Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Проблем с вредители

Семена марихуана
GreenFuturee
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Авг 2020, 17:14

Здравейте,колеги, имам доста сериозен проблем с вредителите,особено при последното ходене,забелязах,че почти във всяка глава има ларви,бели и тъмни на цвят и в самите глави има черни точици,което предполагам,че са изпражненията на самите ларви.
Също така и леки пайжинки с тип мухалче.
Забелязах, че под листата има и spider mites,не на всички разстения.
В почвата долу от време на време излиза и щитоносна въшка,която е с тъмен цвят.
Скакалците от време на време,намирам по 1 на разстение, я тъмен, я бял.
Не съм спирал да трерирал около и върху почвата с карате зеон, скакалците и щитоносната въшка,почти изчезнаха, но тези ларви най-много ме притесняват.
Отделих време да почистя ръчно почти всяка глава от тези ларви,после третирах с нийм ойл и съвсем малко карате самите глави.
Прочетох,че може да помогне смес от черен пипер и чесън или PIRETHRUM.
Предполагам,че не е хубаво,когато вече са в цъфтеж да се пръскат, но дайте съвет как да се спрява с всички тези вредители.... :?: :?:
jivbale
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Сеп 2022, 23:25
Has thanked: 6 times

Помогнете, много моля! Нападнат съм от гадните ларви, вътре в главите. Съсипват ми целия труд. Положението е спешно. Пръсках няколко пъти със Snake poison и Кордален. Не виждам ефект. Всеки ден премахвам заразените глави. То не остана.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

jivbale написа: 20 Сеп 2022, 23:50 Помогнете, много моля! Нападнат съм от гадните ларви, вътре в главите. Съсипват ми целия труд. Положението е спешно. Пръсках няколко пъти със Snake poison и Кордален. Не виждам ефект. Всеки ден премахвам заразените глави. То не остана.
Хора Вие четете ли или всеки иска персонален отговор, ако е така няма да стане.
jivbale
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Сеп 2022, 23:25
Has thanked: 6 times

Не знам каде да чета точно. В кой раздел оище за моя проблем?
Gugi
Градинар
Градинар
Мнения: 196
Регистриран на: 19 Дек 2021, 19:19
Has thanked: 136 times
Been thanked: 182 times

jivbale написа: 05 Окт 2022, 23:11 Не знам каде да чета точно. В кой раздел оище за моя проблем?
Форума има търсачка , в нея напиши Гъсеници и ще ти излезне всичко писано за тях!
Аватар
sunnybeach
Градинар
Градинар
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Апр 2022, 11:50
Has thanked: 87 times
Been thanked: 71 times

В периода на цъфтеж не се пръска с нищо!
Всичко, което напръскаш после ще го пушиш. За spider mites може да купиш колония от predatory mites, ако има в България и да наръсиш, това ти е единствения вариант, всичко друго е много опасно, като се пуши, ако не успееш да ги отстраниш(spider mites) не ти препоръчвам да го пушиш.
Но щом са пуснали вече паежини , мисля че е редно да ги махнеш. Съжалявам. Дано успееш да спасиш нещо
Аватар
sunnybeach
Градинар
Градинар
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Апр 2022, 11:50
Has thanked: 87 times
Been thanked: 71 times

Да махнеш растенията имам предвид, прощавай за спама
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”