Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Хладилник за първи indoor / purple punch auto 2 бр. мнени, критики и ПОМОЩ !

Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Ааа, чакай, а приложението-луксметър кое е точно? Защото аз съм сваляла няколко, обаче все бяха някакви глупости, едното беше с някви други инструменти. А може тел-а да ми е бил скапан?!
Аватар
renesanz
Градинар
Градинар
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Ное 2020, 10:36
Has thanked: 292 times
Been thanked: 357 times

Аз се изхвърли, че ще я направя но се оказа, че е невъзможно да стане. Самите диоди трябва да са специални за потенциометър (димер). Моите не са такива и ще изгорят или просто няма да светна ако им се намали напрежението. Аз си мислех, че ще стане като луничките в стаята както са ми. Смятах да бодна на захранващия кабел на лампата енин потенциометър за намаляване и увеличаване на напрежението и готово, но така щях да я изгоря. Ходих тук при мен има един радиотеливизионен сервиз и там направих запитване по въпроса — казах им, че панела е за над аквариум за рибки :D. И това ми обясниха момчетата. Даже едното момче каза, че така във вкъщи си сложил лед крушки на местото на луничките с димер и изгоряли веднага.
Аватар
renesanz
Градинар
Градинар
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Ное 2020, 10:36
Has thanked: 292 times
Been thanked: 357 times

Със сигурност е важно и телефона какъв ще е или по-точно сензора - датчик за осветяемост.
Screenshot_20210211-095811.png
Screenshot_20210211-095715.png
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Значи може да е от самия телефон, камерата, му или от каквото зависи там....... Аз бях с една пръчка, сегашния ми е по-малка, но пак пръчка хаха Ще опитам с него. Имам уред, който си е луксметър, но е взет за друга цел, където не трябват такива високи стойности и стига само до 20000 мисля, после показва чвртички ако е повече.
Да бе, то и на крушките пишат димабъл ако стават за това, вярно. Защото и аз имам една, която не се намаля и май сглупих, че не взех същата като другата. Но и на двете диодите(не съм сигурна де) май са еднакви, тоест ако би и се сложило такова устройство тя би могла и да стане,нали,ако са същите като на намалящата? Трябва да проверя на коя какви са, едната е ТС1000, а другата ТС600, по - дърт модел.
Аватар
renesanz
Градинар
Градинар
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Ное 2020, 10:36
Has thanked: 292 times
Been thanked: 357 times

В нета има доста инфо за регулиране потенциала на лед светлините. По принцип има начин и моита лампа да се направи но средствата и мъките не са оправдани. Тези техници който по сетих не се наеха да се захванат, викат ТЦЦ.. 😁. Много елементи се преправят и сменят.
А ето какво си поръчах аз. С димер са :D
Аватар
renesanz
Градинар
Градинар
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Ное 2020, 10:36
Has thanked: 292 times
Been thanked: 357 times

В нета има доста инфо за регулиране потенциала на лед светлините. По принцип има начин и моита лампа да се направи но средствата и мъките не са оправдани. Тези техници който по сетих не се наеха да се захванат, викат ТЦЦ.. 😁. Много елементи се преправят и сменят.
А ето какво си поръчах аз. С димер са :D
Screenshot_20210211-110911.png
Screenshot_20210211-110834.png
Screenshot_20210211-110802.png
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Хаха, баси лампите! Покажи я после.
Аватар
renesanz
Градинар
Градинар
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Ное 2020, 10:36
Has thanked: 292 times
Been thanked: 357 times

Inna написа: 11 Фев 2021, 12:46 Хаха, баси лампите! Покажи я после.
Пристигна лампичката . :) . За 6 дни от Полша. За сумата от 35 лв. трябва да кажа ,че съм приятно изненадан като цяло. Представях си да дойде нещо като от лъки бой снаксовете - пласмасова играчка , а то се оказа доста сладка ,масивна и с приятна изработка лампичка. Аз лично сега в момента много и се кефя и съм доволен от покупката на пръв поглед. Взех я за във хладилника ,защото на някой крайни места нямам осветеност ,както под лампата точно -заради по-близкото разтояние на лампата ,филтъра и въздуховода също пречат , шлемовете също и така ми дойде тази идея с тези пурички да ги сложа по краищата над главите точно. На някои места нямам и 1000 lux. след шлемовете. Пуричките ги замерих сега с приложението и дават 10000 lux. на 1 см. ,което се явява идеално според мен за целта. Само ,че установих ,че неможе да се инсталира вътре ( представях си я по-малка ) без да я преработим ( демек да я почупим малко) , а не ми се свиди :) :roll:
Другото което ми се иска с нея е да пробвам с една измислена семка е така като стайно разтение да вида до къде и как ще се развие , ще се издължава ли и т.н.
DSC_0590.jpg
DSC_0591.jpg
DSC_0592.jpg
DSC_0593.jpg
DSC_0597.jpg
DSC_0598.jpg
DSC_0600.jpg
DSC_0602.jpg
DSC_0603.jpg
DSC_0604.jpg
DSC_0605.jpg
DSC_0606.jpg
DSC_0607.jpg
Аватар
renesanz
Градинар
Градинар
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Ное 2020, 10:36
Has thanked: 292 times
Been thanked: 357 times

Здравейте.
Да попитам нещо. 😁 Понеже гледам, че навсякъде се препоръчва мелеса в крайните етапи на цъфтежа реших и аз да сложа последните две седмици. Има доста писано, но да си питам аз тука. Някакви препоръки за каква точно да взема ( марка и т.н). И колко да слагам на литър. Чаена лъжичка с връх, без връх?
Благодаря предварително.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

renesanz написа: 15 Фев 2021, 09:51 Здравейте.
Да попитам нещо. 😁 Понеже гледам, че навсякъде се препоръчва мелеса в крайните етапи на цъфтежа реших и аз да сложа последните две седмици. Има доста писано, но да си питам аз тука. Някакви препоръки за каква точно да взема ( марка и т.н). И колко да слагам на литър. Чаена лъжичка с връх, без връх?
Благодаря предварително.
Търсиш Био Меласа 3-та варка (black strap). Продава се в почти всички био магазини, Кауфланд и в много от магазините Фантастико. (търси по био щанда). Има я и в Зоя и на много места. Едно буркане е 6-7 лв за 330-350 гр количество. (примерно на dragon тяхната мисля, че е 400 , но и другите био блек страп стават) Дава се 1 супена лъжица меласа на 5 литра пестояла вода без хлор. Разбърква се добре за да се разтвори добре. В по-топла вода се разтваря по-лесно. Ако ти остане течност е ок да се ползва и след няколко дни, но трябва да я разбъркаш отново преди поливка.

Вместо тази лампа от Полша за 35 лв бих си купил димер за да си регулирам основната лампа, а да не се налага да се ползват шлемове. Буквално си дал повече пари за шлемове отколкото струва димер от най-евтините.
Ако китките бяха фотопериодни и ги беше изчистил от долу и ги беше разпънал и топирал нямаше да има пуканки.
Казвам го като градивен съвет и нещо върху което да се замислиш.

Кефя ти се на грола, въпреки трудностите направи хубави глави. :)
Следващият път ще е още по-добре.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”