Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Как да си направим течност за електронна цигара с марихуана - e-juice, E-cig, Pg-liquid, vape

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 919
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1869 times

IMG_20180818_111038.jpg
Започвам тази тема, за да се проведе дискусия по темата за използването на Advanced vape / e-cig mods (APV) за консумиране на концентрати и какви рецепти използваме.
Накратко тук ще опиша начина по който аз приготвям моята течност за електронна цигара, като ще засегна и другите ми известни начини за приготвяне на течност.
Има много начини да извлечете концентрати от канабис, но аз използвам най-достъпният и лесен начин и той е чрез метода "Rosin Press". Цялата ми инвестиция е не повече от 30лв.

Ето какво ни трябва:
Преса за коса - 20-30лв
Пропилен гликол propylene glycol PG - 7лв (това е течност основа за електронни цигари и го имам във всички специализирани магазини за електронни цигари ) Най-доброто което можете да намерите се нарича Wax Liquidizer който съдържа PG - PEG 200 : PEG 400. Цената му е 40лв за 25мл и може да се поръча от Испания или Обединеното Кралство.
Хартия за печене
Спринцовка 5мл.
Чаша за шот

Има десетки видео клипове в ю'тюб как да извлечете концентрат с метода "Rosin Press" и преса за коса така, че няма да описвам този метод тук.
Преди да постигна успех с течността съм имал доста провалени опити и доста грамове на вятъра.
Към момента използвам извлеченият концентрат от 5г. суха трева и 2мл. PG и крайният резултат е задоволителен

Съвети какво да не правите.
Не използвайте RSO (Rick Simson Oil)
Не използвайте VG (Vegetable glicerine/ glicerol) или смес от VG:pG
Не използвайте ароматизирани течности за цигари
Не използвайте нищо с гумено покритие


Видове течности в които можете да разтворите концентрат са:
PEG (PEG 400) Полиетилен гликол, разтваря най-добре концентрата, вкусва е най-лош (Забранен в Европа)
PG Пропилен гликол, разтваря добре концентрат, вкусва е по-добър от PEG, удря тежко гърлото
VG Растителни Глицерин/глицерол, разтваря най-лошо концентрат, вкусва е най-добър, гладък хит

Имам експерименти с различни съотношения на PG: масло и аз открих, че 2: 1 работи много добре за мен. Загрявам котлон до 100-150 градуса. Поставям концентрата и PG в шот чаша и слагам чашата в малко по-голяма стъклена чаша с малко вода. Подобно на метода на двойно варене, но без кипене. Разбъркайте за 15-30 минути, докато не се смеси напълно и дори след това.
Готовата течност се пълни резервоара на електронната цигара и се пуши. Обикновено 4-5 дръпки са напълно достатъчни за да се усети ефекта". 2мл течност издържа към 100-150 дръпки.
Към момента се опитвам да открия начин при който при ниска температура не се получава разделяне на концентрата и PG

Последната ми партида се оказа много добра. Използван е 99.93% пропилен гликол.
Резултата е перфектна течност без отлагания и утайка дори при ниска температура за няколко дни. След 4-5 дни отново трябва да нагреете течността за да се смеси. Ако си вземете Wax Liquidizer няма да имате отзи проблем дори след 3 месеца защото полученият концентрат е стабилен.

Сайт от където можете да си поръчате Wax Liquidizer https://vapefiend.co.uk
Аватар
Grystifan
Градинар
Градинар
Мнения: 53
Регистриран на: 27 Дек 2018, 15:18
Has thanked: 137 times
Been thanked: 72 times

Ефекта същия като от тревата ли e?
FUCK THE SYSTEM :) :bong: :bong:
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 919
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1869 times

ДА все едно пупиш обикновенна цигара :) но го няма димът и силната миризма. Миризма все още има, но тя едва се усеща от околните.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 919
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1869 times

xUzA4nHY.jpeg
Аватар
SativaLover
Градинар
Градинар
Мнения: 206
Регистриран на: 14 Ное 2019, 18:15
Has thanked: 87 times
Been thanked: 91 times

Здравей,

може ли да обясниш малко по-подробно как се прави този екстракт, който смесваш с ПропиленГликол-а , защото не разбрах нищо. Аз също пуша електронна цигара и искам да си направя един отделен "танк" само за това. Преди бях гледал клипчета в ютуб и там го правиха с полен за хашиш ( Kief / Киф ) и пропилен гликол. Ти как го правиш този екстракт? Това на последната снимка полен-преса ли е?
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 919
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1869 times

Здравей,

Да това е преса за полен или цели глави по-известна под името Rosin Press (ask google) Тя има за цел, извличането на смолата и активините вещества с помоща на висока температура (от 160С до 240С) и натиск (от 100кг до 8 тона)

Има различни видове екстракти, който се получават без разтворител, като shatter, budder, rosin, wax, and dabs.


По-късно ще опиша метода на кстракция подробно.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

WDScorpio написа: 18 Ное 2019, 15:02 Здравей,

Да това е преса за полен или цели глави по-известна под името Rosin Press (ask google) Тя има за цел, извличането на смолата и активините вещества с помоща на висока температура (от 160С до 240С) и натиск (от 100кг до 8 тона)

Има различни видове екстракти, който се получават без разтворител, като shatter, budder, rosin, wax, and dabs.


По-късно ще опиша метода на кстракция подробно.
rosin е единственото което се прави с тази преса и се прави без разтворители ( Алкохол или hydrocarbon)
Също така високата температура е старо (4 години). За да имаш високо качество продукт тук използват около 65-80С

Има и други методи на извличане на високо качество концентрати без разтворители, dry sift hash, bubble hash. Ако имаш високо качество материал и правилният размер мрежи. След както е готов и го стиснеш с присти се разтапя и става като розин.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
SativaLover
Градинар
Градинар
Мнения: 206
Регистриран на: 14 Ное 2019, 18:15
Has thanked: 87 times
Been thanked: 91 times

Да, с Bubble Hash сигурно ще се получи. Като казвам "Kief" , имам в предвид това:

Изображение
stefan01
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Фев 2020, 13:59

колко мл течност излизат от 5г
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 919
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1869 times

Много е относително
1-во Зависи колко е качествен и потентен материала
- Колко вакса/Rosin ще изкараш от него
2-ро Зависи колко искаш да бъде силна течността, защото можеш да го разтвориш и в 1мл и в 5мл
- от това зависи колко ще бъде наситен разтвора, ако го направиш в 1мл ще се напушваш от 3-4 дръпки (примерно) ако го направиш в 5мл ще бъде 5-пъти по-слаб!

Аз от 5гр правя 2мл. течност, която е със средна сила.
Публикувай отговор