Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

СПАМ

Всичко останало
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Следващият трим значи ще го пробвам в спирт по тази рецепта. Иначе и сега с водката е добре, аз се разсипвам от 5мл. тинктура, а жената от 2мл. е чил цял ден 🤣 върши работа, в комбинация с 1-2 бири даже предобря положението 😁 Сега ще видим какво ще изкарам от новия грол и колко трим ще има, но се зарибих с тинктурите, и вече си нося с мен навсякъде едно шишенце, ако ми се прииска да се цъкна без да осмърдявам всичко около мен.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

FikiStoraro написа: 12 Юни 2022, 11:27
WDScorpio написа: 12 Юни 2022, 08:59
iKAR написа: 11 Юни 2022, 14:46 Банда, това на снимката е етилова тинктура от трим. Изпарих я на половина, и я презамразих за 3 дни във фризера, заедно с фуниите, филтрите за кафе и всичко останало. Сега я филтрирах отново, цветът се изчисти значително, и исках да попитам някой знаещ, дали тази гадост в празния буркан са само ненужни липиди и хлорофили, които спокойно мога да изхвърля. Имат ли някакво приложение или са си отпадък и да ги хвърлям?
Иначе тинктурата е извличана 2 месеца във фризер с ежедневно разклащане. Пробвал съм я само сурова след първата филтрация, като ефект е добре, но още много биеше на спирт и хлорофил, сега се надявам да се е попречистила :)
Extr.jpg
Extr2.jpg
Ако искаш да се отървеш от хлорофила то си подходил доста грешно, защото е трябвало да направиш бърза екстракция (2 3 мин макс).

Хлорофила и липидите изобщо не са "ненужни" както казваш. Хлорофила има много полезни свойства и въпреки, че предизвиква леко неразположение при малка група хора то неговите положителни свойства не са за пренебрегване.

Отлаганията в буркана са комбинация от всичко. От хлорофила можеш да се отървеш с няколко часа на слънце.
Това "биеше на спирт" няма да се промени с времето, защото ти си използвал чист спирт и колкото и да го изпаряваш той си остава такъв. Не можеш да го разредиш с нищо, защото ще предизвикаш утаяване на тхц. Можеш да го изпариш на 100% и да разтвориш остатъка с някакъв вид мазнина от вида на MCT Oil Триглицериди (Средноверижни мастни киселини)
Като отвори думата за утаяване на тхц аз мисля, че съм направил такава простотия. Реших за правя тхц капсули. Значи имах малко RSO в една купичка сложих 2 супени лъжици кокосово масло в микровълновата за няколко минути почнах да пълня капсулите, пробвах една и бах мааму не хващат. Гледам, че Софията беше правил капсули па реших и из да пробвам ма някъде съм сбъркал явно...
За начало не използвай повече микровълнова за нищо в живота и ще си по-добре. Относно капсулите, най-лесно се правят като извличаш директно с кокосово масло а не с алкохол(спирт).
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

iKAR написа: 13 Юни 2022, 13:52 Следващият трим значи ще го пробвам в спирт по тази рецепта. Иначе и сега с водката е добре, аз се разсипвам от 5мл. тинктура, а жената от 2мл. е чил цял ден 🤣 върши работа, в комбинация с 1-2 бири даже предобря положението 😁 Сега ще видим какво ще изкарам от новия грол и колко трим ще има, но се зарибих с тинктурите, и вече си нося с мен навсякъде едно шишенце, ако ми се прииска да се цъкна без да осмърдявам всичко около мен.
https://www.youtube.com/watch?v=jt8DL7Rdshk&t=51s

Това е най-лесният вариан за тинктура. Всичко е зиключително лесно и има много по-малко утайка. Също така няма да имаш много хлоровил в цялата смес.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Sofia Cannabis написа: 13 Юни 2022, 17:30
FikiStoraro написа: 12 Юни 2022, 11:27
WDScorpio написа: 12 Юни 2022, 08:59

Ако искаш да се отървеш от хлорофила то си подходил доста грешно, защото е трябвало да направиш бърза екстракция (2 3 мин макс).

Хлорофила и липидите изобщо не са "ненужни" както казваш. Хлорофила има много полезни свойства и въпреки, че предизвиква леко неразположение при малка група хора то неговите положителни свойства не са за пренебрегване.

Отлаганията в буркана са комбинация от всичко. От хлорофила можеш да се отървеш с няколко часа на слънце.
Това "биеше на спирт" няма да се промени с времето, защото ти си използвал чист спирт и колкото и да го изпаряваш той си остава такъв. Не можеш да го разредиш с нищо, защото ще предизвикаш утаяване на тхц. Можеш да го изпариш на 100% и да разтвориш остатъка с някакъв вид мазнина от вида на MCT Oil Триглицериди (Средноверижни мастни киселини)
Като отвори думата за утаяване на тхц аз мисля, че съм направил такава простотия. Реших за правя тхц капсули. Значи имах малко RSO в една купичка сложих 2 супени лъжици кокосово масло в микровълновата за няколко минути почнах да пълня капсулите, пробвах една и бах мааму не хващат. Гледам, че Софията беше правил капсули па реших и из да пробвам ма някъде съм сбъркал явно...
За начало не използвай повече микровълнова за нищо в живота и ще си по-добре. Относно капсулите, най-лесно се правят като извличаш директно с кокосово масло а не с алкохол(спирт).
Просто готварската ми печка работи само на 200 градуса, прецакана е. :)
wefelwel
Градинар
Градинар
Мнения: 93
Регистриран на: 17 Май 2019, 13:53
Has thanked: 75 times
Been thanked: 65 times

Някой правил ли си е THC кристал. Веднъж пуших такова нещо от електронна цигара 99% THC беше това.. нещо невероятно :D Много здраво се нацепих и се хилих все едно пуша за първи път. Търсих после да си купя, но е много скъпо и го няма почти никъде. Само в Холандия и Америка намирам. Мераклия съм да си направя такова :D
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

FikiStoraro написа: 13 Юни 2022, 21:23
Sofia Cannabis написа: 13 Юни 2022, 17:30
FikiStoraro написа: 12 Юни 2022, 11:27
Като отвори думата за утаяване на тхц аз мисля, че съм направил такава простотия. Реших за правя тхц капсули. Значи имах малко RSO в една купичка сложих 2 супени лъжици кокосово масло в микровълновата за няколко минути почнах да пълня капсулите, пробвах една и бах мааму не хващат. Гледам, че Софията беше правил капсули па реших и из да пробвам ма някъде съм сбъркал явно...
За начало не използвай повече микровълнова за нищо в живота и ще си по-добре. Относно капсулите, най-лесно се правят като извличаш директно с кокосово масло а не с алкохол(спирт).
Просто готварската ми печка работи само на 200 градуса, прецакана е. :)
Начинът, по който топли микровълновата е изключително вреден,предпокагам че си мяркал статии за това навсякъде, и би могла да компроментира лечебните качества на екстракта. А може би и психоактивните?! 🤷 все пак и аз да те предупредя да се откажеш за в бъдеще от нея, чела съм сто пъти, че са много гадни за храната ти и не си купувам никога, макар че иначе е удобно.
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 832 times

Здравейте приятели..... подариха ми няколко лампи..на тях пише 1000 вата ама ми е ясно,че не са толкова. Някой случайно да знае реалната мощност на тези лампи и стават ли за целия период или са само за вегетация?
Прикачени файлове
20220620_175114_copy_1280x720.jpg
20220620_175139_copy_1280x720.jpg
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Около 195 вата ± 5% казва бърза справка за този китайски модел в гугъл. Кажи го 200 вата от контакта :) Иначе ако не бъркам 2те копчета на тези лампи се водят именно едното за вег, а второто включва другия цвят диоди за цъфтежа.
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1443 times
Been thanked: 832 times

iKAR написа: 20 Юни 2022, 23:26 Около 195 вата ± 5% казва бърза справка за този китайски модел в гугъл. Кажи го 200 вата от контакта :) Иначе ако не бъркам 2те копчета на тези лампи се водят именно едното за вег, а второто включва другия цвят диоди за цъфтежа.
Благодаря... имаш предвид че лилавия цвят е за цъфтеж?
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Предполагам, че едното копче пали само сините диоди (вег), а другото добавя и червените (цъфтеж), когато се смесят изглежда лилаво.
Публикувай отговор