Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Подготовка за аутдоор

Семена марихуана
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

:signw: Здравейте, отново съм тук, за да ви тормозя. Ето я моята подготовка за лятото:
Почвен микс: Terra професионал микс - 25 лв 20л чувал ( ако може ми кажете някой по евтин микс). Изсипвам част от микса в дупката, добавям 3-4 шепи тухла от кокос. Добавям чкч. След като е готов микса преди пресаждане в туба от 10л слагам 1 с.л английска сол и Байкал м1, коренов стимулатор.МЕШАМ. Бат гуано един път 100 гр при сеитба и 1 път в цъфтеж. За растеж птичи тор 1 път в седмицата поръсвам около китката. Бат гуано за цъфтеж през седмица с по 100 гр на китка поръсвам, както и 1-2 пъти през цъфтежа с пепел от печка на китка поръсвам.
Началото на 6- ти месец ги предаждам, до края на 6-ти топирам. /// Мулчиране със слама.
Общо 2 поливания на китка на седмица. Ще ги пръскам веднъж седмично с нещо по силно против буби (листно). Как ви се струва ?
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Колко растения смяташ да гледаш? Нещо не мога да разбера, искаш в туби да гледаш на вън ли ? Ако е така, остави тази работа и как в 10 литра ? Дупките, които ползвам на вън в моята градина от преди 2 лета са 150 литра. Всяка дупка има оборска тор, кокос, перлит, чкч и съм ползвал сухи торове на Гуанокалонг. По този начин от Май до Август почти не се налага да се тори.
Тази английска сол я остави, евентуално по някога се налага да се ползва indoor само и аз я ползвам листно, САМО ако се наложи! На вън за последните 4-5 години никога не се е налагало да пръскам.
От този размер дупка съм изкарвал максимално 460 грама от 1 корен. 4 дупки в най голямата жега лятото, ако растенията са ти големи искат много вода, под много имам предвид за 4 броя седмично най малко 200-300 литра, говоря в жегите. Разгледай някой стар дневник от Outdoor секцията.
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Здравей, ще гледам 8 корена, ще им изкопая дупки по 20-30 литра, те не си ли пускат кореките и в почвата наоколо ?
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

С това разполагам, ако махна тая английска сол, другите неща за цъфтеж и растеж правилни ли са ? Торта от пилета и пепелта от печката?
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Значи за растежа мога да ползвам, оборска тор, чкч, кокос и пръст от мястото? Отделно имам пепел от печка той за цъфтежа става ли, както и бат гуано 5 кг имам? Как да ги ползвам ?
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Goshkata1997 написа: 06 Яну 2021, 18:31 Значи за растежа мога да ползвам, оборска тор, чкч, кокос и пръст от мястото? Отделно имам пепел от печка той за цъфтежа става ли, както и бат гуано 5 кг имам? Как да ги ползвам ?
Разгледай и прочети дневниците в тази секция на сайта, има много подробно описани нещата.

viewforum.php?f=23
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Чел съм всичките ... просто искам да направя възможно най просто идеята си..
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Тази година моя план е поне 40% торф, най вероятно класман, 20% чкч, оборска тор, малко кокос, почва от мястото и ще сложа от торовете на Kalong Bad Guano, Fish Powder, Seaweed powder. Като ще заразя с полезни бактерии на Better Organix, от тази схема съм най доволен. Във вегетация и цъфтеж, си правя екстракти и чайчета от най различни неща. В началото на цъфтежа в зависимост от растението давам по 1-2 мерителни чашки от Bad Guano и Palm Tree Ashes, като в зависимост от нуждите до края давам още 1-2 пъти по толкова. Като си продължавам и с чайчетата от вегетацията, те доставят по скоро полезни бактерии от колкото храна.
Миналата година разчитах само на био препарати за защита и мога да кажа, че се справиха по добре със сивото гниене от някой прехвалени отрови !
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Гледах сега дневника на josep, всички правят някакви чайове най вече от коприва. Мога ли да взема тая коприва на прах от някъде и да я слагам директно в кофата и да поливам с нея? За цъфтеж ли е и кога и по колко ?
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Goshkata1997 написа: 06 Яну 2021, 19:53 Гледах сега дневника на josep, всички правят някакви чайове най вече от коприва. Мога ли да взема тая коприва на прах от някъде и да я слагам директно в кофата и да поливам с нея? За цъфтеж ли е и кога и по колко ?
Не
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”