Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Задържана Пратка

Всичко останало
Семена марихуана
asd123
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Апр 2021, 13:02

Ъпдейт по случая:

Днес разговарях с колцентъра на UPS. На въпроса ми защо изобщо пратката минава митница ми отговориха,че митницата има право да спре и провери всяка една пратка, за която има съмнение,че е с различно съдържание от описаното в документацията.Праката е задържана на митницата ,защото при прегледа видели,че съдържа семена и за да я получа трябва да представя някакъв “селскостопански сертификат” (каквото и да означава това).
Мисля да оставя така нещата и да не се занимавам повече с тая пратка. Само се питам до колко вече е безопасно да си практикувам indoor-а. Все пак на тая пратка са ми имената и адреса.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1873 times

asd123 написа: 06 Апр 2021, 23:15 Ъпдейт по случая:

Днес разговарях с колцентъра на UPS. На въпроса ми защо изобщо пратката минава митница ми отговориха,че митницата има право да спре и провери всяка една пратка, за която има съмнение,че е с различно съдържание от описаното в документацията.Праката е задържана на митницата ,защото при прегледа видели,че съдържа семена и за да я получа трябва да представя някакъв “селскостопански сертификат” (каквото и да означава това).
Мисля да оставя така нещата и да не се занимавам повече с тая пратка. Само се питам до колко вече е безопасно да си практикувам indoor-а. Все пак на тая пратка са ми имената и адреса.
Не ми е ясна практиката на Barneys за изпращане на семена (при проверка пише, че вече не доставят до България) но повечето фирми имат опция за Stelth Shipping, който позволява безпроблемно преминаване на митница.

Аз лично бих си опитал късмета и ще си търся правата, но това си е до човек. Семената са сувенир и не изискват сертификат... може да се цитират закони и прочие, но това е друга тема...

Ако нещата са на малка стойност по-добре си поръчай нови от seedsman - поне от там всичко пристига "за сега"
asd123
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Апр 2021, 13:02

WDScorpio написа: 06 Апр 2021, 23:37
asd123 написа: 06 Апр 2021, 23:15 Ъпдейт по случая:

Днес разговарях с колцентъра на UPS. На въпроса ми защо изобщо пратката минава митница ми отговориха,че митницата има право да спре и провери всяка една пратка, за която има съмнение,че е с различно съдържание от описаното в документацията.Праката е задържана на митницата ,защото при прегледа видели,че съдържа семена и за да я получа трябва да представя някакъв “селскостопански сертификат” (каквото и да означава това).
Мисля да оставя така нещата и да не се занимавам повече с тая пратка. Само се питам до колко вече е безопасно да си практикувам indoor-а. Все пак на тая пратка са ми имената и адреса.
Не ми е ясна практиката на Barneys за изпращане на семена (при проверка пише, че вече не доставят до България) но повечето фирми имат опция за Stelth Shipping, който позволява безпроблемно преминаване на митница.

Аз лично бих си опитал късмета и ще си търся правата, но това си е до човек. Семената са сувенир и не изискват сертификат... може да се цитират закони и прочие, но това е друга тема...

Ако нещата са на малка стойност по-добре си поръчай нови от seedsman - поне от там всичко пристига "за сега"

Да,определено спирам с поръчките от Barneys,но като цяло притесненията ми не са за тея 30тина евро, които съм “вътре” около тая пратка,а по скоро от това да не ми “цъфнат” милиционерите на вратата след един-два месеца.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3191
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7123 times
Been thanked: 4750 times

Тия от някои банки са много задръстени да не могат да изпратят едни семена след като именно в това им се състои дейността и бизнеса! Ами ще измислиш в такива държави какво да направиш, че да си ги получат хората, какъв да ти е стелта и как да задоволиш клиентите от всяка една страна поне в ЕС! Пък хвърли едно око в нета къде е това, позволено ли е, пари взимаш, постарай се малко! Омотай го в нещо, то пък бива смотаняци....Трябва да платиш за стелт, ако бях аз всичко щеше да е стелт за по-сиг, по подразбиране. Ама пък и вие колеги се сещайте, че има на тях картинки, марихуани нацъфтели! 🤣
Също така европейски банки, които отказват да пращат до България са пълни глупаци за мен. Нито сме извън ЕС, нито нашата ВИЗА от Райфайзен да речем е по-различна или по-малко сигурна(или с по-малко истински пари) , мен лично това, ме дразни, дори съм им казвала на някои, че е глупаво и недалновидно и нерентабилно, малоумно с една дума, освен че мен лично ме обижда. От едни пазарувах 3 пъти подред(Rhino seeds, UK) , на 4 тия ми пишат съжаляваме, но заради измами не пращаме до БГ повече?! Ама аз ли ви измамих нещо, не можете да проверите дали е платено наистина или просто българите са измамници по подразбиране?!!То че има разни нещастници има, но чакай малко, има ги и у Англия същите боклуци.
Ташаци, барни, марни, 2 семки да не могат да пратят като хората🤣
Който е интелигентен уважава всички държави, знае как да ти вземе парите и двамата да сте доволни, останалите.... 🖕👎
asd123
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Апр 2021, 13:02

Inna написа: 07 Апр 2021, 12:03 Тия от някои банки са много задръстени да не могат да изпратят едни семена след като именно в това им се състои дейността и бизнеса! Ами ще измислиш в такива държави какво да направиш, че да си ги получат хората, какъв да ти е стелта и как да задоволиш клиентите от всяка една страна поне в ЕС! Пък хвърли едно око в нета къде е това, позволено ли е, пари взимаш, постарай се малко! Омотай го в нещо, то пък бива смотаняци....Трябва да платиш за стелт, ако бях аз всичко щеше да е стелт за по-сиг, по подразбиране. Ама пък и вие колеги се сещайте, че има на тях картинки, марихуани нацъфтели! 🤣
Също така европейски банки, които отказват да пращат до България са пълни глупаци за мен. Нито сме извън ЕС, нито нашата ВИЗА от Райфайзен да речем е по-различна или по-малко сигурна(или с по-малко истински пари) , мен лично това, ме дразни, дори съм им казвала на някои, че е глупаво и недалновидно и нерентабилно, малоумно с една дума, освен че мен лично ме обижда. От едни пазарувах 3 пъти подред(Rhino seeds, UK) , на 4 тия ми пишат съжаляваме, но заради измами не пращаме до БГ повече?! Ама аз ли ви измамих нещо, не можете да проверите дали е платено наистина или просто българите са измамници по подразбиране?!!То че има разни нещастници има, но чакай малко, има ги и у Англия същите боклуци.
Ташаци, барни, марни, 2 семки да не могат да пратят като хората🤣
Който е интелигентен уважава всички държави, знае как да ти вземе парите и двамата да сте доволни, останалите.... 🖕👎
То остави това,че две семки не могат да пратят ами и никаква обратна връзка. Два имейла им писах в рамките на 10тина дена,дори не отговориха.След втория решиха, че трябва да ми пратят нова пратка,ей така без да кажат нищо. Разбрах от известието,което получих, когато са пуснали пратката към мен. Пълни нещастници!
Май трябва да наприм такава тема във форума, за ей такива гарвани,като Barneys и тея Rhino,за които ти спомена,че поне хората да не си дават парите напразно и да не влизат в такива филми,както аз сега.
AuToBaN
Градинар
Градинар
Мнения: 153
Регистриран на: 12 Май 2020, 03:17
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Още я няма моята пратка , даже я отписах направо....
Първата дойде без никакъв проблем , втората направо през кръста ме удариха на момента..... и още нищо не съм видял и няма и да видя и затова се отказах да я чакам.....
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

AuToBaN написа: 11 Апр 2021, 01:55 Още я няма моята пратка , даже я отписах направо....
Първата дойде без никакъв проблем , втората направо през кръста ме удариха на момента..... и още нищо не съм видял и няма и да видя и затова се отказах да я чакам.....
Пиши им на хората от където си поръчал семената. Разкажи им какво се е случило и виж дали могат да те компенсират.

Успех и ни дръж в течение със случея.
AuToBaN
Градинар
Градинар
Мнения: 153
Регистриран на: 12 Май 2020, 03:17
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Писах ама никви не отговориха.....
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

AuToBaN написа: 24 Апр 2021, 03:38 Писах ама никви не отговориха.....
Пиши им отново, а ако трябва им се обади по телефона. :signw:
AuToBaN
Градинар
Градинар
Мнения: 153
Регистриран на: 12 Май 2020, 03:17
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Направо се отказах от тази пратка 130 евро ги прежалих , добре че първата ми дойде и имам и останали останали семки от предната година. Ще ми стигнат за тази година и даже и ще ми останат пак .
Публикувай отговор