Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

ГроуБокс/Сушилня в ниша

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

О, 4 по 7 ако се набият е добре! Или по 5 пак бива.... Квадратни и аз по принцип предпочитам. Може и една доста голяма....Ами и аз не знам за лед лентите, има някои, които стават, но може и да ги пропуснеш тогава за момента. А лампата ще влезе ли, гледа ли и размерите? Тя е квадратна, но не съм я гледала колко е...... Иначе е много хубава, не пържи, доста силна за ватовете си. Докато са малки може да се ползва намалена и съвсем малко ще харчи.....
kambera
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2020, 21:34
Has thanked: 183 times
Been thanked: 116 times

Лампата е 36х34 см, влиза като у тях си ;) Пефектната лампа си е, много съм доволен, че я поръчах :)
kambera
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2020, 21:34
Has thanked: 183 times
Been thanked: 116 times

Здравейте, налепих фолиото в работното пространство, сглобих и скарата над входящия вентилатор и мисля че по конструктивната част съм към финала :)
Ето го бокса...
Ето го бокса...
Скарата над входящия вентилатор.Подвижна е, тоест може да се маха ако има нужда ;)
Скарата над входящия вентилатор.Подвижна е, тоест може да се маха ако има нужда ;)
И горната част за турбината и филтъра...
И горната част за турбината и филтъра...
Толкова засега :)
Малко трябва да стегна колана, и да събера за турбина и филтър, за да можем да пуснем кабинката в действие :)
Остана да направя предната завеса от рогозката
Поздрави!
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Изпипан ми се вижда бокса.А мислил ли си за пропускането на светлина през тъмния период? Не знам какво ти е мястото, но през тъмния период СВЕТЛИНА В БОКСА НЕ ТРЯБВА ДА ВЛИЗА! Аз ако бях на тебе в този бокс бих гледал едно единствено растение в една идея по-голяма саксия и с по-дълга вегетация......... Боксът е твой изборът си е твой, ти си реши! ;)
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
kambera
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2020, 21:34
Has thanked: 183 times
Been thanked: 116 times

Josep92 написа: 04 Дек 2020, 20:08 Изпипан ми се вижда бокса.А мислил ли си за пропускането на светлина през тъмния период? Не знам какво ти е мястото, но през тъмния период СВЕТЛИНА В БОКСА НЕ ТРЯБВА ДА ВЛИЗА! Аз ако бях на тебе в този бокс бих гледал едно единствено растение в една идея по-голяма саксия и с по-дълга вегетация......... Боксът е твой изборът си е твой, ти си реши! ;)
Да, никаква светлина няма да влиза, както казах ще има още една завеса отпред от такава рогозка хваната с велкро и навиваща се на руло като на палатка, абе ще го снимам като монтирам и рогозката :) Ще легне точно, мерено е ...уж :) А и в момента затъмнявам джама на плъзгащата врата ;) Знам че, тъмния период е много важен :) Не съм решил какво и как, точно ще гледам, дали едно или 4....Може и хидрото да вкарам, ако се понауча и напредна с него...Като за първи гроу, ми се гледа нещо лесно де.Защо според теб едно и с по-дълга вегетация?
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

kambera написа: 04 Дек 2020, 20:16
Josep92 написа: 04 Дек 2020, 20:08 Изпипан ми се вижда бокса.А мислил ли си за пропускането на светлина през тъмния период? Не знам какво ти е мястото, но през тъмния период СВЕТЛИНА В БОКСА НЕ ТРЯБВА ДА ВЛИЗА! Аз ако бях на тебе в този бокс бих гледал едно единствено растение в една идея по-голяма саксия и с по-дълга вегетация......... Боксът е твой изборът си е твой, ти си реши! ;)
Да, никаква светлина няма да влиза, както казах ще има още една завеса отпред от такава рогозка хваната с велкро и навиваща се на руло като на палатка, абе ще го снимам като монтирам и рогозката :) Ще легне точно, мерено е ...уж :) А и в момента затъмнявам джама на плъзгащата врата ;) Знам че, тъмния период е много важен :) Не съм решил какво и как, точно ще гледам, дали едно или 4....Може и хидрото да вкарам, ако се понауча и напредна с него...Като за първи гроу, ми се гледа нещо лесно де.Защо според теб едно и с по-дълга вегетация?
Колко ти е голям бокса? По -голяма саксия, по-дълга вегетиция после и добив, ако се справиш през цъфтежа, една саксия 20-25 л би се събрала. Но трябва да имаш една на ум, че се стречват и през предцъфтежа....... Меракът ти я голям, лошо нема!
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
kambera
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2020, 21:34
Has thanked: 183 times
Been thanked: 116 times

Josep92 написа: 04 Дек 2020, 20:33
kambera написа: 04 Дек 2020, 20:16
Josep92 написа: 04 Дек 2020, 20:08 Изпипан ми се вижда бокса.А мислил ли си за пропускането на светлина през тъмния период? Не знам какво ти е мястото, но през тъмния период СВЕТЛИНА В БОКСА НЕ ТРЯБВА ДА ВЛИЗА! Аз ако бях на тебе в този бокс бих гледал едно единствено растение в една идея по-голяма саксия и с по-дълга вегетация......... Боксът е твой изборът си е твой, ти си реши! ;)
Да, никаква светлина няма да влиза, както казах ще има още една завеса отпред от такава рогозка хваната с велкро и навиваща се на руло като на палатка, абе ще го снимам като монтирам и рогозката :) Ще легне точно, мерено е ...уж :) А и в момента затъмнявам джама на плъзгащата врата ;) Знам че, тъмния период е много важен :) Не съм решил какво и как, точно ще гледам, дали едно или 4....Може и хидрото да вкарам, ако се понауча и напредна с него...Като за първи гроу, ми се гледа нещо лесно де.Защо според теб едно и с по-дълга вегетация?
Колко ти е голям бокса? По -голяма саксия, по-дълга вегетиция после и добив, ако се справиш през цъфтежа, една саксия 20-25 л би се събрала. Но трябва да имаш една на ум, че се стречват и през предцъфтежа....... Меракът ти я голям, лошо нема!
45х50 см е някъде площа на скарата/дъното....Работната/използваемата височина е 135 см с монтирана лампа на най-голяма височина и долна скара.... 155 сме е без долната скара.....Не е толкова голямо като пространство.
Последно промяна от kambera на 04 Дек 2020, 20:44, променено общо 1 път.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

То пък вярно малко идва. :|
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
kambera
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2020, 21:34
Has thanked: 183 times
Been thanked: 116 times

Ето това е схемата на работа..уж :)
IMG_20201203_210751 - схема.jpg
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Слагаш една 30 40 л саксия и 25 30 д вегитация.някой фаст сорт може да избереш....а пък дали 15 ,20 Или 30 дена ти ще си прецениш......по принцип 2 седмици ги дават по схемите за торене...но това е при оптимални условия на развитие.Добивът понякога от едно е повече отколкото от няколко по дребни.
Публикувай отговор