Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първо отглеждане на Магически Гъби в торти от кафяв ориз и вермикулит

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Inna написа: 17 Яну 2019, 14:36 *Исках да те питам ако опреш трите 'торти"една в друга какво ще стане,ще стане ли нещо?Няма ли да им стане по-интересно както ми спомена преди за заразявването на буркана,че няколко точки като се срещнат се изкефват още повече?:)Те някои гъби се допират до друга торта като гледам.И за осветлението им:има ли значение спектъра топъл/студен,както при тревата?Трябва да е слабо,но какъв цвят?
Ако опреш торите една в друга вероятно те ще се свържат и ще образуват една цяла "маса", но по мое мнение едва ли ще има полза от това.
Хубаво е гъбите да не се докосват до нищо.
Аз съм използвал студена бяла светлина и се развиват добре, но по спомен препоръчваха 5400К-6400К
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Отглеждането на гъби е едно напълно ново изжияване, което ти разкрива една нова вселена. Нещо, което ти дава досег с Природата, Psilocybe cubensis се развиват изключително красиво . :roll:
Прикачени файлове
Торти с Psilocybe cubensis в кутия
Торти с Psilocybe cubensis в кутия
Шапки на Psilocybe cubensis . Опитвам се да хвана спори.
Шапки на Psilocybe cubensis . Опитвам се да хвана спори.
Бране / Реколта от Psilocybe cubensis . Много красиви гъби.
Бране / Реколта от Psilocybe cubensis . Много красиви гъби.
Бране / Реколта от Psilocybe cubensis .  Това е един много силен трип.
Бране / Реколта от Psilocybe cubensis . Това е един много силен трип.
торти с Psilocybe cubensis
торти с Psilocybe cubensis
riceupfinal15-min.JPG
riceupfinal14-min.JPG
Голяма красота! Много им се радвам и кефя! Не трябва да се пипат с ръце, но ръцете съм ги изчистил много добре преди това със спирт.
Голяма красота! Много им се радвам и кефя! Не трябва да се пипат с ръце, но ръцете съм ги изчистил много добре преди това със спирт.
riceupfinal12-min.JPG
Уникално красиви гъби, или поне на мен ми е много красиво как растат
Уникално красиви гъби, или поне на мен ми е много красиво как растат
бране на торта
бране на торта
бране на торта с Psilocybe cubensis
бране на торта с Psilocybe cubensis
riceupfinal7-min.JPG
riceupfinal6-min.JPG
riceupfinal5-min.JPG
riceupfinal4-min.JPG
riceupfinal3-min.JPG
riceupfinal1-min.JPG
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Psilocybe cubensis или още известни като магически гъби. :roll:
Прикачени файлове
торти с гъби
торти с гъби
riceupfinal39-min.JPG
кутия принтове със спори
кутия принтове със спори
принт на спора
принт на спора
Гъбен принт
Гъбен принт
Гъбен принт на спори на Psilocybe cubensis
Гъбен принт на спори на Psilocybe cubensis
riceupfinal34-min.JPG
бране
бране
кутия с принтове
кутия с принтове
бране и сушене
бране и сушене
riceupfinal30-min.JPG
riceupfinal29-min.JPG
riceupfinal28-min.jpg
Това лилавато върху тортата не е мръсотия а са паднали спори от отворените шапки на гъбите. Гъбите като узреят си отварят шапките и изпускат спори. Това "лилаво-кафявото" са спорите на Psilocybe cubensis .Тези спори могат да се ползват много лесно за заразяване на други местообитания.
Това лилавато върху тортата не е мръсотия а са паднали спори от отворените шапки на гъбите. Гъбите като узреят си отварят шапките и изпускат спори. Това "лилаво-кафявото" са спорите на Psilocybe cubensis .Тези спори могат да се ползват много лесно за заразяване на други местообитания.
riceupfinal26-min.JPG
riceupfinal25-min.JPG
riceupfinal24-min.JPG
riceupfinal23-min.JPG
riceupfinal22-min.JPG
riceupfinal21-min.JPG
Киснене на Psilocybe cubensis торти във вода за да се напоят с вода преди новото бране / флъш. С водата от тортите си поливам в градината.
Киснене на Psilocybe cubensis торти във вода за да се напоят с вода преди новото бране / флъш. С водата от тортите си поливам в градината.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Отваряне на шапките на гъбите и изпускане на спори Psilocybe cubensis. Гъбите са като Конопа / Канабиса / Гръсти ако ги оберете в различна фаза на развитие ефекта от тях ще е различен. Тези умишлено съм ги оставил да прецъфтят и да пуснат спори.
Иначе за ядене ги предпочитам "по-зелени" преди да са си отворили шапките.
Прикачени файлове
ръж и мицел
ръж и мицел
торбички с мицел в различни фази.
торбички с мицел в различни фази.
Още шапки
Още шапки
Торти и отново "лилави" спори от гъбите по тях и по кутията.
Торти и отново "лилави" спори от гъбите по тях и по кутията.
riceupfinal56-min.JPG
riceupfinal55-min.JPG
riceupfinal54-min.JPG
riceupfinal53-min.JPG
riceupfinal52-min.JPG
riceupfinal51-min.JPG
riceupfinal50-min.JPG
riceupfinal49-min.JPG
riceupfinal48-min.JPG
riceupfinal47-min.JPG
riceupfinal46-min.JPG
riceupfinal45-min.JPG
riceupfinal44-min.JPG
riceupfinal43-min.JPG
riceupfinal42-min.JPG
riceupfinal41-min.JPG
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Финален пост за темата "Първо отглеждане на Магически Гъби в торти от кафяв ориз и вермикулит".
Отглеждането на гъби Psilocybe cubensis е изключително приятно изживяване, а яденето им е още по-приятно особено с добра нагласа сред Природата буквално те свързват с Природата. За финал искам да ви оставя с едно уважение към Природата, защото гъбите, растенията, животните и ние хората сме творение на Природата. Уважавайте Природата, както уважавате себе си, защото показване на почит към Природата е показване на почит и уважение към себе си.

Благодарение на Psilocybe cubensis Света е много по-ярък, цветен, шарен, динамичен и свързан.
Прикачени файлове
riceupfinal666-min.JPG
riceupfinal71-min.JPG
riceupfinal70-min.JPG
riceupfinal69-min.JPG
riceupfinal68-min.JPG
riceupfinal67-min.JPG
riceupfinal66-min.JPG
riceupfinal65-min.JPG
riceupfinal64-min.JPG
riceupfinal63-min.JPG
riceupfinal62-min.JPG
riceupfinal61-min.JPG
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Аз може ли да добавя нещо забавно?:)Тези и доста по-големи ми растат в банята от едно дървена поставка за тоалетна четка(мога само да си представям с какво се хранят там,но много им допада,защото има случаи,когато изникват цели семейства,въпреки,че често биват махани и измивани с химии поради...своето местоположение хаха),оставят принтове и спори навсякъде?!:)Вероятно са отровни?!
Конкретно по темата за магическите гъбки:за мен би било голям проблем стерилната среда,направо почти невъзможно:) Дали биха могли да се гледат в не чак дотам стерилна,например там,където други гъби растат и им харесва?На дърво?Или в трева......Дали биха могли ако е подходящо времето и условията да се гледат навън на влажно,сянка?От какво място произхождат тези гъби по принцип?
Прикачени файлове
IMG_5579.JPG
IMG_5577.JPG
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

Голямо БРАВО на firstcitizen за тези опити. Аз се занимавам активно с отглеждане на гъби и знам колко тежък труд е това и колко много комбинации от знания и умения се изискват (биология, химия, физика, понякогга и механика). Наистина резултата е невероятен - да видиш как от нищото (една спора) се ражда и колко бързо расте живот ! Усещането е невероятно. Относно кърлежа - едно ТОП попадение върху вечния въпрос между миколозите - "Гъбите растения ли са или животни ?" Както сигурно знаете те са отделно царство, което не е нито част от това на растенията, нито от това на животните. Много от "колегите" смятат, че гъбите всъщност са животни. Имах невероятен учител (за съжаление преди по-малк оот година почина внезапно), който експериментираше безкрайно много и със снимки ми е показвал как се движи мицела към средата/храната. Това за мен е любима тема, ще я следя с интерес, а веднага когато ми се отвори възможност ще експериментирам и аз. Поздрави на всички !
"Освен сега, има и после !"
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

firstcitizen написа: 26 Дек 2018, 16:09 Сместа за тортите био български кафяв ориз (мисля, мляно на кафемелачка брашно от био български кафяв ориз и вермикулит.
Колкото се може по-качествен кафяв ориз. Вермикулита е повече, защото от него освен в сместа се слага и от горе последните няколко см на тората са само от вермикулит, защото вермикулита играе роля на филтър.
gybiraste-min.JPG
gybiraste2-min.JPG
gybiraste4PG-min.jpg
gybiraste5-min.JPG
gybiraste6-min.JPG
След стерилизиране на бурканите, бурканите се оставят да се охаладят поне 12 часа преди инокулацията. Премахва се предпазното алуминиево фолио и се прави впръскване във всяка дупка, като преди вкарване иглата задължително се стерилизира чрез пламък.
Допълнителна информация за Отглеждане на халюциногени гъби
gybiraste7-min.JPG
gybiraste8-min.jpg
gybiraste9-min.JPG
да питам някой нещица ???? "Торти" какво наричаш ? Субстрата преди да го "заразиш"/инокулираш с мицел ? И още да питам : ако торта е това (субстрата или компоста), вермикулита за какво е нужен ? Гъбата използва/извлича храна от него ? Или е най-подходяща среда заедно със смления ориз за развитието на мицела ? За ориза знам от моите гъби, че е най-доброто (поне за кладницата и други дървесни гъби) вещество за храна на мицела, тъй като има най-богато съдържание на нишесте.
"Освен сега, има и после !"
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

new vilager написа: 18 Мар 2019, 14:44 Голямо БРАВО на firstcitizen за тези опити. Аз се занимавам активно с отглеждане на гъби и знам колко тежък труд е това и колко много комбинации от знания и умения се изискват (биология, химия, физика, понякогга и механика). Наистина резултата е невероятен - да видиш как от нищото (една спора) се ражда и колко бързо расте живот ! Усещането е невероятно. Относно кърлежа - едно ТОП попадение върху вечния въпрос между миколозите - "Гъбите растения ли са или животни ?" Както сигурно знаете те са отделно царство, което не е нито част от това на растенията, нито от това на животните. Много от "колегите" смятат, че гъбите всъщност са животни. Имах невероятен учител (за съжаление преди по-малк оот година почина внезапно), който експериментираше безкрайно много и със снимки ми е показвал как се движи мицела към средата/храната. Това за мен е любима тема, ще я следя с интерес, а веднага когато ми се отвори възможност ще експериментирам и аз. Поздрави на всички !
Благодаря ти за думите. Наистина изискват много познания, но си заслужава! Също така гъбите разкриват един много красив свят на микологията. Просто има толкова много неща, които са ни пред очите, а не ги виждаме, но веднъж като ги видиш знаеш, че са там ... точно поради тази причина мотивирам хората да си разглеждат растеняита и почвата с лупи ;) Просто защото лупата въоражава окото и ти показва коренно различен, но много красив Свят, които си е бил там през цялото време. Има толкова много и красиви светове, които са си тук, но само трябва да си спомним за тях. :)

С риск да звуча глупаво, смешно или лудо ще си позволя една спекулация за която нямам доказателства,но ми е забавно да си мисля, че може и да е така. Въприемам гъбите за незелени растения, каквито вярвам, че сме и ние хората. ;) За това съм започнал да се грижа за себе си като подвижно незелено растение, а и на моменти, като зелено растение :)
Отварям скоба да кажа, че вярвам в това, но не означава, че е правилно или грешно, а просто мое си вярване.

Очаквам включване от теб в темата, както и от всеки, които имат желание.
new vilager написа: 18 Мар 2019, 15:06
firstcitizen написа: 26 Дек 2018, 16:09 Сместа за тортите био български кафяв ориз (мисля, мляно на кафемелачка брашно от био български кафяв ориз и вермикулит.
Колкото се може по-качествен кафяв ориз. Вермикулита е повече, защото от него освен в сместа се слага и от горе последните няколко см на тората са само от вермикулит, защото вермикулита играе роля на филтър.
gybiraste-min.JPG
gybiraste2-min.JPG
gybiraste4PG-min.jpg
gybiraste5-min.JPG
gybiraste6-min.JPG
След стерилизиране на бурканите, бурканите се оставят да се охаладят поне 12 часа преди инокулацията. Премахва се предпазното алуминиево фолио и се прави впръскване във всяка дупка, като преди вкарване иглата задължително се стерилизира чрез пламък.
Допълнителна информация за Отглеждане на халюциногени гъби
gybiraste7-min.JPG
gybiraste8-min.jpg
gybiraste9-min.JPG
да питам някой нещица ???? "Торти" какво наричаш ? Субстрата преди да го "заразиш"/инокулираш с мицел ? И още да питам : ако торта е това (субстрата или компоста), вермикулита за какво е нужен ? Гъбата използва/извлича храна от него ? Или е най-подходяща среда заедно със смления ориз за развитието на мицела ? За ориза знам от моите гъби, че е най-доброто (поне за кладницата и други дървесни гъби) вещество за храна на мицела, тъй като има най-богато съдържание на нишесте.
Под "торта" имам в предвид цялостната технология за отглеждане на гъби по този начин. Но в тексотовете по-горе сим имал предвид субстрата, които вече е инокулиран с мицел, защото изглежда, като малка бяла тортичка. Аз съм самоук, които се учи от клипове и форуми, така, че да ме извините за терминологията. По принцип техниката се казва PF Tek ( Psylocybe Fanaticus Тechnique ) и е измислена от Robert McPherson, които го възприемам за пионера в отглеждането на гъби. Psylocybe Fanaticus е било бизнес името на Robert McPherson, които е измислил PF Tek за да може да отглеждане на голямо разнообразие от различни видове гъби включително ядливи видове като Лъвска Грива, голямо разообрази от псилоцибинови гъби, както и много други видове, като биолуминесцентен вид Panellus stipticus. Но тази технология е по-популярна под наименованието "Cake "/Торта и в повечето клипове и форуми е спомената така и при търсене на информация ще я намерите по-лесно така. Като цяло технологията не е много харесва, заради ниският добив, защото използваш течен инокулант, а в спринцовката има смесица от генотипове, което не ти позволява да избереш мицел, който да колонизира бързо субстрата и да произвежда висок доби. Отделно самите тортички са малки, което означава и допълнитено добива се ограничава от това. Поради това много хора не правят тази техника. Но аз я избрах, защото е лесна, проста, евтина и надеждна, а необходимите материали са евтини и широко достъпни, и могат да се намерят навсякъде и да я направиш с подръчни материали.

Вермикулита е за да задържа влагата и за да има мицела точки за захващане. Колкото по-ситен е толкова по-добре, но да си призная честно при мен вермикулита беше малко едър.

Хранта за гъбата идва от смления ориз.


След време пробвах и други техники, като без вермикулит, с ръж, с лимец и т.н., и резултатите са много интересни. Лимеца е много добър, макар, че зърното не се получи, както очаквах, като при ръжа и другите култури, но резултата от лимеца ми хареса.


Имам какво да споделя и покажа, но просто не ми остава време да го направя. То не е едно нещо и всичко чака мене да го пипна... В някой дъждовен ден, като съм по-свободен ще кача снимки да ъпдейтна темата.

new vilager ще се радвам ако и ти споделиш нещо, било то Кладницата и други дървесни гъби. Защото Кладницата ми е една от любимите гъби от години. А сега след като спрях да консумирам месо ми е станала особено предпочитана гъба и редовна храна. Също така съм станал любител и на другите дървестни гъби, но няма смисъл да ги изборявам. Всъщност, като се замисля гъбите ми грабнаха сърцето и ума още преди 20 години, като се разхождахме и намирахме по горите Калдница, а веднъж намерихме Гигантската Пърхутка в една салкъмова гора, това беше невероятно! След това ядохме част от Гигандската Пърхутка панирана, то беше много гъба много нещо, чак раздадохме на съседите. Такива огромни гъби от тогава не съм виждал, колкото да съм обикалял в същите гори, че и в други гори. Ама за намаляването на гъбие сме виновни ние хората...

Без да звуча грубо към месоядните, мнеието ми е, че гъбите са по-доброто, по-полезното и по-енергийно"месо". Нищо не се знае, може гъбите да са създани от Твореца преди месото и животните ;) (спекуалция за която ми е забавно да си мисля)
new vilager
Градинар
Градинар
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Мар 2019, 14:13
Has thanked: 491 times
Been thanked: 223 times

Inna написа: 21 Яну 2019, 13:52 Аз може ли да добавя нещо забавно?:)Тези и доста по-големи ми растат в банята от едно дървена поставка за тоалетна четка(мога само да си представям с какво се хранят там,но много им допада,защото има случаи,когато изникват цели семейства,въпреки,че често биват махани и измивани с химии поради...своето местоположение хаха),оставят принтове и спори навсякъде?!:)Вероятно са отровни?!
Конкретно по темата за магическите гъбки:за мен би било голям проблем стерилната среда,направо почти невъзможно:) Дали биха могли да се гледат в не чак дотам стерилна,например там,където други гъби растат и им харесва?На дърво?Или в трева......Дали биха могли ако е подходящо времето и условията да се гледат навън на влажно,сянка?От какво място произхождат тези гъби по принцип?
Привет, Inna ! :D Радвам се да те видя тук ! Досетила си се от какво растат гъбите на четката в банята хахаха, но тове не е такава беда, защото например ПЕЧУРКИТЕ, които всички обичаме, растат също в такава и още по-такава среда. Най-добрия компост за тях е конската и кравешка тор :shock: НО, контролирана среда, докато в банята...кой знае ....Със сигурно не са ядливи !
за магическите гъби не мога да кажа, тъй като тепърва смятам да опитам отглеждане (firstcitizen ще каже от опита си), но според моя опит супер-стерилната среда е нужна САМО в периода на инокулиране(т.е. когато с готовия мицел заразяваш субстрата...тортата) и/или когато създаваш самия пОсаден материал върху зърно, ечемик, ориз, дървени дюбели или върху каквото и да било, което ще се превърне в мицел и ще служи за по-нататъшно успешно развитие на мицела върху средата. При мен отглеждането на гъбите в гъбарника е ...далеч от супер-стерилна среда. Чисто е, но не е на микробиологично ниво. Чисто е дотолкова, че няма достъп на насекоми, да не говорим за плъхове или други животни.
Дано съм бил полезен...малко по-нататък ще кача тук снимки на гъбарника, за да се ориентирате как изглежда, това ще помогне да се ориентирате и за средата.
"Освен сега, има и после !"
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”