Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първи любителски гроу

Перфектното място за публикуване на вашият дневник. Отглеждане на Марихуана, коноп, трева
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

Mezzazine написа: 24 Дек 2021, 08:11 Пак се изказа неподготвен.......има хора не са виждали даже как се мери ph и ec,ppm!!!!!!CEO....то знае много добре какво говори{пише}.....!?!?
Не съм сигрирен това към кой е насочено, но това че някой никога не е мерил тази неща не означава че не съществуват и че не са най-важното нещо при отглеждане на растения.

Ако всичко е Купено от Магазина - почвата има нагласено рН и РРМ/ЕС от производител. ( не се мери от краен потребител, защото някой вече го е премерил).

Течните торове оргачнични или не след като се направи разтвор са в някакви граници за отглеждане - ако се използва подходяща вода. Водата в бг е много хуваба с мноно ниско ЕС. Ако имаш Твърда вода нещата в торовете немогат да свалят рН достатъчно. Заtовa се продава много повече pH Down продукти.

Сухи торове са в граници нагласени от производител да имам подходящи пропорций.

Ако случайно си правиш сам почва пак се избират подходящи нещa за да имаш някакви норми на рН и концентрация на торове - затова се добавят ЧКЧ, пилешки или някви други неща ( РРМ/ЕС) да органично е и трябва да има бактерий да го преработят, но колкото и бактерйй да сложи в една кофа с пясък нищо няма да стане.

Ще е хубаво поне един от тези градинари да се появи и да покаже как си е изкопал случайна почва от някъде без да знае какво има
в нея, без да знае рН и РРМ/ЕС и да покаже отлични резултати.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Не ,Не не е към теб!за друго ставаше въпрос.....съществуват разбира се....твоите съвети са ценни и правилни винаги имам те за експерт по темата.....и винаги чета и научава нови неща понякога!!!!!!жив и здрав ..весели празници!!!
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Не не аз чета назад....и не бях прегледал че има още страници и то отива най отпред......поста де имам предвид!!!Не се отнася до теб....сори!!!
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

Sofia Cannabis написа: 20 Дек 2021, 18:16
aleksiev.momchil написа: 20 Дек 2021, 13:23 Малък Ъп по темата...
....дребосъците живнаха 😃 явно найстина светлината им е била много което си е моя грешка.
Сега са 11 дни и мисля да ги захраннвам с продуктите PH Perfect Grow, Micro и Bloom на Адвансет. Ако някой има впечатления ще се радвам да ги чуя.
Ще трябва да взема и почва, но не знам каква. Средно или силно обогатена?! По този въпрос също се надявам на Вашите съвети!!
Като за финал една снимка на опърлените дребосъчета..
Растенията изглеждат супер няма нищо изгоряло по тях.

Тези петна които се виждат са от рН чустивтелност и почти всички семена го показват това, като феминизираните доста повече.

pH perfect на advancednutrients е много хубава формула много лесна за употреба. advancednutrients са сравнително скъпи и затова не са много препотъчвани тук във формуна. Аз лично ги харесвам много.
Не ползвах тази почва защото ме досъраша да не ги изгоря като ги пресея. Ползвах една средно обогатена и зареди въпросните добавки. Днес ги пресях и ги полях с Voodoo juice, B 52 и Bud Candy. Мисля да изчакам до следващата полива и тогава да им дам от Grow, Micro и Bloom. До тогава вярвам, че ще за задоволени от хранителни вещества в почвата.
Взех и PH метър на Blue Lab за да имам някаква представа как е водата.
Съжелявам за лайшки въпрос, но изходящия вентилатор постоянно ли трябва да смупе или да го ползвам за корекция на температурата?!
Сега е с един термо датчик и работи от 25° и спира като смъкне на 23°,но ме Притеснява да не ги оставя на за стоял въздух.
Ще кача и снимка в новите саксии.
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

Долните листенца са малко не добре, но това е където ги бях опърлил с лампата. Леко са клюмнали горкичкото, но го от давам на пресаждане то с което май малко по закъснях защото саксииките бяха пълни с корени. Иначе за добавките на Advanset Nutrition заложи на Ph perfect Grow, Micro и Bloom както и Voodoo Juice, B 52,Bud Candy и Big Bud.
Както казах по рано мисля да ги започна от следващата полива с Grow, Micro и Bloom и да редува една полива с тях, и една с B 52 и Bud Candy.
Ако някъде бъркам съм отворен за съвети.

Втори гроу ми е като първият беше аматьорски, но за този се постарах да са Ок нещата.
Надявам се да са здрави 🌿 ☘️ 🌱 и щастливи.

Пак казвам - ще се радвам ако имате съвети да ги споделяте. Все още се уча, но удоволствието от това да ги гледам как растат няма равно!!

Предната реколта макар и аматьорска беше мноОогоОо добра, много!!

С тежка интеркостална невралгия съм и само това ме спасява от болката. Лекарствата не помагат грам и преди да открия това растение бях на границата да отскача от болка. Сега през деня търпя някак и вечер след една капсула в Mighty на Storz & BIKEL или в DNVP M 21 заспивам и се будя чак сутринта. Преди това не можех да спя по цяла нощ от болка.

Още веднъж Ви благодаря за съветите и се надявам да помагате и за в бъдеще ❤️❤️❤️
Прикачени файлове
IMG_20211227_144817_edit_1017098801821362.jpg
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 671
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 973 times
Been thanked: 1567 times

aleksiev.momchil написа: 27 Дек 2021, 15:03 Долните листенца са малко не добре, но това е където ги бях опърлил с лампата. Леко са клюмнали горкичкото, но го от давам на пресаждане то с което май малко по закъснях защото саксииките бяха пълни с корени. Иначе за добавките на Advanset Nutrition заложи на Ph perfect Grow, Micro и Bloom както и Voodoo Juice, B 52,Bud Candy и Big Bud.
Както казах по рано мисля да ги започна от следващата полива с Grow, Micro и Bloom и да редува една полива с тях, и една с B 52 и Bud Candy.
Ако някъде бъркам съм отворен за съвети.

Втори гроу ми е като първият беше аматьорски, но за този се постарах да са Ок нещата.
Надявам се да са здрави 🌿 ☘️ 🌱 и щастливи.

Пак казвам - ще се радвам ако имате съвети да ги споделяте. Все още се уча, но удоволствието от това да ги гледам как растат няма равно!!

Предната реколта макар и аматьорска беше мноОогоОо добра, много!!

С тежка интеркостална невралгия съм и само това ме спасява от болката. Лекарствата не помагат грам и преди да открия това растение бях на границата да отскача от болка. Сега през деня търпя някак и вечер след една капсула в Mighty на Storz & BIKEL или в DNVP M 21 заспивам и се будя чак сутринта. Преди това не можех да спя по цяла нощ от болка.

Още веднъж Ви благодаря за съветите и се надявам да помагате и за в бъдеще ❤️❤️❤️
Bud candy-то не е ли само за цъфтеж? То не, че е проблем малко въглехидрат в растеж ама запази си по-голямата част за цъфтежа. :passg:
Keep on growing :stone:
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

Spiral написа: 27 Дек 2021, 17:15
aleksiev.momchil написа: 27 Дек 2021, 15:03 Долните листенца са малко не добре, но това е където ги бях опърлил с лампата. Леко са клюмнали горкичкото, но го от давам на пресаждане то с което май малко по закъснях защото саксииките бяха пълни с корени. Иначе за добавките на Advanset Nutrition заложи на Ph perfect Grow, Micro и Bloom както и Voodoo Juice, B 52,Bud Candy и Big Bud.
Както казах по рано мисля да ги започна от следващата полива с Grow, Micro и Bloom и да редува една полива с тях, и една с B 52 и Bud Candy.
Ако някъде бъркам съм отворен за съвети.

Втори гроу ми е като първият беше аматьорски, но за този се постарах да са Ок нещата.
Надявам се да са здрави 🌿 ☘️ 🌱 и щастливи.

Пак казвам - ще се радвам ако имате съвети да ги споделяте. Все още се уча, но удоволствието от това да ги гледам как растат няма равно!!

Предната реколта макар и аматьорска беше мноОогоОо добра, много!!

С тежка интеркостална невралгия съм и само това ме спасява от болката. Лекарствата не помагат грам и преди да открия това растение бях на границата да отскача от болка. Сега през деня търпя някак и вечер след една капсула в Mighty на Storz & BIKEL или в DNVP M 21 заспивам и се будя чак сутринта. Преди това не можех да спя по цяла нощ от болка.

Още веднъж Ви благодаря за съветите и се надявам да помагате и за в бъдеще ❤️❤️❤️
Bud candy-то не е ли само за цъфтеж? То не, че е проблем малко въглехидрат в растеж ама запази си по-голямата част за цъфтежа. :passg:
И аз така прочетох, но реших да захраня малко бактериите. Вуду сока го дадох за корените и да мине по-леко пресяване то. Надявам се утре сутрин да са свежарки, защото сега са леко клюмнали 😑
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

Докато са във Veg. въглехидрати ще помогнат малко но може и без тях защото растението изпраща много само.

Вентилацията може да е stop and go докато са малки но след като започнат да имат видим растеж ще трябва да е постоянна защото иначе няма да им стига Со2.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

Sofia Cannabis написа: 27 Дек 2021, 19:03 Докато са във Veg. въглехидрати ще помогнат малко но може и без тях защото растението изпраща много само.

Вентилацията може да е stop and go докато са малки но след като започнат да имат видим растеж ще трябва да е постоянна защото иначе няма да им стига Со2.
Благодарности!!!
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

И аз съм с адвансед и използвам същите торове. Плагрон Гроу микс като я дават до 20 дни заредена ама ги подпуках с вече с торовете. Вече 2 пъти и гледам добре им е
Публикувай отговор

Обратно към “Дневници - Отглеждане на Марихуана”