Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Безопасна употреба/Harm Reduction

Намаляване на вредите е проактивен подход за намаляване на щетите, нанесени от алкохол, наркотици и други пристрастяващи поведения, както и справяне с по-широки здравни и социални въпроси, като предаването на ХИВ и други.
Семена марихуана
balkan
Градинар
Градинар
Мнения: 89
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 99 times
Been thanked: 192 times

В тази тема ще се запознаем с известните ми наркотици, информацията, която имам за тях и начините им на прием. Колебая се дали да споделя информация и за смесването на различни наркотици. Особено важно е да се отбележи, че всяка комбинация от наркотици е чудовищна за човекшкото тяло. Включително най-масовите и "най-безопастните" според FDA, Министерство на здравеопазването : Алкохол + Цигари . Всеки пушач знае как се напива, когато къди по 2 кутии на кръчма. Не смесвайте наркотици, никакви, при никакви обстоятелства. ВРЕДНО Е! Мешал съм до 4 наркотика и въпреки, че ми се е струвало "приятно" да се вдигам,свалям, въртя. повръщам, смея, плача, сдухвам и прочие едновеременно, когато порастнах открих обратното - нещата са по-добре поотделно. Едва ли ще ти е вкусно да дъвчеш едновремнно в уста пържола, домат, сирене и шоколад дори да ги обожаваш поттделно. . Има редки изключения, когато е добре да се смесят, но то е за да се предотврати евентуално лошо преживяване или гадене.

Преди да започна с нея ще попитам един въпрос, на който всеки читател трябва да си отговори преди да взема каквито и да било наркотици: "Защо имаш нужда от тях?". Ако си под 25 годишен/а се ограничи максимано поне до марихуана само. Задръж, ако си чак толкова изтръпнал/а и вече умираш да се надрусаш, поне до 18. Наркотиците стават забавни след като порастнеш, защото мозъкът се развива до 25 годишна възраст, а с него жлезите и рецепторите, на който въздействат различните наркотици. Когато си малък и недоразвит не усещаш целия потенциал на наркотиците и по-скоро си вредиш, отколкото да си "помагаш". О, ужас, да не повярваш - наркотиците, както всяко лекарство, в зависимост от дозата и начина на прием могат да бъдат лекарство или отрова. Е когато си с недоразвит мозък са предимно отрова.
Rally
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Дек 2021, 00:37
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

здравейте , мога ли да попитам относно вредата от метамфетамина, вероятно като се пуши е по малко вреден, защото при нагряването се изгарят голяма част от остатъците! употребявам го от 16 години на почивки, на вярно знам що за вещество е! също това ни е спора с приятели че е най добре да се пуши .
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

Ако не спреш, ще станеш като чичо фестър - https://youtu.be/rDvPrRQjd58?t=123 , но е малко вероятно да доживееш годините му.
Rally
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Дек 2021, 00:37
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

их но тва е само по филмите, всъщност то помагало на немската армия...
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Помагало им е, като е превръщало войниците от хора в безчувствени машини за убиване, които нямат нужда от сън и храна, а само изпълняват заповеди в пълна готовност с нереален енергиен капацитет, само че взет в аванс от едно близко бъдеще, за което сам можеш да провериш с какво са се сблъскали немногото оцелели немски пилоти и други военни, които са зобали Панзершоколадчета ежедневно през цялото време на военните действия. Освен това не мисля че има място за сравнение в качеството на тогавашния "държавен" метаамфетамин, с това на уличната дрога наречена Мет, която се продава днес. Щом взимаш от 16 години, защо не опиташ да не взимаш поне 1 година и да видиш какви промени ще настъпят в организма и живота ти. Ако не можеш, значи имаш зависимост, а единствената зависимост, която е полезна е тази към светлината, кислорода, водата и любовта! Всичко друго е въпрос на свободен избор, но повече зависимости означава по-труден достъп до състоянието на комфорт.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Focktor написа: 13 Дек 2021, 18:11 Ако не спреш, ще станеш като чичо фестър - https://youtu.be/rDvPrRQjd58?t=123 , но е малко вероятно да доживееш годините му.
Клипчето е страшно, особенно когато питат картела дали не се чустват зле че взимат бизнеса на домашните готвачи.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Rally
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Дек 2021, 00:37
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

аз съм жена на 38 и към днешна дата употребява единствено чрез пушене ,тва обяснява защо не ни вреди до тая възраст. очаквам мнение колко е вредно и как точно
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Rally написа: 13 Дек 2021, 19:18 аз съм жена на 38 и към днешна дата употребява единствено чрез пушене ,тва обяснява защо не ни вреди до тая възраст. очаквам мнение колко е вредно и как точно
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK430895/
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Rally написа: 13 Дек 2021, 19:18 аз съм жена на 38 и към днешна дата употребява единствено чрез пушене ,тва обяснява защо не ни вреди до тая възраст. очаквам мнение колко е вредно и как точно
http://svoboda-bg.com
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Оставям списък на веществата, чиито изпарения е възможно да вкарате в дробовете си чрез пушенето на метаамфетамин:

Оцетна киселина
Оцетен анхидрид
Амоняк
Бензил хлорид
Йодоводна киселина
Метиламин
Перхлорна киселина
Фосфин
Тионил хлорид
Ацетон
Бензол
Бензил хлорид
Хлороформ
Етанол
Етилов етер
Фреон
Хексан
Изопропанол
Метанол
Петролен етер
Пиридин
Публикувай отговор

Обратно към “Harm Reduction - Намаляване на вредите от наркотиците”