Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

С риск да съм нахален

Публикувай отговор
Семена марихуана
Mtod88
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Мар 2021, 13:44
Has thanked: 52 times
Been thanked: 99 times

Благодаря за бързите отговори момчета, възниква един въпрос в мен. Това което ме притеснява е , че след последното засушаване, листата все още стоят увиснали надолу, а не съм слагал повече вода от обикновено. Просто се опитвам да разбера за себе си сигналите на растението, за това продължавам да питам 😃✌ за азота разбрах давам го по схема и внимавам като добавям complete oraganic да не го прегоря. Но каква според вас е причината за увиснали листа. Температурата на тъмно е 18-20 градуса, на светло 23-25. Преди две седмици беше по-ниска и пусках духалка да стопли в палатката, но не успях да задържа постоянна температура, в смисъл работи стопля, изключва и като падне пак темп. се включва пак, знаете какво имам предвид. До сега не ми е случвало такова нещо и понеже съм много любопитен и любознателен човек се опитвам да разбера тая история, че да не се случва пак. Vetrushka видях в твоя дневник едни водорасли които мисля да поръчам, заедно с чкч за следващият гроу. Фрустрацията ми идва от там че инвестирам средства и време, а не успявам да постигна резултата който искам, като големи и плътни глави. Дори не става въпрос за пушенето, колкото за успеха от добре отгледани растения. Ина следвам твоите препоръки за поливането, както и съвета на Scorpio с количествата торове които добавям. Massive respect на всички, ще ви държа в течение ако желаете разбира се 😃
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1264
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1808 times
Been thanked: 3267 times

Когато един път ги преполееш после изисква време да се съвземат. Дори всичко да нагласиш както трябва не могат да реагират веднага. Следи си новия растеж, той трябва да ти е нормален. Ако продължава да прави проблеми, нещо не е наред. Аз имах проблем с дренажа на саксията в сегашния ми проект. Докато не го махнах не искаха да вървят нормално.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3207
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 4763 times

Ох, и аз гледам, мисля, все ме навежда на нещо с поливката. Не в храната. Мен ми се струва, че не е било преполято, а някъде дори остава сухо. Или в срани првсъхва, в средата седи, нещо има.....Дали двата литра наистина успяват да намокрят качествено? Тия платнени саксии аз за себе си гич не ги харесвам, с тях бях започнала две растения от един аутдор някога, уж да пускат повече въздух, все съхнеха в страни и тези растения вместо най развити ми бяха най тъпи. Поливането в тях е странно, може би аз не съм им свикнала, но се върнах на пластмасови. Нещо тук има с поливката, може би дренаж както каза Ветрушката, нещо, нещо, ама не мога да го измисля🤔Но само натам, поливката, ме навежда. Имаш ли нещо за освежаване на корени? Колеги, ако знаете точна причина и мен ще ми е любопитно да я разбера.
Mtod88
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Мар 2021, 13:44
Has thanked: 52 times
Been thanked: 99 times

Veteushka , разбрах те какво казваш и знаеш ли мисля си че понеже ги пръстнах листно преди 3 дни с alga mic i acti vera, им се отрази зле. Ина, много благодаря за това което каза, защото и аз си мислех същото, въпреки че се опитвам да бръкна с пръст в страни, колко е възможно повече за видя дали почвата е суха, си мисля че на дъното изсъхва по-бързо. Чакам семките скоро seedsmen са точни хора и си мислех да купя 15 литрови саксии но няма да са текстилни този път. И мисля да забъркам микса за почва на Vetrushka. Чакам заплатата да похарчи малко пари.за.моето хоби 😃
Mtod88
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Мар 2021, 13:44
Has thanked: 52 times
Been thanked: 99 times

Inna написа: 02 Апр 2021, 12:35 Ох, и аз гледам, мисля, все ме навежда на нещо с поливката. Не в храната. Мен ми се струва, че не е било преполято, а някъде дори остава сухо. Или в срани првсъхва, в средата седи, нещо има.....Дали двата литра наистина успяват да намокрят качествено? Тия платнени саксии аз за себе си гич не ги харесвам, с тях бях започнала две растения от един аутдор някога, уж да пускат повече въздух, все съхнеха в страни и тези растения вместо най развити ми бяха най тъпи. Поливането в тях е странно, може би аз не съм им свикнала, но се върнах на пластмасови. Нещо тук има с поливката, може би дренаж както каза Ветрушката, нещо, нещо, ама не мога да го измисля🤔Но само натам, поливката, ме навежда. Имаш ли нещо за освежаване на корени? Колеги, ако знаете точна причина и мен ще ми е любопитно да я разбера.
Ина имам root juice и alga mic мисля че това са водораслите , а и го препоръчват за стрес. Да сложа ли малко от root-a?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3207
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 4763 times

Ще ти кажа аз как бих постъпила, не е задължително, но в момента от тук това ми идва да направя ако е мое цвете и нека и колегите да споделят дали е правилно.
Значи бих поляла първо малко с чиста вода в средата(ако я гласиш нещо да е с нормално пх) обилно и веднага отгоре и руут стимулатора. Първо с вода за да се поразкисне, да поеме по добре, затова.И след това още малко вода в страни, скъдето са краищата на корените със стимулатора. И в стедата и навсякъде.. Ще гледам цялата саксия добре да е напоена както споменахме, ако трябва с малко повече от обичайното количество вода. Торовете всичките бих ги пропуснала на това поливане, то ще е възстановително, само стимулатора. Но това, когато дойде време да се полива, не преждевременно ако сега е твърде скоро.
И после изчаквам ден, два да съхне и да видя какво става и си продължавам както преди. Защото принципно още торове при стрес от такъв тип, както ми се струва тук няма да решат проблема. Крайчетата на коренчетата ако са засъхнали или нещо има някъде от този род то те не ги поемат и не се възползват от тях, а им трябва свежване. Но пак повтарям това са моите мисли, една бистра водица на следващото поливане и стимулатора☺️Прецени, ако ти се струва логично опитай, виж и колегите какво мислят..Аз смятам, че може би ще му хареса.
Mtod88
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Мар 2021, 13:44
Has thanked: 52 times
Been thanked: 99 times

Inna написа: 02 Апр 2021, 13:49 Ще ти кажа аз как бих постъпила, не е задължително, но в момента от тук това ми идва да направя ако е мое цвете и нека и колегите да споделят дали е правилно.
Значи бих поляла първо малко с чиста вода в средата(ако я гласиш нещо да е с нормално пх) обилно и веднага отгоре и руут стимулатора. Първо с вода за да се поразкисне, да поеме по добре, затова.И след това още малко вода в страни, скъдето са краищата на корените със стимулатора. И в стедата и навсякъде.. Ще гледам цялата саксия добре да е напоена както споменахме, ако трябва с малко повече от обичайното количество вода. Торовете всичките бих ги пропуснала на това поливане, то ще е възстановително, само стимулатора. Но това, когато дойде време да се полива, не преждевременно ако сега е твърде скоро.
И после изчаквам ден, два да съхне и да видя какво става и си продължавам както преди. Защото принципно още торове при стрес от такъв тип, както ми се струва тук няма да решат проблема. Крайчетата на коренчетата ако са засъхнали или нещо има някъде от този род то те не ги поемат и не се възползват от тях, а им трябва свежване. Но пак повтарям това са моите мисли, една бистра водица на следващото поливане и стимулатора☺️Прецени, ако ти се струва логично опитай, виж и колегите какво мислят..Аз смятам, че може би ще му хареса.
Звучи добре,ще опитам така. А мислиш ли че е добра идея да добавя меласа или само стимулатора?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3207
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 4763 times

Само стимулатора поне аз бих този път. Ако сега е полято почакай да му дойде времето, да не му стане много често. Една поливка яка, не промивка чак да тече, но може би малко повечко да е от обичайното ти количество. Руута, не и двата. И после да си съхне и ти да гледаш какво става. Храната няма да му изчезне от една чиста вода, може и да се пораздвижи, поразтвори нещо ако се е натрупало.... Но ако някой смята че няма да е добре, нека сподели, аз говоря ако е при мен това ще опитам.
Mtod88
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Мар 2021, 13:44
Has thanked: 52 times
Been thanked: 99 times

Inna написа: 02 Апр 2021, 14:08 Само стимулатора поне аз бих този път. Ако сега е полято почакай да му дойде времето, да не му стане много често. Една поливка яка, не промивка чак да тече, но може би малко повечко да е от обичайното ти количество. Руута, не и двата. И после да си съхне и ти да гледаш какво става. Храната няма да му изчезне от една чиста вода, може и да се пораздвижи, поразтвори нещо ако се е натрупало.... Но ако някой смята че няма да е добре, нека сподели, аз говоря ако е при мен това ще опитам.
Супер , аз ще го полея евентуално в събота или неделя зависи, за сега е още тежка саксията , а и почвата е влажна, ще използвам само руут и ще ще сложа малко повече вода.
Mtod88
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Мар 2021, 13:44
Has thanked: 52 times
Been thanked: 99 times

Здравейте на всички, много искам да споделя с вас какво си напазарувах днес за следващият гроу, чакам само семената да пристигнат и стартирам.Копирах почти изцяло Vetrushka, надявам се че ще даде съвет как да миксирам почвата. Взел съм почва bio nova, чкч, зеолит, водорасли и bloom на guano diffusion, микроза, меласа.Също така имам останало прилично количество bio bizz, цялата серия ( не съм сигурен дали ще се наложи да я ползвам, но е добре да я има ако нещо липсва). Също така ми дадоха подарък dense na greenplanet, за последните седмици. Остана ми да взема един читав овлажнител, харесал съм един за 60 лв. с 4 литра резервоар. Определено ще имам нужда от вашите съвети, защото не сигурен точно как да смеся почвата, а и с тези торове работя за пръв път. Качвам снимки 😃✌ Иначе моята хубавица Bubba все още е оклюмала, въпреки че почвата надолу в саксията е влажна. Ще изчакам още един ден за да я полея, а може и два.
Прикачени файлове
20210403_125600.jpg
20210403_125534.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”