Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Хладилник за първи indoor / purple punch auto 2 бр. мнени, критики и ПОМОЩ !

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
renesanz
Градинар
Градинар
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Ное 2020, 10:36
Has thanked: 292 times
Been thanked: 357 times

firstcitizen написа: 15 Фев 2021, 10:31
renesanz написа: 15 Фев 2021, 09:51 Здравейте.
Да попитам нещо. 😁 Понеже гледам, че навсякъде се препоръчва мелеса в крайните етапи на цъфтежа реших и аз да сложа последните две седмици. Има доста писано, но да си питам аз тука. Някакви препоръки за каква точно да взема ( марка и т.н). И колко да слагам на литър. Чаена лъжичка с връх, без връх?
Благодаря предварително.
Търсиш Био Меласа 3-та варка (black strap). Продава се в почти всички био магазини, Кауфланд и в много от магазините Фантастико. (търси по био щанда). Има я и в Зоя и на много места. Едно буркане е 6-7 лв за 330-350 гр количество. (примерно на dragon тяхната мисля, че е 400 , но и другите био блек страп стават) Дава се 1 супена лъжица меласа на 5 литра пестояла вода без хлор. Разбърква се добре за да се разтвори добре. В по-топла вода се разтваря по-лесно. Ако ти остане течност е ок да се ползва и след няколко дни, но трябва да я разбъркаш отново преди поливка.

Вместо тази лампа от Полша за 35 лв бих си купил димер за да си регулирам основната лампа, а да не се налага да се ползват шлемове. Буквално си дал повече пари за шлемове отколкото струва димер от най-евтините.
Ако китките бяха фотопериодни и ги беше изчистил от долу и ги беше разпънал и топирал нямаше да има пуканки.
Казвам го като градивен съвет и нещо върху което да се замислиш.

Кефя ти се на грола, въпреки трудностите направи хубави глави. :)
Следващият път ще е още по-добре.
Фърст - благодаря за съветите за мелесата 👍. Колкото до димер и аз искам и веднага ми мина през главата димер да слагам. Прочети коментарите ми на 21 страница от дневника. Даже и при радио и телевизионни техници ходих и казаха, че не става. Диодите трябвало да са специални за димер, а мойте не са такива и няма да светнат ако им се намали напрежението а може и да ги погорим. Иначе и аз си мислех - бам един потенциометър - димер на захранващи кабел и готово, ама се оказа, че не е така.
Ако знаеш как става ще се радвам да споделиш.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

renesanz написа: 15 Фев 2021, 11:29
firstcitizen написа: 15 Фев 2021, 10:31
renesanz написа: 15 Фев 2021, 09:51 Здравейте.
Да попитам нещо. 😁 Понеже гледам, че навсякъде се препоръчва мелеса в крайните етапи на цъфтежа реших и аз да сложа последните две седмици. Има доста писано, но да си питам аз тука. Някакви препоръки за каква точно да взема ( марка и т.н). И колко да слагам на литър. Чаена лъжичка с връх, без връх?
Благодаря предварително.
Търсиш Био Меласа 3-та варка (black strap). Продава се в почти всички био магазини, Кауфланд и в много от магазините Фантастико. (търси по био щанда). Има я и в Зоя и на много места. Едно буркане е 6-7 лв за 330-350 гр количество. (примерно на dragon тяхната мисля, че е 400 , но и другите био блек страп стават) Дава се 1 супена лъжица меласа на 5 литра пестояла вода без хлор. Разбърква се добре за да се разтвори добре. В по-топла вода се разтваря по-лесно. Ако ти остане течност е ок да се ползва и след няколко дни, но трябва да я разбъркаш отново преди поливка.

Вместо тази лампа от Полша за 35 лв бих си купил димер за да си регулирам основната лампа, а да не се налага да се ползват шлемове. Буквално си дал повече пари за шлемове отколкото струва димер от най-евтините.
Ако китките бяха фотопериодни и ги беше изчистил от долу и ги беше разпънал и топирал нямаше да има пуканки.
Казвам го като градивен съвет и нещо върху което да се замислиш.

Кефя ти се на грола, въпреки трудностите направи хубави глави. :)
Следващият път ще е още по-добре.
Фърст - благодаря за съветите за мелесата 👍. Колкото до димер и аз искам и веднага ми мина през главата димер да слагам. Прочети коментарите ми на 21 страница от дневника. Даже и при радио и телевизионни техници ходих и казаха, че не става. Диодите трябвало да са специални за димер, а мойте не са такива и няма да светнат ако им се намали напрежението а може и да ги погорим. Иначе и аз си мислех - бам един потенциометър - димер на захранващи кабел и готово, ама се оказа, че не е така.
Ако знаеш как става ще се радвам да споделиш.
Да това за леда е така, има чипове на които не може да се намаля мощността явно тези са такива. Но за детайли не мога да кажа, но съм го срещал при друг тип LED осветление.
Аватар
renesanz
Градинар
Градинар
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Ное 2020, 10:36
Has thanked: 292 times
Been thanked: 357 times

Inna написа: 03 Фев 2021, 11:36 Това е странно, дето са писали в този сайт или поне аз никога не съм го чувала. Но може де, стига да се види какво е обяснението? Мен ми се струва, че когато са дълги и свежи близалата това е хубаво, дори се радвам ако до късно са така......? Могат от друга страна да изсъхнат по много причини, различни от узряване-суша, жега, преторяване, сдух....... Когато се препържват от светлина най горе главата изсветлява,близалата по скоро се сдухват, кафенеят, поне при мен така протича може и някакви други дефекти да възникнат по върховете различни, според други фактори.....Но не и перфектни дълги, свежи близала?! 😆По- скоро по- рошави и свежи остават надолу.

Ето го това Инче (кадето твърдят в този сайт за близалцата). Аз тогава исках да постна тяхните твърдения но не успях да го намеря. Сега ми попадна пак и го снимах.
Screenshot_20210215-101848.png
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Аха, такива кичури, ясно, разбрах какво искат да кажат. Лисичи опашки. Те не са точно нормални наистина.
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

Vetrushka написа: 15 Фев 2021, 11:48
renesanz написа: 15 Фев 2021, 11:29
firstcitizen написа: 15 Фев 2021, 10:31

Търсиш Био Меласа 3-та варка (black strap). Продава се в почти всички био магазини, Кауфланд и в много от магазините Фантастико. (търси по био щанда). Има я и в Зоя и на много места. Едно буркане е 6-7 лв за 330-350 гр количество. (примерно на dragon тяхната мисля, че е 400 , но и другите био блек страп стават) Дава се 1 супена лъжица меласа на 5 литра пестояла вода без хлор. Разбърква се добре за да се разтвори добре. В по-топла вода се разтваря по-лесно. Ако ти остане течност е ок да се ползва и след няколко дни, но трябва да я разбъркаш отново преди поливка.

Вместо тази лампа от Полша за 35 лв бих си купил димер за да си регулирам основната лампа, а да не се налага да се ползват шлемове. Буквално си дал повече пари за шлемове отколкото струва димер от най-евтините.
Ако китките бяха фотопериодни и ги беше изчистил от долу и ги беше разпънал и топирал нямаше да има пуканки.
Казвам го като градивен съвет и нещо върху което да се замислиш.

Кефя ти се на грола, въпреки трудностите направи хубави глави. :)
Следващият път ще е още по-добре.
Фърст - благодаря за съветите за мелесата 👍. Колкото до димер и аз искам и веднага ми мина през главата димер да слагам. Прочети коментарите ми на 21 страница от дневника. Даже и при радио и телевизионни техници ходих и казаха, че не става. Диодите трябвало да са специални за димер, а мойте не са такива и няма да светнат ако им се намали напрежението а може и да ги погорим. Иначе и аз си мислех - бам един потенциометър - димер на захранващи кабел и готово, ама се оказа, че не е така.
Ако знаеш как става ще се радвам да споделиш.
Да това за леда е така, има чипове на които не може да се намаля мощността явно тези са такива. Но за детайли не мога да кажа, но съм го срещал при друг тип LED осветление.
Общо взето всеки лед чип може да се намаля и услилва,но това може да стане с команда от драивера които го захранва,ако ги няма тези екстри нестава.Преди време исках да си правя лампа с такива драивери само заради екстрата да мога да си намалям и усилвам осветлението и бяха точно 4 пъти по скъпи.Мина малко време може и да и
ма и по евтини решения да са измислили китаиците,и все пак тази екстра става само ако захранването на диодите има тази екстра, тези гроу лампи от китаиците които купуваме я нямат тази екстра в драиверите,марсхидро я имат,но другите розови лампи които масово се продават в мрежата те нямат за съжеление и не можем да ги усилваме и намаляме.
Аватар
renesanz
Градинар
Градинар
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Ное 2020, 10:36
Has thanked: 292 times
Been thanked: 357 times

Да попитам на този етап пуричките само червено ли да ги оставя или синио + червено едновременно?
_20210216_105516.JPG
_20210216_105426.JPG
_20210216_105350.JPG
DSC_0614.jpg
DSC_0616.jpg
DSC_0611.jpg
DSC_0612.jpg
DSC_0606.jpg
DSC_0608.jpg
DSC_0604.jpg
DSC_0605.jpg
Едната пуричка я нагласи да свети под растенията.
Аватар
renesanz
Градинар
Градинар
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Ное 2020, 10:36
Has thanked: 292 times
Been thanked: 357 times

Здравейте приятели :)
Направо ми се отели вола от чакане на тези автоматици.Това са цели 4 месеца :shock: . Незнам на някой случвало ли му се е такова нещо. Даваха им 60 дни а то 120 станаха. Даже едното и дума да не става да го бера толкова е рехаво , че ако изсъхне и го стиснем нищо няма да остане от него. Се се надявах да почне да пълни , всичката му коса стана кафява но е рехаво и незнам какво да го правим него да го чакам ли още - то май ще приключва жизненият си цикъл и така ще си остане -как мислите ?????
Другото обаче мисля ,че му е време. Пак преди няколко дни си откъснах една глава :roll: .Знам ,че не се прави така ама немога без да дръпнем като знам ,че има в другата стая :D . Смятам до края на седмицата едното да го режа , а пуканките му да ги оставя заедно със второто да доузрявата. Пак ще повторя ,че едното с другото нямат нищо общо. Това рехавото още от началото вървеяе странно , недъгаво и всичките му листа бяха само с по 3 лъча и нагърчени. И двете са един сорт и според мен е нещо с генетиката обърквация. ???
Според вас едното да го режа ли края на седмицата ????
DSC_0624.jpg
DSC_0625.jpg
DSC_0626.jpg
DSC_0627.jpg
DSC_0628.jpg
DSC_0629.jpg
DSC_0630.jpg
DSC_0632.jpg
DSC_0634.jpg
DSC_0635.jpg
DSC_0637.jpg
DSC_0639.jpg
DSC_0639.jpg
DSC_0639.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

То нещо лампата им беше силна, малко по особено станаха.... Оттук не мога да определя, ми ти гледай трихомите. Иначе пък има доста набухнали глави! Там виждам една отзад гигантска!!!! 😍
Може би и аз така бих, както си го измислил, то за толкова време вече толкова да не е готово......
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Кво не им харесваш.....не мога да те разбера.....чудни са....гледах едно Hawaiian snow на greenhouseseeds на 20.10 не беше готово ама хич...пък то стана стууууд.хахаха
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Ебати разклонените! Даже не мога да повярвам, че са автоматици!
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”