Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Наръчник за спиртни екстракции!

Намаляване на вредите е проактивен подход за намаляване на щетите, нанесени от алкохол, наркотици и други пристрастяващи поведения, както и справяне с по-широки здравни и социални въпроси, като предаването на ХИВ и други.
Семена марихуана
balkan
Градинар
Градинар
Мнения: 89
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 99 times
Been thanked: 192 times

В процес на изработка.
balkan
Градинар
Градинар
Мнения: 89
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 99 times
Been thanked: 192 times

Преди да започна с моята рецепта за спиртна екстракция ще вметна, че досега не съм я правил лично и до момента все още не съм направил спиртна екстракция! В интернет вероятно има и по-лесни или по-добри, но не съм гледал. Рецептата работи и вади добър материал. Снимката, която прилагам, е първият опит на майка ми(пълен левак в тая област) за спиртна екстракция, аз не присъствах сама се справи. Резултата както се вижда е повече от задоволителен въпреки пропуснатите стъпки. Снимката е на първото качество.
Прикачени файлове
viber image.jpg
balkan
Градинар
Градинар
Мнения: 89
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 99 times
Been thanked: 192 times

Стъпка по стъпка: Най-лесният начин, който може да бъде усъвършенстван по много начини според мерака, възможности и финанси.
1. Подготовка

1.1 Изсушаване на спирта - Аз бих използвал изопропилов спирт, но и 95% етилов спирт върши работа.
а) В друго сухо шише се изсипват туко що отворени от пакета 100 грама английска сол(на литър 95% спирт) и веднага се налива спирта. Това се оставя 2 дни да престои без да го клатите, може леко развъртане, но не и тръскане. Избягвайте досега на вече сух спирт с въздух, поема влага! Ако искате да разделите алкохола от солта, може да се прецеди внимателно и бързо в много суха стая. Ако има как най-добре е да дестилирате сухия спирт. Има и други начини за изсушаване, всеки според мерака, възможностите и финанси.
б) Вече сухия спирт се слага на възможно най-ниска температура в камерата.

1.2 Марихуаната - Тук важи правилото : Магаре застанало, магаре излязло. Хубава екстракция се прави с хубав материал
а) Предварително я наситняваме като за пушене, слагаме в буркан/колба/съд, който да е достатъчно голям за да събере всичко в 1/3 от обема си и да остане доволно място за спирта и въртенето на съда по време на първата екстракция. Буркана оставяме при спирта в камерата.

1.3 Съдове
- Филтър за кафе
- Стъклена тава Pyrex или йенско стъкло, или друго
- Нагряваща плоча или заместител. Майка е сложила нейната над водната риза на камината. Изпарявала е на около 38 градуса. Може да се ползва Slow Cooker, водна баня - идеята е ясно.
- Буркана, в който е марихуаната.
а)Всички съдове освен тавата се поставят в камерата при останалите неща да преседят 3 дни на най-ниската степен на камерата. Всеки според мерака, възможности и финанси може да избере и други методи за сваляне до ниска температура. Примерно до -40 използвайки сух лед и сол.

2. Екстракцията:
а) Първо качество
Още в камерата наливаме спирта, който обемно да е 2 пъти повече от марихуаната и започваме с въртеливи движения(в камерата) да развъртаме алкохола сред марихуаната. Неспирайки да въртим, броим до 30-40 секунди и веднага прецеждаме през филтъра в предварително нагрятата до около 40 градуса тава Pyrex и изпаряваме докато стане на стъкло. Честито.
б) Второ качество
Процедурата от първо качесто се повтаря за двойно повече време.
в) Трето качество
Останалия материал се оставя накиснат в спирт за през ноща в камерата. Подходящ за разтривки.
Винаги може да добавите от първо и второ качесто към третото, за да го обогатите. Да оправите кофти екстракция е много, много по-трудоемко от разделянето на качество предвартелно.

Всеки е свободен да сподели своята рецепта.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Значи трябва да го държа адски малко преди прецеждане,но ме беше страх,че така ще загубя нещо от общото количество накрая.При мен трите качества изглежда са в едно:)И не съм изсушила спирта,но това задължително ли е,нали се изпарява в крайна сметка всичко накрая?Или така не разтваря толкова?На майка ти е станал много добре!:)А за какво го ползва ако не е тайна разбира се?
balkan
Градинар
Градинар
Мнения: 89
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 99 times
Been thanked: 192 times

Това е стъпка, която може да се пропусне, но водата е друг тип разтоврител(полярен) и разтваря в себе полярни вещества, които не ни интересуват, но които остават в екстракцията след това и я замърсяват. Раздаде го на болни приятели. Казах й да ми остави от първото качество да го пробвам за наркотични цели. Студа предотвратява прекомерната екстракция на растителни мазнини и хлорофил, които не ни интересуват. Топъл разтворител + леден материал или обратното ще доведе то повече р.м. и хлорофил отколкото ако и двете са топли.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Ще пробвам една трета серия като ще го направя точно така този път,само за изсушаването не съм сигурна !:)на майка ти ми хареса,нещо такова винаги съм искала и аз да се получи.Аз от втория път,когато замразявах нещата(но знаеш ли,още едно нещо ,мисля,че не съм пуснала камерата на най-силното)още ми седи спирта с буркана,не съм го изпарила...….Оставих го така сам да си се изпарява когато ще,понеже не бързам,само компресирам трим и мини главици и си ги пазя екстрактите отделени един от друг(понеже единия беше със заграваяне,а този със заледяване).Но и замразения е почти толкова тъмен май,колкото загрятия(малко по бистър ще излезе накрая де,но няма да ти хареса на теб хаха).
balkan
Градинар
Градинар
Мнения: 89
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 99 times
Been thanked: 192 times

Кое те прави несигурна в изсушаването? Всеки разтворител трябва да се обезводни преди работа с него.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Значи взимам спирта(при мен е медицински,иначе мога да взема и за горене ако става,но ме е страх от такива),сипвам го да речем в буркана с английската сол и изчаквам?И Какво трябва да излезе накрая,нещо сухо ли или течност?Извини ме ако са малко тъпи въпросите.Но съм виждала сух спирт на кубчета за горене дето е за палене на печка и това ме обърква какво трябва да се получи накрая......Например майка ти изсуши ли го?
balkan
Градинар
Градинар
Мнения: 89
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 99 times
Been thanked: 192 times

От какво те е страх? Това със страха нещо не го разбирам и в повечето случаи е породено от чисто незнание, но на живо ще си ги говорим тия неща. Вземи изопропилов спирт вместо етилов. Това, което си виждала като "сух спирт" е на петролна основа и е разпалка.
Английската сол е силно хиГроскопична и с йонната си структура е лесно разтворима в полярни разтворители като вода, но неразтворима в неполярните или не и при условията, които коментираме. С времето тя попива водата в себе си(както готварската сол абсорбира влага от въздуха) и остава отгоре само чист течен(разбира се) спирт. Термина сух го използвам от anhydrous - без вода, сух , обезводнен. При 5% вода на 1 литър спирт, 100 грама английска сол спокойно ще ги абсорбират. Оставиш ли отворен съдът, спирта ще поема постоянно влага от околната среда и действието се обезмисля.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Не,страх е силно казано наистина,просто предпочитам ако мога да ги заменя с по-безопасни(например този за горене е бил кофти за дишане)ще предпочета медицинския.Добре,ще го изсуша поне медицинския ,ще пусна фризера на макс,ще го държа супер малко,това са подобренията засега в схемата:)Цел-като на майка ти ще ми свърши работа:)Имам още един въпрос.Ситно стрито или само наронено?Аз го стривах с кафе машинката,но има ли смисъл от това?Само че така се събираше повече материал в един литър спирт,иначе по на едро по-малко......
Също искам да добавя нещо за медицинския,терапевтичен потенциал на "мръсното"масло.Това разделение на първо,второ,трето качество,което си описал се отнасят според мен по-скоро за качествата му за пушене,защото в мръсното също има всичко това,което и в чистото+може би още някои ценни растителни неща,които биха могли също да допринасят за лечебната сила,това ние не знаем.Във всеки случай не навреждат и не е фатално да ги има,а и количеството все пак е фактор при някои лечения,затова понякога хората си правят и от цяло растение.Защото може тук да разгледа някой потенциален пациент ,хубаво е да се знае,че няма нужда да е толкова прецизно чак за тази цел.ХиГроскопично;)
Публикувай отговор

Обратно към “Harm Reduction - Намаляване на вредите от наркотиците”