Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Халюциногенни гъби Liberty Cap в бг гори?

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Семена марихуана
decad
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Ное 2020, 02:40
Been thanked: 1 time

Наскоро говорих с един гъбар и му показах снимки от интернет на халюциногенните гъби Liberty cap - и той ми каза, че тези ги е виждал често из гората! Възможно ли е това да е истина, или са били отровни двойници?

Също така, законно ли е да се берат тези гъби?
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

decad написа: 22 Ное 2020, 02:52 Наскоро говорих с един гъбар и му показах снимки от интернет на халюциногенните гъби Liberty cap - и той ми каза, че тези ги е виждал често из гората! Възможно ли е това да е истина, или са били отровни двойници?

Също така, законно ли е да се берат тези гъби?
Трябва да си кръгъл идиот, за да береш подобен вид гъби от гората. Една гъба е достатъчна, за да те убие или осакати за цял живот.
При положение, че всеки втори смарт шоп в Холандия продава спори и можеш да си поръчаш, няма как си рискувам живота за нещо такова.
decad
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Ное 2020, 02:40
Been thanked: 1 time

Има китове с които можеш да тестваш гъбите. Нещо такова: https://www.pharmadrugtest.com/identifi ... fungi.html
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Аз се опитвам да ти кажа, че има голям шанс да се самоубиеш или да убиеш някого с брани гъби от гората ти ми показваш тестове......
Една единствена гъба от цяла торба гъби може да те УБИЕ.
В България има над 10 вида гъби, които приличат много на Psilocybe semilanceata като 1 от тях е много отровна, и още 1 която ще вкара в болница.
Влизаш тук https://www.magic-mushrooms-shop.com/en/ и кеф ти трюфели, кеф ти спори за гъби. Не се занимавай с неща, които крият пряка опасност за здравето и живота ти.

Що опитни гъбари си заминаха, а ти по снимка ще ги разпознаваш.

По предният ти пост за ЛСД-то (който изтрих) оставам с впечатление, че се опитваш да припечелиш лесни пари
decad
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Ное 2020, 02:40
Been thanked: 1 time

Има ли случки на хора, които да си тествали гъбите, които да са се натровили? Как би се случило това, ако всяка индивидуална гъба се тества преди да се консумира? Доколкото разбирам теста не греши.

Ако поръчам гъби от този магазин няма ли да ги спрат на границата? Не искам да рискувам да привлека вниманието на властите.

Не разбирам защо поста за ЛСД беше изтрит. Това беше единственият бг форум за психеделици който намерих, къде другаде мога да питам?

Също така не разбирам враждебният тон. Намерението ми е да се запозная с безопасни начини да си намеря психеделици, трябват ми защото ги взимам като терапия. Много ми помагат. Какво сбърках?
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Теста за гъбите, който ти показа струва 10лв (без доставка) и е ЕДНОКРАТЕН сиреч за една гъба и ако вземем предвид размера на Либерти Кап, ще ти трябват 30 за една доза.

Ти не поръчваш гъби, ти поръчваш спори (семките на гъбите) и си ги отглеждаш сам, което е напълно законно в България, нооо притежанието на "изсушени" гъби е незаконно.
Можеш да си поръчаш трюфели, те са напълно законни и не се спират на границата.

Темата за ЛСД беше изтрита поради 1(една) причина. Беше с цел търговия (циритам по памет - "Намерил съм пазар и купувач") - тук не одобряваме хората, който продават. ЛСД от даркнет-а не е особено добра идея, защото 90% от маркетите са поставени с цел измама SCAM, а качествените, изискват покана.

Форума е създаден с няколко цели, а именно - намаляване на вредите от наркотиците, отглеждане на канабис, лечение с канабис.
decad
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Ное 2020, 02:40
Been thanked: 1 time

Аха, значи ако не съществува евтин тест няма смисъл. Не знаех, че трюфелите са законни в България - олеснява нещата ако е истина.

Не съм продавач, темата беше относно това как да си скрия поръчката - търговията е единствено между мен и продавача. Забранено ли е да питам как да скрия ЛСД от българската пощестка система, пратено от чужбина? Въпроса ми беше единствено това.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

ЛСД-то почти няма шанс да го хванат на митница.

Не приемай "законни" буквално, защото винаги може да ти направят проблем.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

decad написа: 22 Ное 2020, 02:52 Наскоро говорих с един гъбар и му показах снимки от интернет на халюциногенните гъби Liberty cap - и той ми каза, че тези ги е виждал често из гората! Възможно ли е това да е истина, или са били отровни двойници?

Също така, законно ли е да се берат тези гъби?
Тези гъби не растат в гората. Те растат по писти и поляни над определена височина(над1300 някъде, но ще те излъжа) на открито и не от кравешките лайна. Може да е стар гъбар,да знае ядливите, но такива малки има десетки видове и лесно могат да се сбъркат.Ако не ги е търсил специално и стар гъбар няма да ги знае точно кои са🙂 Трябва някой, който е запознат с тях много добре да ти ги покаже на живо.
Иначе не е лошо да има тема и за тях, просто информативно, ако някой се разхожда в планината може да снима ако види. Но да не бере и да не яде, защото най-малкото може да си докара яко разстройство! на мои познати, които беряха квото им падне им се е случвало. На мен никога, защото ги познавам добре. Но не ми се занимава да ходя да ги търся, то беше преди много години......
Аватар
VasilIliev
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 07 Мар 2021, 05:48
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Здравейте, интересувам се от гъби, бихте ли ми дали съвет какво трябва да си закупя и как стават нещата, че ми е мерак.
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”