Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първо отглеждане на Магически Гъби в торти от кафяв ориз и вермикулит

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
ek3ekytop
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Авг 2020, 23:21
Has thanked: 26 times
Been thanked: 34 times

Не я пръскам изобщо. На дъното на торбата има вода. В инструкциите които идват с кита и видеото което гледах няма пръскане с вода. Иначе целия плик е покрит с капчици конденз ... което предполага висока влажност ама знам ли... отварям веднъж на ден за 5 -7 мин за да диша . Иначе е плътно затворен плика.
Прикачени файлове
20200902_161812.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Това знам аз:

1-во за да активираш мицела, трябва да напълниш с вода (минерална най-добре) контейнера и да изчакаш 12-24ч и след това да я излееш.
2-ро Пръска се по два пъти на ден с минерална вода, като не се оставя да се проветрява изобщо!
3-то след като поникнат първите гъби можеш проветриш 1-3 пъти на ден, като казвам проветриш - просто отвори плика размахай с ръка няколко пъти и затвори.
Аватар
ek3ekytop
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Авг 2020, 23:21
Has thanked: 26 times
Been thanked: 34 times

Това за потапянето във вода го знам, но мисля, че се прави когато се потготвя тортата за втори флъш. Когато кита дойде тортата сякаш не беше колонизирана на 100% и си мисля, че ако я бях потопил във вода щеше да се пръсне. Сега седмица по късно мицела сякаш е превзел почти всичко и е станал като една малка тухла но и малко се сви. Ще се радвам да чуя и някой друг опитен гъбар, че ме е страх да не го прецакам нещо.
Ето го и видеото за точно този кит.
https://youtu.be/23HUl7WP-gU?t=70
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

ek3ekytop написа: 02 Сеп 2020, 18:49 Това за потапянето във вода го знам, но мисля, че се прави когато се потготвя тортата за втори флъш. Когато кита дойде тортата сякаш не беше колонизирана на 100% и си мисля, че ако я бях потопил във вода щеше да се пръсне. Сега седмица по късно мицела сякаш е превзел почти всичко и е станал като една малка тухла но и малко се сви. Ще се радвам да чуя и някой друг опитен гъбар, че ме е страх да не го прецакам нещо.
Ето го и видеото за точно този кит.
https://youtu.be/23HUl7WP-gU?t=70
Прости ми, ще изчакаме друг да каже какво да правиш.
Аватар
ek3ekytop
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Авг 2020, 23:21
Has thanked: 26 times
Been thanked: 34 times

Не го приемай лично. Благодаря ти за отговорите. Просто ми е странно, че не пише за пръскане в инструкциите. Според теб е ниска влажността и трябва да започна да го пръскам 2 -3 пъти на ден ли? Никога не съм виждал как се развива мицел.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3503 times
Been thanked: 4731 times

ek3ekytop написа: 02 Сеп 2020, 21:55 Не го приемай лично. Благодаря ти за отговорите. Просто ми е странно, че не пише за пръскане в инструкциите. Според теб е ниска влажността и трябва да започна да го пръскам 2 -3 пъти на ден ли? Никога не съм виждал как се развива мицел.
Ако нямаш опит следвай стъпките на Скорпи и ще имаш добри резултати. Ако се съмняваш в неговите съвети рагледай моят дневник за Златните Учители. Всичко което съм правил е прочетенo от дневниците на Скорпи.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
ek3ekytop
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Авг 2020, 23:21
Has thanked: 26 times
Been thanked: 34 times

Благодаря ви за отговорите. Всъщност повечето което знам е от вашите теми. От днес започвам да го пръскам с вода дано се получат нещата.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Спри да я проветряваш и ако до 4 5 дни не се покажат пинове (гъби) по повърхността, ще трябва да направиш флъш, защото е ужасно дехидратирана (по този начин ми изглеждат тортите след като съм брал поне 4 пъти от тях). С това отваряне за по 5-7 минути на ден е възможно много да си я повредил. На този етап трябва да държиш кутията на ТЪМНО и топло място до момента на появата на пинове.

ПП аз бих направил флъш още сега, защото се съмнявам да изкара пинове.
Аватар
ek3ekytop
Градинар
Градинар
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Авг 2020, 23:21
Has thanked: 26 times
Been thanked: 34 times

До горе ли да напълня кутията с вода? Защото пише че се налива 1 см вода и се слага капака и се прибира в хладилника. Отделно се притеснявам , че капака вече не е стерилен и може да заразя тортата. Има ли вариант според теб да започна да я пръскам по често 3-4 пъти на ден и така да се рехидратира?
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Когато целият субстрат е превзет от мицела е много трудно да го зарази нещо друго, но все пак ако имаш малко спирт е хубаво да минеш капака с него преди да го затвориш. Напълни кутията максимално много с вода и я сложи в хладилника за 24ч. По този начин, ще рехидрираш субстрата и в същото време, ще страсираш мицела и това, ще го накара да започне да изкарва нови пинове.
НЕ трябва да се държи на слънце, а на сянка (слаба светлина) дори не е задължително изобщо да има светлина.

ПП Ако субстрата не е на 100% превзет от мицела, не прави флуш!
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”