Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Велика България

Всичко останало
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Don Marijuan написа: 13 Дек 2020, 09:52 Г-н First citizen,терминът,който Ви определя,е-new age satanist.Отдавна ме напъва да Ви го кажа,но се въздържах,защото знаех,че няма да ме разберете и ще се обидите.Преди точно 6000 г. е Сътворението на небеса,земя...Що е то ''цветни'' и ''благородни'' метали и за какво могат да се използват,показват на човечеството падналите ангели(в този случай конкретно-Азазел).Бог има само едно име-YHWH.Написах го с латински букви,защото макар че горе-долу имаме идея как се произнася,как може да сме сигурни ???Препоръчвам Ви да четете Библията и да гледате проф.Walter Veith,защото вярвам че просто сте заблуден,подведен и манипулиран и не го правите нарочно и съзнателно.В тоя смисъл nicka Ви е ироничен на n-та степен.Не се оставяйте да ви(важи за всички) да ви прилагат елементарна Хегелианска диалектика !За ''разделяй и владей'' поне сте чували,нали ?Fucking millennials...P.S.Наистина се старая да обичам ближния и не съм ''seven day adventist''.Аз съм ''set apart'''.Come,lord Jesus ! Fuck you,Satan...
Don Marijuan ти като си още при Хегел, аз съм вече в постмодернизма. :D

Земята е много по-стара от 6000 години и за това има не едно или две доказателства. (най-малкото пещерата Магурата го доказва) Но нека се насочим към настоящето, защото е най-важното сегашното време и това, което правим сега.

В тоя смисъл Walter Veith е от Църква на Адвентистите от Седмия Ден и според православието най-вероятно ще го сметнат и него за сектант. (според твоята терминология сатанист) Хах Ако си от църквата на адвентистите от седмият ден това обеснява, защо използваш толкова английски думички в постовете си. И това ти го казвам впреки, че ми каза, че не си ''seven day adventist'. (твойте думички ползвам хах) Само ще ти каже, че не е това начина да ме завърнеш в стадото хахаха.

Хахахах Благодаря , че ме разсмя. :D Първият си, които ме нарича сатанист хахах е сигурно няма да си последният. Нито можеш да ме обидиш, нито да ме ядосаш, нито да ме засегнеш. Ясно просто си от друг култ хахах :P (дали ще схванеш шегата) Всеки е свободен да вярва в каквото си иска, все пак на всички ни е дадена Свободната Воля. Така, че можеш да си вярваш в каквото си искаш. Няма как простите хора да знаем Божественият Вселенски План, но доброто и злото са две лица на една и съща монета... те и двамата са синове на Бог, просто всеки от тях си има различна роля. Не може да има светлина без тъмнината... Представи си че си в кино и гледаш към екрана в салона изгасят крушките и от стаята в която се прожектира излъчват лъч светлина които предава образ на бялото платно. Ако в стаята е светло, филма няма да се види, както и ако няма светлина пак филма няма да се види. Така, че не може без Светлината, но не може и без Тъмнината, и това всичко е игра на светлосенки, както не може да има Ден без Нощта. Забелязал ли си, че във всичко има 2 полюса? Това не е случайно! Всичко това е от "космическата игра на Бог" в която ние си нямаме напредстава нищо, какво се случва :D Ся някой ако каже, че знае какво си мисли Бог ще е пълна смехотвория. Никой няма как да знае :D
От Вселенска гледна точка каквото и да правим Твореца го насочва към позитивизъм. С концепцията за дуалност само стойм на едно място. Много мощен Духовен прогрес има, когато човек гледа на всичко, като Божественно, или като гледа на всичко като Безмислица. Когато гледаш на всичко като Божественно е лесно, но е свързано с много работа и действия, които трябва да се свършат. Когато гледаш на всичко като Безмислица можеш просто да стойш и да се смееш, не е нужно да правиш нещо. Когато съдиш това е добро, а това е лошо съдиш Божественното и прогрес няма и не може и да им. Не случайно в Библията е написано, че само Бог има право да съди.
Честно да ти кажа, многооо време ми отне да го разбера и беше бая плашещо първончално, като го разбрах. Аз съм грешник и се моля Бог да ми прости греховеоте и че когато съм съдил хората не съм знаел какво правя.
Както е казал апостол Павел " Ние живеем, движим се и съществуваме в Бога" от тази гледна точка всичко което правим и ще напрваим е вече известно на Бог, защото ТОЙ е внас и ние в НЕГО. Така, че каквото и да направим Бог го е насочил към позитивизъм още преди да си помислим за това, което можем да направим.

Също така ще ти споделя, че възвръщането на човека към Божественното се извършва чрез последователни прераждания на Душата. Чрез любовта и самоотриачането човек се освобождава от Колелото на преражданията и влиза в живота на Свободата. Това наричаме закон на човешката еволюция... Защото учението на Христа всъщност е учение за любовта и братството между хората и народите. Понеже ме съветваш да чета Библията, аз ще ти кажа, че те съветвам да четеш по-често Евангелието на Йоан. Също така пречистването трябва да става и отвътре, и отвън за да се пречисти тялото, душата и духа, за да могат да израстнат в човек кълновете на светлината и да се превърнат във факел... за да може човек да се превърне в пламък и да превръща всичко в него и около него в светлина.

И още нещо по повод тиреите/бесите.

В 396 година свети Йероним Блажени пише:
„ Bessorum feritas et pellitorum turba populorum, qui mortuorum quondam inferiis homines immolabant, stridorem suum in dulce crucis fregerunt melos et totius mundi una vox Christus est.

Жестоките беси и всичките тези, облечени в кожи племена, които в миналото правеха човешки жертвоприношения при погребенията на умрелите, са преклонили своите груби езици пред сладката музика на кръста и единственият глас в света е Христос.
"

Свети Павлин Нолански около 400 година и посветена на епископа на Ремесиана, в която пише:
„ Νam simul terris animisque duri et sua Bessi nive duriores nunc oves facti duce te gregantur pacis in aulam.

Нали бесите, ако земята и душата им са корави, ако и те самите са по-корави от тамошния сняг, са станали сега по твое напътствие кротки овце, които се трупат в кошарата на мира. "

Ника ми first citizen ( първи гражданин ) е просто ник с който да бъда анонимен в анонимен форум. Но превода на ника ми е пръв сред равни


Don Marijuan ти си взезнайко и го знаеш, но го пиша за другите, които не го знаят. :D Невиждам какво имаме да се джафкаме с теб. Всеки себе си гледа. :D

Свобода, равенство, братство чрез Христовата любов! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=ZfjyLWDvFPg
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

По повод името на Бог, ще кажа, как можем да смеем да вкараме в дума (рамка) това, което е Безкрайно, Всесилно и изграждащо всичко, всички и нас самите в това число. При това в 3-4 буквена дума... според мен каквато и дума ние хора да си позволяваме да ползваме би била обидна дума и смаляваща Безкраността. Но като обиновенни хора сме свикнали да опростяваме нещата... та така сме съгрешили и с името на Бог.
Напълно съм съгласен с Inna, че на различните места по Света, ГО наричат с различно име. На едно място е Бог, на друго място е God, на друго място е Аллах, на друго място е Шива... общо взето различните хора наричат Бог с различни думички. Както и съм съгласен, че трябва да се благодари на Бог (точно за това, която тя спомена, а и за всичко останало) . Благодарността е прекрасна молитва.

Представете си, че днес получите само толкова неща за който сте благодарили на Бог... ?

Както и има хора, които се обръщат към Бог, само когато са в нужда..., но през другото време не гледат в тази посока... това не трябва да бъде така, защото е вид използване, а Бог по никакъв начин няма да позволи такива неща :D Трябва си сериозно отношение всеки ден...

И как Inna спомена, Бог обича действията, а не думите... и не е случайно че много монаси дават обети за мълчание, но това е друга тема за размисъл.
Аватар
Don Marijuan
Градинар
Градинар
Мнения: 286
Регистриран на: 12 Фев 2020, 18:52
Has thanked: 10 times
Been thanked: 580 times

Имах предвид ''буден'',защото всъщност си всичко друго,но не и ''awaken'' for the truth.Mr.Veith първо е бил католик,зоолог и еволюционист,преди Бог ''да му отвори очите''.Наистина те умолявам,гледай нещата,които ти препоръчах,защото виждам,че търсиш истината,просто пътят не е верен.P.S.Разбира се,че знаем какво мисли Бог-нали сам ни казва-чрез Библията.Според неговите критерии Ванга и Дънов са вещица и ясновидец.P.S.2 Признавам,днес ми беше малко скучно и самотно,затова се поразвихрих...Спирам дотук...айде,че както се изразява Уилям Бъроуз-''време е за следобедната ми доза морфин...''
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Don Marijuan написа: 13 Дек 2020, 16:32 Имах предвид ''буден'',защото всъщност си всичко друго,но не и ''awaken'' for the truth.Mr.Veith първо е бил католик,зоолог и еволюционист,преди Бог ''да му отвори очите''.Наистина те умолявам,гледай нещата,които ти препоръчах,защото виждам,че търсиш истината,просто пътят не е верен.P.S.Разбира се,че знаем какво мисли Бог-нали сам ни казва-чрез Библията.Според неговите критерии Ванга и Дънов са вещица и ясновидец.P.S.2 Признавам,днес ми беше малко скучно и самотно,затова се поразвихрих...Спирам дотук...айде,че както се изразява Уилям Бъроуз-''време е за следобедната ми доза морфин...''
Don Marijuan бий си морфина и си лягай, щом така ти е приятно хаха :D Дали си евангелист или адвентист, или нещо друго няма никакво значение, щом така ти харесва, какъвто и да е пътя си е твоя път и твойте вярвания. Всеки е свободен да вярва в каквото си иска. Няма лошо.

Ти какво разбираш под буден? Какво разбираш под истина :D ? Ако питам 100 човека от различни доктрини ще ми дадът 100 различни отговора. Дори да не са от различни доктрини, ако питам 100 различни човека ще ми дадът 100 различни отговора. Всеки си вярва, че неговото нещо е "истината" :D . Примерно ако дам на 100 човека едни и същи съставка за супа, мислиш ли, че ще направят една и съща супа? Ще направят 100 различни супи.

Софтуерът е бил вписан във вас, произволно, от всеки с който сте били в допир, а не от обучени професионалисти. Почти всеки, който е дошъл във вашият живот е внесъл по нещо. Където и да сте отишли, някой е пъхнал по нещо в главата ви. (роднини, приятели, гаджета, колеги и т.н.) Нямали сте избор от къде да приемате и от къде да не. Когато кажете:
" Не харесвам този човек. Не искам да приема нищо от него", то привличате нещата и ще възприемете от него много повече, отколкото от който и да е друг. Така работят някой неща във Вселената и във вас самите. Така, че сега самият начин, по който мислите, чувствате, разбирате и действате в живота си е точно такъв, какъвто е софтуерът ви, нали? Самия начин, по който движите тялото си е начинът, по който е вашия софтуер, искам да разберете тов, че нещата са свързани. Примерно ако... някой, който ви познава много добре, някой, който ви е много познат върви на една 2 км разстояние не може да разпознаете нищо за този човек, но просто по начина, по който се движи вие знаете, че това е този човек е този ваш приятел, нали? (дядо ми така въпреки, че имаше проблеми със зрението ме различаваше от далеч) Защото самия начин, по който тялото му се движи е само по себе си начина, по който е написан неговия софтуер, но този софтуер е бил написан несъзнателно.

Сега, ако искаме някаква независимост да се случи, ако искаме някаква трансформация да се случи, трябва да създадем малко разстояние между вас и вашия софтуер. :) Когато сте твърде идентифицирани с него, просто сте изгубени в него, това е всичко, което ставате.
Сега трябва да създадете малко разстояние.

Всички сте чували думата Буда? Нали? Дори има популярна чалга песен в която се пее за него, така, че съм сигурен, че всички сте чували за Буда по един или друг начин :) Като кажа Буда вероятно вие си мислите за Гаутама Буда. Но Гаутама не е единственият Буда. Това не е неговото име. Той е станал Буда. Имало е хиляди Буди и все още има. Буда на санскрит означваа РАЗБУДЕН / Просветленият. Всъщност, какво означава Буда: Бу означава Буди или интелектът, а Да означава Дада, който е над. Който е над интелекта си е Буда. :))) Българският език и санскритският имат много звукови съвпадения, защо ли?...

Щом сте над интелектуалния процес, страданието в живота ви е приключило, защото цялото страдание е произведено там във вашия логичен ум. Когато сте вътре във вашия интелект, когато сте се забили в интелекта си, вие сте непрекъснато страдащо човешко същество. Където и да сте поставени имате начин да създадете някакъв вид страдание. Страховете ви, тревогите ви, напреженията ви, вашият стрес. Просто вижте, хората са способни да страдат за почти всичко. Да? Не е ли така? Моля да забележите, че хората са способни да страдат за почти всичко в Света. Ако не сте образовани ще страдате за това:
Ако се образовате ще страдате от това. Ако не намерите работа ще страдате за това. Ако намерите работа ще страдате от това. Ако не сте женени, ще страдате за това. Ако се ожените ще страдате от това. Ако нямате деца ще страдате за това. Ако имате деца ще страдате от това. Нали?
Хората са способни да страдат почти за всичко.Това е природата на интелекта. Когато сте в интелекта, това е както е животът.

Ако сте под интелекта, няма да страдате толкова много. Животните не страдат колкото вие страдате. Примерно един бик го вълнува само да се наяде... ако е гладен има проблем, ако е сит няма проблем. При животните ако физическите им нужди са покрити, те са сравнително добре и щастливи. Те не знаят такова страдание каквото човешките същества знаят, нали? Така, че ако сте под нивото на интелекта няма да страдате толкова.

Ако сте над нивото на интелекта, вие сте Буда. Ако сте под нивото на интелекта може би да ви наречем Будала. Ако сте в интелекта сте непрекъснато страдание. И така, за да се избегне страдание, хората измислят много начини да слязат под нивото на интелекта. Примерно с прекалено ядене, алкохол, морфин, прекалено задоволяване на физически удоволствия и т.н. ...

Това са все начини чрез, които се опитвате да избегнете мъчението на интелекта за известно време. Опивате се и се чувствате добре за няколко часа, но тогава живота ще ви догони още по-силно, няма да ви остави. Сега, това същество, което е било под нивото на интелекта някак е еволюирало на нивото на интелекта... хаха
Единственият изход на това е да еволюира отвъд интелекта. Така, че основите на Йогата са технологията как да се отиде отвъд това.

И така, как се прави това сега? Субективни технологий не могат да се изследват в непосветени атмосфери. Необходима ви е много посветена, съсредоточена атмосфера, в противен случай няма да бъде във вашето схващане. Не е учение, а е метод. За прилагане на този метод е необходимо да бъдете по определен начин, в определено ниво на ангажираност и определено ниво на възприемчевост, в противен случай няма да работи, защото... сега, ако отидете в химична лаборотория, вземате това вещество, онова вещество и ако го сложите в тази стъкленица - нещо се случва. Но, ако не сте склонни да го сложите в него, ако седите тук и мислите, и мислите, какво ще се получи от това, какво ще направи това, ще стигнете до всякакъв вид грешни заключения. Докато не го сложите там, няма да знаете. Може би ще експлодира в лицето ви, но докото не го сложите там няма да знаете за какво става въпрос.

Но сега вие сте веществото, вие сте химикът, вие сте алхимикът и вие сте експерименталният процес. Вие сте всичко! Сега имате нужда от друг вид лаборатория, в противен случай не работи. Ако беше обективно нещо, просто бихме могли да напишем книга и да ви я дадем, но защото е субективно нещо, трябва да бъдете водени стъпка по стъпка, защото е напълно различно и от изцяло друго измерение на възприятие и опит. Но възможно ли е за мен? Възможно е за всяко човешко същество. Вътрешно всички ние сме еднакво способни, вътрешно не се различаваме. Всички сме способни на радост, нали? Да? Ако сте били радостни за един момент това означава, че сте способни на радост, нали? Просто не можете да се задържите там, това е цялата работа. Няма едно човешко същество на тази планета, което никога да не е било радостно. Всяко човешко същество е било радостно в някой момент, което означава, че е способно на радост. Това е, че не може да се задържи там и така има нужда от технология как да поддържа атмосферата вътре в себе си. Възможно е! Нирвана е напълно възможно да се постигне за всяко едно живо същество.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Дори и без да прочета какво се закачате, мога да ви кажя че политически и религиозни дебати нямат ясно начало а да не говорим за край.

Ще ви помоля да се придържате към цитиране на исторически факти единствено ако ще продължавате дебата, без да се налага личното ви мнение и без да си мислите че този който е отсреща е грешен. ВСЕКИ Е ПРАВ ЗА НЕГО СИ.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Sofia Cannabis написа: 13 Дек 2020, 19:37 Дори и без да прочета какво се закачате, мога да ви кажя че политически и религиозни дебати нямат ясно начало а да не говорим за край.

Ще ви помоля да се придържате към цитиране на исторически факти единствено ако ще продължавате дебата, без да се налага личното ви мнение и без да си мислите че този който е отсреща е грешен. ВСЕКИ Е ПРАВ ЗА НЕГО СИ.
Напълно съм съгласен стеб, че за религия няма смисъл да спорим, защото всеки, които изповядва монотеизтична религия има Вяра, и според Вярата си вярвам, че притежава Абсолютната Истина :D
Ако питаш вярващ православен християнин той ще ти каже, че притежава истината. Но ако питаш и католика и той ще ти каже, че притежава истината, и мюсюлманина ще ти каже, че притежава Абсолютната Истина и т.н. с всеки религиозен, които го питаш. Общо взето всеки един от силно вярващите вярва, че притежава Абсолютната Истина.
Абсолютна Истина няма. Както и никой от нас няма да открие топлата вода, защото тя е открита много отдавна. хаха :D
Във всяка свещенна книга се твърди (Библия, Коран и т.н.), че притежава Истината, както и всеки пророк твърди, че притежава Истината, но не е важна каква истината чрез другите, които са я изрекли, а трябва да знаеш истината в собствения си опит.
Истината за всеки е различна и е според неговата си вяра... в което няма нищо лошо.

Дайте да се върнем към темата на разговора, а имемно Велика България.
Според мен, както каза Inna това с консесиите е много важно особено, като ги дават на чужди фирми алчни за пари при това за период от 150 години... за нас остават трохите и отровената Природа след добива на ценните руди.
Според мен е хубаво да се наблегне на екологията. Масово засаждане на плодни дървета и ашладисване. По официални данни сме 8 милиарда, като население на Земята, а аз вярвам, че даже клоним към 9 милярда, защото има места по Света на които не само, че няма преброяване, но хората там нямат и паспорти... Глобалното Затопляне ще направи в България Субтропичен климат от Бан казват, че до 30 години (даваха го по новините), а аз казвам, че това ще е много много по-скоро, защото виждам какво става
Трябва масирано засаждане на дървета и разумно еко земеделие, еко животновъдство, дори работа на заводите да е съобразена с опазването на Природата, както и еко туризъм, а и алтернативни горива и енергия. В България има много плодородна почва, която трябва да пазим и да се грижим за нея разумно, защото вече има турски, руски, английски, канадски, немски, испански, гръцки и квито се сетиш фирми, които са купили хиляди декари земеделска земя в България, но не ги ебе, как я ползват. Както се вика ако можеха щяша да изнесат почвата... Само потъркват ръце доволно и алчно..., колко е хубава почвата тук в България.
А въпреки размерите на държавата ни, можем да произвеждаме много храна. Каквито и катаклизми и вируси да има, храна ще трябва. Дори в такива време е още по-важно чистата и натурална храна, защото подпомага възстановяването на тялото от болестите.

Засаждането на дървета ще спаси и изсушаването на реките, но както каза Inna трябва да има здрав мониторинг над ВЕЦовете, защото масово се изпуска вода само за да се направи пара от ВЕЦа...
Това, което е по-малко известно е , че баща му изсича наследствената гора, за да изучи децата си. Засаждането започва от там по инициатива на жената до Салгадо.
Това, което е по-малко известно е , че баща му изсича наследствената гора, за да изучи децата си. Засаждането започва от там по инициатива на жената до Салгадо.
треее-min.jpg (71.45 KiB) Преглеждано 903 пъти
dyrveta111-min.jpg
dyrveta111-min.jpg (62.41 KiB) Преглеждано 903 пъти
еко-min.jpg
еко-min.jpg (24.53 KiB) Преглеждано 903 пъти
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3207
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 4763 times

Sofia Cannabis написа: 13 Дек 2020, 19:37 Дори и без да прочета какво се закачате, мога да ви кажя че политически и религиозни дебати нямат ясно начало а да не говорим за край.

Ще ви помоля да се придържате към цитиране на исторически факти единствено ако ще продължавате дебата, без да се налага личното ви мнение и без да си мислите че този който е отсреща е грешен. ВСЕКИ Е ПРАВ ЗА НЕГО СИ.
Има исторически факти в дебата и те се отнасят до най старото златно съкровище, открито във Варна. А другото адвентисти и тн няма отношение, къде намесихме и Господ хаха Господ е Българин хахаха
А междудругото аз не мисля, че всеки е прав за него си, истината е една, тя Е. Прави са всички ако се придържат към нея. И е обща за всички. Е ли даден факт или не е. Не е въпрос на тълкувание и виждане, или е истина и факт или пък е интерпретация и субективизъм...
Примера с еднаквите съставки и стоте различни супи ще приложа и аз ☺️Но в друг смисъл..... Дали са на сто човека пиле, картофи и еднакви подправки, да всеки ще ги сготви според своите умения и вкус, но това са все пак сто пилешки супи, това е истината тук🤣Няма да стане телешка с пиле, нали? С пиле в съставките няма нито един да направи различна от пилешка, както и да го върти. Истината е, че всичко това са пилешки супи, без значение коя на кого се струва по вкусна и тн субективни мнения около нея, те са си някакви персонални разбирания, моята е по вкусна и тн, но по същество истината тук е, че всички тези супи са или не са пилешки. Това пилешка супа ли е? Да, това спокойно могат да го заявят и стоте и само тогава всички ще са прави, защото тя действително е пилешка. Един да каже не, телешка е мойта, еми това вече не е истина😁Не може той да си е прав за себе си, супата му не е телешка, факт хаха
Чакай че се отплеснах, но тя темата предразполага към всякакви глупости, само да не са религиозни заяжданки и аз моля👍
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Inna написа: 14 Дек 2020, 13:15
Sofia Cannabis написа: 13 Дек 2020, 19:37 Дори и без да прочета какво се закачате, мога да ви кажя че политически и религиозни дебати нямат ясно начало а да не говорим за край.

Ще ви помоля да се придържате към цитиране на исторически факти единствено ако ще продължавате дебата, без да се налага личното ви мнение и без да си мислите че този който е отсреща е грешен. ВСЕКИ Е ПРАВ ЗА НЕГО СИ.
Има исторически факти в дебата и те се отнасят до най старото златно съкровище, открито във Варна. А другото адвентисти и тн няма отношение, къде намесихме и Господ хаха Господ е Българин хахаха
А междудругото аз не мисля, че всеки е прав за него си, истината е една, тя Е. Прави са всички ако се придържат към нея. И е обща за всички. Е ли даден факт или не е. Не е въпрос на тълкувание и виждане, или е истина и факт или пък е интерпретация и субективизъм...
Примера с еднаквите съставки и стоте различни супи ще приложа и аз ☺️Но в друг смисъл..... Дали са на сто човека пиле, картофи и еднакви подправки, да всеки ще ги сготви според своите умения и вкус, но това са все пак сто пилешки супи, това е истината тук🤣Няма да стане телешка с пиле, нали? С пиле в съставките няма нито един да направи различна от пилешка, както и да го върти. Истината е, че всичко това са пилешки супи, без значение коя на кого се струва по вкусна и тн субективни мнения около нея, те са си някакви персонални разбирания, моята е по вкусна и тн, но по същество истината тук е, че всички тези супи са или не са пилешки. Това пилешка супа ли е? Да, това спокойно могат да го заявят и стоте и само тогава всички ще са прави, защото тя действително е пилешка. Един да каже не, телешка е мойта, еми това вече не е истина😁Не може той да си е прав за себе си, супата му не е телешка, факт хаха
Чакай че се отплеснах, но тя темата предразполага към всякакви глупости, само да не са религиозни заяжданки и аз моля👍
Пилешката супа което яден днес, може да е била рибена или от някакви гущери които са се научили да летят преди 100 милиона години - Еволюция.

Ако четеш история написана преди 100г и история която се пише сега за откритира предмети ще забелениш че много рядко се описват едни и същи неща за едини и същи предмет.

carbon dating е сравнително точно но не е 100% това означава че няма начин да се протвърдят твърденията колко е стар определен обек това означава че не е ИСТИНАТА.

Единстевената 100% истина в намирането на архиолонически находки е че е намерено нещо и това е всичко. ТОВА също подлежи на дебат.

Откритите обекти от разкопки и тълкуването на тяхното значение е интерпретацията от днешното население, хората които са го намерили и какво мислим ние че се е случило.

Обектите нямат нищо общо с истината за която говориш.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Буров трябва да се препрочита‼
Ето какво казва той за кризата от затвора, където умира:
"Всеки един човек,... трябва да има по един декар нива, до селото или до града, за да я чувствува своя и да я обича. Да се храни от нея.
Със закон, публикуван в печата за сведение на народа, и то със златни букви, бих обявил, че се дава по един декар орна земя - край селото и край града на всеки българин, на всяка българка от рождението им.
И всеки да си знае своята нива.
При тежки години, при глад, при криза, при бедствие тази земя ще го изхрани. Защото един декар земя може да се раздели на десетина парцела.
За чушки, за домати, за дини, за пъпеши, за грозде, за тикви, за ягоди, за малини, за зеле, за моркови, за кервиз, за подправки, за пет кошера пчели. Къща без пчелин не бих оставил на мира. И бих давал премия - държавна премия на всеки пчелар и лозар. Бих направил около оградата на тази нива асми - лози, за грозде. Бих направил една беседка в края, да трупам зелето, морковите, картофите, всичко.
Един декар нива може да даде:
1500 кила ягоди, 3000 кила картофи, 2000 кила моркови, 6000 кила тикви, бели - за печене и за продан, на четирите ъгъла на нивата бих насадил орехи, череши, ябълки, круши, сливи. Да има плодове... (Ако не можеш да обработваш земята, поне плодове да има.)
Един декар - това е много нещо. И е по силите на един човек - банков чиновник или писар, пенсионер или домакиня да ги обработва. Това са хиляда квадратни метра. На ден по 5 метра да прекопаеш - а то е удоволствие и здраве - ще я прекопаеш за 20 дни. За една отпуска в годината. И ще имаш всичко. Но вие не го съзнавате и не го разбирате, ами искате да правите кепезета - на ви акъл, на ви учения, на ви теории. Вие не разбирате нищо от сметка и от калем."
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3207
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7142 times
Been thanked: 4763 times

Честита Нова година!В това клипче много добре обясняват предимствата и същността на Българския слънчев календар.Доста е интересно!За направата на толкова точен календар се смята,че са необходими между 5 и 10 хиляди години наблюдения! въобще коя година сме?!;)
https://www.youtube.com/watch?v=g0P5au5 ... EtvHaskovo
Публикувай отговор