Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Дефицит или претворяване? Моля помогнете!

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
Qvlis
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 04 Яну 2021, 03:08
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Ето малко повече за тази меласа в Amazon. Беше със най висок рейтинг. :)
Прикачени файлове
C6BC843C-4ABE-4FB2-8E8B-25215F93C441.png
7656CC49-EAEA-405A-AE8A-39FAAB3EDF04.png
Qvlis
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 04 Яну 2021, 03:08
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Привет сега полях китката със 3,5л вода разтворена в 5л с една лъжица меласа, добавих и две лъжици гуано и calmag. От долу потече това. След като вдигнах малко лампата температурата ми падна малко на 24,5* влажноста 50-55. Ще го оставя 3-4 дни без да го поливам пък се надявам нещата да се оправят. :passg:
Прикачени файлове
5B39B69C-DE7D-4A48-819F-D65A3BF2981E.jpeg
D98CCBDD-88E2-424B-8EB3-6B63FE075CF1.jpeg
18D64194-5EE3-4B3A-BA20-401D0390A5E4.jpeg
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

здравей Qvlis, пх-то е добре но ппм-а ти е малко високо, 1042ппм е около и повече от 2,0ЕС което не е никак малко и с такива концентраций се полива предимно когато са най големи и здрави ратенията.Примерно аз имам 1 тор за цъфтеж на Канна,препоръките са 5мл/л а на големи и здрави ратения може да бъде до 7мл на л вода.Сложих 1 литър вода и сложих 1 мл/л канна флорес и замервам колко е силата на всеки милилитър отгоре, на 5 мл/л ЕС-то е 1,0 а на 7мл/л е 1,4 ЕС , разбираш ме нали:)
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Това се опитвах да кажа и аз. С тая силна почва можеше и само с гуано, кал-маг и меласа да мине. А след последното торене може и промивка да му требе вече. "Дозата прави отровата" Мир
completely mad
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Зависи как отглеждаш но runoff water PPM не е толкова важно ако растенията ти се развиват добре. При мен (хидро) имам runoff water 3000-4000 РРМ (6-8 ЕС) понякога без да имам никакво преторяване, храня с 1000РРМ (2ЕС)

BioBizz торове съм хранил с 2700-3500РРМ (5.4-7.0 ЕС) без никакво изгаряне на растенията. Не хранете толкова много най-верояно ще си изгорите растенията.

Ако храниш нормално и имаш изтичане на водата 15-20%, РРМ на изтичащата вода ще е много близко до РРМ на разтвора с който поливаш. Но ако нямаш изтичане на вода(разтвор) 15-20% всеки път, РРМ ще се натрупа и ако го премериш ще е много високо. Това не означава че трябва да направиш промивка с ВОДА или да намалиш значилтелно концентрацията на торовете които използваш.

Споделил съм видео в някоя от СПАМ темити какво означава стакинг на РРМ (ЕС) може да го намериш и гледаш.

Ако имаш проблем свързан с торенето най-бързото и безболезнено решение е да направиш промивка с разтвор с РРМ който желаеш да ти е в основата (почвата, безпочвено)
- пример: изпозваш торове които препоръчват 1.6-1.8 ЕС при максимална употреба. Правиш си твоят разтвор 1.2-1.4 ЕС и поливаш с него. Количеството зависи от размера на саксията. Ако имаш 5 литра саксия поливаш с 15литра разтвор когато е суха и има нужда от поливане. Така ще рестатрираш събралите се соли в основата(почва или безпочвено) която използваш.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Qvlis написа: 06 Яну 2021, 13:32 Приблизително 3л със добавките: hesi Phosphor plus дозата която е на бутилката 2,5мл на литър вода, hesi Blooming complex 5мл в литър вода, calmag 1мл. Имам и на biobizz bio-bloom, но не знам дали да го използвам. Измервалтелните уреди са ми TDS & EC и pH. Стойностите на ph-то ги държа 6.5 на tds & ec са ми: 1100ppm, но след Calmag преди това я държеше 650ppm по някога и по ниски стойности, съотношенията на температура са 22-3 градуса.използвах бустер но това беше в началото на вегитацията по време на цъфтеж не съм го използвал. Но мисля че съм прекалил с Bloom complex. Относно височината на лампата е 43 см над върховете по указания от производителя трябва да е м/у 39-43см. След добавянето на Calmag определено долните листа започнаха да стават по-големи,но в горните сякаш няма промяна, а забелязвам, че се появяват жълти връхчетаи в малките листенца излизащи от главите. Но определено виждам покачване на главите след всяко поливане. Въпросът ми е ако поливам с по високо ph дали би се регулирало ph-то в почвата? Благодаря, успех и на вас!
Сега разгледах какво си писал и с какво поливаш и уредите които имаш.

Първо и най-важното не си написал колко РРМ ти е водата, след това 1мл calmag няма как да вдигне концентрацията толкова много.
Имаш и използваш минерални торове и в същото време добавяш още органични неща. Двете работят заедно но е много трудно да намериш подходящият баланс.

Провери водата колко РРМ е и ще ти дам по-конкретен отговор каква е подходяща схема за хранене със нещата които имаш.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Qvlis
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 04 Яну 2021, 03:08
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Благодаря на всички отзовали се на темата, вчера вечерта,полях със дестилирана вода една лъжица меласа на 5 литра и 5мл Calmag във същата вода, също така добавих две лъжици гуано преди да полея. Подрязах максимално засегнете (златисти листа), но малко на брой. Малко му дойде в повече водата този път за да разбера какво изтича от долу, но по засилих вентилацията и сложих вентилатора над лампата, температатурата ми е 24,24-5 влажноста ми е 55-60. Опитвам се да я намаля! Спрях всякъв вид други добавки и следващата седмица ще пратя снимки да изразите мнение отново. Относно хранителните стойности ще потърся и ще се поинтересувам щом има такава тема. Искрени благодарности на всички и успех!
Qvlis
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 04 Яну 2021, 03:08
Has thanked: 20 times
Been thanked: 46 times

Здравейте така изглежда елхата ми днес ;) , определено виждам прогрес. Ясно ми е че няма да стане от едно поливане за това чакам търпеливо. Хубав ден!
Прикачени файлове
BBD6B4D4-F9E8-4577-B650-D5AB88D67357.jpeg
88E36A5F-E948-4B07-AEE0-816D54026D7F.jpeg
59ACB6D4-717E-4290-AC1F-9EA829C5083F.jpeg
D542129B-439D-4CC9-A02A-6E6E80184905.jpeg
38DE096F-C249-4DC0-8D68-2C8D62770EBF.jpeg
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

Sofia Cannabis написа: 10 Яну 2021, 20:53 Зависи как отглеждаш но runoff water PPM не е толкова важно ако растенията ти се развиват добре. При мен (хидро) имам runoff water 3000-4000 РРМ (6-8 ЕС) понякога без да имам никакво преторяване, храня с 1000РРМ (2ЕС)

BioBizz торове съм хранил с 2700-3500РРМ (5.4-7.0 ЕС) без никакво изгаряне на растенията. Не хранете толкова много най-верояно ще си изгорите растенията.

Ако храниш нормално и имаш изтичане на водата 15-20%, РРМ на изтичащата вода ще е много близко до РРМ на разтвора с който поливаш. Но ако нямаш изтичане на вода(разтвор) 15-20% всеки път, РРМ ще се натрупа и ако го премериш ще е много високо. Това не означава че трябва да направиш промивка с ВОДА или да намалиш значилтелно концентрацията на торовете които използваш.

Споделил съм видео в някоя от СПАМ темити какво означава стакинг на РРМ (ЕС) може да го намериш и гледаш.

Ако имаш проблем свързан с торенето най-бързото и безболезнено решение е да направиш промивка с разтвор с РРМ който желаеш да ти е в основата (почвата, безпочвено)
- пример: изпозваш торове които препоръчват 1.6-1.8 ЕС при максимална употреба. Правиш си твоят разтвор 1.2-1.4 ЕС и поливаш с него. Количеството зависи от размера на саксията. Ако имаш 5 литра саксия поливаш с 15литра разтвор когато е суха и има нужда от поливане. Така ще рестатрираш събралите се соли в основата(почва или безпочвено) която използваш.
Това е уникално на какви концентрации могат да издържат разбира се когато всичко е приказка :) аз искам да те питам нещо как мислиш ти понеже си много навътре с тези неща и храненето на растенията...много ми е интересно кое е по правилното торене в цъфтежа и особено към самия му край.Според Канна храната и зоба:) трябва да почне от ден 5 вегетация като до края на вег. дозите стават двойни после началото на цъфтеж от 1 до 15 ден максимална доза флорес, от 15-30 ден максимална доза, от30-45 ден дозата става с 20% по слаба и четвърта генеративна фаза вече само вода и бууст от време на време като в него няма нищо хранително. Според Advanced Nutrients царете на минералните торове според тях дозата е една и съща примерно 4 мл/Л и така от седмица 1 до 6 и после край с храната и те като Канна,но други фирми гледам в торовите им програми ,че колкото повече напредва цъфтежа толкова повече и повече дигат дозите.Могат ли найстина растенията примерно в ден 50 от цъфтежа когато самите глави са се усмолили и сгъстили до така степен,че то няма как въздух да влезе в главата или вода да изпарява вече,могът ли тогава примерно с 2.0ЕС да се полеят и да го усвоят в края си на своя живот,спред канна и адвансед нут. това време е за вода само вече,но според други фирми тогава е най големия зоб,чуствам се малко объркан.. знам че канна ресърч няма да направят някоя глупост и много добре знаят от кое по колко да слагат,старите им етикети са велики,много ме кефят с канабисови растения на тях:) явно залагат на по голяма клиентела вече и са сменили етикетите :) исках да кажа , че и канна и адвансет нут. те препоръчват най големия зоб да е преди цъфтежа да си ги нахранил хубаво и началото до към средата на цъфтежа тогава трябва да се тори най много.,,станаха много редовете вече,ще взема да спирам,че кой знай какво си викаш...тая шматка няма да му пиша изобщо..ама човъркат ме тези неща ..и човека с когото да говоря или да питам си ти :) crazytrain ili weedscorpio за други не се сещам сега,останалите като се чуе думата минерали и се почва химия прокажен глупав..марш от тука :mrgreen: майтап,майтап та да обобщим малко нещата...как е по добре и кога е най добре да е назобат или да се нахранят хубаво растенията,както препоръчва Канна и други в края на вегетацията и началото на цъфтежа или както други фирми препоръчват отначало се почва по малко и колкото по дърто и старо стане растението толкова повече тор :)
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Химия=отрова, еми не е така. Познанията по химия биха ни предпазили, ако ги имаме. Иначе е най-лесно да заклеймяваме нещо, което не разбираме, понеже се зне, че има ДДТ и е продукт на хим. синтез, значи ли, че химията е нещо лошо? Това е маркетингов трик, в унисон с моментното ментално състояние на масите. Т.е. знаят, че почти никой не разбира от науки, като физика, химия и т.н и разпалват страховете на хората с небивлици. Айде по-сериозно!
completely mad
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”