Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Как да си направим течност за електронна цигара с марихуана - e-juice, E-cig, Pg-liquid, vape

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Аватар
blissful
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юни 2020, 18:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Аз наскоро се сдобих с това пособие:
изтрита външна връзка

Разбира се, пълнителят, т. нар. cartridge, беше пълен със CBD. Но въпросният пълнител се маха и съответно пълни. Това е идеално средство, когато пътуваш, макар че:
- определено, за разлика от сухата маса, можеш да получиш гадно главоболие, ако прекалиш;
- миризма определено няма, поне не с такава сила;
- често се запушва, когато не я ползваш няколко дни.

До момента, преди ковид дивотията, един познат от една презокеанска държава ми носеше това:
изтрита външна връзка

Сега вече няма тази възможност и трябва да търся алтернативи. Искам да попитам колегите, които са си правили подобна течност, има ли силен ефект? На напушване имам предвид. От Челис фармс съм пробвал 4 вида. 1 беше бомба, в добрия смисъл, бях весел и спах като къпан. Но другите 3 бяха супер слаби. Не искам да критикувам производителя, при положение, че самият аз нямам никаква идея как да го направя, но ефектът беше буквално: пуша в 23 часа, мия си зъбите в 23:15 часа и в 23:18 часа съм готов да правя челна стойка. Затова съм съвсем леко и вежливо скептичен, че в домашни условия може да се направи силен концентрат.
Just your regular green f(r)iend.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

blissful написа: 03 Юни 2020, 16:05 Аз наскоро се сдобих с това пособие:
изтрита външна връзка

Разбира се, пълнителят, т. нар. cartridge, беше пълен със CBD. Но въпросният пълнител се маха и съответно пълни. Това е идеално средство, когато пътуваш, макар че:
- определено, за разлика от сухата маса, можеш да получиш гадно главоболие, ако прекалиш;
- миризма определено няма, поне не с такава сила;
- често се запушва, когато не я ползваш няколко дни.

До момента, преди ковид дивотията, един познат от една презокеанска държава ми носеше това:
изтрита външна връзка

Сега вече няма тази възможност и трябва да търся алтернативи. Искам да попитам колегите, които са си правили подобна течност, има ли силен ефект? На напушване имам предвид. От Челис фармс съм пробвал 4 вида. 1 беше бомба, в добрия смисъл, бях весел и спах като къпан. Но другите 3 бяха супер слаби. Не искам да критикувам производителя, при положение, че самият аз нямам никаква идея как да го направя, но ефектът беше буквално: пуша в 23 часа, мия си зъбите в 23:15 часа и в 23:18 часа съм готов да правя челна стойка. Затова съм съвсем леко и вежливо скептичен, че в домашни условия може да се направи силен концентрат.
Моля те да качваш изображения, чрез системата на форума. Можеш лесно да си изтриеш метаданните и да компресираш снимката чрез compressjpeg . Също така ще те помоля да се въздържаш от въшни препратки.
За да качиш файл - отваряш Full Editor & Preview и ще намериш бутона Прикачени файове точно под червените бутони
up-min.png
up-min.png (10.56 KiB) Преглеждано 1916 пъти
Най-добрият вариант е сам да си отглеждаш и сам да си направиш екстракцията. Тогава е най-силно, най-лечебно, най-ефективно, най-вкусно и най-евтино.

Според мен имаш нужда от THC сорт с леки нива на THC, като 11%-13% THC, които хем да ти дадът позитивизма, които искаш, хем без негативни ефекти от препушване и от твърде много THC.

https://www.youtube.com/watch?v=rZC8iab ... e=youtu.be
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Гледам си посочил, че не се прави с РСО, защо? Чиста проба любопитство.
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
blissful
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юни 2020, 18:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

firstcitizen написа: 06 Юни 2020, 00:00Най-добрият вариант е сам да си отглеждаш и сам да си направиш екстракцията. Тогава е най-силно, най-лечебно, най-ефективно, най-вкусно и най-евтино.
Изцяло съм съгласен. Само че така е и най-трудно. Аз следвах всички стъпки за тинктурата (писах в друга тема) и пак не е кой знае какво крайният резултат. Иначе ми беше приятно да си бъркам, приятно хоби е.
Just your regular green f(r)iend.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

blissful написа: 08 Юни 2020, 10:54
firstcitizen написа: 06 Юни 2020, 00:00Най-добрият вариант е сам да си отглеждаш и сам да си направиш екстракцията. Тогава е най-силно, най-лечебно, най-ефективно, най-вкусно и най-евтино.
Изцяло съм съгласен. Само че така е и най-трудно. Аз следвах всички стъпки за тинктурата (писах в друга тема) и пак не е кой знае какво крайният резултат. Иначе ми беше приятно да си бъркам, приятно хоби е.
Ползваш слаб материал и малко количество, или бъркаш нещо в процеса :D
При силен материал и достатъчно количество ... кове...
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Josep92 написа: 07 Юни 2020, 10:17 Гледам си посочил, че не се прави с РСО, защо? Чиста проба любопитство.
Опитах и то много пъти, но резултата е все едно да се опитваш да смесиш вода с олио. Четох на няколко места, че и други хора имат подобен проблем, но няма подробности за причините (химичния процес) който не позволява да се свържат PEG400 и RSO
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Метод с BO електронна цигара.

Мини електронните цигари са хит към днешна дата и това да видиш човек с хубав и качествен вейп стана почти невъзможно... И понеже са доста "стелт" реших да използвам такава за многократна употреба (с пълнители) на марката BO, като може да си я закупите за 50-60лв от много места, а пълнители има почти на всякъде.
Искам да отбележа, че за закоравелите пушачи това няма да бъде решение, но за всички останали, ще бъде прекрасна възможност да се "цъкнат" докато вечерят със семейството или приятели :) :stone: Нужни са между 5 и 15 дръпки за да се усети качествен ефект.

Нужни са ни следните неща

Пълнител за БО с или без никотин - вие решавате
Спринцовка с игла от 2мл - с по-дебела игла
ROSIN или друг екстракт от 2-3г качествен канабис. (в началото на темата съм описал как се прави ROSIN)
Чаша тип шот
Гореща вида

Метод
Използвайте спринцовката с иглата, за да извадите цялата течност 0,5мл от пълнителя на БО >>> изсипете я в шота, който предварително трябва да сте поставили в гореща вода. Прибавете ROSIN екстракта и започнете да бъркате в продължение на 5-7 минути до пълно разтваряне. Готовата смес я върнете в пълнителя.

ПП За снимката съм използвал добавка от пропилен гликол, за да направя по-голямо количество.
IMG_20211031_221541_edit_3033537508956909.jpg
IMG_20211031_221708_edit_3033694896641780.jpg
Аватар
Sawyer17
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 09 Ное 2019, 12:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Използвах същият метод преди около 2 седмици, общо количество 10г хубав коз, с преса за коса извличах смолата, интересното беше ,че от няокои добивах доволно количествво, а от други и капка не падаше. Смесих го с 2 м пропилен гликол и го сложих шота във врящата тенджера. Определено не е това което търся и съм сгрешил някъде процеса. Опитах се да направя течност, като от закупен преди време вейп с изключителен процен гъстота.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Sawyer17 написа: 01 Ное 2021, 01:04 Използвах същият метод преди около 2 седмици, общо количество 10г хубав коз, с преса за коса извличах смолата, интересното беше ,че от няокои добивах доволно количествво, а от други и капка не падаше. Смесих го с 2 м пропилен гликол и го сложих шота във врящата тенджера. Определено не е това което търся и съм сгрешил някъде процеса. Опитах се да направя течност, като от закупен преди време вейп с изключителен процен гъстота.
За да го направиш по силно използваш повече продук. Ако искаш да направиш 2 г. разтвор изплзваш 1.5г Rosin и само 0.5 разтворител за да го държи малко по-течно. Аз лично съм си правил и без разтворилтел, малко е гъсто за повечето електронни цигари но след като си дръпнеш няколко пъти се стопли и става достатъчно течно за се движи вътре в пълнителя.

Пълненето става с по-дебела игла 16-18G

Извличането с алкохол също става но е доста играчка, за да е достатъчно чисто. Ако решиш да го пробваш може да използваш много добре почистени глави 1.5-2г размер общо 5-6г трева ако е хубава ще ти дате 20-22% смола, което е около грам. 50 мл чист алкохол 99,9% (спирт) всяка глава я държиш за клечката и леко я потапяш и завърташ в 50 мл за не повече от 10-15 секунди. След това изпзряваш спирата на водна баня и това което е останало трябва да прилича на Rosin но малко по-течно защото спирта ще е поел от влата на главата. Ако много по-тъмно на цвят като RSO oзначава ще си държал главите прекалено дълго в алкохола е много хловофил се е разтворил. Ако това е случая няма да е много подходящо за електорна цигара.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор