Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Как да си направим течност за електронна цигара с марихуана - e-juice, E-cig, Pg-liquid, vape

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

BuTaMuH написа: 14 Яну 2024, 14:39
Inna написа: 13 Яну 2024, 19:48
BuTaMuH написа: 13 Яну 2024, 14:44

Какво значи докато изключи? До сега моя не е изключвал ввинаги ми накъртва и го спирам ръчно.
Аз съм с друг, Да винчи IQ C и с мъжа ми си го подаваме една сесия, докато изключи, след това го разбърквам и евентуално го пушим още веднъж на макс или остава за после.Така аз си процедирам, може и да не се бърка, изпушва се, но аз не искам нещо да се изхаби, нямам безкраен материал, та... 😂🤷
Много си икономична каке.я кажи кой аромат се усеща най яко блубери?
Не знам. Аз блубери не съм пробвала в това, но някакви такива плодови и тн ще да са по-вкусни, има някои, които не са кой знае какво на аромат, макар че уж добре съм ги сушила....Във всеки случай им се усещат вкусовете добре с вейп. Мен ефектът ме интересува повече и да е по-безвредно за прием, пък вкусовете са бонус ако са хубави. 🙂Не мога да определя от тази гледна точка какво съм гледала, пушила и ми е харесало най-много.......
Аватар
Sawyer17
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 09 Ное 2019, 12:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Привет на всички, имам един въпрос към по-опитните, особено към Sofia Canabis , тъй като той ме светна за метод за извличане на тхц масло с алкохол. Решил съм да си направя тхц масло за вейп, най-лесният начин , на който се спрях е с алкохол. Доколкото разбрах от информацията в интернет и форуми ми тряба матерял, алкохол (изопропилов, но на места срещам информация ,че не е подходящо за пушене маслото извлечено с изопропилов алкохол , а вместо това трябва да се използва етилов спирт, тъй като той бил по безопасен за "инхалации" или просто пушене, та поради тази прични задава въпроса си към опитните играчи, какво бихте ме посъветвали, използвали ли сте този метод с топене на тревата в алкохол със силни градуси +90 и какъв алкохол използвахте, имате ли идея кой е най-безопасен? Също така срещам различни методи, някои хора оставят тревата във фризера за 24 часа, а преди това са я пуснали във п ечката на малка температура ,за да изсъхне и да паднат кристалите по-лесно, също слагат и алкохола за 24 часа, а след тези 24 часа просто изсипват тревата в съд, след това добавят алкохола и разтръскват купата за около 15-20 секунди и прецеждат през филтер за кафе. Информацията в интернет е смесена, едни казват не използвай изопропил опасно е за здравето, други пишат ,че няма проблем да се ползва изопропил, същото и за 24-те часа във фризера, едни споделят ,че е задължително , за да се избегне извличането на chlorine. Тъй като не съм използвал подобен метод реших да ви попитам вас, опитните. Благодаря предварително , всяка информация по темата ще ми е полезна! :) Пазете се и бъдете здрави
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1870 times

Sawyer17 написа: 12 Фев 2024, 19:54 Привет на всички, имам един въпрос към по-опитните, особено към Sofia Canabis , тъй като той ме светна за метод за извличане на тхц масло с алкохол. Решил съм да си направя тхц масло за вейп, най-лесният начин , на който се спрях е с алкохол. Доколкото разбрах от информацията в интернет и форуми ми тряба матерял, алкохол (изопропилов, но на места срещам информация ,че не е подходящо за пушене маслото извлечено с изопропилов алкохол , а вместо това трябва да се използва етилов спирт, тъй като той бил по безопасен за "инхалации" или просто пушене, та поради тази прични задава въпроса си към опитните играчи, какво бихте ме посъветвали, използвали ли сте този метод с топене на тревата в алкохол със силни градуси +90 и какъв алкохол използвахте, имате ли идея кой е най-безопасен? Също така срещам различни методи, някои хора оставят тревата във фризера за 24 часа, а преди това са я пуснали във п ечката на малка температура ,за да изсъхне и да паднат кристалите по-лесно, също слагат и алкохола за 24 часа, а след тези 24 часа просто изсипват тревата в съд, след това добавят алкохола и разтръскват купата за около 15-20 секунди и прецеждат през филтер за кафе. Информацията в интернет е смесена, едни казват не използвай изопропил опасно е за здравето, други пишат ,че няма проблем да се ползва изопропил, същото и за 24-те часа във фризера, едни споделят ,че е задължително , за да се избегне извличането на chlorine. Тъй като не съм използвал подобен метод реших да ви попитам вас, опитните. Благодаря предварително , всяка информация по темата ще ми е полезна! :) Пазете се и бъдете здрави
Здравей,
Моля, върни се към началото на темата и прегледай моите предишни публикации. Изпробвал съм множество методи за създаване на течност с алкохолен екстракт, но винаги се появява една проблематична тенденция - наличието на липиди и хлорофил. Тези две съединения не се разтварят добре във VG и са слабо разтворими в PG.

При използване на алкохолна екстракция, без подходящата техника, липидите и хлорофилът често се отделят. За да се намали този проблем в домашни условия, предлагам метода със замразяване, при който всичко - алкохол, трева, съдове, се поставя във фризера, за да се намали температурата максимално.
Процесът се извършва много бързо, обикновено за 20-30 секунди на промивка.

За да постигнеш максимален успех в проекта си, препоръчвам използването на Wax Liquidizer. В темата съм посочил линк към него.
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1411 times

Wax Liquidizer +1
Аватар
Sawyer17
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 09 Ное 2019, 12:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Здравейте отново, не успях да се логна 2 дена във форума, искаше ми CAPTCHA с цената на джойна от песента на ъпсурт, 2 дена ми отне докато успея да влезна - писах Левче, 1 лев, 1 лв. и тн. докато просто не копирах текста от песента и така успях ( за останалите като мен - левче е , но с малки букви хахахах) Както и да е, отказахте ме засега да правя масло с алкохол, тъй като излиза ,че е сложно, направих си преса от коса за преса и дърводелски стяги, взех преса за коса с термостат, температурата варира от 150 градуса до 230, но доколкото знам се изплзват около 100 градуса за пресиране на розин. Искам да попитам каква техника бихте ми препоеъчали, тъй като се оказа доста пипкава задача, да изцедиш максимално масло от главата без да го изгаряш, та по колко време държите пресата, на колко градуса, предвид малката площ на плочите ще се използват по-малки глави, но има ли знаечие колко малки? Това което смятам да направя е да пресирам глави около грам във формата на кръгче, както се получава от преса за полени, след това според теорията която четох ще пресирам за около 10-15 секунди главата, като преди това ще съм доближил плочите до тревата, за да се нагрее и след това я стискам. Ще видя как ще се развият нещата и мисля след някваво време да пробвам метода и с алкохолното извиличане на тхц и да смеся двата вида смоли, в 2 или 3та страница на тази тема Sofia canabis ми обясни лесен метод, какво смятате за тази практика да потопя 5-6 грама глави във 90+% спирт за 10 секунди, ще успея ли да избегна извличането на липиди и хлорофил? Пазете се и бъдете здрави!
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1870 times

Sawyer17 написа: 14 Фев 2024, 21:26 Здравейте отново, не успях да се логна 2 дена във форума, искаше ми CAPTCHA с цената на джойна от песента на ъпсурт, 2 дена ми отне докато успея да влезна - писах Левче, 1 лев, 1 лв. и тн. докато просто не копирах текста от песента и така успях ( за останалите като мен - левче е , но с малки букви хахахах) Както и да е, отказахте ме засега да правя масло с алкохол, тъй като излиза ,че е сложно, направих си преса от коса за преса и дърводелски стяги, взех преса за коса с термостат, температурата варира от 150 градуса до 230, но доколкото знам се изплзват около 100 градуса за пресиране на розин. Искам да попитам каква техника бихте ми препоеъчали, тъй като се оказа доста пипкава задача, да изцедиш максимално масло от главата без да го изгаряш, та по колко време държите пресата, на колко градуса, предвид малката площ на плочите ще се използват по-малки глави, но има ли знаечие колко малки? Това което смятам да направя е да пресирам глави около грам във формата на кръгче, както се получава от преса за полени, след това според теорията която четох ще пресирам за около 10-15 секунди главата, като преди това ще съм доближил плочите до тревата, за да се нагрее и след това я стискам. Ще видя как ще се развият нещата и мисля след някваво време да пробвам метода и с алкохолното извиличане на тхц и да смеся двата вида смоли, в 2 или 3та страница на тази тема Sofia canabis ми обясни лесен метод, какво смятате за тази практика да потопя 5-6 грама глави във 90+% спирт за 10 секунди, ще успея ли да избегна извличането на липиди и хлорофил? Пазете се и бъдете здрави!
Трябваше да се направи нещо относно ботовете и това беше "бързо" решение....

Necessary Temperature for Marijuana Flower
With marijuana flower, the ideal pressing temperature is around 180F to 220F degrees, for a period of 60-180 seconds. If the intention is for a higher quality sift then lower the temperature to 150-190F degrees and raise the pressing time to around 90-300 seconds. For a lower quality sift just use the basic temperature (180-220F degrees).
Аватар
Sawyer17
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 09 Ное 2019, 12:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Ъпдейт: Пресирах 3 грама orange bud с преса за коса и дърводелска стяга, честно казано резултата е малко незадоволителен, тъй като изкарах 0,10 г общо, със сигурност е остнало още масло неизвлечено, но със сегашният сетъп не мисля, че може да е по-опитмален резултата, също така възможно е причината да е от самият продукт, който пресирах и да не е бил с достатъчно тхц % за извличане на максмума тхц. Следващият проект мисля да е екстракция чрез алкохол(етилов спирт), прочетох доста информация в интернет относно него, но отново информацията е противоречива, искам да ви попитам какъв е проблемът да се пуши масло , което е тъмно ( с хлорофил), на няколко места пишеше ,че има влияние на вкуса и цвета , но нищо не се споделя за потенциални вреди. Също така различни методи са използвани за тази екстракция, някои държат тревата в етиловият спирт 5-10 минути, други пък я слагат за 10-15 секунди, но резултатите им са близки, има ли проблем според вас, ако използвам метода , който софия канабис е споделил на 2 или 3-та страница от тази тема, като потопя главите в алкохол за 10-15 секунди и след това ги изпаря на водна баня. Също така видях , че доста акцентирате на wax liquidizer, знам ,че глицерина не е най-добрата опция, тъй като течноста става мътна и ме навежда на мисълта, че не се разтваря хубаво маслото, а дали ако използвам терпени би било добра идея?
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 535 times
Been thanked: 384 times

Не знам какво точно в предвид имаш под терпени, но едва ли става за пушене. Идеята на PG и VG е че са относително безвредни като първо и второ изпряват се при подходяща за случая температура и улавят молекулите на водата във въздуха като по този начин се получава ефекта на пушека.
Аватар
BuTaMuH
Градинар
Градинар
Мнения: 592
Регистриран на: 17 Дек 2020, 20:45
Has thanked: 1438 times
Been thanked: 832 times

WDScorpio написа: 12 Фев 2024, 20:54
Sawyer17 написа: 12 Фев 2024, 19:54 Привет на всички, имам един въпрос към по-опитните, особено към Sofia Canabis , тъй като той ме светна за метод за извличане на тхц масло с алкохол. Решил съм да си направя тхц масло за вейп, най-лесният начин , на който се спрях е с алкохол. Доколкото разбрах от информацията в интернет и форуми ми тряба матерял, алкохол (изопропилов, но на места срещам информация ,че не е подходящо за пушене маслото извлечено с изопропилов алкохол , а вместо това трябва да се използва етилов спирт, тъй като той бил по безопасен за "инхалации" или просто пушене, та поради тази прични задава въпроса си към опитните играчи, какво бихте ме посъветвали, използвали ли сте този метод с топене на тревата в алкохол със силни градуси +90 и какъв алкохол използвахте, имате ли идея кой е най-безопасен? Също така срещам различни методи, някои хора оставят тревата във фризера за 24 часа, а преди това са я пуснали във п ечката на малка температура ,за да изсъхне и да паднат кристалите по-лесно, също слагат и алкохола за 24 часа, а след тези 24 часа просто изсипват тревата в съд, след това добавят алкохола и разтръскват купата за около 15-20 секунди и прецеждат през филтер за кафе. Информацията в интернет е смесена, едни казват не използвай изопропил опасно е за здравето, други пишат ,че няма проблем да се ползва изопропил, същото и за 24-те часа във фризера, едни споделят ,че е задължително , за да се избегне извличането на chlorine. Тъй като не съм използвал подобен метод реших да ви попитам вас, опитните. Благодаря предварително , всяка информация по темата ще ми е полезна! :) Пазете се и бъдете здрави
Здравей,
Моля, върни се към началото на темата и прегледай моите предишни публикации. Изпробвал съм множество методи за създаване на течност с алкохолен екстракт, но винаги се появява една проблематична тенденция - наличието на липиди и хлорофил. Тези две съединения не се разтварят добре във VG и са слабо разтворими в PG.

При използване на алкохолна екстракция, без подходящата техника, липидите и хлорофилът често се отделят. За да се намали този проблем в домашни условия, предлагам метода със замразяване, при който всичко - алкохол, трева, съдове, се поставя във фризера, за да се намали температурата максимално.
Процесът се извършва много бързо, обикновено за 20-30 секунди на промивка.

За да постигнеш максимален успех в проекта си, препоръчвам използването на Wax Liquidizer. В темата съм посочил линк към него.
Само ако може да споделиш ако си купувал за Бг от къде си ги купувал...с Англия не става платих после ми отказаха поръчката и почна една коренспонденция за връщането на парите и така повече от несец и 10 имейла докато ти върнат парите.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1870 times

Така
Черната гняс дето се получава при алкохола екстракция е мега гадна и яко се кашля от нея. Пушил съм я директно на лула и на бонг и направо ти ресетва мозъка... кашляш безумно много. Шанса да я разтвориш в глицерин е нулев! Шанса да я разтвориш в чист PG е относително висок, но трябва да се пуши първите 1-2 дни, защото после се утаява и не става за нищо.
За коз с по-ниско качество трябва по-висока температура, за да се извлече всичко и за това първо извличат на ниска темп и после още два пъти на по-висока. Също трябва голяма сила, моята преса прави натиск от 3 тона и едва успявам да достигна 30% добив. С по-малък натиск трябва по-висока температура и с по-ниско качество коз също.
Коза после може да се пуши! Да не го хвърлиш!

Поръчки от UK само през GGBG (търси в гоогле). Поръчвам си много често неща през тях и са много удобни и нещата мога да ти дойдат директно с ЕКОНТ. Wax Liquidizer го няма в БГ, но съм го виждал в Испания.

Избягвай грешките, които аз допуснах, и по-добре вземи предвид съветите, които ти предоставяме. Така ще избегнеш излишни главоболия и ще спестиш пари.

Течност за вейп се прави само с ROSIN, изолат или от бутанова екстракция! Ако искаш да направиш с алкохолна екстракция ти трябва Wax Liquidizer!
Публикувай отговор