Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Безопасна употреба/Harm Reduction

Намаляване на вредите е проактивен подход за намаляване на щетите, нанесени от алкохол, наркотици и други пристрастяващи поведения, както и справяне с по-широки здравни и социални въпроси, като предаването на ХИВ и други.
Семена марихуана
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

Rally написа: 13 Дек 2021, 19:18 аз съм жена на 38 и към днешна дата употребява единствено чрез пушене ,тва обяснява защо не ни вреди до тая възраст. очаквам мнение колко е вредно и как точно
Ако очакваш да ти кажем, че има нещо полезно в мет-а,еми не,няма.

https://youtu.be/C4W6y6rQvFc
Rally
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Дек 2021, 00:37
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

добре благодаря ви . явно няма полза от мен тук, аз исках да проучим ползите от това вещество явно няма такива и сме обречени на депресия.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Rally написа: 13 Дек 2021, 19:18 аз съм жена на 38 и към днешна дата употребява единствено чрез пушене ,тва обяснява защо не ни вреди до тая възраст. очаквам мнение колко е вредно и как точно

-"добре благодаря ви . явно няма полза от мен тук, аз исках да проучим ползите от това вещество явно няма такива и сме обречени на депресия."

Депресия в сериозно заболяване. Съветвам те да се свържеш с хората от линка който ти пратих, те могат просто да те изслушат - не е нужно да влизаш в някакви програми или каквото и да е.

Тук за съжаление са или са били само потребители като теб, нямаме опит с помагане на хора до такава степен.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Rally
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Дек 2021, 00:37
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

проблемът не е в депресията толкова, имаме сигурен източник и често го приемаме на фолио или лула, проблема е че концентрацията изчезна и сме тотално негодни през деня, ноща минава за секунди, имаме възможност и не ни се налага да работим, но удоволствието не свършва до тук, проиграхме земи на хазарт и куп други странични ефекти от мет, загубите са ни толкова големи че ако бяхме се усетили на време можеше да дадем крупна сума за лечение в испания и нямаше въобще да ги зачетем, а за 8 години сме загубили над 240 000 и изпушихме психически, добре ни варди бог и можем да живеем така а не на улицата без хляб...
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

Rally написа: 13 Дек 2021, 20:27 проблемът не е в депресията толкова, имаме сигурен източник и често го приемаме на фолио или лула, проблема е че концентрацията изчезна и сме тотално негодни през деня, ноща минава за секунди, имаме възможност и не ни се налага да работим, но удоволствието не свършва до тук, проиграхме земи на хазарт и куп други странични ефекти от мет, загубите са ни толкова големи че ако бяхме се усетили на време можеше да дадем крупна сума за лечение в испания и нямаше въобще да ги зачетем, а за 8 години сме загубили над 240 000 и изпушихме психически, добре ни варди бог и можем да живеем така а не на улицата без хляб...
Все още имам приятели закачени към мет.
Повече от 10 години не са спирали.
С напредването на възраста нещата стават още по-зле.
Няколко момичета лежаха в психиатрия за дълго, с диагностицирана шизофрения , и пак не ги спря.
Едва ли това, че някой random в интернета ви казва да спрете ,ще ви направи впечатление.
По страшното е, че края винаги е един и същи. Доста гадна гледка е.
А парите винаги свършват в един момент, не го чакайте.
Ама, всеки сам си ПРЕЦЕНЯ.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Rally написа: 13 Дек 2021, 20:27 проблемът не е в депресията толкова, имаме сигурен източник и често го приемаме на фолио или лула, проблема е че концентрацията изчезна и сме тотално негодни през деня, ноща минава за секунди, имаме възможност и не ни се налага да работим, но удоволствието не свършва до тук, проиграхме земи на хазарт и куп други странични ефекти от мет, загубите са ни толкова големи че ако бяхме се усетили на време можеше да дадем крупна сума за лечение в испания и нямаше въобще да ги зачетем, а за 8 години сме загубили над 240 000 и изпушихме психически, добре ни варди бог и можем да живеем така а не на улицата без хляб...
Шмъркал съм и съм пушил на фолио, но за кратко време... покрай употребата ми и на други работи. От 11 години не съм пипвал, не само това. Това, което ме спаси беше канабиса, връзката с природата и че смених средата. Спрях да се виждам с "приятелите си" и проених коренно живота си благодарение на едно напушване със сатива. Все още имам приятели, които продължават да употребяват и на всичките им се е отразило жестоко разрушително. Виждам го на лицата им.
Още по-големият проблем е, че на улицата има само боклуци. Вече нито качестовото е такова, както е било едно време, а и вие вече сте привикнали и поради тези 2-те причини ефекта не е такъв, какъвто искаш. Има го само негативизма, но не те прави така, както едно време. Това е и заради толеранса и заради качеството. Пръкнаха се всякакви готвачи..., включително такива на които на носа и лицето им е изписано с разрушителни некрози с какво се занимават. Въпреки това все повече хора употребяват. Мен ме притесняват младите, защото виждам по улицата толкова много надрусани деца и тинейджъра. То им личи, те се кривят по улицата. Направо е страшно и тъжно, че младите са по-изкривени от старите употребяващи... правете си сами сметки, какви поколение ще са това. Държавата си няма и на идея пред какъв голям проблем ще се изправи съвсем скоро. Не говоря за енергийната криза, икономическата или природната, а за човешка криза към зависимостите...

Смени населеното място, компанията и средата. Останеш ли в средата и ако се друса покрай теб е трудно да спреш. Отиди някъде сред Природата за известно време. На мен ми беше най-лесно да съм сам докато се чистех. Но на други им помага, като са с други хора. Досега с Природата, отглеждането на канабис, земеделието, и правене на неща с ръцете помага в откъсването от зависимостта. Замени вредния си навик с нещо полезно. Навика най-лесно се пропограмира с друг навик. Започни на Пълнолуние да спираш по нещо вредно по 1 на месец. Така за 1 година ще промениш феноменално живота си, като замениш 12 вредни навика с 12 полезни. Детокса започва да те опиянява по друг начин и те надъхва все повече неща да спреш. След като спреш метаамфетамина да спреш цигарите, твърдият алкохол и комара са като детска игра и почти без усилие. Буквално отпушва се и всичко останало става супер лесно.

То даже вече не ти е интересно да го употребяваш.
Опитай с нещо друго, дали ще е Йога, дърводелство, грънчарство, спорт (като бокс, муайтай, тенис или какъвто спорт си избереш), или друг тип дрога, или чрез молитви към Бога. Има хора на които им помага Ибога, но ако е напрвена, както трябва. (то това важи за всичко останало) Имам познати с много добри отзиви от Ибога. Има хора на които молитвите и четенето на свещени текствове им помагат. Така, че опитай различни неща и виж, какво може да ви помогне. Щом не работи го махай. Работи ли го остави.

Депресията е пряко свързана с метаамфетамина, зависимостта и приема. За това е важно да се ускори процеса на детокса, защото ускорения детокс намалява депресията и намалява шанса от повторно връщане на депресията, а и на желанията за продрусване.

Минали са 11 години без употреба при мен, но виждам останали негативни ефекти върху организма ми и нервната система. Организма ми се възстановява все повече с всяка година, но все още е процес.
Пределно ясно ми е, че дори 1 опитване може да ме завлече обратно в дупката. За това и не пипвам, а и нямам повече желание. Знам много добре, какво прави. Много пъти съм отказвал "почерпка".

Rally щом аз се справих, значи и ти можеш. Имаш сили, воля и инат вътре в теб, които могат да ти помогнат да се справиш. Важното е че си жива, че си добре и че си тук сега. :roll:
Аватар
Myzg_1978
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Фев 2020, 16:30
Has thanked: 93 times
Been thanked: 37 times

Ще ти дам и аз съвет, че ми стана доста интересно как не ви пречи? 😁 не искам да те критикувам аз знам за кво иде реч, но най големия проблем е че ще развиете белодробни проблеми, отделно като го палите колегата ви спомена за остатъчните вещества който се впиват в белите дробове, не знам какъв толеранс имате но и аз по едно време правех по 1 черта 1г и сутринта си лягам, отделно с дръжките ми къде зимахме доде сме заедно, доста често го смесвах с безалкохолно, че носната кухина не можеше да издържа к като шмърках отиваше някъде и идея нямах защо не " слиза" гадна работа дано се оправите..
PEACE AND GANJA :stone:
Rally
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Дек 2021, 00:37
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

ами хайде по отговорно, една луличка е 12-15лв и това с носната ти кухина ще остане в миналото боже боже! смея да се похваля с много силен маратон вече 13/14 дни без сън!
а музга да те питам тва "peace and ganja" ме кара да мисля че си някакво тревоманче дето е на не повече от 15..
искам да обърнете внимание че вселенския закон " всяка отрова в малки дози е лечебна" и едва ли съм самичка привържена на кристали и колкото да е странно те също имат някакъв положителен ефект!
Аватар
Myzg_1978
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Фев 2020, 16:30
Has thanked: 93 times
Been thanked: 37 times

Само да вметна че това е градинарски форум и хората тук имат достатъчно познание и ти отговориха на място?
хайде да запазим добрия тон ако може? ваще кристали явно са преработвани с морфин ми се струва, аз не съм готвач и нямам познание но от обща култура и сигурен източник знам че така ви хващали още по добре и шанса да се откажете е твърде малък наричали го перник а в гърция сиса!
😁😁😁 тук го обърна на спам, аз ли съм напушен или тъп но не мога да открия логика в постовете ти и крайната цел? какво те интересува всъщност? 😅
PEACE AND GANJA :stone:
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1551 times

Rally написа: 29 Дек 2021, 14:13 ами хайде по отговорно, една луличка е 12-15лв и това с носната ти кухина ще остане в миналото боже боже! смея да се похваля с много силен маратон вече 13/14 дни без сън!
а музга да те питам тва "peace and ganja" ме кара да мисля че си някакво тревоманче дето е на не повече от 15..
искам да обърнете внимание че вселенския закон " всяка отрова в малки дози е лечебна" и едва ли съм самичка привържена на кристали и колкото да е странно те също имат някакъв положителен ефект!
Поздравления за маратона, дано си намерила доста смислени неща, които да правиш през тези 100 часа сън дето си спестила :lol: също изобщо не си сама, в града ми гъмжи от зомбясали пикомани. Колкото до положителните ефекти има едни пичове единия е Гарджока,другия Стоян Колев, сигурно ги знаете.... няма какво да коментирам там :lol: . Освен ако няма как да допълниш темата с по-безопасен начин на приемане, не виждам смисъл този разговор да продължава. Дано скоро пребориш тази зависимост.
Keep on growing :stone:
Публикувай отговор

Обратно към “Harm Reduction - Намаляване на вредите от наркотиците”