Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане в Балкана

Семена марихуана
HOFMAN
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Мар 2021, 19:33
Has thanked: 4 times

Здравейте, нов съм и съм решил тази година да отгледам двайсетина корена (стига да станат), изчетох доста неща по темата но имам няколко въпроса понеже ще отглеждам цяетята в Балкана на около 1000-1200 м.н.в. Мисля първо да направя семките на разсад в саксии - на закрито и когато поникне разсада да ги присадя отвън.
1. Проблем ли е надморската височина?
2. Колко литра трябва да са саксиите за разсада?
3. Кога е най-добре да започна с посяването на семките и кога е най-добре да ги присадя на открито? (Април, Май, Юни?)
4. Чета за плесени, гъби и други вредители, с какво трябва да се пръскат растенията, кога да се пръскат и по колко пъти?
5. Когато разсада е на закрито ще му е достатъчна ли светлината от прозорците или ще трябват ли някакви лампи?
6. Колко често трябва да се поливат?
7. Какво е “ЧКЧ”? Разбрах, че е някакъв тор но какво точно?
8. Кои сортове ми препоръчвате за външно отглеждане?
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

1.не даже е плюс.южен склон търси
2.15-20л
3.вече може да почваш.навън около 15,20 04.
4.когато има нужда и конкретно знаеш заболяването....тогава питаш за пръскането!!!?
5.не няма да стане на прозореца.....може но ще са доста дребни ...но може на южен прозорец по цял ден ако пече....но рядко става добре.лампи CFL спектър 6500 lumen.ярка бяла светлина мин.100в
6.когато полеем 1път.след това пъхъме показалеца до край в саксията и Ако е сухо на дъното поливаш пак...умерено
7.червен калифорнийски червей
8.white widow,northern lights, bubba kush,critical,critical kush.
HOFMAN
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Мар 2021, 19:33
Has thanked: 4 times

А когато ги присадя на открито колко често трябва да се поливат? Всеки ден ли?
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 671
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 973 times
Been thanked: 1567 times

Mezzazine написа: 04 Мар 2021, 12:00 1.не даже е плюс.южен склон търси
2.15-20л
3.вече може да почваш.навън около 15,20 04.
4.когато има нужда и конкретно знаеш заболяването....тогава питаш за пръскането!!!?
5.не няма да стане на прозореца.....може но ще са доста дребни ...но може на южен прозорец по цял ден ако пече....но рядко става добре.лампи CFL спектър 6500 lumen.ярка бяла светлина мин.100в
6.когато полеем 1път.след това пъхъме показалеца до край в саксията и Ако е сухо на дъното поливаш пак...умерено
7.червен калифорнийски червей
8.white widow,northern lights, bubba kush,critical,critical kush.
Това с пръста не е препоръчително,защото може да нараниш корените по този начин,по-добре да се преценя по самото тегло на саксията кога да се полива. :passg:
Keep on growing :stone:
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравей, аз 3 години гледах на 900 метра надморско равнище. Това, което мога да ти кажа е, че ти трябват сортове, които влизат по рано в цъфтеж. Много често края на Септември са първите слани и понякога е проблем. 2018-та година температурите паднаха под -5 градуса за повече от 5-6 дни и от 4 сорта, един ми мухляса на 90%, другите бяха добре. На тази височина съм бил доволен от Sapphire Og@Humboldt, Mama Mia@Seedsman, Critical + 2.0@Dinafem
Това е последния ми дневник от там, имах проблем със сигурността и се отказах от мястото.

viewtopic.php?f=23&t=99
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

HOFMAN написа: 03 Мар 2021, 19:52 Здравейте, нов съм и съм решил тази година да отгледам двайсетина корена (стига да станат), изчетох доста неща по темата но имам няколко въпроса понеже ще отглеждам цяетята в Балкана на около 1000-1200 м.н.в. Мисля първо да направя семките на разсад в саксии - на закрито и когато поникне разсада да ги присадя отвън.
1. Проблем ли е надморската височина?
2. Колко литра трябва да са саксиите за разсада?
3. Кога е най-добре да започна с посяването на семките и кога е най-добре да ги присадя на открито? (Април, Май, Юни?)
4. Чета за плесени, гъби и други вредители, с какво трябва да се пръскат растенията, кога да се пръскат и по колко пъти?
5. Когато разсада е на закрито ще му е достатъчна ли светлината от прозорците или ще трябват ли някакви лампи?
6. Колко често трябва да се поливат?
7. Какво е “ЧКЧ”? Разбрах, че е някакъв тор но какво точно?
8. Кои сортове ми препоръчвате за външно отглеждане?
Колега, само ще ви преместя темата в аутдор, тъй като нямате още какво да лекувате(и дано да няма). ☺️Може да бъде и дневник, в който да ни показвате прогреса и да ви помагат при нужда.
А на въпросите:бързи и устойчиви на всичко видове(да са до 9 седмици цъфтеж примерно, дори 8,йолегите са избрпили кои са им вършили работа),в някои сайтове пише кои са издръжливи или по-подходящи за начинаещи.
20 е много, лятото може да се наложи и ежедневно или през ден с много литри вода на всяко и става невъзможно да се обгрижат добре. По малка бройка, но по обгрижени може да бъде по успешно.
Изберете си нещо безвредно за превантивно пръскане веднъж на няколко ходения, избягвайте опасната химия или поне само при проблем! Все пак местата не са нсша собственост. Може нимазал, кордалене, много такива се предлагат......
Разсада до литър, 2, може и в кофички....
Разглефайте аутдор темите за повече инфо.
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”