Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Дефицит или претворяване? Моля помогнете!

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Qvlis
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 04 Яну 2021, 03:08
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Привет отново пиша тъй като днес взех меласата, но няма предназначение за употреба както във сайта така и на опаковката. Бихте ли ми дали съвет как да я използвам? Това ми е първото растение и можеби задавам глупави въпроси, но моля да бъда извинен. Другото което искам да попитам след тези проблеми цъфтежа забавя ли се и необходимо ли е да го чакам повече от 9 седмици? Благодаря!
Прикачени файлове
image.jpg
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Qvlis написа: 08 Яну 2021, 15:26 Привет отново пиша тъй като днес взех меласата, но няма предназначение за употреба както във сайта така и на опаковката. Бихте ли ми дали съвет как да я използвам? Това ми е първото растение и можеби задавам глупави въпроси, но моля да бъда извинен. Другото което искам да попитам след тези проблеми цъфтежа забавя ли се и необходимо ли е да го чакам повече от 9 седмици? Благодаря!
Точно такава не съм ползвал. Моята я вземах от кауфланд, гъста като мед и слагах от нея по 1 с.л. на 5 л. престояла вода.
За финал на цъфтежа се намаля светлия период с 1-2 часа, според фазата на цъфтеж. Виж продължителността на деня в синоптика.
Успех!
completely mad
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Qvlis написа: 08 Яну 2021, 15:26 Привет отново пиша тъй като днес взех меласата, но няма предназначение за употреба както във сайта така и на опаковката. Бихте ли ми дали съвет как да я използвам? Това ми е първото растение и можеби задавам глупави въпроси, но моля да бъда извинен. Другото което искам да попитам след тези проблеми цъфтежа забавя ли се и необходимо ли е да го чакам повече от 9 седмици? Благодаря!
Тази меласа от България ли е купувана, не съм виждал такава тук, а ми с струва интересна.
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Qvlis написа: 06 Яну 2021, 13:32 Приблизително 3л със добавките: hesi Phosphor plus дозата която е на бутилката 2,5мл на литър вода, hesi Blooming complex 5мл в литър вода, calmag 1мл. Имам и на biobizz bio-bloom, но не знам дали да го използвам. Измервалтелните уреди са ми TDS & EC и pH. Стойностите на ph-то ги държа 6.5 на tds & ec са ми: 1100ppm, но след Calmag преди това я държеше 650ppm по някога и по ниски стойности, съотношенията на температура са 22-3 градуса.използвах бустер но това беше в началото на вегитацията по време на цъфтеж не съм го използвал. Но мисля че съм прекалил с Bloom complex. Относно височината на лампата е 43 см над върховете по указания от производителя трябва да е м/у 39-43см. След добавянето на Calmag определено долните листа започнаха да стават по-големи,но в горните сякаш няма промяна, а забелязвам, че се появяват жълти връхчетаи в малките листенца излизащи от главите. Но определено виждам покачване на главите след всяко поливане. Въпросът ми е ако поливам с по високо ph дали би се регулирало ph-то в почвата? Благодаря, успех и на вас!
Ниското ПХ (твоето е в границите) показва наличието на повече отрицателни йони, като нитратните и фосфатните, за сметка на положителните/ калиеви, калциеви, магнезиеви. По разликата от това което изтича и това което наливаш можеш да разбереш какво и колко си хапва китката.
completely mad
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

На твое място бих поливал 1-2 пъти с вода и меласа + по една с.л. пепел на калпак и до 3-4 дена требе си проличи на къде ще отива. И преди да дадеш каквото и да е, чети и проверявай! По-важно е да разбереш кое как работи от колкото да спазваш схеми, таблици и да палиш свещи.
Мир! :passj:
completely mad
Qvlis
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 04 Яну 2021, 03:08
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Vetrushka написа: 08 Яну 2021, 17:22
Qvlis написа: 08 Яну 2021, 15:26 Привет отново пиша тъй като днес взех меласата, но няма предназначение за употреба както във сайта така и на опаковката. Бихте ли ми дали съвет как да я използвам? Това ми е първото растение и можеби задавам глупави въпроси, но моля да бъда извинен. Другото което искам да попитам след тези проблеми цъфтежа забавя ли се и необходимо ли е да го чакам повече от 9 седмици? Благодаря!
Тази меласа от България ли е купувана, не съм виждал такава тук, а ми с струва интересна.


Не от Германия-амазон цената и е 12€
Qvlis
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 04 Яну 2021, 03:08
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Утре съм нарочил поливане и ще бъде с престояла вода и меласа. Но за съжаление пепел няма от къде на намеря😕 ще полея отново до протичане и ще проверя какво изтича. Лампата е вдигнах сега е на 50см от главите и се надявам за прогрес. Относно главите набъбват, но все си мисля че може повече. Благодаря! Ще пиша отново! Поздрави и успех!
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Ще станат нещата! Пепел може и следващото хранене да им дадеш, но ако няма, давай им кал маг по схема на призводител, Качвай снимки да ги видим как вървят и ще помагаме, ако се наложи.
Гуано нямаш ли? Беше споменал, че си добавил в микса. То е идеално за цъфтеж. Има и бая калций в него, за баланс на ПХ.
completely mad
Qvlis
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 04 Яну 2021, 03:08
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Имам и гуано аз съм използвал само 40гр от един килограм, четох че е доста силен тор и за това не съм слагал още. Ще изчакам да минат ден два и ще пратя снимки отново. Благодаря!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Qvlis написа: 08 Яну 2021, 15:26 Привет отново пиша тъй като днес взех меласата, но няма предназначение за употреба както във сайта така и на опаковката. Бихте ли ми дали съвет как да я използвам? Това ми е първото растение и можеби задавам глупави въпроси, но моля да бъда извинен. Другото което искам да попитам след тези проблеми цъфтежа забавя ли се и необходимо ли е да го чакам повече от 9 седмици? Благодаря!
Инъетесно, защо има коноп на нея?! Това е за ядене, не специално добавка за растения, нали така? Прави се от захарна тръстика, нали? Има ли нещо конопено в нея? явно листото на етикета продава повече😁Изглежда готино, и аз бих си взела, то повечето ще се използва за вкъщи, на цветята по някоя лъжица, другото за мен😏Че не е много евтина.
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”