Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първо отглеждане на Магически Гъби в торти от кафяв ориз и вермикулит

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Дали от халюцинации или от реалност в съзнанието ми се беше загнездила мисълта да отглеждам магически гъби. Гъбите ги възприемам, като нещо много специално и свещенно, отнасям с голямо уважение към Тях.

"Не вярвайте на нищо, независимо къде сте го прочели или кой го е казал – дори аз да съм го казал – освен ако не е в съгласие със собствения ви здрав ум и разум. Вярвайте, не защото нещо ви е казано, а защото се доверявате на собственото си съзнание" Буда



psy-min.jpg
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Първото и най-важното нещо в отглеждането на гъбите е Хигиената ! Отглеждането на гъби е много по-различно от отглеждането на коноп. При отглеждането на гъби се изисква пълна стерилност.

Избрах да ползвам конусовиден буркани по ~ 240 мл без ръб. Тоз тип буркани се намират изключително трудно. Не са скъпи, но се намират много трудно, или поне на мен ми беше трудно да намеря такива. Защо точно такъв тип буркан? Поради няколко причини. Буркана е с перфектна вместимост като количество и време за завземане на щама, защото при по-големи буркани = повече време за щама да превземе всичко в буркана. Другото което е, че този тип конусовиден буркан нямат вътрешен ръб. Имат винтов ръб от вън, но от вътре буркана е гладък и няма ръб, това позволява изкарването на "гъбената торта" с едно движение без докосване на тортата с ръце. Когато щамът с гъба завземе всичките протеин в субстрата става една "гъбена буца", която се е раздула.

Ако буркана има ръб = няма изваждане на "гъбената буца" без контакт и нейното нараняване.

В следващите постове ще споделя как се отделя "гъбената буца" от буркана.

В този пост ще фокусирам вниманието ви в избора ми на буркан, защото в тази техника избора на буркан има значение.
Прикачени файлове
Грешен буркан. Този буркан не става за торти, защото му е стеснено гърлото и мицела ще заседне.
Грешен буркан. Този буркан не става за торти, защото му е стеснено гърлото и мицела ще заседне.
Грешен буркан. Този буркан не става за торти, защото му е стеснено гърлото и мицела ще заседне. :)
Грешен буркан. Този буркан не става за торти, защото му е стеснено гърлото и мицела ще заседне. :)
Този буркан става, защото няма вътрешен ръб!
Този буркан става, защото няма вътрешен ръб!
Този буркан става, защото няма вътрешен ръб! Няма вътрешен ръб.
Този буркан става, защото няма вътрешен ръб! Няма вътрешен ръб.
burkanini.5-min.JPG
В ляво буркан които става, защото няма вътрешен ръб, а в дясно буркан които не става защото има вътрешен ръб и стеснено гърло
В ляво буркан които става, защото няма вътрешен ръб, а в дясно буркан които не става защото има вътрешен ръб и стеснено гърло
В ляво буркана става, в дясно НЕ
В ляво буркана става, в дясно НЕ
Буркан без вътрешен ръб. Идеята е вътрешната част да е гладка и широка за да не може мицела да закача по нея.
Буркан без вътрешен ръб. Идеята е вътрешната част да е гладка и широка за да не може мицела да закача по нея.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Сместа за тортите био български кафяв ориз (мисля, мляно на кафемелачка брашно от био български кафяв ориз и вермикулит.
Колкото се може по-качествен кафяв ориз. Вермикулита е повече, защото от него освен в сместа се слага и от горе последните няколко см на тората са само от вермикулит, защото вермикулита играе роля на филтър.
Био кафяв ориз, млян био кафява ориз (ориза можете да се смели на кафемелачка)
Био кафяв ориз, млян био кафява ориз (ориза можете да се смели на кафемелачка)
Био кафяв ориз, млян био кафява ориз (ориза можете да се смели на кафемелачка) :)
Био кафяв ориз, млян био кафява ориз (ориза можете да се смели на кафемелачка) :)
Наблюдаваме левият буркан. Ето до къде пълнем със смес и от къде започва пълненето с вермикулит и до къде стига. Вермикулита е 1 пръст (последен), защото играе ролята на филтър.
Наблюдаваме левият буркан. Ето до къде пълнем със смес и от къде започва пълненето с вермикулит и до къде стига. Вермикулита е 1 пръст (последен), защото играе ролята на филтър.
gybiraste4PG-min.jpg (21.43 KiB) Преглеждано 5921 пъти
Последните 1 пръст от буркана се пълнят с вермикулит .
Последните 1 пръст от буркана се пълнят с вермикулит .
Последните 1 пръст от буркана се пълнят с вермикулит, защото вермикулита игра роля на филтър, които не позволява на вредни патогени да попаднат до тората, но в същото време "диша" и позволява на губата да поема и отделя газове.
Последните 1 пръст от буркана се пълнят с вермикулит, защото вермикулита игра роля на филтър, които не позволява на вредни патогени да попаднат до тората, но в същото време "диша" и позволява на губата да поема и отделя газове.
След стерилизиране на бурканите, бурканите се оставят да се охаладят поне 12 часа преди инокулацията. Премахва се предпазното алуминиево фолио и се прави впръскване във всяка дупка, като преди вкарване иглата задължително се стерилизира чрез пламък.
Допълнителна информация за Отглеждане на халюциногени гъби
Буркан и InnerVision
Буркан и InnerVision
Спринцовката идва добре защитена.
Спринцовката идва добре защитена.
Задължително е стерилизирането на иглата (чрез огън) преди инокулация ! Преди всяко вкарване в дупка в капачката за заразяване се прави стерилизация на иглата. (преди всяко вкарване в буркана - стерилизация ! ) За 1 буркал от 240 мл с по едно пръскане в 5 дупки се изразходват около 1 мл.
Задължително е стерилизирането на иглата (чрез огън) преди инокулация ! Преди всяко вкарване в дупка в капачката за заразяване се прави стерилизация на иглата. (преди всяко вкарване в буркана - стерилизация ! ) За 1 буркал от 240 мл с по едно пръскане в 5 дупки се изразходват около 1 мл.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

При инокулация е много важно да заплепите хартиено тиксо или друга лепенка с информацията на щама и дата на инокулация.
Изключително важно е да напишите на бураните дата на инокулация, за да можете да знаете приблизително, кога ще видите първите плодни тела. При работа с повече от един щам (сорт) гъби е необходимо да се записва и името на щама. (може да се иползват само първи букви) Защото различните щамове (сортове) стават за различно време.

Докато гъбите колонизират всичко в бурканите, бурканите стоят на стайна температура около 20 градуса. До появата на първите мини гъбки не правя нищо, а само чакам щамат с гъба да колонизира всичко в буркана.

Умишлено чакам да видя първите мини гъбки в бурканите, защото това означава, че щамат гъба е превзел тортата на 100%. Цялата торта е една голяма жива буца гъба, която е превзела протеина от к. ориз на 100%. Това означава, че вече опасността от зараза до голяма степен е отминала. Гъбата е изградила мощна мрежа и "дъжи всичко стегнато" и трудно ще позволи на друга гъба /плесен или бактерии да изгражда тепърва нова колония там където тя вече е изградила доминанство.
Гъбата расте . Важно е да надпишете бурканите ( с дата и вид щама). Удобен вариант е хартиеното тиксо.
Гъбата расте . Важно е да надпишете бурканите ( с дата и вид щама). Удобен вариант е хартиеното тиксо.
Мир
Мир
Буркани
Буркани
Гъби пораснали на горе към капачката през "филтъра" от вермикулит :)
Гъби пораснали на горе към капачката през "филтъра" от вермикулит :)
Гъби пораснали на горе към капачката през "филтъра" от вермикулит
Гъби пораснали на горе към капачката през "филтъра" от вермикулит
Ето така се обръща буркана с 1 движение. (след време дори няма да имате нужда буркана да се опира в кутията)
Ето така се обръща буркана с 1 движение. (след време дори няма да имате нужда буркана да се опира в кутията)
С  още 1 движение буркана се отделя от тортата.
С още 1 движение буркана се отделя от тортата.
Торта с мини гъби. Малко след обръщане в пластмасова купа и напръскана с вода.
Торта с мини гъби. Малко след обръщане в пластмасова купа и напръскана с вода.
Торта с мини гъба.
Торта с мини гъба.
Торта с мини гъба.
Торта с мини гъба.
Торта с мини гъба.
Торта с мини гъба.
Торта с мини гъби. Обърната в пластмасова кутия и напръскана с вода.
Торта с мини гъби. Обърната в пластмасова кутия и напръскана с вода.
Торта с мини гъба.
Торта с мини гъба.
Торта с мини гъби.
Торта с мини гъби.
Торта с мини гъби.
Торта с мини гъби.
Виждат се мини гъби в буркан, това означава, че буркана е готов за обръщане.
Виждат се мини гъби в буркан, това означава, че буркана е готов за обръщане.
Виждат се мини гъби в буркан, това означава, че буркана е готов за обръщане. :)
Виждат се мини гъби в буркан, това означава, че буркана е готов за обръщане. :)
Виждат се мини гъби в буркани, това означава, че буркана е готов за обръщане. :) Гъбите са много красиви
Виждат се мини гъби в буркани, това означава, че буркана е готов за обръщане. :) Гъбите са много красиви
Виждат се мини гъби в буркан, това означава, че буркана е готов за обръщане. :)
Виждат се мини гъби в буркан, това означава, че буркана е готов за обръщане. :)
Прикачени файлове
4-ри гъбени торти в пластмасова кутия с дупки. Белите неща в дупкаите на кутията са парчета памук. Памука възпрепяства влизането на прах, вредители и буклуци, но позволява на гъбите да "дишат"
4-ри гъбени торти в пластмасова кутия с дупки. Белите неща в дупкаите на кутията са парчета памук. Памука възпрепяства влизането на прах, вредители и буклуци, но позволява на гъбите да "дишат"
Виждат се мини гъби в буркан, това означава, че буркана е готов за обръщане. :)
Виждат се мини гъби в буркан, това означава, че буркана е готов за обръщане. :)
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Супер, браво, много ме кефи. И аз съм гледал видеа как се гледат магически гъби и си е занимавка. Стерилността е изведена на голям фокус.

Иначе в България попадах на един, който продава инжекции с определен щам гъба, но не съм поръчвал. Сега разбирам, че и от чужбина може да се поръча такова нещо. Може и да се пробвам.

Само да те питам като бурканите са готови на око не слагаш ли готовата смес в пластмасова огромна кутия и там да им растат гъбите? Че ми се видя, че гъбите ти са почнали да растат в бурканите.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

kot написа: 26 Дек 2018, 20:31 Супер, браво, много ме кефи. И аз съм гледал видеа как се гледат магически гъби и си е занимавка. Стерилността е изведена на голям фокус.

Иначе в България попадах на един, който продава инжекции с определен щам гъба, но не съм поръчвал. Сега разбирам, че и от чужбина може да се поръча такова нещо. Може и да се пробвам.

Само да те питам като бурканите са готови на око не слагаш ли готовата смес в пластмасова огромна кутия и там да им растат гъбите? Че ми се видя, че гъбите ти са почнали да растат в бурканите.
Щом дори аз успях, значи всеки може да се справи ( не е чак толкова трудно). Много ми е красиво да наблюдавам как растат гъбите. :)
Да стерилността е на голям фокус. Хубаво е човек да ползва маска за лице, когато борави с гъбите, защото в дъха си съдържаме бактерии, които при издишане и попадане върху гъбите могат да причинят зараза на гъбите. В самият въдух има много бактерии. (Живот) Направо човек се замисля, как тези Създания живеят в Природата на вън, но явно Природата и средата е благоприятна за развитие. Лесно может да си изгради стерилна камера за инкокулация от пластмасова кутия с 2 дупки за ръцте, 2 дълги гумиран ръкавици и лепило (силикон).
Маска за лице (много препоръчително, но не е задължително). Ръкавици (много препоръчително, но не е задължително). В пръстите на ръцете си имаме пори в които могат да попаднат бактерии, много по-лесно се стерилизират ръкавиците заради тяхната гладка повърхност. (най-добрият вариант е първо дезинфекция на ръцете и след това на ръкавиците), но и без ръкавици може да мине, но при добра хигиена на ръцете. (под хигиена имам в предвид стерилизация) Спирт според нуждите 95% и/или 70%. (Задължително).
Защото някой неща трябва да се стерилизират с възможно най-висок градус, а други не.
Хигиена
Хигиена
kot написа: 26 Дек 2018, 20:31 Иначе в България попадах на един, който продава инжекции с определен щам гъба, но не съм поръчвал. Сега разбирам, че и от чужбина може да се поръча такова нещо. Може и да се пробвам.
Напълно възможно е някой в България да продава спори, но моите конкретно не са от България. Законите в България са много неясни :). До преди няколко години гъбите в България бяха напълно леглани. Всъщност България беше една от 3-те държави в Света, където гъбите бяха напълно легални, но преди няколко години ги забраняват напълно. Не ви ли се струва странно? Всъщност това е забавено приемане на политика за наркотиците. (Дори в приемането на правила се бавим като държва, но и това ще се промени) Кога България ще започне автономно да приема законите си? Защо трябва да следваме други модели? Защо не го направим по българския модел?
Спорите за псилоциновите гъби са много неясни, тъй като спорите не съдържат нито псилоцибин, нито псилоцин, и следователно не са незаконни за продажба или притежание според много юрисдикции. Просто пазарувах от друго място от чужбина, но в България има много добри микробиолози и етномиколози. Гъбите са ползвани в народната ни медицина. По българските земи от край време са се отглеждали, брали и ползвали гъби. (В България има пещери с рисунки по стените на магически гъби, но това е друга тема) Заради обмяна на опит между български и руски микробилози, микробиолозите в България са на много високо ниво. Има изключително много полезна информация на руски език. Не го казвам с няккави симпатии към Русия. Просто от известно време търся информация за гъбите както на български, така и на английски, така и на руски език и, както на други езици. Англоезични автора има няколко много добри експерта , които са систематизирали и споделили мнго полезна информация, но от руски автори има в пъти повече литературата и то много специализирана .
kot написа: 26 Дек 2018, 20:31 Само да те питам като бурканите са готови на око не слагаш ли готовата смес в пластмасова огромна кутия и там да им растат гъбите? Че ми се видя, че гъбите ти са почнали да растат в бурканите.
Да, точно така , когато видя първите плодни тела (мини гъбки) "обръщам" тортите в пластмасови кутии, където завършват флъша си / цъфтежа/ брането . Умишлено чакам да видя първите мини гъбки в бурканите, защото това означава, че щамат гъба е превзел тортата на 100%. Цялата торта е една голяма жива буца гъба, която е превзела протеина от к. ориз на 100%. Това означава, че вече опасността от зараза до голяма степен е отминала. Гъбата е изградила мощна мрежа и "дъжи всичко стегнато" и трудно ще позволи на друга гъба /плесен или бактерии да изгражда тепърва нова колония там където тя вече е изградила доминанство.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

До този момент гъбите са на стайна температура без изкуственно осветление. При първото бране не ползвах изкуственно осветление.
Дори най-обикновенните пластмасови кутии от храна стават за отглеждане на торти с най-обикновен найлонов плик отгоре, като "мини парник", които да държи влага на гъбите и да ги предпазва от прах, вредители и патогени.
Буквално с подръчни материали, без скъпи инвестиции, "от нищо - нещо" .

Чудите се какви вредители има по гъбите? Fungus gnats напълно заслужават името си. Fungus gnats обикновенно се появяват в последните бранета (4-5), защото гъбата е изразохдвала протеина си и няма вече на къде да се развива или поддържа, тогава идва ред на fungus gnats като чистачи в Природата. Но най ме изненадаха кърлежите по гъбите. Има ли 1 кърлеж в стаята и ако не се е лепнал на човек или животно, отива на гъбите. :D.
Прикачени файлове
4-ри гъбни торти в пластмасова кутия
4-ри гъбни торти в пластмасова кутия
Гъбна торта в пластасова кутия от храна.
Гъбна торта в пластасова кутия от храна.
Гъбна торта в пластасова кутия от храна. :)
Гъбна торта в пластасова кутия от храна. :)
Гъбна торта в пластасова кутия от храна. :))
Гъбна торта в пластасова кутия от храна. :))
Гъбна торта в пластасова кутия от храна. :)))
Гъбна торта в пластасова кутия от храна. :)))
Гъбна торта в пластасова кутия от храна.:С  обикновенна пластмасова торба отгоре за да играе ролята на "парник" .
Гъбна торта в пластасова кутия от храна.:С обикновенна пластмасова торба отгоре за да играе ролята на "парник" .
Гъбена торта в пластасова кутия от храна. :)))))))))))))))))
Гъбена торта в пластасова кутия от храна. :)))))))))))))))))
Гъбена торта в пластасова кутия от храна.
Гъбена торта в пластасова кутия от храна.
Гъбена торта в пластасова кутия от храна.
Гъбена торта в пластасова кутия от храна.
Гъбена торта в пластасова кутия от храна.
Гъбена торта в пластасова кутия от храна.
Гъбна торта в пластасова кутия от храна.:С обикновенна пластмасова торба отгоре за да играе ролята на "парник" .
Гъбна торта в пластасова кутия от храна.:С обикновенна пластмасова торба отгоре за да играе ролята на "парник" .
Гъбна торта в пластасова кутия от храна.
Гъбна торта в пластасова кутия от храна.
Гъбна торта в пластасова кутия от храна. Расте и расте
Гъбна торта в пластасова кутия от храна. Расте и расте
Расте и расте гъбна торта в пластасова кутия от храна.
Расте и расте гъбна торта в пластасова кутия от храна.
Гъбна торта в голяма пластмасова кутия
Гъбна торта в голяма пластмасова кутия
Гъбна торта в голяма пластмасова кутия :)
Гъбна торта в голяма пластмасова кутия :)
Гъбни торти в голяма пластмасова кутия
Гъбни торти в голяма пластмасова кутия
Гъбни торти в голяма пластмасова кутия :)
Гъбни торти в голяма пластмасова кутия :)
Гъбна торта в пластасова кутия от храна.:
Гъбна торта в пластасова кутия от храна.:
мини магическа гъба
мини магическа гъба
пуп
пуп
Поникват гъбки от торта
Поникват гъбки от торта
:)
:)
Расте като гъба
Расте като гъба
Гъби растат като гъби .
Гъби растат като гъби .
Аватар
Grystifan
Градинар
Градинар
Мнения: 53
Регистриран на: 27 Дек 2018, 15:18
Has thanked: 137 times
Been thanked: 72 times

Красота хубави гъбки искам да питам чувал съм от приятели че се намират по горите възможно ли е някъде някак си да си намеря или могат да се гледат само вкъщи че в момента нямам възможност да отглеждам вкъщи а искам да пробвам ефекта от гъбките а немога да намеря ако знаете някой район в горите където ръстат бих опитал да си намеря. :) опитах да пиша лс но не стана за да не спамя темата..
FUCK THE SYSTEM :) :bong: :bong:
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

djpanda23 написа: 28 Дек 2018, 00:00 Красота хубави гъбки искам да питам чувал съм от приятели че се намират по горите възможно ли е някъде някак си да си намеря или могат да се гледат само вкъщи че в момента нямам възможност да отглеждам вкъщи а искам да пробвам ефекта от гъбките а немога да намеря ако знаете някой район в горите където ръстат бих опитал да си намеря. :) опитах да пиша лс но не стана за да не спамя темата..
Не можеш да пишеш все още лични съобщения, защото това е една от защитите на форума. При всеки нов потребител първите 3 поста трябват да бъдат одобрени от администратор / модератор. Преди одобрение на първите 3 поста каквото и да пишеш няма да се показва публично, чак след първите 3 одобрени поста можеш да пишеш лични съобщения, както и да ползваш другите функции на форума. :stone:

Да можеш да си намериш диворастящи магически гъби сред Природата, но е изключително опасно за здравето. (казва ти го човек, които се отравял с гъби брани от гората и гъби купени от пазара и то не магически гъби, а "нормални" гъби). Магически гъби растат в Стара планина, Пирин, Родопите, Витоша и почти на всякъде в България. Дори да знам точна полянка където растат магически гъби не бих ти казал.

Гъбите могат да се берат от дивото (но това има свойте рискове от отравяне), могат да се гледат във вкъщи, могат да се отглеждат и в горите (outdoor) , ако закона не го забранява. :)

В България най-често срещаната дива халюциногенна гъба е Psilocybe semilanceata (лат. ез.) още известна като Гъбата на Свободата, Шапката на Свободата (Liberty cap; анг. ез.), Псилоцибе полуланцетовидная (рус. ез.) има и много други имена получени от местното население в районите където расте. Тя не случайно носи името Liberty - Свобода! Гъбата много обича да расте сред туви с ливадна власатка. Все пак ливадната власатка е "генератор" за микориза и сключва симбиотична микориза с гъбата, а и пази сянка, влага и т.н.. Също така тази гъба обича да расте в лайна. Чудно ми е как толкова хора, които обикаляха по поляните да ги берат и ядът не се сетиха да се изхождат / изсират някъде другаде сред Природата. (не в района където са ги брали). Те повечето така или иначе серат по поляните и цапат със салфетки... Звучки много гнусно, но ако човек го направи правилно с лопатка (или с ръце) си изкопае 1 дупка дълбока една шепа или повече ако прецени, че възможностите му са по-големи, колкото да се изходи в дупката и да си го зарови за да не го настъпи някой друг... Kолкото и смешно или гнусно да ви звучи, но по този начин можеха да разпръснат спори и да инокулират с гъбата нови територии. Всъщност гъбата сключва симбиоза с човека, като му дава протеин (храна), като му дава трип и "магически сили" в замяна човека да и разнесе спорите с изпражнението си...


Не те съветвам да ходиш да береш гъби от поляните/ горите/ планините, защото е много опасно,
защото дори само 1 отровна гъба да си набрал това може да ти развали деня...
Ако все пак решиш да не ме послушаш и да береш гъби от дивото. Намери някой които ги е брал, ял и може да ти ги покаже за да не изядеш нещо отровно, както и да ти даде лични съвети за по време на трипа. Ако ядеш гъби от дивото имай в себе си вода, активен въглен и телефон за спешна нужда, вземи още някой приятел с теб които НЕ трябва да яде гъби докато ти ядеш, защото при нужда да ти окаже помощ и съдействие. Ако ядеш гъби от дивото запази 1 от гъбите при нужда ако се наложи да се покаже на медицинско лице. (Това го прави за да могат лекарите да остановят по-бързо отровната гъба случайно ако си изял отровна гъба, а не магическа. )
Ако видиш гъба и тя не отговоря на описанието (дори на един критерии), НЕ я береш и дори не я пипаш с пръсти, защото гъбите имат много отровни двойници. Не ги пипаш с пръстите, защото можеш да пренесеш с тях токсини от отровините гъби по ядливи гъби. (Дори 1 отровна гъба да има в торбата и дори да не си я изял, при докосване/намачкване тя може да е отделила отровни токсини и по нормалните гъби с което ги прави неблагоприятни за ядене)
Независимо дали берете магически или нормални гъби, гъбите не трябва да се отскубват, а трябва да се късат нежно с въртеливо и разклащато дивжение, или да се да се изрежат с нож, а някой хора ползват ноктите си. Бере се само плодното тяло (над земното), като хифите на мицела (подземното тяло) трябва да остане в почвата. Това се прави, защото така гъбата продължава да живее и след време на същото място ще има отново гъби. При изкореняването на гъбите се унищожава "мрежата" им, което възпрепяства бъдещото развитие.

Не те съветвам да ядеш големи количества магически гъби, защото магическите гъби в големи количества не са за всеки. Не го казвам като обида, като разделение, от Его или за да се направя не нещо повече от другите (не съм нищо повече от другите и другите не са нищо повече от мен), но магическите гъби в големи дозировки не са за всеки (не случайно шаманите са ги пазели в тайнство и не са разкривали тайнството си пред всеки), защото на различните хора/организми им влият по различен начин. От една и съща дозировка (количество) един човек може да не усети нищо (да няма халюцинации, нищо да не види и нищо да не изживее), друг човек може да полудее (буквално), трети човек може да получи невероятно приятно еуфорични изживяване, което не може да се опише с думи, колкот е приятно и красиво, а на четвърти може да му е позволено (от боговете на собственото си съзнание) да се докосне и усети и свърже по-силно с Природата, да подобри брака му, да промените Съзнанието му, да промени възприятията му за самия него и за другите (околните). Да види, че всички Ние сме Eдно. СвръхСъзнание.

Една и съща дозировка при различните хора има различен ефект и резултат, защото ефекта много зависи от вашето собствено Съзнание, Дух, организъм, мисли и емоции.

Страха в хората идва от неизвестното, както и от това да пуснат контрола. Дали с алкохол или магически гъби хората се стремят да "изключат" ума си от прецизната реалност. Собствените ни емоции ни възпрепятстват, но докато алкохола подтиска, то гъбите разширяват Съзнанието . Всъщност страшното идва от това да "видиш" нашите собствени мисли ... (дори най-скритите си мисли)
Пътуването с магически гъби определено не е за психично слабите. Пътуването може да е поразително невероятно променящо изживяване и не всеки може да приеме, че "смъртта" ни показва, че не трябва да се страхуваме.
Ако сте употребявали преди магически гъби, тогава Тялото / Съзнанието / Духът знае, че ще ги деконструирате отново при следващата им употреба и дори понякога потрепва, когато види гъбите отново. Его не иска да умре и се държи с всички сили за физическият Свят не позволявайки на Съзнанието/ Човека да разкрие своята Истинска Същност.

Иска се истински кураж(смелост) да се употребяват халюциногени. Гъбите ни учат на смирение и няма как да е по друг начин след като се повозиш сам на гърба на собствените си страхове ( твойте собствени Дракони и Демони). Дори от лоши трипове човек може да извлече положително и това е напълно нормално (ако не полудее), защото след като си изживял най-големите си страхове в халюцинации след като се върнеш във Физическият Свят си по-силен от всяка и ти се живее още повече особено след като си се освободил от страховете си, защото страховете ни ограничават. Липсата на страх дава една увереност, дава сила, дава свобода да живееш и да се наслаждаваш максимално на изживяването Живот. Мислите започват по-лесно и бързо да се материализират и желанията ти да се изпълняват. (Замислите се, че всичко което виждате: лаптопа, чашата, къщата, магазините и всичко около вас е било МИСЪЛ преди да се материализира :)
С гъбите можеш да изживееш Его-смърт и след това да се чувстваш прероден.


Тези растения(гъби) са технологии. Те са и медицина. (лекуват много зависимости и заболявания) В скорошно контролирано проучване, извършено от университета „Джон Хопкинс”, 18 здрави възрастни са получавали Psilocybin, активната съставка в „магическите” гъби. При което 14 месеца след участието в проучването 94% от тези хора, които са получили гъбите, казват, че експериментът е 1/5 най-положителни изживявания в техният живот, а 40% от тях казват, че това е най-значимият опит от живота им.

Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

В началото ви показах 3 различни щама с псилоцибинови гъби (магически гъби) :
Psilocybe cubensis Koh Samui (Thai) - Уж го дават много устойчив на замърсители/зарази и чудесен избор за начинаещи, но НЕ Е ВЯРНО! Не се лъжете по това, което пишат търговците.
Psilocybe cubensis Golden Teacher - Златните учители са си златни учители
Psilocybe cubensis Hawaii (PES) - Невероятен щам, изключително издържлив на зарази, много агресивно растени, висок добив и вярвам, че това е много добър сорт за начинаещи. Това е причината да го харесвам и предпочитам.

Интересното е че при различните щамове мицелата расте по различен начин и форма, но това се дължи на различните фенотипове. Много е красиво да се наблюдава с микроскоп как се развиват гъбите, но дори и с просто око се вижда разлиакта във формите(кръгове, топки, нишки и т.н.) в които се развиват хифите и мицелът преди да колонизират субстрата.

Следкато гъбните торти са обърнати в кутиите единственното което се прави е пръскане с вода 1 на ден (рядко 2-ти на ден), честотата на пръскане с вода зависи единственото от температура и влага в помещението. За пръскане може да се ползва най-обикновенна пръскалка с дюза. Изключително важно е пръскалката да е чисто нова (да не е ползвана от препарати за почистване или такива неща). Дори най-евтините пръскалки / пръскачки по 1-2 лева вършат добра работа за новобранци миколози.
Прикачени файлове
Обикновенна пръскачка за вода (пръскалка). Важно е да е чисто нова и да се ползва само за гъбите.
Обикновенна пръскачка за вода (пръскалка). Важно е да е чисто нова и да се ползва само за гъбите.
Торти с псилоцибинови гъби  в пластмасова кутия
Торти с псилоцибинови гъби в пластмасова кутия
Няколко заразени буркани не бяха изхвърлени, а  изцъфтяха в самият буркан. По принцип трябва да се изхвърлят за да не освободят спори и да заразят останалите буркани. Да речем, че  беше изключително трудно да  изцъфтят в запечатаните буркани, но дадоха някакъв добив.<br />Един от щамовете успя да превзеха заразата и доминира над нея :D (направо се излекува буркана) При другите щамове не стояха така нещата.  Не съветвам никой да го прави!
Няколко заразени буркани не бяха изхвърлени, а изцъфтяха в самият буркан. По принцип трябва да се изхвърлят за да не освободят спори и да заразят останалите буркани. Да речем, че беше изключително трудно да изцъфтят в запечатаните буркани, но дадоха някакъв добив.
Един от щамовете успя да превзеха заразата и доминира над нея :D (направо се излекува буркана) При другите щамове не стояха така нещата. Не съветвам никой да го прави!
Торта псилоцибинови гъби в пластмасова кутия
Торта псилоцибинови гъби в пластмасова кутия
Торта магически гъби в пластмасова кутия
Торта магически гъби в пластмасова кутия
Торта псилоцибинови гъби в пластмасова кутия
Торта псилоцибинови гъби в пластмасова кутия
Торта с магически гъби в пластмасова кутия
Торта с магически гъби в пластмасова кутия
Торта с псилоцибинови гъби  в пластмасова кутия
Торта с псилоцибинови гъби в пластмасова кутия
Торти с псилоцибинови гъби  в пластмасова кутия
Торти с псилоцибинови гъби в пластмасова кутия
Малко не е на фокус картинката, но ми харесва.
Малко не е на фокус картинката, но ми харесва.
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”