Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отрких мухъл в най-голямата глава

Перфектното място за публикуване на вашият дневник. Отглеждане на Марихуана, коноп, трева
Семена марихуана
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Здравейте,
Малко пред история на растението. Сорт - Quick one, към от началото до 6та седмица беше брутално нападнато от акарий и поради неразбиране на проблема беше взело да умира въпреки че имаше доста добри глави. С помощ от WDScorpio и препарата Lemocide успях да ги изтрепя, но на моя неопитна глава прекалих с количеството и растението яко изгоря. Понеже влажността е доста ниска(към 30%), следващата глупост която направих е да го пръскам с вода. Уш да го усвежа и и да не изсъхне... Да ама не, още повече взе да съхне тъй като разбрах, че капките действат като лупа от светлината...
Купих си овлажнител и успявам да държа към 50% влажност, добавям Bio Heaven, Bio Grow, Bloom, Top Max разстението се позакрепи въпреки че остана без големите листа. Постарах се доколкото мога да махам умрелите и изгорели листа.
Така сега към проблема ми...
Остават му към 10 15 дни и днес открих бял мугхъл точно в най-голямата глава, който се вижда едва чак като я разтвориш.
Реших да разстворя главата колкото мога и да махна с пръст мухала. След което напръсках главата обилно с 4мл/Л, както WDScorpio ме посъветва, за да не изгаря, Като я гледам в момента е изсухнала и почти не се забелязва бял мухъл по нея.
Мислите ли че това ще помогне, направи главата годна и какво бихте ме посъветвали.
В кутията имам още 3 растения по на 3 седмици.

Ето я моята проскубана кокошка :lol: вързал съм я настрани за да може и долните глави да се осветяват.
foto_no_exif.jpg
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Да добавя... предприех това действие с напръскването, тъй като Limocide е фунгоцид и предполагам ще изтрепе мухалът.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1870 times

Мухала е гъбично заболяване и трябва да се процедира с изключително внимание, защото се разпространява чрез спори, а действието, което ти си извършил "махна с пръст мухала" е възможно най-грешното. Всичко което си докоснал с тази ръка включително и самата глава е заразено. Когато си докоснал мухала си пръснал спорите в целия бокс и сега преди следващия гроу е нужна пълна стерилизация със спирт, белина, водороден пероксид (3%).
Главата няма спасение и трябва да бъде изхвърлена моментално. Увеличи вентилацията и спри този овлажнител.

Обикновено мухала е черен, сив, кафяв.... сигурен ли си, че е бил мухал“
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Първото нещо което направих е, да го изкарам от кутията, след което се случи цялата процедура с махането и напръскването. Жалко че не снимах преди да го напръскам, защото след това нямаше и следа от бялото нещо. Намерих сходна снимка в интернет изглежда ето така, на места е като паяжина(навсякъде в интернет пише, че е white powdery mildew).
https://sensiseeds.com/en/blog/how-to-i ... bis-mould/

Овлажнителя гледам да е пуснат заради вегитацията на малките, понеже си мисля че много бавно дърпат иначе... Но ще пробвам да го спра. Усилих вентилатора на макс също.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1870 times

Подозирам, че имаш акари, а не брашнеста мана а.к.а "white powdery mildew" :) защото тя засяга листата, а не главите и изглежда по съвсем различен начин.
BSFweb_araña_roja_01_800.jpg
csm_Tetranychus__urticae_damage_9bd086f69d.jpg
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

Мисля в първото видеo на Jorge Cervantes,промиваше растенията в кислородна вода,тегава процедура е.
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Ами то, това бялото си беше покрай стъблото в центъра на главата, и тръгнало по листата(главно по старите), не беше обвита. Също нямаше гадинки да щъкат, като гледах с микроскопа, ама поне ако са биле акари, лимоцида дано им види сметката.

Интересното е, че след вчерашното напръскване няма и следа от бялото "нещо" 😂.

Благодаря "Focktor" гледах доста клипове за промивка.
Чудя се дали след беридба да направя едно почистване с кислородна вода(1во топене), лимон и сода(2ро топене) и накрая с вода(3то топене). Уш не засягало трихомите.
А специално тая мана опасна ли е да се пуши, как мислите. Аз бих се жертвал дори и да е леко опасна, все пак е върха на растението :D.
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

Рискуваш сериозна белодробна болест за едното пушене. За това мразя дилърите!
lumber_j0ck
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Окт 2020, 00:54
Has thanked: 27 times
Been thanked: 59 times

Намерих едно листо от боклука с малко останало по него и снимах.
image_2020-11-13_000432.png
image_2020-11-13_000432.png (531.06 KiB) Преглеждано 1493 пъти
image_2020-11-13_000505.png
image_2020-11-13_000505.png (773.18 KiB) Преглеждано 1493 пъти
Harvester
Градинар
Градинар
Мнения: 69
Регистриран на: 24 Сеп 2020, 21:24
Has thanked: 221 times
Been thanked: 223 times

По описанието, което даваш и сниманото листенце, ми прилича точно на това, което си намерил в интернет - Bud Rot. Никога не овлажнявай, когато "цъфтиш". Даже гледай, да намалиш количеството на водата с която поливаш през последните 1-2 седмици. Особено важи за влажните и студени месеци от годината.
Публикувай отговор

Обратно към “Дневници - Отглеждане на Марихуана”