Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първи любителски гроу

Перфектното място за публикуване на вашият дневник. Отглеждане на Марихуана, коноп, трева
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

BuTaMuH написа: 10 Фев 2022, 20:21
Sofia Cannabis написа: 10 Фев 2022, 19:57
aleksiev.momchil написа: 10 Фев 2022, 19:42 Пичове (и Вие мили дами) искам да Ви попитам защо така долните листенца падат. Не пожълтяват, а просто падат. Разтвора с който ги поливам е с PH 6.3 до 6.5, а Ppm 1800 до 2000.
Дали е защото доста избуяха и остават без светлина ниските листенца. Знам, че по принцип е на нисък азот, но мисля, че им давам достатъчно храна. По принцип ги оставям да изсъхнат доста преди да полея от страх да не ги преполея. Дали пък не ги пресушавам по този начин. Иначе поливам на всеки трети ден горе долу, но почвата от горе става на барут. 2.3 л на полива на растение давам. Температурата е от 18 в тъмната част до 25 в светлата (има кратък период на 27-28 градуса като запаля камината)
Влажност 50%.

Казвайте къде бъркам, че ми е мъка за Гристьовците 🥺
Падат защото не стига достатъчно светлина до тях.
Ако ги засушава твърде много не е ли пак вариант...мислех ,че в цъфтеж не трябва да се засушават твърде много както във вегетация?
Това е др причина според мен и ще горигирам поливането. До сега винаги съм чакал да изсъхне почвата добре (явно прекалено) защото винаги ме е било страх да не ги препоюея. Ще намаля водата за сметка на честотата на поливане.
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

DeutschBuds написа: 10 Фев 2022, 21:09 Много добре изглеждат, просто иска да се позачисти отдолу. Аз го направих на 15 ден 12/12 сега ще го направя на 35 и оставям да налива. Много добре изглеждат браво, с какви торове си?
И аз ги поочистих на 10-я ден, но както казах по-горе ми досвидяха листенца та и явно не съм почисти достатъчно. Ако трябва да съм честен палатката е тесничка в момента и найстина долу не стига светлина.
Иначе сме с Advance Nutrients PH perfectly Micro, Grow & Bloom, a като добавки давам B52, BigBud, Cendy й Voodoo Joice.
Към момента съм очарован от торове те. Лесно се работи с тях и поне не мислиш за РН-а - не, че не си го следя пак де 😅
Този гроу инвестирах в по-класни уреди за измерване и не искам да Ви казвам какви разлики показват спрямо китайските си евтинджосови алтернативи.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3192
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7124 times
Been thanked: 4750 times

Супер изглеждат! Да, бих ги окълцала дооста надолу. Всичката тая салата, големи листа от долната 1/3на цветята, както и някои големи листа между клоните. Ако ги махнеш ще влезе въздух, светлина и ще ти отиват торовете където трябва.Според мен една фризура ще им хареса😁 Но до тук изглеждат екстра👍
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

aleksiev.momchil написа: 11 Фев 2022, 08:43
DeutschBuds написа: 10 Фев 2022, 21:09 Много добре изглеждат, просто иска да се позачисти отдолу. Аз го направих на 15 ден 12/12 сега ще го направя на 35 и оставям да налива. Много добре изглеждат браво, с какви торове си?
И аз ги поочистих на 10-я ден, но както казах по-горе ми досвидяха листенца та и явно не съм почисти достатъчно. Ако трябва да съм честен палатката е тесничка в момента и найстина долу не стига светлина.
Иначе сме с Advance Nutrients PH perfectly Micro, Grow & Bloom, a като добавки давам B52, BigBud, Cendy й Voodoo Joice.
Към момента съм очарован от торове те. Лесно се работи с тях и поне не мислиш за РН-а - не, че не си го следя пак де 😅
Този гроу инвестирах в по-класни уреди за измерване и не искам да Ви казвам какви разлики показват спрямо китайските си евтинджосови алтернативи.
Екстра са торовете И аз с тях поливам, само че със сенси Гроу и Блуум ама добавките са същите. При мен като смеся торовете и водата от 7.5 пада на 6.8 ПХ и от там още ПХ- трябва да слагам. Колко ППМ ти показва уреда след като си смесил всичко?
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Всички сме на едно мнение че трябва да играе ножицата за долната част. Не го бави.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

DeutschBuds написа: 11 Фев 2022, 12:14
aleksiev.momchil написа: 11 Фев 2022, 08:43
DeutschBuds написа: 10 Фев 2022, 21:09 Много добре изглеждат, просто иска да се позачисти отдолу. Аз го направих на 15 ден 12/12 сега ще го направя на 35 и оставям да налива. Много добре изглеждат браво, с какви торове си?
И аз ги поочистих на 10-я ден, но както казах по-горе ми досвидяха листенца та и явно не съм почисти достатъчно. Ако трябва да съм честен палатката е тесничка в момента и найстина долу не стига светлина.
Иначе сме с Advance Nutrients PH perfectly Micro, Grow & Bloom, a като добавки давам B52, BigBud, Cendy й Voodoo Joice.
Към момента съм очарован от торове те. Лесно се работи с тях и поне не мислиш за РН-а - не, че не си го следя пак де 😅
Този гроу инвестирах в по-класни уреди за измерване и не искам да Ви казвам какви разлики показват спрямо китайските си евтинджосови алтернативи.
Екстра са торовете И аз с тях поливам, само че със сенси Гроу и Блуум ама добавките са същите. При мен като смеся торовете и водата от 7.5 пада на 6.8 ПХ и от там още ПХ- трябва да слагам. Колко ППМ ти показва уреда след като си смесил всичко?
1800 до 2000 ppm и PH-a става от 6.3 до 6.5
И това е Про положение, че не слагам пълна доза, а по 2.5 мл/л
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

Sofia Cannabis написа: 11 Фев 2022, 18:40 Всички сме на едно мнение че трябва да играе ножицата за долната част. Не го бави.
Още днес ще се случат нещата 😃
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

Првкопани, поляти, подстригани и сресани 😅
Прикачени файлове
PSX_20220213_144429.jpg
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

Комай "пресолихме манджата"
Мисля, че храната им е дошла в горница и по този повод днескашната поливака ще е с 50% от торовете,колкпто да бутна PH-a на водата с торовете, че имам само една добавка за смъкване която казахте, че е нестабилна и не е за препоръчване.
Иначе" пръшят" от цвят. При последният (и единствен) гроу цветовете не бяха и на 50% толкова сочни и тлъсти.

Ако бъркам в преценката си относно преторяването моля да ме поправите.
Прикачени файлове
PSX_20220215_125324.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

aleksiev.momchil написа: 15 Фев 2022, 13:02 Комай "пресолихме манджата"
Мисля, че храната им е дошла в горница и по този повод днескашната поливака ще е с 50% от торовете,колкпто да бутна PH-a на водата с торовете, че имам само една добавка за смъкване която казахте, че е нестабилна и не е за препоръчване.
Иначе" пръшят" от цвят. При последният (и единствен) гроу цветовете не бяха и на 50% толкова сочни и тлъсти.

Ако бъркам в преценката си относно преторяването моля да ме поправите.
Съвсем леко си ги изгорил не се притеснявай. Мерките които си предприел са добри - продължаваш да ториш на с по-слаб разтвор.

Ако сега си го намалил на 50% полей 1-2 пъти покажи как реагират и след това най-вероятнно ще може да го увеличиш пак на 75% (от сегашния) и в последствия на това с което поливаш.

Какви са съотношенията на GROW, MICRO and BLOOM?
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Дневници - Отглеждане на Марихуана”