Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Vetrushka & WDScorpio Outdoor Season 2021

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте колеги, тази година също няма да пропуснем и външното отглеждане. Ще си ползваме същото място, вече за 4-та поредна година. Вчера използвахме прекрасното време да свършим малко полезна работа. Разходихме се до мястото, обърнахме пръста в дупките и ги изчистихме от старите корени. Това, което установихме е, че дупките бяха пълни с корени от дърветата в близост. Предполагам точно в това се крие проблема, който имахме миналата година. Растенията бяха постоянно гладни, каквото и да им дадем, не успявахме да ги изхраним, но за сметка на това дръвчетата вървяха прекрасно :D
На следващото ходене ще обогатим почвата с Complete Organix на Kalong и ще полея с K + Amino и ще разделим 2 чувала пилешка тор на 4-те дупки. Мислим, да сложим найлон и да е покрай стената на дупката, ако може да спре корените да не влизат вътре. Ако някой има друга по добра идея, как да ограничим корените на другата растителност ще е много полезно.
Ще гледаме 4 различни сорта на Seedsman, Peyote Zkittlez, Peyote Forum, Critical Purple Kush и The White OG. Последните 2 сорта ще бъдат клонинги на растенията ми от текущия Indoor, а другите ще ги пусна от семка може би до 2-3 седмици.
На снимките е почвата от дупката, пълнихме кофите и чувалите, за да не я пръскаме по поляната, дупките са малка разлика в размера но са около 120-150 литра измерено с точност, а до скоро мислех, че са доста по големи :)
Много успехи на всички и дано сезон 2021-ва да донесе на всички повече мазни глави :roll:

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1871 times

Vetrushka написа: 04 Мар 2021, 14:00 размера но са около 120-150 литра измерено с точност, а до скоро мислех, че са доста по големи :)
90-120 литра* :coke:
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

WDScorpio написа: 04 Мар 2021, 20:56
Vetrushka написа: 04 Мар 2021, 14:00 размера но са около 120-150 литра измерено с точност, а до скоро мислех, че са доста по големи :)
90-120 литра* :coke:
Следващия път, като правим микса и вадим почвата, ще направя клип за всяка една дупка колко кофи от 20 литра ще съберат, да видим коя е дупката от 90 литра, няма такава. Най малката да е 100 и то не я бяхме изчистили перфектно, а най - голямата, ако не е 150 до е много близко до тази цифра. Хайде да не цапаме тука, че ставаме за смях :bong:
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте, ние направихме подготовката преди 40 дена. Към старата почва, която е само оборска тор и чкч, добавихме нова оборска тор и чкч. Занесли сме общо 6 чувала по 50 литра, 4 с оборска тор и 2 с чкч. Разделихме 22 кг. на 4-те дупки Complete Organix, то е микс от всичките органични продукти на Kalong (Bat Guano, Seaweed Powder (водорасли), Palm Tree Ash, Veg Pearls (екстракт от захарна тръстика), Lava Worm Powder.)
След това поляхмe с ензими и k +amino. Дупките имат разлика в размера, не са еднакви. Най - голямата съм направил скреен, от калкулатор за цилиндричен аквариум. Най- голямата е около 180 литра, а най малката е около 110.


Днес изкарахме 1-вото растение. Клонинг на Critical Purple Kush, който е в коренен началото на януари месец. Топиран е много пъти и го изкарвам с над 25 върха. При пресаждането съм използвал Trichoderma harzianum. Това е вид гъбичка, която действа, като фунгицид предпазва от много видове гъби (Питиум, Фузариум, Ботритис, Ризоктония, Алтернария). До сега не съм го ползвал, но има много положителни мнения в интернет. За защита от гризящи насекоми с Ним Азал. Поляхме с Байкал М1.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
8.jpg (23.03 KiB) Преглеждано 2165 пъти
Peter Pan
Градинар
Градинар
Мнения: 56
Регистриран на: 09 Апр 2021, 16:27
Has thanked: 1 time
Been thanked: 51 times

Премахнали ли сте големите листа, или бъркам? Питам защото моя бокс стана малък за разсадът ми, и днес точно това си мислих дда правя. Топирал съм разтенията ми след петото разклонение, като съм премахнал първото , защото съм чел че не е читави. Мислих си да оставя само големите листа от най-горните две разклонения с цел повече светлина за долните разклонения. Ще се радвам да чуя мнение, и се извинявам за спаама.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Това растение е клонинг не е от семка. Листата не са махани, просто не са се показали. След, като има малко нов растеж, веднага го топирам и няма как да пораснат.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте, честит имен ден ако има празнуващи!
Днес изкарахме 2-рото растение. То е клонинг от Chem Lem, сорта е Regular на Dark Horse Genetics. Малко го "измачках" при транспорта. До сега е топирано 2 пъти и мисля, като се прихване да му направя още 2-3 топирания. На него също сложих от Trichoderma harzianum и го напръскахме с Ним Азал. До сега не го бях ползвал и този препарат, но мога да кажа, че по първото няма никакви щети от нагризвания, за сега съм много доволен от препарата!


Critical Purple Kush
Critical Purple Kush.jpg
Critical Purple Kush2.jpg
Critical Purple Kush3.jpg
Critical Purple Kush4.jpg
Chem Lem
Chem Lem.jpg
Chem Lem2.jpg
all.jpg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте колеги, това е останалия ми разсад, който е все още под LED панела. Някой от растенията за Скорпи, една част ще пусна аз самостоятелно на друго място и двете пейоти, които са ни за общата градина. Преди няколко дни ми тръгнаха и два автомата и тази седмица, ще подготвя мястото за тях в основната градина и изкарвам последните 2 фотопериодни.
Изключително съм доволен от кълняемостта на Seedsman, тази пролет, а ако добавя и индора, съм стартирал 18 фотопериодни семки, от тях 17 тръгнаха за първите 24 часа. Към тази бройка ако добавя и 2-та автомата, значи от 20 семки имам само една, което не е тръгнала. Изключително добра кълняемост!
Искам да попитам, какво ползвате за предпазване от гъбични заболявания. Иска ми се освен Триходермата, която ползвам, да имам и още някакъв вариант, който задължително да Био и да може да работи превантивно.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Сода+мед ми беше домашното, което ми свърши работа в начален цъфтеж да закрепя. При мен вечно имаше от тези петната кръглите, забравих им името, но много упорита болест, която върви нагоре. Явно там си я има, но бях успяла някак си да я огранича, рязах храсти да минава въздух повече през градинката, клони да няма над и около тях.... Син камък докато не са в цъфтеж съм пробвала и бива, но не трябва като има дори наченки на глави да се употребява, това ме предупредиха в един друг форум и действително остава по листата, както на домата.Може би в по-ранна възраст, но за предцъфтеж(условно) и цъфтеж не става. А по принцип бих взела сяра да опитам, но никъде не я намирам. Долу около тях съм насипвала вар и то доста, както и пепел пак и за това(освен за храна) помага срещу спорите в земята уж. Подходящ мулч в широк периметър, така че като пляска як дъжд да не вдига толкова болестите.... И им чистех листата да няма нищо надолу, защото първо там ги хващаше след дъжд. Разреждах
листа, клони чат пат пак с тази цел, да минава въздух и да не са застъпени едно върху друго.... Топките гъстите, които са ниско до земята са доста податливи, както и всичките ми нисички аутота отидоха в кофата веднъж пак заради тези точици,прилични на калциев или някалъв недостиг, но всъщност алтернария ли, канабина ли, какви бяха.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте колеги, днес изкарахме последните две фотопериодни растения Peyote Zkittlez и Peyote Forum. Не бяхме ходили две седмици. Critical Purple Kush имаше някой пожълтели листа и цели клонки, не мога да преценя от какво беше, дано не се разпространява, новия растеж няма проблеми. Chem Lem му идва малко по гореща почвата, дано да го израсне. Днес полях с микробиологичен препарат, който съдържа полезни бактерии и гъби, които се борят с фунги. (Trichoderma koningii, Trichoderma viride, Trichoderma harzianum,Glomus aggregatum, Glomus intraradices, Glomus mosseae, Rhizopogon amylopogon, Rhizopogon fulvigleba, Rhizopogon villosulus, Pseudomonas putida, Pseudomonas chlororaphis)
На всяко ходене ги пръскам с Нийм.

Peyote Zkittlez
Peyote Zkittlez.jpg
Peyote Zkittlez2.jpg
Peyote Zkittlez3.jpg
Peyote Forum
Peyote Forum.jpg
Peyote Forum2.jpg
Peyote Forum3.jpg
Peyote Forum4.jpg
Critical Purple Kush
Critical Purple Kush.jpg
Critical Purple Kush2.jpg
Critical Purple Kush3.jpg
Chem Lem
Chem Lem.jpg
Chem Lem2.jpg
Chem Lem3.jpg
Chem Lemall1.jpg
Chem Lemall2.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”