Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Вентилацията в Indoor

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Семена марихуана
Аватар
GreenPot
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 4
Регистриран на: 19 Окт 2020, 00:38
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Здравейте, фермери!
Не намерих тема за това, което ме интересува та да питам, налЕ..

Новак съм, дори още не съм гледал растения, но с изглед скоро да започна, едно нещо не ми стана ясно за вентилацията и как да я направя спрямо моят проект за да нямам проблеми с миризмите.
Та това което мисля да направя е следното - на квартира съм с приятелката ми и решихме да си отгледаме нещо малко като за нас в един от гардеробите. Разполагам с около 60 см ширина, около 1,60 височина и 60 дълбочина на "стаята" и от тук следват въпросите къде да сложа вентилаторите, как да ги позиционирам по посока на въздуха, как да ги изолирам така че да не се чуват и мога ли да си направя филтър с активен въглен и как? Това което искам да направя като изолация на "стаята" е като я изолирам с парчета стиропор. (дали е добра идея?) Искам всичко да е толкова дискретно, че да няма и съмнение, че в апартамента се гледа нещо подобно. Помощ!
Благодаря предварително!
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

GreenPot написа: 19 Окт 2020, 01:51 Здравейте, фермери!
Не намерих тема за това, което ме интересува та да питам, налЕ..

Новак съм, дори още не съм гледал растения, но с изглед скоро да започна, едно нещо не ми стана ясно за вентилацията и как да я направя спрямо моят проект за да нямам проблеми с миризмите.
Та това което мисля да направя е следното - на квартира съм с приятелката ми и решихме да си отгледаме нещо малко като за нас в един от гардеробите. Разполагам с около 60 см ширина, около 1,60 височина и 60 дълбочина на "стаята" и от тук следват въпросите къде да сложа вентилаторите, как да ги позиционирам по посока на въздуха, как да ги изолирам така че да не се чуват и мога ли да си направя филтър с активен въглен и как? Това което искам да направя като изолация на "стаята" е като я изолирам с парчета стиропор. (дали е добра идея?) Искам всичко да е толкова дискретно, че да няма и съмнение, че в апартамента се гледа нещо подобно. Помощ!
Благодаря предварително!
Здравей,
Един подобен проект почти никога не може да бъде "стелт" поради няколко причини. Ако не искаш миризма, ще има шум, но ако не искаш шум, ще има миризма. Вентилацията за изкарване на въздуха е доста шумна (50db) и се чува понякога дори от съседна стая. Това което се опитвам да ти каже е, че ако в даден момент хазяите дойдат на проверка, ще разберат какво правиш освен ако не изключиш вентилацията и държиш стаята заключена, за да не влизат в нея.
Филтър с активен въглен си го купи, защото опитите да го направиш, ще ти излязат същата цена (90лв)

В този случай говорим за два вида вентилация 1-во изкарваща вентилация това е тази която ще извежда въздуха, който ще мине през филтъра и втората е циркулациона това е един малък вентилатор почти безшумен, който ще върти въздуха вътре в шкафа. Изкарващата вентилация, трябва да има въздуховод, който да изкарва въздуха извън стаята, защото дори и с филтър миризмата няма да е на 100% елиминирана и с течение на времето, ще започна слабо да се усеща.

Бокса трябва да бъде доста добре изолиран и в него не трябва да влиза външна светлина. Хубаво е да се уплътни с бял силикон, за да се предпазиш от "изтичане" на миризма или влизане на светлина.
Liubcho_Vse_Pak
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Окт 2020, 09:16
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Здравейте, ще използвам темата, за да си задам и аз въпроса свързан с вентилация и индор. Накратко, купих си палатка Secret Jardin 60x60x170 (изпадна ми изгодно, още не е пристигнала обаче), в чиято спецификация пише, че входящите и изходящите отвори са 180мм, а в българските сайтове не намирам такъв диаметър канални вентилатори (пък и съдейки по размерите им, това би трябвало да е твърде мощен вентилатор за този размер палатка), нито пък въздуховоди и малко се паникьосах. Преходник ли ми трябва, самите ръкавите ластични ли са, ще има ли "пролука" в уплътнението на палатката с по-малък размер вентилатор и въздуховод от отворите на палатката, и изобщо как се процедира? Моля, помагайте и прощавайте за аматьорския въпрос :)
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

"ръкавите" на отворите могат да се регулират за всеки размер :)
Liubcho_Vse_Pak
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 14 Окт 2020, 09:16
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Благодаря много за бързия отговор! Пристигна палатката, малко ме преебаха, оказа се 60x60x150см, но за 50лв. толкоз :D Ще се справям с каквото имам на първо време, успокоявам се с лед панела че е тънък поне. Искам да попитам също дали някой има впечатление от тази марка:
https://www.urbanbotaniks.com/product/2 ... nwall.html
Загледах го защото е с 2 скорости и дебит 280м3/ч, а е по-ветин от CAN с дебит 240 (а там ще ми трябва и димер май)..
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Liubcho_Vse_Pak написа: 14 Ное 2020, 20:59 Благодаря много за бързия отговор! Пристигна палатката, малко ме преебаха, оказа се 60x60x150см, но за 50лв. толкоз :D Ще се справям с каквото имам на първо време, успокоявам се с лед панела че е тънък поне. Искам да попитам също дали някой има впечатление от тази марка:
https://www.urbanbotaniks.com/product/2 ... nwall.html
Загледах го защото е с 2 скорости и дебит 280м3/ч, а е по-ветин от CAN с дебит 240 (а там ще ми трябва и димер май)..
Идеален е :)
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

Liubcho_Vse_Pak написа: 14 Ное 2020, 20:59 Благодаря много за бързия отговор! Пристигна палатката, малко ме преебаха, оказа се 60x60x150см, но за 50лв. толкоз :D Ще се справям с каквото имам на първо време, успокоявам се с лед панела че е тънък поне. Искам да попитам също дали някой има впечатление от тази марка:
https://www.urbanbotaniks.com/product/2 ... nwall.html
Загледах го защото е с 2 скорости и дебит 280м3/ч, а е по-ветин от CAN с дебит 240 (а там ще ми трябва и димер май)..
леле и аз съм със същата палатка и вентилатор 1 към 1 :D Успех ти пожелавам и нямам търпение да видя какви резултати ще постигнеш.
ПС. сега видях че палатката ти е Secret Jardin тя сигурно има хубаво отразяване на светлината,но пък размерите и на мойта са същите.
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

ganjalove написа: 14 Ное 2020, 22:35
Liubcho_Vse_Pak написа: 14 Ное 2020, 20:59 Благодаря много за бързия отговор! Пристигна палатката, малко ме преебаха, оказа се 60x60x150см, но за 50лв. толкоз :D Ще се справям с каквото имам на първо време, успокоявам се с лед панела че е тънък поне. Искам да попитам също дали някой има впечатление от тази марка:
https://www.urbanbotaniks.com/product/2 ... nwall.html
Загледах го защото е с 2 скорости и дебит 280м3/ч, а е по-ветин от CAN с дебит 240 (а там ще ми трябва и димер май)..
леле и аз съм със същата палатка и вентилатор 1 към 1 :D Успех ти пожелавам и нямам търпение да видя какви резултати ще постигнеш.
ПС. сега видях че палатката ти е Secret Jardin тя сигурно има хубаво отразяване на светлината,но пък размерите и на мойта са същите.
Човече съвсем сериозно ще питам ......кажи ми 220 280 m3/h....кво ша рече ся 220 метра кубични на час .....или аз съм нещо не мога да сме на кво точно се има предвид.
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

Mezzazine написа: 15 Ное 2020, 12:56
ganjalove написа: 14 Ное 2020, 22:35
Liubcho_Vse_Pak написа: 14 Ное 2020, 20:59 Благодаря много за бързия отговор! Пристигна палатката, малко ме преебаха, оказа се 60x60x150см, но за 50лв. толкоз :D Ще се справям с каквото имам на първо време, успокоявам се с лед панела че е тънък поне. Искам да попитам също дали някой има впечатление от тази марка:
https://www.urbanbotaniks.com/product/2 ... nwall.html
Загледах го защото е с 2 скорости и дебит 280м3/ч, а е по-ветин от CAN с дебит 240 (а там ще ми трябва и димер май)..
леле и аз съм със същата палатка и вентилатор 1 към 1 :D Успех ти пожелавам и нямам търпение да видя какви резултати ще постигнеш.
ПС. сега видях че палатката ти е Secret Jardin тя сигурно има хубаво отразяване на светлината,но пък размерите и на мойта са същите.
Човече съвсем сериозно ще питам ......кажи ми 220 280 m3/h....кво ша рече ся 220 метра кубични на час .....или аз съм нещо не мога да сме на кво точно се има предвид.
Да на прав път си 220 е на 1 скорост и 280 кубични метра на час на 2 скорост,но тези показатели са без да е свързван филтър към него.
giveanasw
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Дек 2020, 19:54

Здравейте,

Да не отварям нова тема, този филтър и вентилатор дали са подходящи за 60/60/140?
https://growshop-bg.com/ventilatsiya/fi ... pl-150m3-h
https://www.elbulgaria.com/bg/pr/%D0%B2 ... 5quietline
Поздрави,
Публикувай отговор