Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Ми ни Хоби гроу 150w лед (2)

Семена марихуана
4yk4y
Градинар
Градинар
Мнения: 186
Регистриран на: 07 Апр 2019, 18:51
Has thanked: 672 times
Been thanked: 473 times

:idea:
Ха ;) ето ме и мен за коледа си подарих ново гроуче въпреки че не го обмислях да е толкова скоро......
Не съм правил никакви промени по оборудванетото дори сортовете са почти същите почвата добавките и всичко което имам което не е малко хаха.....
Съвсем на кратко ще се опитам да кажа колегите които не знаят:
Палатка 40/40/160
Лед панел на марс 150w
Изкарваш 18w 100m3 + филтър
Обдухващ 5w
Клима контролер на вентилацията изкарваш+обдухващ
Почвата и торовете са на плагрон ушким органично ;) ама според мен горе долу +кал/маг които сто по сто е минерален ма никаде не го пише поне аз не го намирам па и толкова си разбирам....
Цветята ще са пак 4 в същите потове 11л но нали сам ги смачкал за да се съберат някаде по 10л почва
2х badazz
1x cream cheese
1x blueberry
Семките ги киснат 24ч във вода и после в почвата днес се бяха показали 2х badazz и cream cheese блуберито доно се покаже до утре вечер когато смятам да направя снимки и да започна да им водя дневника... :)
4yk4y
Градинар
Градинар
Мнения: 186
Регистриран на: 07 Апр 2019, 18:51
Has thanked: 672 times
Been thanked: 473 times

Ден1
Температура 25°
Влага 55%
Здравей те за мое съжаление блуберито го няма още.. ще почакам няколко дена пак кот стане семките ги поставих направо в финалните потове като бях полял обилно всеки с около 1л престояла вода на пот за сега няма да им давам нищо ще чакам да се по закрепят...
Лампата е на около 65см от тях и постепенно ще я смъкна на около 40см до сега светеше постоянно но от тая вечер минават на режим 20/4 за по на там ще видим плана е за къса вегетатация около 15дена като техника мисля пак да бъде фиминг...


Естествено ще се радвам на всякакви мнения и въпроси и тн......
Прикачени файлове
DSC_0099.JPG
DSC_0102.JPG
DSC_0103.JPG
DSC_0094.JPG
DSC_0104.JPG
4yk4y
Градинар
Градинар
Мнения: 186
Регистриран на: 07 Апр 2019, 18:51
Has thanked: 672 times
Been thanked: 473 times

:stone:
Ъп
Ден 7
Температура мин 20° макс 28°
Power root 1мл на 1л
Кал/ маг 1мл на 1л
Поляти са с един литър разтвор до сега само им капвах по малко кал/ маг го дадох в пълна доза понеже почвата е стара и ме страх че няма хранителни вещества мисля че не съм збъркал пак ще видим... забравих до спомена че в средата на потовете отгоре сложих по една шепа не използвана почва от същата само толкова имах и там боднал семките... според мен си вървят добре другата събота сменям режима 12/12 ще дойде 16/17 дена някаде вегетацията не се сещам друго за ся ако изтърван нещо питайте....
:drugn:
Весело посрещане на новата година и много успешни грошове през новата година на всички колеги....
Прикачени файлове
Badazz
Badazz
DSC_0002.JPG
DSC_0001.JPG
Cream cheese
Cream cheese
Badazz
Badazz
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

4yk4y Честита Нова Година и ти пожелавам щастие и здраве :D
Следя дневника ти с голям интерес.
4yk4y
Градинар
Градинар
Мнения: 186
Регистриран на: 07 Апр 2019, 18:51
Has thanked: 672 times
Been thanked: 473 times

firstcitizen написа: 01 Яну 2021, 20:06 4yk4y Честита Нова Година и ти пожелавам щастие и здраве :D
Следя дневника ти с голям интерес.
Благодаря за много години здраве щастие и късмет за теб и цялото ти семейство също :)
4yk4y
Градинар
Градинар
Мнения: 186
Регистриран на: 07 Апр 2019, 18:51
Has thanked: 672 times
Been thanked: 473 times

Пропуснах да спомена няколко неща:
Влагата я подържам между 45-50%
Лампата е на 35 см от върховете
В ден 4 пръсках с vita race
И блуберито го отписваме опитах се да го реанимирам но не се получи просто не се разпука семката извадих я от почвата пак я накиснах във вода после във салфетка няколко дена но не тръгна....
Нищо де няма за кога вече да стартирам друга семка и ще останат трите и без тва няма място :)
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Семката, преди да се изхвърли може да се опита да се спука с ръка и да се остави пак в салфетка(или направо в почвата), като може след пукането да и се капне нещо подходящо за подкарване, тор от червей разреден или друго.С пукането съм си спасявала доста семена и видове, от които имам малка бройка.
Понякога, зависи как и кога са били обрани семките, може да има по- зеленки и съответно по- жилава обвивка, с която кълна не може да се справи, но иначе не е за хвърляне. Не е вярно, че които не тръгват, значи не са добри
и няма да станат най яките после🙄 Най добре е семето да стане готово в самите глави и само да пада, но понякога ги берат и по рано, също и ако не са добре изсушени. Аз го оставях в главите да седи и да се суши с тях.
Та имай предвид преди да ги хвърлиш може да опиташ да ги пукнеш сам. И вече ако и тогава не тръгват значи са напълно прецакани.
4yk4y
Градинар
Градинар
Мнения: 186
Регистриран на: 07 Апр 2019, 18:51
Has thanked: 672 times
Been thanked: 473 times

Inna написа: 02 Яну 2021, 11:27 Семката, преди да се изхвърли може да се опита да се спука с ръка и да се остави пак в салфетка(или направо в почвата), като може след пукането да и се капне нещо подходящо за подкарване, тор от червей разреден или друго.С пукането съм си спасявала доста семена и видове, от които имам малка бройка.
Понякога, зависи как и кога са били обрани семките, може да има по- зеленки и съответно по- жилава обвивка, с която кълна не може да се справи, но иначе не е за хвърляне. Не е вярно, че които не тръгват, значи не са добри
и няма да станат най яките после🙄 Най добре е семето да стане готово в самите глави и само да пада, но понякога ги берат и по рано, също и ако не са добре изсушени. Аз го оставях в главите да седи и да се суши с тях.
Та имай предвид преди да ги хвърлиш може да опиташ да ги пукнеш сам. И вече ако и тогава не тръгват значи са напълно прецакани.
Благодаря за инфото Инче това не го знаех и сега като прочетох коментара и веднага го приложих тя се спука мно лесно ма не и се надявам много то и да тръгне незнам какво ще я правя.... по принцип не съм много на ти с растенията само с нащо растение малко по така и си мислех че ако аз я спукам едва ли не ще я убия хахаха :)
А иначе винаги сам имал почти 100% успеваемост на покълване и от после сам ги убивал....
Прикачени файлове
DSC_0016.JPG
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Хаха, е и аз съм ги убивала🙄То пак може да не тръгне, може да не става просто, но тръгват така голям процент..... Ако го смачкаш може и да го убиеш. Е, аз първо си пробвам по нормалния начин, пък преди да хвърля така и така......
4yk4y
Градинар
Градинар
Мнения: 186
Регистриран на: 07 Апр 2019, 18:51
Has thanked: 672 times
Been thanked: 473 times

Ъп
Ден 14
Темп 28°
Влага 45-50%
Power root 1мл на 1л
Кал/маг 0,5мл на 1л
Vita race 5мл на 1л листно
Общо за 1 седмица да съм им дал някаде около 1л но бях полял обилно преди да сложа семките
Мислех днеска да ги фимна ма ги съжалих доста дребни ми изглеждат по скоро ниски... лампата е на 35 см мисля събота да им пусна блум мода на панела и неделя да е ден 1 12/12 те не ми трябват да стават много големи по дребни и дебели :) А и от следващата поливка почвам със меласата
Прикачени файлове
DSC_0022.JPG
DSC_0026.JPG
DSC_0025.JPG
DSC_0027.JPG
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”