Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Открито 2019 / Outdoor (Обща тема)

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

zzigzag написа: 12 Апр 2019, 16:12 IMG_20190412_154542[1].jpgIMG_20190412_154104.jpgIMG_20190412_154052.jpgIMG_20190412_154542.jpgIMG_20190412_154513.jpg
Eто моите 4 дами-2 Euphoria,2 Durban Poison.На около 7 дни са.Преминаха принудително на осветление,понеже последните дни времето е много лошо.Петата дама има нещастието да остане без коренче,благодарение на котарака(което се превърна в голяна драма,но това е тема на друг разговор).Та след като и сложих малко вкоренител, малката дама си произведе коренче.Нямам никакъв опит и се чудя дали да я сложа в торф или да я държа още във вода.
Като цяло идеята ми е да ги гледам в тези 2,5 л саксии,докато може,през това време ще топирам(FIM-на) 1,2 пъти,и някъде средата на май ще излизат навън.
Не се чуди, а я слагай в торф или какъвто почвен микс си подготвил, колкото можеш по-скоро.
KRITIKAL-JAK
Градинар
Градинар
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Апр 2019, 22:53
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

Колеги нямах възможност да купя лампи каквито трябва и за това са на южния прозорец за мое щастие всички поколения вече са на 6 дни плътни обаче слънцето е мираж чак във вторник/сряда ще има обилно слънце както трябва, а цветенцата са по 6/7 сантима вече и втория чифт листа са излезли тоест тези след първите кръгличките та мисълта ми е виждат ми се слабичка да и подам ли нещо за подсилка нещо като калций или нещо друго да ми кажете или да изчакам
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Уж го прочете и пак направи каквоти си знаеш, а специално ти го написах преди 10-на дни и ти все едно напук го направи.
firstcitizen написа: 02 Апр 2019, 13:35
KRITIKAL-JAK написа: 02 Апр 2019, 09:33 Благодаря ти много за отговора... Да попитам и друго по време на покачването и след това на лампа ли да ги подкарам или може и на южния прозорец да ги оставя
По-добре е да я сложиш под лампа, а не на южния прозорец. На южен прозорец се получава много добър разсад, ккато дори можеш да си отглеждаш растения на него (ако нямаш съседи и хора, които да ги видят) но по-доволен ще си ако стартираш разсада на лампа. Защото примерно в края на тази седмица го дават заоблачаване и валежи, което ще продължи нколко дни. Ти тъкмо ще си натопил семките във вода и след това в салфетки, и семката ще е пуснала коренче (кълн) и ще я сложиш в саксията, но няма да има светлина, защото Слънцето ще е скрито зад облаците. Точно в този изключително важен момент няма да имаш свелина и растението колкото и да е малко инстинкта му ще е да се издължи и "протегне" към светлината, и така става едно тънко стъбълце и рехав разсад, което ще ти създаде неприятности и затруднения. Докато ако сложиш растението под лампата (било то енергоспестяваща със студена бяла светлина) там светлината ще е еднаква постоянна, а и ще можеш да дадеш по-интензивна вегетация с повече часове светлина на ден. Защото деня тепърва расте и продължителността на деня е 12 часа и 45 минути, а съм сигурен, че растението ти няма да бъде огрявано през целит ден. Докато ако го вегетираш под лампа можеш да го вегетираш на 18 часа светло и 6 часа тъмно (което са си 5-6 часа светлина повече). Да не коментираме, че можеш да ги държиш на форсирана вегетация на 24 часа светло и 0 часа тъмно, но това не е препоръчително особедно за неопитни, защото растението ще има нужда от повече калции и магнезии, а и ще трябва да се намаля се намалява светлината за да се изравни с часовете светлина, кито растението получава на вън за да не цъфне.
Колкото по-голяма енергоспестяваща вземеш със студено бяла светлина, толкова по-добре. Можеш да ползваш и няколко малки.

В този ред на мисли те съветвам да ги сложиш под лампа. После като порасне и заякне значително разсада можеш да го "тренираш" на южната тераса да привиква посепенно към слънчевата светлина.

След като семката се разпука и покълне щом нямаш опит най-добре е директно да я сложиш в крайната саксията (било то и ако ще ползваш растението за разсад за външно отглеждане/аутдор). Да речем, че ще правиш аутдор и искаш да направиш хубав разсад. След като семката пусне коренче я сложи в 2 литра саксия. Като порасне растението и като минат сланите после от тази 2 литра саксия направо го слагаш в дупката на вън в земята. Всяко растение в отделна саксия!

Ако имаш още въпроси не се притеснявай да питаш.


KRITIKAL-JAK написа: 13 Апр 2019, 18:07 Колеги нямах възможност да купя лампи каквито трябва и за това са на южния прозорец за мое щастие всички поколения вече са на 6 дни плътни обаче слънцето е мираж чак във вторник/сряда ще има обилно слънце както трябва, а цветенцата са по 6/7 сантима вече и втория чифт листа са излезли тоест тези след първите кръгличките та мисълта ми е виждат ми се слабичка да и подам ли нещо за подсилка нещо като калций или нещо друго да ми кажете или да изчакам
Точно за това ти казах, че им трябва лампа, точно, защото мислиш да ги пуснеш, когато ще вали и ти точно това направи :D Да беше изчакал поне да се сабилизира времето... и да е слънчево за по-дълъг период, като искаш да ги слагаш на прозореца. Какво очакваш, като ги пускаш, когато го дават облачно. Прогнозата се гледа не само за днес и утре... мисли с няколко хода напред. Мисленето с няколко хода на пред е изключително важно за земеделието и е от критическа важност за отглеждането на Коноп. (преди да си посял трябва да помислиш къде ще сушиш, как ще го транспортираш, как ще го съхраняваш и много други неща. Нахвърлям ти няколко неща за да мислиш върху тях още от сега.)

Издължават се и са кекави, не защото нямат торове, а защото нямат светлина. Когато няма светлина и фотосинтезата е по-слаба и обработването на веществата е по-слабо. Ако сега им дадеш торове най-много да ги умориш.
Те са на 6 дни... какви торове? ... Никви торове! (единствено бих им дал нещо за органично за корени или бактерии и микориза) Светлина им дай! Не им давай торове сега!!! Енергоспестяващите крушки са от 2 до 10 лъва ще ти свърши работа. Било то и някоя слаба енергоеспестяваща да им беше сложиш пак щяха да са по-добре.

Отглеждането е сериозно начинание за които се изискват ресурси и много мисъл. Дори да нямаш ресурси и да не влагаш никакви пари в отглеждането, можеш да постигнеш много големи резултатит ако правиш нещата с мисъл. Просто можеше да изчакаш малко за да стартираш семките по-късно, когато е по-хубаво времето. Не гледайте, че другите градинари стартират семките. Те стартират семките, защото могат да им дадът условия за растеж. Няма нужда да научаваш нещата по трудния начин, а се учи от другите.

Намери начин да им сложиш 1 енергоспестяваша крушка (било то 10-20 вата, а ако е повече е още по-добре... то лумените са важни, както и спектъра, но това е друга тема. Но ти им сложи каквато намериш. Само да не обикновенна е с нажежаема жичка! ) До средата на другата седмица на повечето места в България ще е такова времето и след това времето ще се стабилизира.

Гледай да окрепиш растенията с някоя клечка, но внимавай да не нараниш корените или да не прекъснеш стеблото. Можеш малко почва да сложиш, но малко, че ако дозаровиш прекалено много стеблото не е добре.
KRITIKAL-JAK
Градинар
Градинар
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Апр 2019, 22:53
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

firstcitizen написа: 13 Апр 2019, 18:48 Уж го прочете и пак направи каквоти си знаеш, а специално ти го написах преди 10-на дни и ти все едно напук го направи.
firstcitizen написа: 02 Апр 2019, 13:35
KRITIKAL-JAK написа: 02 Апр 2019, 09:33 Благодаря ти много за отговора... Да попитам и друго по време на покачването и след това на лампа ли да ги подкарам или може и на южния прозорец да ги оставя
По-добре е да я сложиш под лампа, а не на южния прозорец. На южен прозорец се получава много добър разсад, ккато дори можеш да си отглеждаш растения на него (ако нямаш съседи и хора, които да ги видят) но по-доволен ще си ако стартираш разсада на лампа. Защото примерно в края на тази седмица го дават заоблачаване и валежи, което ще продължи нколко дни. Ти тъкмо ще си натопил семките във вода и след това в салфетки, и семката ще е пуснала коренче (кълн) и ще я сложиш в саксията, но няма да има светлина, защото Слънцето ще е скрито зад облаците. Точно в този изключително важен момент няма да имаш свелина и растението колкото и да е малко инстинкта му ще е да се издължи и "протегне" към светлината, и така става едно тънко стъбълце и рехав разсад, което ще ти създаде неприятности и затруднения. Докато ако сложиш растението под лампата (било то енергоспестяваща със студена бяла светлина) там светлината ще е еднаква постоянна, а и ще можеш да дадеш по-интензивна вегетация с повече часове светлина на ден. Защото деня тепърва расте и продължителността на деня е 12 часа и 45 минути, а съм сигурен, че растението ти няма да бъде огрявано през целит ден. Докато ако го вегетираш под лампа можеш да го вегетираш на 18 часа светло и 6 часа тъмно (което са си 5-6 часа светлина повече). Да не коментираме, че можеш да ги държиш на форсирана вегетация на 24 часа светло и 0 часа тъмно, но това не е препоръчително особедно за неопитни, защото растението ще има нужда от повече калции и магнезии, а и ще трябва да се намаля се намалява светлината за да се изравни с часовете светлина, кито растението получава на вън за да не цъфне.
Колкото по-голяма енергоспестяваща вземеш със студено бяла светлина, толкова по-добре. Можеш да ползваш и няколко малки.

В този ред на мисли те съветвам да ги сложиш под лампа. После като порасне и заякне значително разсада можеш да го "тренираш" на южната тераса да привиква посепенно към слънчевата светлина.

След като семката се разпука и покълне щом нямаш опит най-добре е директно да я сложиш в крайната саксията (било то и ако ще ползваш растението за разсад за външно отглеждане/аутдор). Да речем, че ще правиш аутдор и искаш да направиш хубав разсад. След като семката пусне коренче я сложи в 2 литра саксия. Като порасне растението и като минат сланите после от тази 2 литра саксия направо го слагаш в дупката на вън в земята. Всяко растение в отделна саксия!

Ако имаш още въпроси не се притеснявай да питаш.


KRITIKAL-JAK написа: 13 Апр 2019, 18:07 Колеги нямах възможност да купя лампи каквито трябва и за това са на южния прозорец за мое щастие всички поколения вече са на 6 дни плътни обаче слънцето е мираж чак във вторник/сряда ще има обилно слънце както трябва, а цветенцата са по 6/7 сантима вече и втория чифт листа са излезли тоест тези след първите кръгличките та мисълта ми е виждат ми се слабичка да и подам ли нещо за подсилка нещо като калций или нещо друго да ми кажете или да изчакам
Точно за това ти казах, че им трябва лампа, точно, защото мислиш да ги пуснеш, когато ще вали и ти точно това направи :D Да беше изчакал поне да се сабилизира времето... и да е слънчево за по-дълъг период, като искаш да ги слагаш на прозореца. Какво очакваш, като ги пускаш, когато го дават облачно. Прогнозата се гледа не само за днес и утре... мисли с няколко хода напред. Мисленето с няколко хода на пред е изключително важно за земеделието и е от критическа важност за отглеждането на Коноп. (преди да си посял трябва да помислиш къде ще сушиш, как ще го транспортираш, как ще го съхраняваш и много други неща. Нахвърлям ти няколко неща за да мислиш върху тях още от сега.)

Издължават се и са кекави, не защото нямат торове, а защото нямат светлина. Когато няма светлина и фотосинтезата е по-слаба и обработването на веществата е по-слабо. Ако сега им дадеш торове най-много да ги умориш.
Те са на 6 дни... какви торове? ... Никви торове! (единствено бих им дал нещо за органично за корени или бактерии и микориза) Светлина им дай! Не им давай торове сега!!! Енергоспестяващите крушки са от 2 до 10 лъва ще ти свърши работа. Било то и някоя слаба енергоеспестяваща да им беше сложиш пак щяха да са по-добре.

Отглеждането е сериозно начинание за които се изискват ресурси и много мисъл. Дори да нямаш ресурси и да не влагаш никакви пари в отглеждането, можеш да постигнеш много големи резултатит ако правиш нещата с мисъл. Просто можеше да изчакаш малко за да стартираш семките по-късно, когато е по-хубаво времето. Не гледайте, че другите градинари стартират семките. Те стартират семките, защото могат да им дадът условия за растеж. Няма нужда да научаваш нещата по трудния начин, а се учи от другите.

Намери начин да им сложиш 1 енергоспестяваша крушка (било то 10-20 вата, а ако е повече е още по-добре... то лумените са важни, както и спектъра, но това е друга тема. Но ти им сложи каквато намериш. Само да не обикновенна е с нажежаема жичка! ) До средата на другата седмица на повечето места в България ще е такова времето и след това времето ще се стабилизира.

Гледай да окрепиш растенията с някоя клечка, но внимавай да не нараниш корените или да не прекъснеш стеблото. Можеш малко почва да сложиш, но малко, че ако дозаровиш прекалено много стеблото не е добре.
Не съм го направил на пук просто за по сигурно направих една глупост насадих 20 семки за да съм сигурен че ще ми прокълнат поне 10 а те покълнаха всички а имам само 2 30w енергоспестяващи които пише че се сравняват на по 225w и една кварцова 500w която не смея да пускам защото незнам тя на каква височина трябва да е и дали мога да я пускам въобще а от енергоспестяващите пише че имам общо 5400 лумена... ако от това което имам ще е по ефективно да ги пусна на лампите които имам от прозореца кажете.. семките са повечко защото не съм сам да не ми се чудите на скока който съм направил.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

KRITIKAL-JAK написа: 13 Апр 2019, 19:56
firstcitizen написа: 13 Апр 2019, 18:48 Уж го прочете и пак направи каквоти си знаеш, а специално ти го написах преди 10-на дни и ти все едно напук го направи.
firstcitizen написа: 02 Апр 2019, 13:35

По-добре е да я сложиш под лампа, а не на южния прозорец. На южен прозорец се получава много добър разсад, ккато дори можеш да си отглеждаш растения на него (ако нямаш съседи и хора, които да ги видят) но по-доволен ще си ако стартираш разсада на лампа. Защото примерно в края на тази седмица го дават заоблачаване и валежи, което ще продължи нколко дни. Ти тъкмо ще си натопил семките във вода и след това в салфетки, и семката ще е пуснала коренче (кълн) и ще я сложиш в саксията, но няма да има светлина, защото Слънцето ще е скрито зад облаците. Точно в този изключително важен момент няма да имаш свелина и растението колкото и да е малко инстинкта му ще е да се издължи и "протегне" към светлината, и така става едно тънко стъбълце и рехав разсад, което ще ти създаде неприятности и затруднения. Докато ако сложиш растението под лампата (било то енергоспестяваща със студена бяла светлина) там светлината ще е еднаква постоянна, а и ще можеш да дадеш по-интензивна вегетация с повече часове светлина на ден. Защото деня тепърва расте и продължителността на деня е 12 часа и 45 минути, а съм сигурен, че растението ти няма да бъде огрявано през целит ден. Докато ако го вегетираш под лампа можеш да го вегетираш на 18 часа светло и 6 часа тъмно (което са си 5-6 часа светлина повече). Да не коментираме, че можеш да ги държиш на форсирана вегетация на 24 часа светло и 0 часа тъмно, но това не е препоръчително особедно за неопитни, защото растението ще има нужда от повече калции и магнезии, а и ще трябва да се намаля се намалява светлината за да се изравни с часовете светлина, кито растението получава на вън за да не цъфне.
Колкото по-голяма енергоспестяваща вземеш със студено бяла светлина, толкова по-добре. Можеш да ползваш и няколко малки.

В този ред на мисли те съветвам да ги сложиш под лампа. После като порасне и заякне значително разсада можеш да го "тренираш" на южната тераса да привиква посепенно към слънчевата светлина.

След като семката се разпука и покълне щом нямаш опит най-добре е директно да я сложиш в крайната саксията (било то и ако ще ползваш растението за разсад за външно отглеждане/аутдор). Да речем, че ще правиш аутдор и искаш да направиш хубав разсад. След като семката пусне коренче я сложи в 2 литра саксия. Като порасне растението и като минат сланите после от тази 2 литра саксия направо го слагаш в дупката на вън в земята. Всяко растение в отделна саксия!

Ако имаш още въпроси не се притеснявай да питаш.


KRITIKAL-JAK написа: 13 Апр 2019, 18:07 Колеги нямах възможност да купя лампи каквито трябва и за това са на южния прозорец за мое щастие всички поколения вече са на 6 дни плътни обаче слънцето е мираж чак във вторник/сряда ще има обилно слънце както трябва, а цветенцата са по 6/7 сантима вече и втория чифт листа са излезли тоест тези след първите кръгличките та мисълта ми е виждат ми се слабичка да и подам ли нещо за подсилка нещо като калций или нещо друго да ми кажете или да изчакам
Точно за това ти казах, че им трябва лампа, точно, защото мислиш да ги пуснеш, когато ще вали и ти точно това направи :D Да беше изчакал поне да се сабилизира времето... и да е слънчево за по-дълъг период, като искаш да ги слагаш на прозореца. Какво очакваш, като ги пускаш, когато го дават облачно. Прогнозата се гледа не само за днес и утре... мисли с няколко хода напред. Мисленето с няколко хода на пред е изключително важно за земеделието и е от критическа важност за отглеждането на Коноп. (преди да си посял трябва да помислиш къде ще сушиш, как ще го транспортираш, как ще го съхраняваш и много други неща. Нахвърлям ти няколко неща за да мислиш върху тях още от сега.)

Издължават се и са кекави, не защото нямат торове, а защото нямат светлина. Когато няма светлина и фотосинтезата е по-слаба и обработването на веществата е по-слабо. Ако сега им дадеш торове най-много да ги умориш.
Те са на 6 дни... какви торове? ... Никви торове! (единствено бих им дал нещо за органично за корени или бактерии и микориза) Светлина им дай! Не им давай торове сега!!! Енергоспестяващите крушки са от 2 до 10 лъва ще ти свърши работа. Било то и някоя слаба енергоеспестяваща да им беше сложиш пак щяха да са по-добре.

Отглеждането е сериозно начинание за които се изискват ресурси и много мисъл. Дори да нямаш ресурси и да не влагаш никакви пари в отглеждането, можеш да постигнеш много големи резултатит ако правиш нещата с мисъл. Просто можеше да изчакаш малко за да стартираш семките по-късно, когато е по-хубаво времето. Не гледайте, че другите градинари стартират семките. Те стартират семките, защото могат да им дадът условия за растеж. Няма нужда да научаваш нещата по трудния начин, а се учи от другите.

Намери начин да им сложиш 1 енергоспестяваша крушка (било то 10-20 вата, а ако е повече е още по-добре... то лумените са важни, както и спектъра, но това е друга тема. Но ти им сложи каквато намериш. Само да не обикновенна е с нажежаема жичка! ) До средата на другата седмица на повечето места в България ще е такова времето и след това времето ще се стабилизира.

Гледай да окрепиш растенията с някоя клечка, но внимавай да не нараниш корените или да не прекъснеш стеблото. Можеш малко почва да сложиш, но малко, че ако дозаровиш прекалено много стеблото не е добре.
Не съм го направил на пук просто за по сигурно направих една глупост насадих 20 семки за да съм сигурен че ще ми прокълнат поне 10 а те покълнаха всички а имам само 2 30w енергоспестяващи които пише че се сравняват на по 225w и една кварцова 500w която не смея да пускам защото незнам тя на каква височина трябва да е и дали мога да я пускам въобще а от енергоспестяващите пише че имам общо 5400 лумена... ако от това което имам ще е по ефективно да ги пусна на лампите които имам от прозореца кажете.. семките са повечко защото не съм сам да не ми се чудите на скока който съм направил.
Сложи ли енергоспестяващите? 2х30 в на 20 растения са малко, но пак е нещо...
По-добре да бяхте отгледали 10 растения, но както трябва. (да не кажа дори по-малка бройка) Защото тези растения ще искат и поливане и торене. Представи си, че в цъфтежа 20 растения ще трябва да ги поливаш в определен период с по 20 литра вода на корен. (20х20 литра) Това са 400 литра вода на поливка. Това е много мъкнене, а такова мъкнене със сигурност ще оставите следи и пътеки. Или имате водоизточник на лесно?
Отделно тези 20 растения ще искат торене. Особено в цъфтежа. Така, че не е само вода, а и торове трябват.

Захващайте се за четене и работа ако искате да отгледате нещо.

Няколко човека сте... толкова можехте да си поделите парите за 1-2 хубави енергоспестяващи крушки. (дори нямаше да го усетите като разход).

Сега ако отгледате 20 слаби стръка само ще фиросате семките. По-добре да бяхте отгледали 5-10 хубави здрави растения. Хем по-малко усилия и хем повече количество и по-добро качество щяхте да изкарете от по-малко бройки, но по-добре отгледани.

По-малко е по-вече...
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1264
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1808 times
Been thanked: 3267 times

Леле, като чета 20 семки, аз сигурно до сега не съм стартирал толкова от както съм гледам, говоря само за фотопериодни. И аз също не мога да си го обясня, стартираш 20 семки, а нямаш предварително място за гледане. Това според мен са много пари хвърлени на вятъра. Да беше взел 3 семки, а останалото в техника да вложиш. Взимаш 3 различни сорта, от тях си правиш клонинги и си ти.
KRITIKAL-JAK написа: 13 Апр 2019, 19:56 от енергоспестяващите пише че имам общо 5400 лумена... ако от това което имам ще е по ефективно да ги пусна на лампите които имам от прозореца кажете..
Искам само, като сравнение да кажа нещо. В момента светя на моите с 400 вата, метал халидна лампа. На разстояние от 60 сантиметра ми дава около 17К лукса, на 35см, луксовете стават над 25К и това, ползвам на о.6 квадрата или макс 4 растения във вегетация или най- много 2 в цъфтеж.

Онзи ден реших да пробвам какво ще покаже светломера във парника на село, ами луксовете гонят 40К, а не съм мерил когато слънцето е най- високо и най- силно.
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Градинарите, които садят домати и краставици са научени да пускат февруари разсада. След това няколко месеца тоя разсад се мъчи и расте едва-едва. От тях явно и бъдещите канабис градинари се учат и бързат.

Миналата година точно на тази дата пуснах семки от домат и краставица и ги изнесох в началот на май. Разправяха ми как съм бил окъснил. И домата и краставицата ми стана над два метра, имаше супер добив и до късно през есента брах. Техните растения били "изгорели" по някое време през лятото. "Изгорели" са щото нямат храна. Общо взето обикновените градинари са доста назад с материала, но пак горе долу им се получава.


Конректно на канабиса му трябва 27-8 градуса жега, много светлина и буквално за 2-3 седмици след покълване е готов за садене по дупките.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1264
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1808 times
Been thanked: 3267 times

Това с разсада не е точно така, много зависи в кой район ти е градината. Имам колега, който е от гр. Елхово, ами вече ядох от техните домати от парника, нашите все още не са пикирани. Миналата година аз също по- късно пуснах разсада със зеленчуците, тази година малко по- рано. При мен лятото става невероятна жега в парника и това пречи. Въпреки, че се отварят и махат стъкла, като напече слънцето се чупят спиртните термометри вътре.

По принцип от дядо ми знам, преди 24 Май нищо да не се изкарва на вън, това е за района с моята градина :)
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Да, ако имаш парник може по-рано да го изкараш. Обаче парника е само за много ранни сортове или други ранни зеленчуци, След това си се гледа на открито.
KRITIKAL-JAK
Градинар
Градинар
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Апр 2019, 22:53
Has thanked: 9 times
Been thanked: 23 times

колеги не оспорвам вобще това което каазвате приемам го за добър съвет и сте први аз съм начинаещ и ще се науча при всички положения дори и по труния начин да е благодаря ви все пак но да ви се похваля вече при мен е слънчево от няколко дни а и го дават и за на пред така да е отрзява им се доста добре ... само да попитам и друго когато доиде време за пресаждане аз мисля някаде след 10 май ще видя как е времето тогава ше ги искарам на вън та мисълта ми е ... в градината където ще отглеждам разстенията съм набавил към 450/500 л оборска тор прегоряла ии пресята уникална 280л торф с перлит 400 л ЧКЧ и ще омешам и пръс ако трябва да не е много силно.. взел съм и FISH powder guanokalong и bat guano guanokalong обаче за тези двете последните бихте ли ми казали вие или който ползва от тях как да го развасовам ... то си има развасовки но все пак да попитам и вас ...
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”