Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Хладилник за първи indoor / purple punch auto 2 бр. мнени, критики и ПОМОЩ !

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
renesanz
Градинар
Градинар
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Ное 2020, 10:36
Has thanked: 292 times
Been thanked: 357 times

Здравейте :)
За първи път ще гледам вътрешно и се надявам на помощта Ви :passj: . Избрах хладилник за бокс с цел маскировка от роднини ,които постояно посещават дома ми, за да се нарадват на най-новият член от семейството ни и не бива да разбират за моето хоби и пристрастия :bong: .Поради тази причина умувах , къде и как да скрия бокс и изведнъж ми проблясна идеята да изтърбуша един неизползваем хладилник ;) .

Вътрешните размери на хладилника са -/ височина -76 см./дълбочина 47-см/ ширина-52 см. Възможно ли е изобщо да стане нещо в този хладилник ,като се приложи lst техника??? Забелязах че някои гледат и в кутии от PC ???? Искам просто да имаме да пушим вечер с жената :roll:

Осветлението е 600 W LED mastergrow и дават ,че е за целия жизнен цикъл на растението , пък колко е добро и става ли вие ще кажете ?
Мисля ,че избързах и трябваше да взема 300 w лед вместо 600 w за това малко пространство. Дали не трябвашена на CFL да ги подкарам ???? Сега си мисля ,че нещо не са както трябва на 4 дни са от показване от почвата.
Разтоянието от лампата до почвата 52 см. (как ви се струва ??)? Режим светлина 19 ч. / тъмно 5 ч.

Вентилацията я чакам до няколко дни да пристигне, а тя е 4 инчов комплект изкарващ вентилатор , филтър , въздуховоди и уреда за темп. и влага. За сега съм пробил два отвора фи-100 за вход и изход. Мисля да не използвам входящ вентилатор и да разчитам на вакуума на изходящия ?????????

Почвата в центъра на саксиите biobizz light mix ,а в краищата all mix.

Как мислите дали ще стане нещо???? Дайте савети -критикувайте :passj: :)
DSC_0501.JPG
DSC_0000_BURST20201104112308018.JPG
DSC_0508.JPG
DSC_0504.JPG
DSC_0508.JPG
Последно промяна от renesanz на 24 Ное 2020, 09:23, променено общо 1 път.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Обожавам микро гроулове и съм им страшен фен. В тези условия можеш да имаш доста задоволителни резултати, а както гледам си се справил много добре с бокса.
Слагаш мрежа на 10-15см от саксиите и започваш да плетеш :) Отглеждал съм в бокс с идентични размери и останах много доволен.

viewtopic.php?f=22&t=340&p=5945&hilit=150W#p5945
Аватар
renesanz
Градинар
Градинар
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Ное 2020, 10:36
Has thanked: 292 times
Been thanked: 357 times

Много се радвам ,че се включихте приятели :) WDScorpio видях ,че си гледал в подобни размери бокс и се замислих за 150 хпс , както ти си гледал. Притеснява ме този лед дали става изобщо. Имам чуството ,че за 4 дни трябва да са по-развити???? Може и да се вкарвам във филми , защото ги гледам през 1 час. Май трябва да са по-добре ???? Как ти се струва 600 вата лед за това пространство ????
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Ако това е 600В може дори да им дойде в повече, но времето, ще покаже. За 4 дни всичко е нормално :) не се вманиачавай, ще видиш развитие след 7-8 ден :)
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Здравей и първо и най-важно честит нов член на семейството! 😚
Според мен този лед не е 600 вата, те така пишат, но е много по малко, така че ще се върже там и все ще се получи. По добре е от ХПС за там. Такива малки ХПС и тн, както и ЦФЛ вече не бих препоръчала на никого. Тогава такива имаше и затова Скорпио е ползвал, но сега за малки пространства лед. Екстра е, нисичък е хладилника, но ще може както каза той с мрежа или лст да се нагласят. Цветенцата са си добре.....
Аватар
renesanz
Градинар
Градинар
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Ное 2020, 10:36
Has thanked: 292 times
Been thanked: 357 times

Много благодаря за топлото посрещане Инче. :) Радвам се ,че така приветливо ме приобщихте на това приятно място. Така се бях здухал ,като разбрах за старят форум ,че вече не можем да обменяме опит там ( не бях влизал от години ) , но щом бандата е тук си отдъхнах :) .

Първо се бях насочил към 300 w led , но в сайта от който поръчах срещнах коментар на един потребител , че е замервал реалните ватове и те не били повече от 50 w консулмация и затова скочих на 600 вата , демек към 100 вата реални се явява. Притеснявам се ,че растоянието от лампата до маниците е 50 см. ,а производителя препоръчва на 75 см.. Явно се филмирам ,че трябва да са по-големи ,защото се ги гледам ( нали ми е за първи път вкъщи ). Даже имам чуството ,че в тъмния период растът само :Д
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

renesanz написа: 05 Ное 2020, 15:30 Много благодаря за топлото посрещане Инче. :) Радвам се ,че така приветливо ме приобщихте на това приятно място. Така се бях здухал ,като разбрах за старят форум ,че вече не можем да обменяме опит там ( не бях влизал от години ) , но щом бандата е тук си отдъхнах :) .

Първо се бях насочил към 300 w led , но в сайта от който поръчах срещнах коментар на един потребител , че е замервал реалните ватове и те не били повече от 50 w консулмация и затова скочих на 600 вата , демек към 100 вата реални се явява. Притеснявам се ,че растоянието от лампата до маниците е 50 см. ,а производителя препоръчва на 75 см.. Явно се филмирам ,че трябва да са по-големи ,защото се ги гледам ( нали ми е за първи път вкъщи ). Даже имам чуството ,че в тъмния период растът само :Д
Здравей renesanz i wellcome back в отбора,да ти кажа тези лампи са най вече за цъфтеж правени а за растежа да бъде по бърз ти трябва ако е лед в белия спектър,може и малко сини.
Аватар
renesanz
Градинар
Градинар
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Ное 2020, 10:36
Has thanked: 292 times
Been thanked: 357 times

ganjalove написа: 05 Ное 2020, 16:34
renesanz написа: 05 Ное 2020, 15:30 Много благодаря за топлото посрещане Инче. :) Радвам се ,че така приветливо ме приобщихте на това приятно място. Така се бях здухал ,като разбрах за старят форум ,че вече не можем да обменяме опит там ( не бях влизал от години ) , но щом бандата е тук си отдъхнах :) .

Първо се бях насочил към 300 w led , но в сайта от който поръчах срещнах коментар на един потребител , че е замервал реалните ватове и те не били повече от 50 w консулмация и затова скочих на 600 вата , демек към 100 вата реални се явява. Притеснявам се ,че растоянието от лампата до маниците е 50 см. ,а производителя препоръчва на 75 см.. Явно се филмирам ,че трябва да са по-големи ,защото се ги гледам ( нали ми е за първи път вкъщи ). Даже имам чуството ,че в тъмния период растът само :Д
Здравей renesanz i wellcome back в отбора,да ти кажа тези лампи са най вече за цъфтеж правени а за растежа да бъде по бърз ти трябва ако е лед в белия спектър,може и малко сини.
Привет ganjalove и благодаря за пояснението :). Аз ,като поръчвах на картинката лампата имаше два режима за вег. и цъфтеж , но пристигна тази. Явно за автоматици това ще е проблем от към крайния грамаж . Какво ще ме посъветвате да си остана на тази лампа и да видим ,какво ще стане или да взимам друга? Голям проблем ли ще е ако остана само на тази или не е чак такава болка за умиране ????
Живи и здрави :)
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

renesanz написа: 05 Ное 2020, 19:07
ganjalove написа: 05 Ное 2020, 16:34
renesanz написа: 05 Ное 2020, 15:30 Много благодаря за топлото посрещане Инче. :) Радвам се ,че така приветливо ме приобщихте на това приятно място. Така се бях здухал ,като разбрах за старят форум ,че вече не можем да обменяме опит там ( не бях влизал от години ) , но щом бандата е тук си отдъхнах :) .

Първо се бях насочил към 300 w led , но в сайта от който поръчах срещнах коментар на един потребител , че е замервал реалните ватове и те не били повече от 50 w консулмация и затова скочих на 600 вата , демек към 100 вата реални се явява. Притеснявам се ,че растоянието от лампата до маниците е 50 см. ,а производителя препоръчва на 75 см.. Явно се филмирам ,че трябва да са по-големи ,защото се ги гледам ( нали ми е за първи път вкъщи ). Даже имам чуството ,че в тъмния период растът само :Д
Здравей renesanz i wellcome back в отбора,да ти кажа тези лампи са най вече за цъфтеж правени а за растежа да бъде по бърз ти трябва ако е лед в белия спектър,може и малко сини.
Привет ganjalove и благодаря за пояснението :). Аз ,като поръчвах на картинката лампата имаше два режима за вег. и цъфтеж , но пристигна тази. Явно за автоматици това ще е проблем от към крайния грамаж . Какво ще ме посъветвате да си остана на тази лампа и да видим ,какво ще стане или да взимам друга? Голям проблем ли ще е ако остана само на тази или не е чак такава болка за умиране ????
Живи и здрави :)
Няма нужда от нови лампи :) карай си с тази.Сега да тръгнеш други лампи да купуваш още, недей.За в бъдеще за вегетацията можеш да си вземеш някоя с бели и сини диоди ако искаш по бързо да се развиват отначало.Много мераклийски си го направил хладилника,много кефи,като тръгне да расте слагаш мрежата колкото можеш по ниско и плетеш и ще стане работата:)
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

LED ти е перфектен за размера на бок-са (хладилника). Цвета на диодите не го мисли при положение че това ти е първи grow.
От физическият размер и от опита който имам с такива LED най-вероятно консумира 135-150 Watts. Ако искаш може да си купиш уред да го премериш или да питаш производителя, но не мисля че имаш нужда от това.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”