Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Дефицит или претворяване? Моля помогнете!

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Моят опит е, че колкото по-малки като листна маса са растенията, толкова по-ниски концентрации на тор понасят. Това твоето като гледам не е никак голямо и аз лично не бих го хранил с повече от 600-700 PPM и то когато е в пиков период. Накрая добива е по-нисък на претореното растение.

Знам, че на много хора им е трудно да събират изтичащата вода отдолу и затова не поливат с ръноф, какъвто е случая тук, но по принцип е много добре при всяко поливане на има едни 10-20% ръноф. Също е добра идея да се мери PPM вход и изход от време на време.
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

Много сме силни сме :)сега и да се включи и sofiacanna i weedscorpio и стана чат-а и подкаста за минералите :) да живее органиката и минераликата да работят заедно ръка за ръка да станат чудесата да гръмне и да се спраска бокса от голяма джунгла данооо дано даноооoooо, не мани майтапа и аз не виждам нищо лошо в минералните торове,все пак материалите и за двата вида тор идват от една и съща природа..понеже джоуев беше псиал в 1 ком. назад в дните че едното от другото е друга природа а то реално всичко е от една природа..знам че му е негативно мнението за тези торове и хич не ги харесва ама колко е отвратен от тях не знам,може да си мисли че и от пластмаса ги правят а то не е така ,сега че са вземали от някой рудник разни строшени камъни и скали и са извлекли минералите чрез хим.синтез от който в крайния продукт няма и следа или е толкова нищожна ,че не може да навреди на човек и накрая тея минерали ги правят в такава форма в която растението да ги разпознае и да почне да ги смуче веднага и аз да съм против това….няма как да стане..всеки кой как иска да храни и тори важното да му е кеф на човек и да е щастлив…то и в органичните торове слагат минерали аз като ползвам м. торове не съм казал НЕ и обърнал гръб на органиката,напротив купувам си и органични и ги меря и тях с ЕС метъра нищо че не е за органика ,показва различни концентрации а на един беше фрапиращо..на половината от предписаната максимална доза ЕЦ метъта показа 2.1 егати органиката направо фраш с минерал до козерката и малко цвят за аромат и айде ето Био тор..:)
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Всеки да си направи проучване и да си прецени какво е химия и какво не е.

Отностно използването на минерални торове и двете са правилни в зависимост от начина на отглеждане.
Холандците са царете на хидро и хранят различно в зависимост колко е силно слънцето. Кана е тествана и се препоръчва употреба спрямо техните тестове.
Адвенст са градинари и е много честа практика да се храни едно и също ЕС от началото до края като тук ЕС в средата на отглеждане се контролира с дозите и честотата на поливане.

И двата вида торове органична линия или минерална са проектирани за безпочвена среда. Тук е най-голямата грешка която правят всички. Купуват си заредена почва и си мислият че като пише на бутилката органично е ок да си поливат.

Ако ще използвате течни торове органични или минерални, безпочвена среда е най-добрият избот.
Ако няма да използвате течни торове - домашна почва е най-добрият избор.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

Sofia Cannabis написа: 12 Яну 2021, 07:10 Всеки да си направи проучване и да си прецени какво е химия и какво не е.

Отностно използването на минерални торове и двете са правилни в зависимост от начина на отглеждане.
Холандците са царете на хидро и хранят различно в зависимост колко е силно слънцето. Кана е тествана и се препоръчва употреба спрямо техните тестове.
Адвенст са градинари и е много честа практика да се храни едно и също ЕС от началото до края като тук ЕС в средата на отглеждане се контролира с дозите и честотата на поливане.

И двата вида торове органична линия или минерална са проектирани за безпочвена среда. Тук е най-голямата грешка която правят всички. Купуват си заредена почва и си мислият че като пише на бутилката органично е ок да си поливат.

Ако ще използвате течни торове органични или минерални, безпочвена среда е най-добрият избот.
Ако няма да използвате течни торове - домашна почва е най-добрият избор.
Софияканна благодаря за изчерпателния отговор обаче мен пак не ми стана ясно след 40-45 ден от цъфтежа канна и адвансед казват това е време за изчистване на реколтата и край с торовете...а други фирми и торови програми казват, че в този период трябва да се тори най-много с двойни и тройни дози ....това не ми е ясно кое е по правилно, нали става въпрос специално за нашите растения ,торова програма и хранене как е най добре ,как и кога е най добре да се нахранят здраво растенията,да имат сила и енергия за един буен и здрав цъфтеж :) :roll:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Ами аз си гледам моите си цветя дали имат нужда, ако са пожълтели като гладни, еми няма да ги държа гладни, каквото и който да казва. Обратно ако при мен са презобени още от растеж ще е друга ситуацията с по нататъшното хранене(като тук, това е преяло още отпреди и още гуано му се слага, все едно не се брои) Зависи и дали самата почва има нещо и въобще....... ☺️Каквото и да казва там науката някъде си, аз имам пред себе си цветята. Всичко това е примерни схеми, обикновено и завишени, но не винаги важат за частния случай и не да се изпълнява дословно, а само ориентировъчно. ние си имаме наши условия, влажност, лампи и тн. Пробвай и виж при теб трябва ли да храниш до финал, дали такива високи стойности изобщо са удачни за когато и да било, над две си е излишно ако и да могат някак да го понасят......А не е идеята да го понасят някак, а да се кефят и да им идва на място.
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

Inna написа: 12 Яну 2021, 13:11 Ами аз си гледам моите си цветя дали имат нужда, ако са пожълтели като гладни, еми няма да ги държа гладни, каквото и който да казва. Обратно ако при мен са презобени още от растеж ще е друга ситуацията с по нататъшното хранене(като тук, това е преяло още отпреди и още гуано му се слага, все едно не се брои) Зависи и дали самата почва има нещо и въобще....... ☺️Каквото и да казва там науката някъде си, аз имам пред себе си цветята. Всичко това е примерни схеми, обикновено и завишени, но не винаги важат за частния случай и не да се изпълнява дословно, а само ориентировъчно. ние си имаме наши условия, влажност, лампи и тн. Пробвай и виж при теб трябва ли да храниш до финал, дали такива високи стойности изобщо са удачни за когато и да било, над две си е излишно ако и да могат някак да го понасят......А не е идеята да го понасят някак, а да се кефят и да им идва на място.
Здравей Ина,благодаря за включването.Ние с тебе двамата май сме от онези хора дето малко торят и хранят и не обичат да си зобат много растенията .. аз и двата грола които имам тука в форума и на двата неможах да си изпържа големите листа от много торове понеже аз слагам малко храна като правя разтвор и не смея да поя здраво като поливам с р-р,аз съм го сметнал колко разтвор им давам за 1 седмица развитие,изпиват между 1 и 1.5л макс разтвор с препоръчителните граници на производителя.Повечето седмици минавам с 1л на седмица р-р..как да ти кажа достатъчно е да са ти здрави растенията и да имаш що годе хубава реколта и цъфтеж,но усещам.,че може поне 2 пъти повече храна да давам и пак да е всичко наред и да а още по здрави и щастливи,това което давам аз имам чуството вече ,че е доста малко..и каква файда аз все бутилки с торове купувам апък не ги използвам хаха..край повече храна не купувам,така като гледам ще имам за 20 години занапред :lol:
Няма да забравя думите на растафаска в последния му гроу , той ползва също торовете на канна и каза, че предния гроу когато е торил на всяко поливане е направил по големи резултати отколкото последния гроу когато е редувал тор-вода.:) явно селския лаф храната прави борбата важи в пълна сила и за нашите лщбими растения. :)
Ами да торовите програми ориентировачно, като и види човек хубаво нахранени растенията си ,би пропуснал малко време храната или да се намали до минимум азота временно за няколко дена, да не вземат да се предрусат или пък после да изпаднат в глад ако спре торовете по дълго време човек,въобще трябва да се нацелят работите и хич няма да ни е толкова лесно колкото си мисли човек,то направо всеки сорт е различен,едни обичат повече храна други по малко то човек докато им усети природата то минава време.,,,чета коментарите на софияканна и се уча,направи ми впечатление,че не съм от хората като се полива да изтича долу в подложката течност,което май не е много на добре,ти като ги поливаш правиш ли го този номер да ти изтича в подложката?:)
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

На мен сега в случая нищо не ми изтича,без рън оф поливам,но то е по практически причини,а и моята почва с нищо не е торена,та няма и какво да сее натрупало долу......Още разучавам този метод или комбинация от методи,които на мен като че ли ми допадат най-много,а не съм ги пробвала и всичките.но това може да се каже,че различните среди имат нужда от различно третиране.бедните и тези,които съвсем нямат нищо спокойно може да се торят всеки път,но една като моята просто ще ги убия ако взема да ръгам всичко това,което се предлага:D Та така или в нея да няма нищо и ти да ториш с цяла серия или пък да е богата и само частично да добавяш нещо или пък да е супер соил в някакъв голям съд и да се полива само с вода,но да се реши и прецени предварително как ще е.
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

Inna написа: 12 Яну 2021, 17:19 На мен сега в случая нищо не ми изтича,без рън оф поливам,но то е по практически причини,а и моята почва с нищо не е торена,та няма и какво да сее натрупало долу......Още разучавам този метод или комбинация от методи,които на мен като че ли ми допадат най-много,а не съм ги пробвала и всичките.но това може да се каже,че различните среди имат нужда от различно третиране.бедните и тези,които съвсем нямат нищо спокойно може да се торят всеки път,но една като моята просто ще ги убия ако взема да ръгам всичко това,което се предлага:D Та така или в нея да няма нищо и ти да ториш с цяла серия или пък да е богата и само частично да добавяш нещо или пък да е супер соил в някакъв голям съд и да се полива само с вода,но да се реши и прецени предварително как ще е.
Да , предварително трябва да се реши как ще е, дали с бедна или богата почва ще се гледа,че добре заредена почва и 1 разтвор отгоре може да излезат нещата извън контрол:)...аз като се замисля за моята почва и какво правя,смесвам 2 вида торф малко кокос и 1-2 шепи на кофа чкч и това е...след месец тоя пот е гола вода и по скоро спада в категория вече безпочвенно отглеждане и хидропоника отколкото може да се каже почвенно отглеждане и аз като слагам и малко тор горките ми растения...но ще променя нещата следващия рън,ще съм по даштен да видим какво ще стане.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

ganjalove написа: 12 Яну 2021, 12:42
Sofia Cannabis написа: 12 Яну 2021, 07:10 Всеки да си направи проучване и да си прецени какво е химия и какво не е.

Отностно използването на минерални торове и двете са правилни в зависимост от начина на отглеждане.
Холандците са царете на хидро и хранят различно в зависимост колко е силно слънцето. Кана е тествана и се препоръчва употреба спрямо техните тестове.
Адвенст са градинари и е много честа практика да се храни едно и също ЕС от началото до края като тук ЕС в средата на отглеждане се контролира с дозите и честотата на поливане.

И двата вида торове органична линия или минерална са проектирани за безпочвена среда. Тук е най-голямата грешка която правят всички. Купуват си заредена почва и си мислият че като пише на бутилката органично е ок да си поливат.

Ако ще използвате течни торове органични или минерални, безпочвена среда е най-добрият избот.
Ако няма да използвате течни торове - домашна почва е най-добрият избор.
Софияканна благодаря за изчерпателния отговор обаче мен пак не ми стана ясно след 40-45 ден от цъфтежа канна и адвансед казват това е време за изчистване на реколтата и край с торовете...а други фирми и торови програми казват, че в този период трябва да се тори най-много с двойни и тройни дози ....това не ми е ясно кое е по правилно, нали става въпрос специално за нашите растения ,торова програма и хранене как е най добре ,как и кога е най добре да се нахранят здраво растенията,да имат сила и енергия за един буен и здрав цъфтеж :) :roll:
Ако растенията могат да го понесат може да храниш колкото искаш - това зависи от теб.

Аз храня до 2-3 дни преди бране и правя flush който заключва всичко и растенията се самоизяждат са нула време.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Qvlis
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 04 Яну 2021, 03:08
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Здравейте, отново пиша аз. По направените от вас указания за който ви благодаря искрено много, китката ми започна да се възстановява на места от долните листа където бяха започнали да пожълтяват връхчетата им сега се изгражда жълто/зелен цвят по долните листа вече мога да кажа че няма и жълти следи но за съжаление горните бяха доста засегнати те не се промениха. Та въпросът ми е друг не знам дали трябва да го задам точно тук, но се извинявам на админите. Наближава времето за пребиране на 21ви януари растението прави 63 дни цъфтеж по описание от сайта за този сорт пишеше, че му е необходимо +/- 63 дни. всички косъмчета са се променили на жълто/кафяви долните глави по стеблата са станали пухкаво бели покрити от трихоми, ще кача и няколко снимки по късно след като изгася панелката. Притеснението ми е че не виждам признак за пожълтяване във старите големи листа. И относно светлината трябва ли да намаля светлият период и с колко? Днес му е 58ят ден от цъфтежа и все още го държа 12/12 до този момент. Благодаря на всички и успех!
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”