.jpeg
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
mravkatrevoman
Градинар
Градинар
Мнения: 267
Регистриран на: 12 Окт 2020, 20:45
Has thanked: 641 times
Been thanked: 371 times

Sofia Cannabis написа: 14 Апр 2022, 02:14
mravkatrevoman написа: 13 Апр 2022, 23:45
Inna написа: 13 Апр 2022, 21:29 Махни по скапаните листенца и като пръскаш, пръскай и отдолу на листата. А саксии те избърши отстрани, както и мястото, където се намират трябва да се почисти. Направо аз знаеш ли какво правя в такива случаи, хващам всяка саксия и с душа яко миене на цветето(гледам само него да мия, не към почвата, но няма да умрат ако им влезе такава вода веднъж) и чак след това пръскам като поизсъхнат. Иначе така само се скриват. И измити те и напръскани цветя ги връщам на изчистено и дезинфекцирано място. Успявал съм да се справя, но сега разчитам повече на превенцията, чистене всеки път на всичко преди отглеждане.
Добре , благодаря ви много въпреки ,че не съм щастлив от това което прочетох . Явно има вероятност да трябва да се разделим за жалост пък толкова ме кефят ... Ще ги окъпя утре сутрин ама само водата ще помогне ли ? аз бокса го бях изчистил но използвах стара почва която е стояла на тераса и явно от там са се домъкнали . знаех си че пестенето на някви къси пари може да прецака цял гроу и то взе че доведе до проблеми . Ами пробвам утре ще видя още седмица то ще си проличи веднага дали се увеличава проблема . Странното е ,че откривам нито една гадинка из целия бокс. Гледах ги трипса -големи са аз затова си помислих че са спайдъри щото те нали по малки и заради скорошното пресяване е възможно да се слеят с пейзажа понеже някой листа отдолу си има тук там по малко почва от пресяването . Ще се моля да ги спася тая вечер утре ги къпя както казваш Инче и каквото сабя покаже. Щом и нийма не помага нещо друго има ли което би се справило с тях?
Thrips се махат сравнително лесно. пробвай първо да ги напръскаш с нещо.
Вдъхна ми малко нова надежда мисля.Преди малко махнах доста листа които бяха увредени .Ами не знам с какво да ги пръскам друго освен нийм-а нямам имам рапакс ,но той е за гъсеници.Сутринта ще ги измия с душа както каза Инчето. После мислех със сапунена вода и да ги оставя няколко дни .Направо ми се плачеше преди малко докато махах листата . Дано се оправят някак си нещата ,че 2 месеца почти става си ги гледкам и ще е много гадно да ги хвърля в кофата трудно ще го преживея.Ако има някакъв еквивалент на този продукт който показваш тук в бг да отида да го взема че ми е много неспокойно.Гледам има някакви видове по шоповете ама знам че има някой доста вредни и не ми се рискува пак . Не споря ,но на няколко места пишат че нийма се справял уж с трипситата . При мен май ефект няма както каза и ти .
:roll:
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Миене и след като изсъхнат-пръскане, може и с нийма. Сапунената вода не знам(аз вместо сапун съм ползвала люта чушка, чесън и някви такива отвари, поне са безвредни, може да редува нийма с нещо подобно ако нямаш специално) , по добре нийма.... А не успя ли все пак да установиш вредителя с точност, малки движещи точици отдолу на листата или друго? Аз трипс не съм имала, така че не ми е много ясен.....
Публикувай отговор