Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първо отглеждане на Магически Гъби в торти от кафяв ориз и вермикулит

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
ek3ekytop
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Авг 2020, 23:21
Has thanked: 26 times
Been thanked: 34 times

Напълних цялата кутия с вода и я прибрах в хладилника с плика в който седи. Чак сега видях колко много се е свила тортата. Според теб има ли някакъв шанс за реколта или съм го прецакал яко?
20200903_122653.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

ek3ekytop написа: 03 Сеп 2020, 12:44 Напълних цялата кутия с вода и я прибрах в хладилника с плика в който седи. Чак сега видях колко много се е свила тортата. Според теб има ли някакъв шанс за реколта или съм го прецакал яко?
20200903_122653.jpg
Прецакал си го, да, но ще извадиш реколта, не се притеснявай. За следващият път ще знаеш какво да правиш.

Аз на твое място, когато извадя 1 2 реколти от този kit, ще използвам мицела и ще си заразя един по-голям monotub.
Аватар
ek3ekytop
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Авг 2020, 23:21
Has thanked: 26 times
Been thanked: 34 times

Много съм ти благодарен за съветите. Само още 1 въпрос. Като/ако се появят гъбите продължава ли се пръскането с вода по 2 пъти на ден? Колкото за монотъба не съм сигурен как да го направя правилно, а и незнам как ще ми се отразят микродозите псилоцибин (което е целта и на експеримента де) и дали ще продължа с гъбите.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

ek3ekytop написа: 03 Сеп 2020, 14:19 Много съм ти благодарен за съветите. Само още 1 въпрос. Като/ако се появят гъбите продължава ли се пръскането с вода по 2 пъти на ден? Колкото за монотъба не съм сигурен как да го направя правилно, а и незнам как ще ми се отразят микродозите псилоцибин (което е целта и на експеримента де) и дали ще продължа с гъбите.
Да, като се появят гъбите продължаваш да пръскаш с вода по 1-2 пъти на ден. Гъбата е гъба и е 90% вода. Свиването на тортата в началото се е дължало от липсата на вода.

WDScorpio много добри насоки ти е дал.

Според мен, изчакай с монотюба. Първо отгледай кита и си вземи спори, стерилизирай 1-2 буркана успешно и след това мисли за други техники, като моонотюба.

viewtopic.php?f=8&t=37
Аватар
ek3ekytop
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Авг 2020, 23:21
Has thanked: 26 times
Been thanked: 34 times

4 дни след флъша все още няма пинове, но за сметка на това в стедата на тортата се появи някаква плесен . Май, че първият опит при мен ще е пълен провал. Пишете има някакъв шанс за нещо или да поръчвам наново. Пак ви благодаря за насоките, съветите и отделеното време
20200907_113814-min.jpg
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

ek3ekytop написа: 07 Сеп 2020, 12:06 4 дни след флъша все още няма пинове, но за сметка на това в стедата на тортата се появи някаква плесен . Май, че първият опит при мен ще е пълен провал. Пишете има някакъв шанс за нещо или да поръчвам наново. Пак ви благодаря за насоките, съветите и отделеното време
20200907_113814-min.jpg
Изчакай да видиш, какво ще стане, но най-вероятно ще се наложи да поръчаш нов кит. Споко, ще се справиш и е много лесно. Просто в началото си допуснал грешката с това, че не си накиснал кита във вода..., може би дори не е твоя грешка, а грешка на производителя, че не поставил брошура с инструкции към пратката, но сега вече знаеш и така се придобива опит.
Аватар
ek3ekytop
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Авг 2020, 23:21
Has thanked: 26 times
Been thanked: 34 times

Има брошура към кита, но в нея пише че само се налива вода в плика и се оставя на светло (непряка слънчева светлина) и се проветрява за няколко минути на ден. Без пръскане като цяло. Също има и видео, но и в него е показано същото :| :?
Незнам дали е подходящо да се накисва кита като дойде защото незнам дали мицела е превзел субстрата напълно. :(
Чудя се дали може със стерилен нож да премахна тази плесен или ще увредя цялата торта напълно 🤔
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

ek3ekytop написа: 07 Сеп 2020, 13:56 Има брошура към кита, но в нея пише че само се налива вода в плика и се оставя на светло (непряка слънчева светлина) и се проветрява за няколко минути на ден. Без пръскане като цяло. Също има и видео, но и в него е показано същото :| :?
Незнам дали е подходящо да се накисва кита като дойде защото незнам дали мицела е превзел субстрата напълно. :(
Чудя се дали може със стерилен нож да премахна тази плесен или ще увредя цялата торта напълно 🤔
Попринцип става и съм го правел със стерилна лъжица, но се прави много по-рано, когато петното е малко. Вече се е разпространило много и ще пусне спори и по здравото... няма какво да направиш освен да чакаш и да поръчаш нов гроу mushroom grow kit.

Ooo, mushroom grow kit-а трябва задължително трябва да го накиснеш във вода, като пристигне. Проблемите с този гроу са били точно от това, че не си го накиснал във вода за 1 нощ предварително ... след това водата се излива, след което чакаш до показване на гъбите и после имаш само пръскане с вода, бране, кисне във вода след обиране и пак пръскане, бране, киснене във вода и така колкото флъша/бранета можеш да направиш.

За пръскане с вода ползвай чисто нова стерилна пръскалка.

Инструкции стъпка по стъпка за отглеждане на гроу кит с магически гъби / Step-by-step instructions for the standard magic mushrooms grow kit
Instructions for the standard magic mushrooms grow kit.png
step-1-50pct-sized.jpg
step-1-50pct-sized.jpg (9.7 KiB) Преглеждано 1420 пъти
step-2-50pct-sized.jpg
step-2-50pct-sized.jpg (8.45 KiB) Преглеждано 1420 пъти
step-3a-50pct-sized.jpg
step-3a-50pct-sized.jpg (9.62 KiB) Преглеждано 1420 пъти
step-4a-50pct-sized.jpg
step-4a-50pct-sized.jpg (10.21 KiB) Преглеждано 1420 пъти
step-5a-50pct-sized.jpg
step-5a-50pct-sized.jpg (9.81 KiB) Преглеждано 1420 пъти
step-6a-50pct-sized.jpg
step-6a-50pct-sized.jpg (7.75 KiB) Преглеждано 1420 пъти
step-7a-50pct-sized.jpg
step-7a-50pct-sized.jpg (10.07 KiB) Преглеждано 1420 пъти
step-8a-50pct-sized.jpg
step-8a-50pct-sized.jpg (10.85 KiB) Преглеждано 1420 пъти
step-9a-50pct-sized.jpg
step-9a-50pct-sized.jpg (11.82 KiB) Преглеждано 1420 пъти
Инструкциите са взети от сайта на magic-mushrooms-shop:
https://www.magic-mushrooms-shop.com/en ... structions

Видео Mondo® Grow Kits Video Instructions:
https://www.dailymotion.com/video/x2ejgev

Внимавайте с подгряващата подложка! Използвате я на свой риск!
Други видео инструкции:
https://www.dailymotion.com/video/x2ejhhh
enthusiastic.unicorn
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Апр 2020, 19:31
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times

Здравейте отново :P
Тези дни очаквах да пристигнат първите ми спринцовки с Golden Teachers.
Изчетох доста, подготвяйки се за първото отглеждане, но не срещнах подобен въпрос, та...
Понеже чета доста, че най-вероятно няма да се случат нещата от първия опит както трябва (а дано, ама надали :roll: ), та искам да попитам мога ли да ползвам една спринцовка примерно до половината, с което ще направя 4-5 бурканчета, да изчакам да видя какво ще стане и след това (2-3 седмици) да доизползвам останалата половина да заразя нови буркани, или след отваряне трябва да използвам цялата течност, за да не се инфектира/замърси през времето, което седи отворена?

Благодаря за вниманието ^^
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Спринцовките със спори идват със капачка. Ако правиш всичко много чисто може да затовриш спринцовката със същата капачка и да я съхраняваш в хладилника.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”