Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане на коноп за извличнае на CBD масло

Бизнесът с индустриален коноп е един от най-бързо развиващите се в света
Семена марихуана
Аватар
Sensizond
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Авг 2020, 17:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Здравейте,
Първи пост тук, надявам се на правилното място.
Обмислям да се регистрирам като земеделски производител и да отглеждам коноп на закрито.
Ще ползвам семки, които имат високо съдържание на CBD и CBG, въпросът е мога ли да извличам масло на територията на България или трябва да изнасям цялата продукция изън страната? Мога ли да брандирам главите и да ги продавам законно в страната? Сортовете, към които съм се насочил са лицензирани в Европа с съдържание на THC под 0.2 %, но незнам дали същото положение е и тук. Мога ли да гледам аутоси? Има ли някой в България, който може да ми помогне при процедурите за кандидатсване? ГОтов съм да си заплатя за консултацията.
Благодаря предварително!

Поздрави,
Сенсизонд
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1870 times

Sensizond написа: 31 Авг 2020, 20:19 Здравейте,
Първи пост тук, надявам се на правилното място.
Обмислям да се регистрирам като земеделски производител и да отглеждам коноп на закрито.
Ще ползвам семки, които имат високо съдържание на CBD и CBG, въпросът е мога ли да извличам масло на територията на България или трябва да изнасям цялата продукция изън страната? Мога ли да брандирам главите и да ги продавам законно в страната? Сортовете, към които съм се насочил са лицензирани в Европа с съдържание на THC под 0.2 %, но незнам дали същото положение е и тук. Мога ли да гледам аутоси? Има ли някой в България, който може да ми помогне при процедурите за кандидатсване? ГОтов съм да си заплатя за консултацията.
Благодаря предварително!

Поздрави,
Сенсизонд
Здравей Sensizond
Не съм съвсем сигурен, че е възможно да отглеждаш коноп на закрито - от законова гледна точка, ще проверя.

Положението със семената е доста объркано, но това мога да ти кажа това - не можеш да си вземеш какви да е семена, а трябва да са придружени с документ от "акредитирана лаборатория" (която да бъде призната от МЗХГ), доказващ, че съдържанието на тетрахидроканабинол в растенията, от които са добити семената, не надвишава 0,2 тегловни процента при внос на семена за посев от трети страни.
- Имай на предвид, че "лицензирани в Европа" не означава лицензирани в България. Има български лаборатории, които правят изследванията на цяла Европа, НО както можеш да се досетиш не са признати от България.

Законът не позволява обработката (дори да откъснеш глава) на растения на територията на Р. България - сиреч, единствената ти възможност е да го обереш и да го изнесеш в чужбина, а това къде е твое решение.
- С печалбата от цялата работа, не можеш да си покриеш само разходите за транспорта, а да не говорим за семената, защото те са едно от най-скъпите неща.
- Продажбата на растение (изсушени глави) също не е позволена от закона, без значение дали е с 0.2% или 30% ТХК

Да, има колега, който, ще ти помогне за ваденето на документите, но трябва да прецениш дали това нещо ти трябва, защото разходите за това начинание са огромни, а ползите от него не ги покриват.
Аватар
Sensizond
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Авг 2020, 17:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Здравей,
Мерси за бързия отговор.
По повод отглеждането на закрито ми направи впечатление този ред от норамтиванта уредба:
"в 10-дневен срок от всяко засяване – справка по образец за количествата засети семена на открити и закрити площи (Приложение № 3);"
Това ме довежда до мисълта, че има възможност да се отглежда на закрито. Какво мислите Вие?
Законът не позволява обработката (дори да откъснеш глава) на растения на територията на Р. България - сиреч, единствената ти възможност е да го обереш и да го изнесеш в чужбина, а това къде е твое решение.
Тоест имам право да обера продукцията, но не мога да я обработвам?
Ако обера и изсуша главите мога ли да ги изнасям за чужбина? Според мен изсушаването не е никакъв вид преработка, а само правилно съхранение на продукта.
Защо интернет пространството е пълно със законово продавани CBD масла за българския пазар? В рибарските магазини си купувам захранка за шарани от коноп. Това значи ли, че мога да продавам CBD масло, но не и да го произвеждам?
Има огромен пазар за продуктите производни от конопа, особено ако са с качествено съдържание, нямам опасение относно възвръщаемостта на началната инвестиция.
Твърдо съм решен да започна, ако мога да гледам на закрито и да експортвам главите.
Мерси!
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1870 times

Sensizond написа: 01 Сеп 2020, 10:15 По повод отглеждането на закрито ми направи впечатление този ред от норамтиванта уредба:
"в 10-дневен срок от всяко засяване – справка по образец за количествата засети семена на открити и закрити площи (Приложение № 3);"
Това ме довежда до мисълта, че има възможност да се отглежда на закрито. Какво мислите Вие?
Понеже не съм се сблъсквал с подобен казус, не мога да го коментирам, за да не те объркам.
Sensizond написа: 01 Сеп 2020, 10:15
Законът не позволява обработката (дори да откъснеш глава) на растения на територията на Р. България - сиреч, единствената ти възможност е да го обереш и да го изнесеш в чужбина, а това къде е твое решение.
Тоест имам право да обера продукцията, но не мога да я обработвам?
Ако обера и изсуша главите мога ли да ги изнасям за чужбина? Според мен изсушаването не е никакъв вид преработка, а само правилно съхранение на продукта.
ДА, можеш да обереш продукцията, НО само до там. В момента в който отделиш цветовете/главите/листата от стеблото, автоматично ставаш престъпник по закона за притежание на вещества от категорията на хероина.
При извличане на ЦБД се използва цялото растение.

Към момента има над 150 разрешителни за отглеждане на коноп, като дори най-големите производители не могат да излязат на печалба.
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Е те това ми хареса! :signw:
https://btvnovinite.bg/bulgaria/otkriha ... ansko.html
completely mad
GGela
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Мар 2021, 15:07

Здравейте, дали има някаква промяна в законодателството към момента?
Дигитален маркетинг и SEO оптимизация
Turborider
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Окт 2021, 13:11

Здравейте! Има ли някакво развитие по темата? И има ли потребител тук, който се занимава с тази дейност?
adi_kulina
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Сеп 2022, 13:45

Здравейте, дали има някаква промяна в законодателството към днешна дата?
“Игнорирането на дигиталния маркетинг е все едно да отвориш бизнес и да не кажеш на никого“ – Джейсън Матю.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1870 times

adi_kulina написа: 19 Сеп 2022, 13:48 Здравейте, дали има някаква промяна в законодателството към днешна дата?
Не, и няма изгледи да се случи в следващите 6 месеца.
Rompo
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Окт 2023, 12:30
Has thanked: 1 time

Здравейте, аз съм в Германия и тука ще влезе сила новия закон за притежание и т.н. Та след доста мислене категорично пролета се връщам в бг за старт на производсво, ако има колега , който търси партньор да пише. Близо до крад русе ще е фермата. Място и тем подобни са психорени. И ще Ви държа в течение. Пазара е огрмен тук. За износ ще е продукцията. :passg: :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Индустриален коноп в България”