Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

СПАМ

Всичко останало
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Josep92 написа: 25 Мар 2019, 00:08 24.03. срещу 25.03. започват бомбардировките срещу Югославия. Нека са си спомним за жертвите на този варварски акт.

images (1).jpeg
images.jpeg
Тъжно е за жертвите, мир на пръстта им. Бомбандировките са наистина варварски акт. Вярвам, ченякой ден човечеството ще порасне психически до степен, че да осъзнае, че във войната няма смисъл, а само болка и страдание. Да осъзнае, че Всички сме Едно и сме на 1 планета Майката Земя. Да осъзнае, че вместо да се бием е по-добре да си подаваме ръка, да си помагаме и да ползваме силните страни на другите, защото винаги ще има някой които е по-добър в нещо от вас или ще има нещо повече от вас. По-добре е да си помагаме с каквото можем и да даваме на другите от което имаме в изобилие. Само тогава до човечеството ще достигне такова изобилие, че ще пребъде хиляди години. Просто ако вместо се инвестират ресурсите и времето в разрабоването и производство на оръжия и огради, се насочат тези ресурси и енергия в медицина и образование ще можем да винаги всички човешки същества в Мир и хармония да изследва върешния и въшния Космос.

Хайде да разнообразя с една блага вест за да има баланс. Днес е Благовещение. Честит празник на всички и всички именници. На 25 март се отбелязва деня, в който Архангел Гавраил се явява на Дева Мария, за да ѝ съобщи Божията воля, че тя ще зачене и роди, дългоочаквания Месия. "Благата вест" дава и наименованието на празника. Днес имен ден празнуват Благовест, Благовеста, Благой или Блага. В народния календар денят е известен като Благовец, празника е още известен като "половин Великден", защото поверието гласи, че тогава долитат кукувиците и лястовиците и известяват на хората благата вест за идващата Пролет.

Чуят ли първото кукане на кукувицата, стопаните трябва да докоснат парче хляб или да пипнат пари в джоба си, за да са имотни и сити през цялата година.

Вярва се, че на този "благ ден" всяка рана зараства много изключително бързо.


Срещу празника иманярите търсят заровени пари, защото златото показва енергията си, а пчеларите отварят кошерите и пускат пчелите да събират мед.

Вярва се, че днес и най-силната отрова губи своята сила

В ранната сутрин домакините премитат дома и двора си, събират сметта на куп и я запалват.

Карат децата да прескачат над пламъка, защото вярват, че ако на този ден човек опуши краката си, няма да пострада от змийско ухапване през лятото.

Независимо, че е по време на Великия пост, тържествената празнична трапеза включва задължителна консумация на риба. На църква се отива с нова дреха, която става благословена и се носи по време на Великденските празници.

В България празникът се свързва и с идването на пролетта, затова на този ден задължително трябва да се яде „нещо зелено“ - коприва, спанак или лапад (най-добре набрани от градината или сред Природата). На този ден се става рано, за да е богата годината. Стопаните премитат къщите и дворовете си, като с боклука палят огньове, които прескачат, за да не пострадат от змийско ухапване през лятото. Поради същата причина жените не докосват игли, куки или конци. Вярва се, че е на хубаво ако се види щъркел който лети, а не лежи. Вярва се, че, ако на Благовещение се засаждат дръвчета, те ще родят много сладки плодове. Всеки да излиза от къщи сит и с пари в джоба (дори да са стотинки), та ако го закука кукувицата, да бъде през цялата година сит и с пари.

Весел празник на всички. Трябва да се почитат не само умрелите, а и живите.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Замислих се, че хората не са правили случайно тези ритуали... примерно:
"На този ден се става рано, за да е богата годината. Стопаните премитат къщите и дворовете си, като с боклука палят огньове, които прескачат, за да не пострадат от змийско ухапване през лятото."
Вчера падна слана, а ако се запали лек огън до дърветата, колкото да ги опушва това може да ги предпази от сланата... Едно време хората са ги знаели тези неща много добре и са ги вплели в традициите и ритуалите си.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Гледам фърстю е фен на комиксите, при мене кацна пощенският гълъб от Амстердам. Странно от никого нищо не чакам.................... :signw:
20190327_090807[1].jpg
20190327_085243[1].jpg
Пратили са ми едни добавки и саксийки. Едното, големия плик гледам го - зеолит, в другия- едни хапове. Четох инструкциите единият хап е за бебе, другият за вег, третият- за цъфтеж. Те за един път поливка и туй то. Въпросът ми е хаповете ще ми секнат ли органиката?
20190327_094506[1].jpg
Засега чао от мен! Отивам да си разучавам наградите...............
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7116 times
Been thanked: 4750 times

Ееее,готино!:)Какви са тия гранули на последната снимка?
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Inna написа: 27 Мар 2019, 12:00 Ееее,готино!:)Какви са тия гранули на последната снимка?
Това са торове на Royal Queen, гледал съм ги в техния сайт, но не съм ги тествал до сега. Сега ще видим как работят при Josep.

EASY BOOST: A COMPLETE NUTRITIONAL FEED FOR YOUR CANNABIS. GROWING MADE EASY.
Using Easy Boost makes growing stress-free for both the grower and the plants. Easy Boost harnesses a gradual timed-release technology, ensuring plants are continually fed a steady and healthy flow of organic nutrition. It will keep your little beauties fed for 10-12 weeks, helping maintain and boost growth, which in turn produces better yields. It is sure to put a smile on your face!

HOW TO USE EASY BOOST ORGANIC NUTRITION
Mix 50-100g of Easy Boost into your soil (20L)
Plant your seed and ensure proper hydration/care
Enjoy the easy growing of Easy Boost!

Organic nitrogen (N) 6%
Phosphoric anhydride (P2O5) 7%
Potassium oxide (K2O) 12%
Sulfur trioxide (SO3)) 10%
Magnesium oxide (MgO) 2%
Organic material
30%
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Искам да ви питам чистите ли си рефлектора отвътре и от вън? Май трябва защото хваща прах и става по-горещ. Става въпрос за отворен рефлектор.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

kot написа: 28 Мар 2019, 01:29 Искам да ви питам чистите ли си рефлектора отвътре и от вън? Май трябва защото хваща прах и става по-горещ. Става въпрос за отворен рефлектор.
Заслужава си чистенето от вътре, защото прахта намалява отразяващата способност! Имал съм случай само с кухнеска хартия да го забърша и да видя ефект от това... . Разбира се, колкото по-добре го изчистиш, толкова по-добре.
Едно почистване на техниката преди ново отглеждане винаги си заслужава, само да имаш време да го направиш.

Преди да чистиш отвътре го изчисти отвън. Винаги чисти при изключена техника.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Inna написа: 27 Мар 2019, 12:00 Ееее,готино!:)Какви са тия гранули на последната снимка?
Гледам, гранулките зеолит ги водят. Аз сложих по щипка на мушкатото и на другите ми ЦВЕТЯ. А бебоците като ги стартирам, като дойде време да ги пресаждам в по-големи саксии ще го премеся с почвата. А хаповете не са органични много много като ги гледам, ама нали ви казах - то един път ще полея с тях и ще свършат. :weed4: Ама едва ли ще ми секнат органиката.
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Имам един въпрос ако може ВДСкорпю да се произнесе... Какво мислите за сорта candida mm genetics дават го тхц/сбд 1/20. Помага за концентрацията и няма психотропно действие, за това си го харесах . Другият сорт е sensi star на feminised seeds . Дават го конкретно за глаукома какво мислите? Мисля да си взема и двата, ако може ми препоръчайте някой друг по-цбд срущу глаукома... Благодаря ви от сърце!
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Josep92 написа: 31 Мар 2019, 10:39 Имам един въпрос ако може ВДСкорпю да се произнесе... Какво мислите за сорта candida mm genetics дават го тхц/сбд 1/20. Помага за концентрацията и няма психотропно действие, за това си го харесах . Другият сорт е sensi star на feminised seeds . Дават го конкретно за глаукома какво мислите? Мисля да си взема и двата, ако може ми препоръчайте някой друг по-цбд срущу глаукома... Благодаря ви от сърце!

Характера, места и събития асоциирани в тази поредица от коментари, не са факти, а измислени. Всички прилики са случайни. Нямат за цел стимулирането употребата, търговията или обмена на забранени или разрешени вещества от закона. Създаването на този и останалите постове е изцяло с образователна цел, както и да ви забавлява (да ви накара да се усмихнете). Смеха е здраве.

Да не си помислите, че давам забранени вещества на хората(било то и на мой роднини). Не, недавам на никого забранени вещества. Всичко е напрвено с цел инфорираност и заради по-забавният и художествен характер пиша следната история. Отново последно предупреждени, че не давам, подарявам, продавам или обменям никакви забранени вещества.


Ако имаш въпрос към конкретно определен човек го питай на лично съобщение. :)

Маймуната ще си позволи да се произнеса и по тази тема, защото има опит с конопа и глаукомата. Маймуната имаше роднина, които има глаукома в тежък стадии, която застрашава сериозно зрението му. Достигна до момент, че си капи всеки ден в 2-те очи по 3 различна вида капки за очи предписани от лекар, като само 1-ят вид капки за очи му струва 30 лева, но освен всичко това на няколко месеца му правят лазерни манипулации на очите. Това означава 3 различни вида капки всеки ден + лазер на няколко месеца само и само да му задържат очното налягане на това ниво в което е. Докторите казват, че не могат да го смъкнат очното налягане, а могат само да го задържат на едно ниво очното му налягане.

Маймуната знаеше, че Конопа помага при глаукома и реших да рискувам и му подари направено от маймуната конопено масло "Сълзите на Феникса" в течна форма.Този нейни роднина беше много анти на темата Коноп. По-точно мразеше растенеито Коноп. Истински ужас и омраза изпитваше към Конопа, въпреки, че майка му го е ползвала за какво ли е преди години, но това е друга тема. Казах му от какво е направено олиото.(не съм го лъгал) Искаше да ми го плати, но че не искам да чуя и дума за леФ, и му обясни, че леФ не иска, защото е лекарство и му го дава да го лекува, а не поради други причини и дори думата за "леФ" я обижда и застрашава, че това е подарък за да се лекува и че му го давам единствено сега, защото има шанс да изгуби зрението си. (от напредналата глаукома все по-малко виждаше, защото очното налягане притискаше нерва и това му намаляваше зрението, но освен това започна да се образува перде и други проблеми с очите му) Маймуната му направил смола в по-течна форма, като разредих смолата с друго базисно конопено олио от семки за да може лесно да се дозира и приема с кампомер при пиене, а и не искаше да се "напуши" от концентрата това беше допълнителна причина да го втечня. Не съм го лъгал от какво е, казах че е от Гръсти.

Роднината пита маймуната "да не се пристрастя", както и "да не ме убие" и куп други глупости ми наговори. Пропагандата яко ги беше облъчила.

Той се отнесе пренебрежително към конопеното олио което му дадо маймуната. Абе взе го, но направо го захвърли на страни и не го ползва. Бяха му направили замерването на очното налягане и трябваше да му правят ново замерване и лазерна процедура след 1 седмица. (това беше момента на 2 замервания в рамките на седмица )Тогава маймуната му каза "Пиеш ли си олиото" и роднината му каза "Не" и маймуната му каза да го пробва и че няма да му навреди, най-много да му помогне. Пробва го, като през тази 1 седмица си го беше пил 3-ти общо, а аз му бях казал да го пие по 3-ти на ден... , а той общо го беше пил 3-ти. Отива на преглед и замерване и се оказва, че освен, че няма да му правят лазер, а и е смъкнал налягането, като на едното око 2 единици, а на другото око с 4-ри единици. Връща се супер усмихнат и ми казва "Това го дължа на твоето олио", защото самите лекарите му казват, е могат само да го задържат на едно ниво.

Мина се време, но го пиеше от време на време (не се отнасяше сериозно към конопеното олио), а другите лекарства си ги взема под час и минута. Маймуната му каза, че към лечението с конопено олио трябва да се отанся със същата отговорност, че и с по-голяма както и към другите си лекарства. Все пак е растително лекарство и има двоен ефект (мигновенен, но и натрупващ, а за натрушващия му трябва редовна консумация) Почна да го пие отвреме на време отново, но другите капки в очите ги капеше под минута всеки ден. (нищо не му казах повече)А конопенто олио го вземаше като се сети на няколко дни или седмици 1, но въпреки толкова рядко това беше достатъчно да подържа очното му налягане в норми и граници.

Един ден друг роднина на маймуната имаше борба с рака и маймуната нямаше налично достатъчно олио за това отидох при другият роднина и го помолих да ми го даде, а след време ще му дам друго, когато има. Просто на маймуната му трябваше спешно олио за лечението на рак. Той знаеше за кого му трябва и му го даде, като го помоли. (за щастие беше ползвал малко от олиото :D ) Мутиралата маймуна го на другият роднина и успя да се пребори с рака без никакви други лекарства. (дори 1 хапче не е ползвал било то за лечение или за болки) Всичко го направи конопа. Взмеше концентрант смола, но нямах достатъчно и освен концентрата вземаше и разреденото. (комбинирано)

След време маймуната даде олио и на двамата си роднини. (вече имаше олио за всички) Но от този ден роднината с глаукомата вече си пие конопеното олио стриктно под час и минута, и като му свърши дори се цупи ако не съм му е дадено ново шишенце преди това. Опита се отново няколко пъти да предлага леФ за банани, но ясно маймуната му показа, че леФ не иска, че не искам нищо в замяна за Ганджа олиото и че му го давам безплатно, безвъзмезно и с добра мисъл, без да очаквам нещо насреща за да бъде здрав, защото за маймуната е важно роднината му да е здрав и да вижда.
Този роднина си промени тотално мнението за Конопа и от нещо, което мразеше започна да го харесва и да говори за него. Започна да следи новините за Конопа, започна да си говори за Конопа с мен и дори да му казва "Тука пише за конопа и т.н." .

Какво нещо е живота си мислеше маймуната:

Конопа е една невероятна билка, която в моето семейство е на почит и уважение. Но да достигне тази почит и уважение ние с билката със съвместни усилия сме променили мнението на хората около нас. Защото ако не бях започнал да говоря за Конопа на някой от роднините ми (включително на човека с глаукома) те нямаше да си променят мнението за биклата. Дори преди да започна да говоря на роднините за Ганджата , то други мой роднини ме молеха да не го правя, защото се притесняваха от рекацията на остналите ми роднини. (преди това беше странна ситуацията половината семейство на маймуната да уважава и ползва билката, а другата половина да я мрази и заклеймява като ДРОГА). Също така роднините ми разбраха от първо лице, че Конопа не е пристрастяваща, защото могат без да я употребяват и нямат странични ефекти, като при другите субстаници. По-скоро я употребяват от време на време, като профилактика за да са здрави и да не доближава заболяването отново. Всъщност осъзнаха, че са много по-пристрастени към субстанци, като алкохола и кафето.


Така, че само от вас зависи да инфорирате хората около вас за лечебните свойства на Гръсти.


Олиото което съм маймуната му давал винаги е имало съдържание на THC. Примерно направено от регулар Афг... семките на този сорт са изключително евтини, но си заслужават. Но и имат много THC.

Характера, места и събития асоциирани в тази поредица от коментари, не са факти, а измислени. Всички прилики са случайни. Нямат за цел стимулирането употребата, търговията или обмена на забранени или разрешени вещества от закона. Създаването на този и останалите постове е изцяло с образователна цел, както и да ви забавлява (да ви накара да се усмихнете). Смеха е здраве.
Публикувай отговор