Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Как да си направим течност за електронна цигара с марихуана - e-juice, E-cig, Pg-liquid, vape

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

Извивявам се че пиша повторно а PG от България къде мога да закупя
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Това е най-доброто което можеш да си вземеш, аз така и не стигнах да си го поръчам, защото си намерих от Сърбия PG
Има много добри отзиви, а има и с аромати.
https://www.waxliquidizer.co.uk/wax-liquidizer/
wefelwel
Градинар
Градинар
Мнения: 93
Регистриран на: 17 Май 2019, 13:53
Has thanked: 75 times
Been thanked: 65 times

WDScorpio написа: 14 Сеп 2022, 21:52
grustman написа: 14 Сеп 2022, 19:13 Възможно ли е да е направи с вкус течността ? :signw:
Моите опити показват, че всяко добавяне на VG (glicerin) към течността, ще направи утайка. Всички аромати/вкусове са на основата на VG.
Проблемът идва от това, че при екстракцията се отделят и огромно количество липиди, които правят реакция с глицерина и се свързват с него - резултата е на снимката долу.
Вероятно в лабораторни условия и с правилните познания и техника, може да се вкара аромат, но съм далеч от този левел.
За да направиш успешна течност ти трябва само propylene glycol (PEG-300 или PEG-400)
main-qimg-1394f48d8ef4c1d234f0b432df578299-lq.jpeg

Преди около месец пуших от вейп, но разтвора стоеше, като че ли имаше вътре някакви кристали почти нищо общо с това. Пишеше 99% THC, колегата пълнеше вейпа с течност за цигари, капва 4-5 капки, затваря, разклаща и като си дръпнеш няколко пъти ти маха главата. Голям чук е тва нещо...
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

WDScorpio написа: 15 Сеп 2022, 13:37 Това е най-доброто което можеш да си вземеш, аз така и не стигнах да си го поръчам, защото си намерих от Сърбия PG
Има много добри отзиви, а има и с аромати.
https://www.waxliquidizer.co.uk/wax-liquidizer/
Тоест да разбирам че избирам си с вкус поръчвам и видях в техния сайт как се приготвя и че ще стане с вкус без значение ягода, малина и тн.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

grustman написа: 15 Сеп 2022, 22:16
WDScorpio написа: 15 Сеп 2022, 13:37 Това е най-доброто което можеш да си вземеш, аз така и не стигнах да си го поръчам, защото си намерих от Сърбия PG
Има много добри отзиви, а има и с аромати.
https://www.waxliquidizer.co.uk/wax-liquidizer/
Тоест да разбирам че избирам си с вкус поръчвам и видях в техния сайт как се приготвя и че ще стане с вкус без значение ягода, малина и тн.
Да, точно така.
wefelwel написа: 15 Сеп 2022, 14:03
WDScorpio написа: 14 Сеп 2022, 21:52
grustman написа: 14 Сеп 2022, 19:13 Възможно ли е да е направи с вкус течността ? :signw:
Моите опити показват, че всяко добавяне на VG (glicerin) към течността, ще направи утайка. Всички аромати/вкусове са на основата на VG.
Проблемът идва от това, че при екстракцията се отделят и огромно количество липиди, които правят реакция с глицерина и се свързват с него - резултата е на снимката долу.
Вероятно в лабораторни условия и с правилните познания и техника, може да се вкара аромат, но съм далеч от този левел.
За да направиш успешна течност ти трябва само propylene glycol (PEG-300 или PEG-400)
main-qimg-1394f48d8ef4c1d234f0b432df578299-lq.jpeg

Преди около месец пуших от вейп, но разтвора стоеше, като че ли имаше вътре някакви кристали почти нищо общо с това. Пишеше 99% THC, колегата пълнеше вейпа с течност за цигари, капва 4-5 капки, затваря, разклаща и като си дръпнеш няколко пъти ти маха главата. Голям чук е тва нещо...
Въпросното нещо на кристали е изолат на THC - върви към 100-150лв на грам и се разтваря в течност за цигари.
wefelwel
Градинар
Градинар
Мнения: 93
Регистриран на: 17 Май 2019, 13:53
Has thanked: 75 times
Been thanked: 65 times

Тоя изолат може ли да се направи?
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

wefelwel написа: 16 Сеп 2022, 18:02 Тоя изолат може ли да се направи?
Да, правите се... с техника за няколко десетки хиляди долара в лабораторни условия.

Е този пич прави ТХЦ с висока концентрация, но чистотата е друга бира...
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

WDScorpio написа: 16 Сеп 2022, 22:12
wefelwel написа: 16 Сеп 2022, 18:02 Тоя изолат може ли да се направи?
Да, правите се... с техника за няколко десетки хиляди долара в лабораторни условия.

Е този пич прави ТХЦ с висока концентрация, но чистотата е друга бира...
https://www.youtube.com/watch?v=H0Mnn0EjXM4
Скорпио, а да те питам въобще ли не може да се смеси Resin-a с тукашните неща гледах в нета основа за електронна циг и все са PG100 тоест към основата не може да се добави вкус задължително трябва с wax идеята ми е първо с по евтиното няма ли да стане дори и натурал? И възможно ли е с тая основа да се направи
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

grustman написа: 16 Сеп 2022, 22:44
WDScorpio написа: 16 Сеп 2022, 22:12
wefelwel написа: 16 Сеп 2022, 18:02 Тоя изолат може ли да се направи?
Да, правите се... с техника за няколко десетки хиляди долара в лабораторни условия.

Е този пич прави ТХЦ с висока концентрация, но чистотата е друга бира...
https://www.youtube.com/watch?v=H0Mnn0EjXM4
Скорпио, а да те питам въобще ли не може да се смеси Resin-a с тукашните неща гледах в нета основа за електронна циг и все са PG100 тоест към основата не може да се добави вкус задължително трябва с wax идеята ми е първо с по евтиното няма ли да стане дори и натурал? И възможно ли е с тая основа да се направи
Похарчил съм доста пари за различни видове течности и много грамове са отишли на вятъра, за да открия кое работи и кое не.
Опитвал съм всякакви течности и аромати... и такива с 20% съдържание на VG и такива дето уж са без VG, но се оказва, че има нещо което скапва течността. Имам вейп от години и през ръцете ми са минали стотици течности на различни марки и нищо не работи.
Има хора които твърдят, че ако накиснеш една глава в VG за няколко месеца, ще става за пушене, аз опитах за месец и малко, но резултата беше нулев.
Когато опиташ да разтвориш концентрат (WAX, ROSIN, RSO, BHO) в течност за цигара е все едно да опиташ да смесиш олио и вода.
Спести си пари, време и усилия и си поръчай това от линка - мисля, че излиза под 50лв с доставката. Не е нужно да откриваш наново топлата вода, след като хората вече са го направили.
Ето това е само PG
https://www.vapestreams.co.uk/shop/pg-propylene-glycol/
CBD_4uk
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Сеп 2022, 10:09
Has thanked: 10 times
Been thanked: 6 times

WDScorpio написа: 09 Фев 2019, 17:03xUzA4nHY.jpeg
А тези нагреваеми плочи за пресата как се казват? От къде ги търсим?
Публикувай отговор