Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първи любителски гроу

Перфектното място за публикуване на вашият дневник. Отглеждане на Марихуана, коноп, трева
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

Sofia Cannabis написа: 15 Фев 2022, 16:01
aleksiev.momchil написа: 15 Фев 2022, 13:02 Комай "пресолихме манджата"
Мисля, че храната им е дошла в горница и по този повод днескашната поливака ще е с 50% от торовете,колкпто да бутна PH-a на водата с торовете, че имам само една добавка за смъкване която казахте, че е нестабилна и не е за препоръчване.
Иначе" пръшят" от цвят. При последният (и единствен) гроу цветовете не бяха и на 50% толкова сочни и тлъсти.

Ако бъркам в преценката си относно преторяването моля да ме поправите.
Съвсем леко си ги изгорил не се притеснявай. Мерките които си предприел са добри - продължаваш да ториш на с по-слаб разтвор.

Ако сега си го намалил на 50% полей 1-2 пъти покажи как реагират и след това най-вероятнно ще може да го увеличиш пак на 75% (от сегашния) и в последствия на това с което поливаш.

Какви са съотношенията на GROW, MICRO and BLOOM?
По принцип го дават 1:1:1 демек по равни частни, но аз намали Grow за сметка на Bloom. Да речем, че слагам по :
Grow - 10 ml
Micro - 15 ml
Bloom - 20 ml

Някак по има смисъл за мен през фазата на цъфтежа да се дава повече Bloom от колкото Grow.

Ако съм в грешка казвайте да се самосезирам 😃
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Без да съм ескперт, според мен има значение как точно е разпределил веществата производителя в тези GROW и BLOOM, защото в серията на Better Organix например има VEG и FLORES, и VEG се дава през цялото време включително цъфтежа, защото всичкия фосфор е в него. Идеята ми е, че не е важно само името дали е "grow" или "bloom", а реално какво съдържат торовете. Аз в момента съм втора седмица цъфтеж и давам само VEG от моите торове, защото така е по таблица и защото съдържа необходимото NPK за тази фаза на развитие.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

aleksiev.momchil написа: 15 Фев 2022, 17:50
Sofia Cannabis написа: 15 Фев 2022, 16:01
aleksiev.momchil написа: 15 Фев 2022, 13:02 Комай "пресолихме манджата"
Мисля, че храната им е дошла в горница и по този повод днескашната поливака ще е с 50% от торовете,колкпто да бутна PH-a на водата с торовете, че имам само една добавка за смъкване която казахте, че е нестабилна и не е за препоръчване.
Иначе" пръшят" от цвят. При последният (и единствен) гроу цветовете не бяха и на 50% толкова сочни и тлъсти.

Ако бъркам в преценката си относно преторяването моля да ме поправите.
Съвсем леко си ги изгорил не се притеснявай. Мерките които си предприел са добри - продължаваш да ториш на с по-слаб разтвор.

Ако сега си го намалил на 50% полей 1-2 пъти покажи как реагират и след това най-вероятнно ще може да го увеличиш пак на 75% (от сегашния) и в последствия на това с което поливаш.

Какви са съотношенията на GROW, MICRO and BLOOM?
По принцип го дават 1:1:1 демек по равни частни, но аз намали Grow за сметка на Bloom. Да речем, че слагам по :
Grow - 10 ml
Micro - 15 ml
Bloom - 20 ml

Някак по има смисъл за мен през фазата на цъфтежа да се дава повече Bloom от колкото Grow.

Ако съм в грешка казвайте да се самосезирам 😃
Всички растения са малко различни и с опита ще започнеш да забелязваш промените и как реагират по-рано, но дори и сега не е въобще много изгореното.

Това което мисля че трябва да направиш сега е 1:1:2 Grow:Micro:Bloom.
Micro e основната основа за Grow and Bloom комбинацията на Grow със Micro - дава grow formula, комбинацията на Micro с Bloom формила дава Bloom formula.
Micro има най-много Азот.


Ако си давал това което описа досега преди да намалиш, сега го направи
Grow - 5 ml
Micro - 5 ml
Bloom - 10 ml
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

iKAR написа: 15 Фев 2022, 18:09 Без да съм ескперт, според мен има значение как точно е разпределил веществата производителя в тези GROW и BLOOM, защото в серията на Better Organix например има VEG и FLORES, и VEG се дава през цялото време включително цъфтежа, защото всичкия фосфор е в него. Идеята ми е, че не е важно само името дали е "grow" или "bloom", а реално какво съдържат торовете. Аз в момента съм втора седмица цъфтеж и давам само VEG от моите торове, защото така е по таблица и защото съдържа необходимото NPK за тази фаза на развитие.
Твоята линия е само с две основи и работи малко по-различно.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

Sofia Cannabis написа: 15 Фев 2022, 18:20
aleksiev.momchil написа: 15 Фев 2022, 17:50
Sofia Cannabis написа: 15 Фев 2022, 16:01

Съвсем леко си ги изгорил не се притеснявай. Мерките които си предприел са добри - продължаваш да ториш на с по-слаб разтвор.

Ако сега си го намалил на 50% полей 1-2 пъти покажи как реагират и след това най-вероятнно ще може да го увеличиш пак на 75% (от сегашния) и в последствия на това с което поливаш.

Какви са съотношенията на GROW, MICRO and BLOOM?
По принцип го дават 1:1:1 демек по равни частни, но аз намали Grow за сметка на Bloom. Да речем, че слагам по :
Grow - 10 ml
Micro - 15 ml
Bloom - 20 ml

Някак по има смисъл за мен през фазата на цъфтежа да се дава повече Bloom от колкото Grow.

Ако съм в грешка казвайте да се самосезирам 😃
Всички растения са малко различни и с опита ще започнеш да забелязваш промените и как реагират по-рано, но дори и сега не е въобще много изгореното.

Това което мисля че трябва да направиш сега е 1:1:2 Grow:Micro:Bloom.
Micro e основната основа за Grow and Bloom комбинацията на Grow със Micro - дава grow formula, комбинацията на Micro с Bloom формила дава Bloom formula.
Micro има най-много Азот.


Ако си давал това което описа досега преди да намалиш, сега го направи
Grow - 5 ml
Micro - 5 ml
Bloom - 10 ml
Смъкнах дозата на половина и от 2000 ppm преди днес разтвора стана 1050 ppm.
Имах претеснеия за PH-a, но въпреки намалената доза с 50% Закова на 6.5

Ще ги наблюдавам и ще преценя за следващата поливка как ще действаме.

Благодаря на всички за съдействието и съветите.

🍻🍺🍻🍺
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

6.5 не е ли малко високо ПХ за минерални торове ? Аз гледам да е 5.7 5.8
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

DeutschBuds написа: 15 Фев 2022, 19:13 6.5 не е ли малко високо ПХ за минерални торове ? Аз гледам да е 5.7 5.8
😳 Не знам 🤐
Аз гледам да е в рамките на 6.3-6.5
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

Ехеее...
....сУпЕр!!!!

Да ни е честита новата визия на сайта - супер е!!

В осма седмица от цъфтежа сме и вече мисля за края на гроуа. Мисля да направя флъш с Flowers finish на Advance nutrients. Все още е рано според мен понеже трихомите са млечно бели и още липсва кехлибареният им цвят, но обичам да съм подготвен.
Та на въпроса...
... с какво да смъкна РН-а на водата за промивка та. Препоръчате ми добър продукт понеже имам на Biobizz, но доколкото разбрах е нестабилен и не е за препоръчване.

И следващият ми въпрос е кога да ги промия?! Мисля, че е добре когато получим 10-20% кехлибареният трихоми, но ме е страх да не оплескам нещо баш на края.

Благодаря Ви предварително.
Прикачени файлове
Ето и как изглеждаме
Ето и как изглеждаме
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

Много добре изглеждат. Ще излезе добър грамаж. И при мен наближава края, сега свършвам седмица 6 и за последната смятам да използвам на БиоБизз ПХ- От началото на гроуа си свалям с него до 5.8 пх и няма никакви проблеми. Колко високи станаха?
Аватар
aleksiev.momchil
Градинар
Градинар
Мнения: 124
Регистриран на: 21 Фев 2021, 11:37
Has thanked: 66 times
Been thanked: 148 times

DeutschBuds написа: 02 Мар 2022, 13:35 Много добре изглеждат. Ще излезе добър грамаж. И при мен наближава края, сега свършвам седмица 6 и за последната смятам да използвам на БиоБизз ПХ- От началото на гроуа си свалям с него до 5.8 пх и няма никакви проблеми. Колко високи станаха?
Не съм ги мерил, но някъде около 70-80 см.
Иначе и аз разполагам с PH Down на Biobizz, но някой спомена, че не бил стабилен и за това не е Ок.
Гледам, че Advance nutrients имат PH Down, но никъде не го намирам в Бг.
Иначе плана десетина дни преди да ги обера да им направя промивка с Flawless Finish на Advance nutrients, но ще трябва да регулира PH-a с нещо и сега се чудя с какво, че да е стабилно и да не се притеснявам 😣🙄
Публикувай отговор

Обратно към “Дневници - Отглеждане на Марихуана”