Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Сода бикарбонат срещу охлюви

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Семена марихуана
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Дали е удачно да поръся сода за хляб по периферията срещу охлюви,дали ще действа и дали няма да е опасна за растенията?
Содата е основа.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Сода не съм пробвала, има колеги, които разбират от химия и те ще кажат. Аз ръсех пясък, гасена стара вар или пепел или по малко и от трите. Пепел въглени в някакъв пвриметър близък според мен помагат донякъде, за да не е вениша.... Но като се намокрят пак може да минат, не знам. мен не ми ги изяждаха охлювите, обаче слагах по големички цветя и отдолу ги оскубвах да няма до земята нищо. Четох веднъж и за медни проводници в периметър около стъблото, това не съм опитвала, но звучи интересно.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1870 times

Не е добра идея, защото променя PH на почвата ако е в непосредствена близост. Опитвал съм със сол, но след всеки дъжд трябва да ръсиш отново и отново, а не е особено ефективна също. Най-сигурното е Вениш иначе оставаш без листа и стебла точно за един ден!
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Ясно е че променя PH-то
Опитах,след първата нощ няма охлюви,ще видим по-нататък....
Публикувай отговор