Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първо отглеждане на Магически Гъби в торти от кафяв ориз и вермикулит

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

new vilager написа: 19 Мар 2019, 17:34
Inna написа: 21 Яну 2019, 13:52 Аз може ли да добавя нещо забавно?:)Тези и доста по-големи ми растат в банята от едно дървена поставка за тоалетна четка(мога само да си представям с какво се хранят там,но много им допада,защото има случаи,когато изникват цели семейства,въпреки,че често биват махани и измивани с химии поради...своето местоположение хаха),оставят принтове и спори навсякъде?!:)Вероятно са отровни?!
Конкретно по темата за магическите гъбки:за мен би било голям проблем стерилната среда,направо почти невъзможно:) Дали биха могли да се гледат в не чак дотам стерилна,например там,където други гъби растат и им харесва?На дърво?Или в трева......Дали биха могли ако е подходящо времето и условията да се гледат навън на влажно,сянка?От какво място произхождат тези гъби по принцип?
Привет, Inna ! :D Радвам се да те видя тук ! Досетила си се от какво растат гъбите на четката в банята хахаха, но тове не е такава беда, защото например ПЕЧУРКИТЕ, които всички обичаме, растат също в такава и още по-такава среда. Най-добрия компост за тях е конската и кравешка тор :shock: НО, контролирана среда, докато в банята...кой знае ....Със сигурно не са ядливи !
за магическите гъби не мога да кажа, тъй като тепърва смятам да опитам отглеждане (firstcitizen ще каже от опита си), но според моя опит супер-стерилната среда е нужна САМО в периода на инокулиране(т.е. когато с готовия мицел заразяваш субстрата...тортата) и/или когато създаваш самия пОсаден материал върху зърно, ечемик, ориз, дървени дюбели или върху каквото и да било, което ще се превърне в мицел и ще служи за по-нататъшно успешно развитие на мицела върху средата. При мен отглеждането на гъбите в гъбарника е ...далеч от супер-стерилна среда. Чисто е, но не е на микробиологично ниво. Чисто е дотолкова, че няма достъп на насекоми, да не говорим за плъхове или други животни.
Дано съм бил полезен...малко по-нататък ще кача тук снимки на гъбарника, за да се ориентирате как изглежда, това ще помогне да се ориентирате и за средата.
Напълно съм съгласен с теб.

Само искам да направя едно допълнение, което е и предупреждение за ПЕЧУРКИТЕ. Аз ям печеурки, но като цяло ги избягвам, но понякога ги ям рядко, но понякога ги ям често, защото няма други пресни гъби, но попринцип се опитвам да избягвам консумацията на печурки. Защо? Защото печурките съдържа Агаритин ( Agaritine {AGT}) , което е органично съединени и вид микотоксин, които е и генотоксичен и разрушава DNA/RNA, което причинява "мутации" и "рак". Печурките увеличават шанса за рак с над 20%. Печурките се отглеждат масово и са най-разпространената гъба, не защото са полезни, а защото се развиват изключително бързо, имат висок добив от кв. м. и не са претенциозни и лесно се отглеждат. За да се намали шанса от заболявания печуркит трябва да се готвят на по-висока температура, защото при високата температура Агаритина деградира. (е друг въпрс е какво се случва с вкусовите качеств на печурката от по-високата температура) Но ви съветвам да ги готвите на по-висока температурата. Мога да кажа, че печурките са по-вредни от тютюневите цигарите, а ако искате ме мислете за луд. (и ви го казвам, като човек отказал тютюневите цигари ) Просто в България, както и по Света печурките са най-евтините гъби и за това са "възпитали" масовият потребител да ги купува предимно тях. Хубаво е че от няколко години забелязвам подобрение в хранителните навици на българина... започнах по-често да зареждат по магазините Кладница и Шийтаке. Започна и леко да се повишава търсенето на тези гъби (То и затова ги има вече по-често). Но имаше период в който много малко хора ги ядоха в България, и това беше лошо и за производителите и за потребилите на тези гъби. Но вярвам, че все повече ще почнат да се търсят.

Така, че едно голямо Браво и Евала на new vilager, че се занимава с Кладница и други дървестни гъби.

Дървестните гъби от своя страна са много лечебни за много заболявания, много по-богати на вещества, по-трудно се отглеждат, по-бавно се развиват и изискват повече протеин за растежа в сравнение с печурките, което прави дървестните гъби правопропорционално по-скъпи. В същото време много дървестни гъби лекуват рака и "убиват" раковите клетки. Примерно такава гъба е Trametes versicolor - Разноцветен Траметес или още известна като Пуешка Опашка или Каваратаке.

Ако искате да научите още за Trametes versicolor отворете тази връзка за да прочетете повече в темата " Гъби Гурме (НЕ халюциногенни гъби" (
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Най-добре е човек сам да си отглежда гъбите :) Най-чисти, най-пресни, най-вкусни, най-евтино и не се налага да пътуват от километри за да стигнат до теб, което е по-добър въглероден отпечатък. Много е красиво как се развиват гъбите.

Гъбите са истинските диригенти на Земята. Отговорят за толкова много процеси, че ви е бедна фантазията. Те са на милярди години и в пъти по-стари от хората, като индиви. Целият жив цвят се крепи на тях. Почвата по която стъпвате основна част е благодарение на гъбите. В сравнение с гъбите ние хората сме бебешки индивид. Гъбите са разумни.

Ако искате ме мислете за луд, но трябва да вземем много сериозни мерки за глобалното затопляне. От една страна изчезват видове и се променя климата, а от другата стана ни чакат гъбите. По-точно с повишаване на температура ще се подобрят условията за развитие на гъбите. Има гъби, които растат в белите дробове.... едно време е имало температурна разлика между околоната среда и човешкото тяло, и човешкото тяло е "сготвяло" щамовете. Но след няколко години тази разлика ще се изравни, но освен това от високата температура и високата влага вследствие от Глобалното Затопляне означава по-големи рискове от гъбни заболявания.

В момента много лекари бъркат белодробен рак с гъбно заболяване на белите дробове.... хайде спирам да говоря за това да не ви плаша.
Но колкото повече учите за гъбите и микологията, толкова по-добре.

Също така всеки от вас може да спомогне за намаляването на глобалното затопляне, като рециклира, като използва многократно нещата, като отглежда растения, като засади няколко дървета. Има много начини, които колкото и малки да ви изглеждат, ако повече хора ги правим ефекта ще е огромен! Капка по капка вир става !
User
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 11
Регистриран на: 06 Фев 2019, 11:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Аз съм така със водата. Като видя някой как точи сто кила вода за едни зъби или една чиния да измие и ми прилошава направо.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

User написа: 19 Мар 2019, 20:35 Аз съм така със водата. Като видя някой как точи сто кила вода за едни зъби или една чиния да измие и ми прилошава направо.
Браво! Напълно прав си! Водата е изключително ценен ресурс, по-точно е един от най-ценните ресурси. Тук я имаме в изобилие и трябва да сме благодарни за това изобилие, но на някой места я нямат и трябва да ценим това което имаме. Трябва да се молим да достигне изобилие до другите.

Аз си вземам душ за под 7 минути, Като се сапунисвам спирам водата. Къпя се със студена вода и това допълнително стимулира по-бързото ми изкъпване :D. Просто под студената вода няма глезене, игрички, разпускане или киснене, а има фокус и правиш това за което си отишъл. В същото време студеният душ е изключително полезен.
Когато се къпя с половинакта ми се къпя с топла вода и къпането ми отнема повече време. Но от както се къпя със студена вода вече по-рядко се къпем заедно.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Много интересен филм, които го има в kolibka с превод.

Едно ново разбиране - науката за псилоцибина (2015 г.) трейлър:
Аватар
get_better
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Апр 2019, 23:26
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Здравейте!
Не знам написан ли ни е някъде житейския път и следваме ли го, но е трябвало да вляза в този форум, да прочета няколко статии и да започна да се променям. Невероятно-образователни, надъхващо-изчерпателни и най-вече съзнателно или несъзнателно-променящи статии има тук. Всички вие, най-вече @firstcitizen сте отделили адски много от времето си, за да променяте хората и техните представи за времето ни на тази Земя. Благодарен съм и Ви желая сила и воля да продължавате :)

Качвам няколко снимки на моя дебют във...
Прикачени файлове
IMG_3561.JPG
IMG_3561.JPG (113.18 KiB) Преглеждано 1941 пъти
IMG_3559.JPG
IMG_3559.JPG (113.13 KiB) Преглеждано 1941 пъти
IMG_3558.JPG
IMG_3558.JPG (110.31 KiB) Преглеждано 1941 пъти
smileyface
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Окт 2019, 14:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Здравейте колеги гъбарчета :) И аз съм се захванал да си отглеждам гъби и имам няколко въпроса. Как най лесно и върху какво мога да сваля споров отпечатък. Следователно и как се съхранява. Гледам и удачен вариант , че използват едни кръгли стъклени палитри с капак, но не ми е ясно сместа (прилича на желатин) от какво се прави. И от къде п#@¥£€ите да си намеря бурканчета без ръб :(
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

smileyface написа: 27 Мар 2020, 23:24 Здравейте колеги гъбарчета :) И аз съм се захванал да си отглеждам гъби и имам няколко въпроса. Как най лесно и върху какво мога да сваля споров отпечатък. Следователно и как се съхранява. Гледам и удачен вариант , че използват едни кръгли стъклени палитри с капак, но не ми е ясно сместа (прилича на желатин) от какво се прави. И от къде п#@¥£€ите да си намеря бурканчета без ръб :(

smileyface бурканчета от OLX
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Стъклата: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0 ... 1%80%D0%B8
И желето:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0 ... 0%B0%D1%80

Използват се за посявка и на други "култури".
.Мир
completely mad
smileyface
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Окт 2019, 14:31
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Благодаря момчета! Ще поровя из олх за бурканчетата и по други сайтове ще пратя запитвания, че не се виждат добре на снимките им. По големите вериги сигурно ще има, но покрай този вирус ибягвам всяко разхождане навън. Просто имам много малко спори и искам да максимизирам шанса за бъдещо отглеждане. Някой правил ли е опит за аутдор отглеждане и ако има с какъв сорт? По кое време ще е най-удачно да се пробва?
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”