Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Как да си направим течност за електронна цигара с марихуана - e-juice, E-cig, Pg-liquid, vape

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
SugarLeaf
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2021, 20:13
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

Най-лесно се прави от BHO (Butane Hash Oil)

Става със газ за запалки и 0,5л пвц бутилка. Сипвате натрошената трева в шишето, като от задната страна(дъното) пробивате малка дупка за една от приставките на флакона с газ, които са на капачката. На пвц бутилката пробивате леко капачката, слагате една салфетка за филтър и завивате. След това изпразвате флакона с газ в пвц бутилката в стъклена чиния или съд, който се поставя в друг съд с леко топла, но не гореща вода в него. Полученото BHO се обира лесно с бръснарско ножче, докато е леко топло. Успех!
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1871 times

BHO екстракцията е изключително опасен процес за новобранци, а и за напреднали. Даже имаме случай тук във форума на колега, който се взриви и подпали... размина се с леки изгаряния по ръцете.
Не само това е проблема при BHO... BHO-екстрахираните концентрати трябва да бъдат подложени на прочистване след обработка, за да се отстрани целият остатъчен разтворител от крайния продукт. Поставя се концентрата във вакуумна пещ, докато вакуумната помпа помага за изпаряване и отстраняване на бутана.
Без тази процедура, консумацията на този екстракт е вредна!
Да не говорим, че трябва да се премине и през "winterization" процес при който се отстраняват остатъците от восъци и липиди, като се разтвори всичко в етанол при отрицателна температура и се изчака да се утаят. Без тази процедура, ще бъде почти невъзможно да разтворите BHO в PG (Пропилен гликол)
Аватар
SugarLeaf
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 10 Апр 2021, 20:13
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

Аз съм си правил само 3-4 пъти и то от слаб коз... т.е. не пуска кой знае колко, но за сметка на това BHO e доста силен и потентен концентрат, който се приготвя изключително бързо и лесно. Също не бих казал, че е опасно производството му когато се внимава. Иначе съм съгласен, че трудно ще го разтвориш в PG/VG без някаква допълнителна обработка. Успех!
Аватар
Sawyer17
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 09 Ное 2019, 12:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Мисле си наскоро , ако използвам крик за кола и термо плочи , дали би станала успешна DIY преса за розин :D :D
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1871 times

Sawyer17 написа: 04 Ное 2021, 15:48 Мисле си наскоро , ако използвам крик за кола и термо плочи , дали би станала успешна DIY преса за розин :D :D
Виж снимката на моята преса от първата страница на тази тема
kalevra
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Фев 2022, 13:08

А някой знае ли в бг откъде мода да купя предварително напълнени с thc cartridges?
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Доколкото ми е известно на мен, всичко което ще си купиш в България за THC cartrige, няма да е пълно с THC, а с лоши химични неща.
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1412 times

Възможно ли е да е направи с вкус течността ? :signw:
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1871 times

grustman написа: 14 Сеп 2022, 19:13 Възможно ли е да е направи с вкус течността ? :signw:
Моите опити показват, че всяко добавяне на VG (glicerin) към течността, ще направи утайка. Всички аромати/вкусове са на основата на VG.
Проблемът идва от това, че при екстракцията се отделят и огромно количество липиди, които правят реакция с глицерина и се свързват с него - резултата е на снимката долу.
Вероятно в лабораторни условия и с правилните познания и техника, може да се вкара аромат, но съм далеч от този левел.
За да направиш успешна течност ти трябва само propylene glycol (PEG-300 или PEG-400)
main-qimg-1394f48d8ef4c1d234f0b432df578299-lq.jpeg
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1412 times

WDScorpio написа: 14 Сеп 2022, 21:52
grustman написа: 14 Сеп 2022, 19:13 Възможно ли е да е направи с вкус течността ? :signw:
Моите опити показват, че всяко добавяне на VG (glicerin) към течността, ще направи утайка. Всички аромати/вкусове са на основата на VG.
Проблемът идва от това, че при екстракцията се отделят и огромно количество липиди, които правят реакция с глицерина и се свързват с него - резултата е на снимката долу.
Вероятно в лабораторни условия и с правилните познания и техника, може да се вкара аромат, но съм далеч от този левел.
За да направиш успешна течност ти трябва само propylene glycol (PEG-300 или PEG-400)
main-qimg-1394f48d8ef4c1d234f0b432df578299-lq.jpeg
Благодаря жив и здрав да си
Публикувай отговор