Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Халюциногенни гъби Liberty Cap в бг гори?

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Семена марихуана
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Хора.....ако тялото ви е "мръсно от други вещества...........моля ви не яжте халюцигени.....гъби особенно.....стават страшни случки.....брутално изпържва.не...!?!?последиците понякога са с години!!!!!
Аватар
VasilIliev
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 07 Мар 2021, 05:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Някой запознат с тези гъби понеже си поръчах и чакам да дойдат как се гледат и тн
Unknown_0911
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Окт 2021, 02:07
Has thanked: 2 times

Привен на всички... специално си направих регистрацията след като прочетох внимателно всички постове по темата и най вече тези на човека "WDScorpio" който е доста навътре с нещата, та искам да попитам може ли да се свържете с мен на лично съобщение, защото имам нужда от помощ?
Благодаря предварително и очаквам отговор!
gwgw
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 07 Мар 2021, 23:11
Been thanked: 7 times

Mezzazine написа: 28 Май 2021, 06:34 Хора.....ако тялото ви е "мръсно от други вещества...........моля ви не яжте халюцигени.....гъби особенно.....стават страшни случки.....брутално изпържва.не...!?!?последиците понякога са с години!!!!!
Мех, не мисля, дори е доста положително, доста намалих замърсяването с други вещества, започнах да се храня далеч по-здравословно също. Ако става въпрос за употребата им ЗАЕДНО с халюциногени тогава не знам, нямам нито мерак нито особен опит, опита ми се свежда като цяло до това понякога да изпия една бира накрая на ЛСД трипа за да се приспя по-лесно....и веднъж candyflip-вах и напротив всичките суперлативи беше доста потискащо и смазващо преживяване, което не ми допадна, 100 пъти предпочитам да е или само едното или само другото. Марихуана не употребявам и за това нищо не мога да кажа за някакви евентуални взаимодействия.
Ели
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 18 Ное 2021, 14:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Привет на всички! Моля някой да сподели къде мога да ги намеря тези гъбки ☺️ (имам предвид който и да е вид). 😊🙃
R3S1S7
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 18
Регистриран на: 06 Ное 2020, 00:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Някой гъбар може ли да ми каже дали това е Coprinellus micaceus
Прикачени файлове
1B358157-1EC8-420E-803E-6CB0B1C7194E.png
Аватар
3EBC
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 05 Окт 2019, 21:22
Has thanked: 162 times
Been thanked: 211 times

Прилича, но не бих рискувал. По-добре си поръчай трюфели, все някой доставя до бг или някой, който ги познава да ти покаже.
Заложи на хубава почва с микробиологичен живот в нея и всички "проблеми" са зелени :weed: :weed:
dimitar4
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Май 2023, 20:41
Has thanked: 2 times

Inna написа: 24 Ное 2020, 10:25
decad написа: 22 Ное 2020, 02:52 Наскоро говорих с един гъбар и му показах снимки от интернет на халюциногенните гъби Liberty cap - и той ми каза, че тези ги е виждал често из гората! Възможно ли е това да е истина, или са били отровни двойници?

Също така, законно ли е да се берат тези гъби?
Тези гъби не растат в гората. Те растат по писти и поляни над определена височина...
Здравейте на всички! Вече повече от година живея с мисълта за тези гъбки. :D Чаках с нетърпение есента за да си набера и да ги пробвам. Ходих доста пъти по поляните над Говедарци и Бели Искър, където според статиите било "пълно" с такива гъби. Скитах се по ски пистите наблизо. Два пъти ходих до Рилските езера ... и т.н. и т.н. Гъби разбира се имаше, но не и такива, каквито търсех.
Вчера реших да си пробвам късмета на Белмекен. Имаше перфектните условия - и дъжд валя, и слънце имаше. Срещнах една мечка дори :D . Но като се върнах отново с празни ръце ми стана много тъжно. И реших да потърся помощ от някъде. Виждам че във форума има хора, които споделят опит с гъбите. Има ли специални места, на които основно растат. Само есента ли, или и сега растат? Някой ще сподели ли такова? Споменавам Inna, за да може и тя да се включи. Всеки, който ми помогне да си намеря гъби (под една, или друга форма) ще му се отблагодаря естествено, дори и материално. Може би ще се наложи да започна да си ги отглеждам сам, но преди това исках да ги пробвам за да разбера струва ли си да се занимавам с тях.
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

купи си кит гъби или трюфели и прочети как ги гледат хората тук в форума.......не рискувай в природата може да е много много опасно .......дори смъртоносно!!!!!!!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3192
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7125 times
Been thanked: 4750 times

dimitar4 написа: 28 Май 2023, 23:32
Inna написа: 24 Ное 2020, 10:25
decad написа: 22 Ное 2020, 02:52 Наскоро говорих с един гъбар и му показах снимки от интернет на халюциногенните гъби Liberty cap - и той ми каза, че тези ги е виждал често из гората! Възможно ли е това да е истина, или са били отровни двойници?

Също така, законно ли е да се берат тези гъби?
Тези гъби не растат в гората. Те растат по писти и поляни над определена височина...
Здравейте на всички! Вече повече от година живея с мисълта за тези гъбки. :D Чаках с нетърпение есента за да си набера и да ги пробвам. Ходих доста пъти по поляните над Говедарци и Бели Искър, където според статиите било "пълно" с такива гъби. Скитах се по ски пистите наблизо. Два пъти ходих до Рилските езера ... и т.н. и т.н. Гъби разбира се имаше, но не и такива, каквито търсех.
Вчера реших да си пробвам късмета на Белмекен. Имаше перфектните условия - и дъжд валя, и слънце имаше. Срещнах една мечка дори :D . Но като се върнах отново с празни ръце ми стана много тъжно. И реших да потърся помощ от някъде. Виждам че във форума има хора, които споделят опит с гъбите. Има ли специални места, на които основно растат. Само есента ли, или и сега растат? Някой ще сподели ли такова? Споменавам Inna, за да може и тя да се включи. Всеки, който ми помогне да си намеря гъби (под една, или друга форма) ще му се отблагодаря естествено, дори и материално. Може би ще се наложи да започна да си ги отглеждам сам, но преди това исках да ги пробвам за да разбера струва ли си да се занимавам с тях.
Здравей! Аз съм ги брала само есенно време въпросните гъбки и не знам дали ги има и пролет и дали по най-известните поляни не са ги обирали по такъв начин, че да намалеят/изчезнат(като берат цялото "семейство" , заедно с миниатюрните и им късат коренчетата) ..... Например по пътя за хижа Вада, който се отклонява от главния над Говедарци беше по-малко претърсвано и имаше много някога на поляните по пътя. Също така много съм брала по пистите на хижа Ком, там беше популярно за това, но винаги е имало.Също от Семково по маршрута до Хижа Македония имаше доста..... Само че това е било преди години.... Но трябва някой, който ги знае много добре да ти ги покаже точно, защото са поне 4,5 вида миниатюрни и подобни и действително да си отгледаш един Голдън тийчър(те ми харесаха, а трюфелите не особено) вместо тях може да се окаже по-удачно, по- бързо също така и определено по-безопасно, отколкото да пробваш непознати гъби да търсиш и ядеш. Имала съм познати, които си играеха с червена и зелена мухоморка и един замалко не замина, разреждаха му кръвта, зашото тръгна да става на желе?!!!!!!! Тези малките не са до там опасни, нооо не бих експериментирала без да съм сигурна! Китче и аз бих ти препоръчала засега, а пък ако намеря някъде точните ще ги покажа в тази тема, просто не съм търсила от години.
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”