Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Закрито 2020-21 / Indoor Season 2020-21 (Обща тема)

Заключено
Семена марихуана
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

firstcitizen написа:
zzigzag написа: 24 Яну 2021, 22:57 Да видях му потенциала аитдор-3м....това в бокса е доста добре засмолено, но остана най-малко...
нещо индора ме му се отрази добре...
Най-интересно е различния цеят на двата Edge-a жълт и лилав.....явно различните диоди се отразяват, иначе няма друга причина
Не ме разбирай погрешно, красиви са и си се справил отлично, особено за домашни торове и малко биобиз е супер. Но знам потенциала на SAK и знам, че може още ... и така е добре, но може още. :D Или аз съм лаком :P

Edge не съм отглеждал, но е нормално да има различни фенотипове, така,че може и да не е от диодите, а да е от фенотипа, но може и да е от диодите.
zzigzag написа:... да, късах листа след като мина във фаза цъфтеж
Трябвало е надолу да изчистиш разклоненията още през вегетацията за да няма пуканки и да фокусират енергията към върховете.
Наведнъж ли ги скъса листата или поетапно всеки ден по малко и помниш ли в кой ден цъфтеж ги скъса? Не винаги им понася добре късането на листата.
firstcitizen написа: 24 Яну 2021, 23:12
zzigzag написа: 24 Яну 2021, 22:57 Да видях му потенциала аитдор-3м....това в бокса е доста добре засмолено, но остана най-малко...
нещо индора ме му се отрази добре...
Най-интересно е различния цеят на двата Edge-a жълт и лилав.....явно различните диоди се отразяват, иначе няма друга причина
Не ме разбирай погрешно, красиви са и си се справил отлично, особено за домашни торове и малко биобиз е супер. Но знам потенциала на SAK и знам, че може още ... и така е добре, но може още. :D Или аз съм лаком :P

Edge не съм отглеждал, но е нормално да има различни фенотипове, така,че може и да не е от диодите, а да е от фенотипа, но може и да е от диодите.
zzigzag написа:... да, късах листа след като мина във фаза цъфтеж
Трябвало е надолу да изчистиш разклоненията още през вегетацията за да няма пуканки и да фокусират енергията към върховете.
Наведнъж ли ги скъса листата или поетапно всеки ден по малко и помниш ли в кой ден цъфтеж ги скъса? Не винаги им понася добре късането на листата.
Листата ги намалях поетапно след средата на цъфтежа.SAK тръгна доста добре(сега не ми се търсят снимки от различните етапи),доста по-добре от Edge-a.Но още по време на вегитацията видях че изостава в растежа.Единия Edge започна много зле-като някакво недоносче,затова именно покълнах и втора смека от него.В последствие се оправи и трябваше да ги вместя и трите в бокса( и ползвах туба от мин.вода вместо саксия)Затова топирах по-голямото,за да вървят еднакво високи и да мога да използвам максимално височината до лампите.Но при еднакви условия SAK си вървеше дребно.Колкото Господ дал-толкова :)
Миналата пролет си правих един експеримент с SAK-с main lininng достигнах до 8 върха,но отне много време,след това трябваше да замина и го изкарах навън......някъде началото на юни-стана 2м растения,почти без никакви грижи.
Относно разликата в цвета-наясно съм,че различните диоди не "боядисват" по различен начин,но тук съвпадението е следното-двете растения които бяха под едната лампа са лилави,а третото,което беше предимно под другата лампа е жълто....това ми е чуднно.....
Извод-за този малък бокс предпочитам да гледам автомати.Фотопериодните отнемат повече време,резултата е същия размер и добив както при автоматиците.
Следващият гроу ще е Gorila auto -25% ТХЦ
А според вас как им се отразяват ниски темератури през тъмния период-8-10 градуса?
Весел ден на всички
Аватар
Piliminchi
Градинар
Градинар
Мнения: 46
Регистриран на: 21 Яну 2021, 12:16
Has thanked: 13 times
Been thanked: 50 times

zzigzag написа: 25 Яну 2021, 07:25
firstcitizen написа:
zzigzag написа: 24 Яну 2021, 22:57 Да видях му потенциала аитдор-3м....това в бокса е доста добре засмолено, но остана най-малко...
нещо индора ме му се отрази добре...
Най-интересно е различния цеят на двата Edge-a жълт и лилав.....явно различните диоди се отразяват, иначе няма друга причина
Не ме разбирай погрешно, красиви са и си се справил отлично, особено за домашни торове и малко биобиз е супер. Но знам потенциала на SAK и знам, че може още ... и така е добре, но може още. :D Или аз съм лаком :P

Edge не съм отглеждал, но е нормално да има различни фенотипове, така,че може и да не е от диодите, а да е от фенотипа, но може и да е от диодите.
zzigzag написа:... да, късах листа след като мина във фаза цъфтеж
Трябвало е надолу да изчистиш разклоненията още през вегетацията за да няма пуканки и да фокусират енергията към върховете.
Наведнъж ли ги скъса листата или поетапно всеки ден по малко и помниш ли в кой ден цъфтеж ги скъса? Не винаги им понася добре късането на листата.
firstcitizen написа: 24 Яну 2021, 23:12
zzigzag написа: 24 Яну 2021, 22:57 Да видях му потенциала аитдор-3м....това в бокса е доста добре засмолено, но остана най-малко...
нещо индора ме му се отрази добре...
Най-интересно е различния цеят на двата Edge-a жълт и лилав.....явно различните диоди се отразяват, иначе няма друга причина
Не ме разбирай погрешно, красиви са и си се справил отлично, особено за домашни торове и малко биобиз е супер. Но знам потенциала на SAK и знам, че може още ... и така е добре, но може още. :D Или аз съм лаком :P

Edge не съм отглеждал, но е нормално да има различни фенотипове, така,че може и да не е от диодите, а да е от фенотипа, но може и да е от диодите.
zzigzag написа:... да, късах листа след като мина във фаза цъфтеж
Трябвало е надолу да изчистиш разклоненията още през вегетацията за да няма пуканки и да фокусират енергията към върховете.
Наведнъж ли ги скъса листата или поетапно всеки ден по малко и помниш ли в кой ден цъфтеж ги скъса? Не винаги им понася добре късането на листата.
Листата ги намалях поетапно след средата на цъфтежа.SAK тръгна доста добре(сега не ми се търсят снимки от различните етапи),доста по-добре от Edge-a.Но още по време на вегитацията видях че изостава в растежа.Единия Edge започна много зле-като някакво недоносче,затова именно покълнах и втора смека от него.В последствие се оправи и трябваше да ги вместя и трите в бокса( и ползвах туба от мин.вода вместо саксия)Затова топирах по-голямото,за да вървят еднакво високи и да мога да използвам максимално височината до лампите.Но при еднакви условия SAK си вървеше дребно.Колкото Господ дал-толкова :)
Миналата пролет си правих един експеримент с SAK-с main lininng достигнах до 8 върха,но отне много време,след това трябваше да замина и го изкарах навън......някъде началото на юни-стана 2м растения,почти без никакви грижи.
Относно разликата в цвета-наясно съм,че различните диоди не "боядисват" по различен начин,но тук съвпадението е следното-двете растения които бяха под едната лампа са лилави,а третото,което беше предимно под другата лампа е жълто....това ми е чуднно.....
Извод-за този малък бокс предпочитам да гледам автомати.Фотопериодните отнемат повече време,резултата е същия размер и добив както при автоматиците.
Следващият гроу ще е Gorila auto -25% ТХЦ
А според вас как им се отразяват ниски темератури през тъмния период-8-10 градуса?
Весел ден на всички
Здравей , колега дори и половин бокс да имаш пак ще е по-добре да гледаш фотопериодни растения , те имат много повече потенциал за сила и качество от колкото автоматите . Заради маркетинга новите гроувъри прибягват към автоматици и не е по-бързо - същото е :) просто едното тръгва само а другото когато ти решиш , това ти дава и възможност да се допускат повече грешки без да са фатални .
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Piliminchi написа:

Здравей , колега дори и половин бокс да имаш пак ще е по-добре да гледаш фотопериодни растения , те имат много повече потенциал за сила и качество от колкото автоматите . Заради маркетинга новите гроувъри прибягват към автоматици и не е по-бързо - същото е :) просто едното тръгва само а другото когато ти решиш , това ти дава и възможност да се допускат повече грешки без да са фатални .
Наясно съм с потенциала на фотопериодните,макар че съм гледал както и хубави автоматици,така и не-толкова добри фотопериодни.Но този гроу стартира на 7 септември и приключи на 24 януари-сам можеш да сметнеш,че това са 5 1/2 месеца ( бридера им дава 8-9 седмици цъфтеж,а реално са 12-13).Гледал съм автоматици,които стават готови за 80-85 дни.Като големина и добив са същите .Още повече,че аз се опитвам да гледам и пробвам различни сортове и видове всеки път....така че :)
Аватар
Piliminchi
Градинар
Градинар
Мнения: 46
Регистриран на: 21 Яну 2021, 12:16
Has thanked: 13 times
Been thanked: 50 times

zzigzag написа: 26 Яну 2021, 07:02
Piliminchi написа:

Здравей , колега дори и половин бокс да имаш пак ще е по-добре да гледаш фотопериодни растения , те имат много повече потенциал за сила и качество от колкото автоматите . Заради маркетинга новите гроувъри прибягват към автоматици и не е по-бързо - същото е :) просто едното тръгва само а другото когато ти решиш , това ти дава и възможност да се допускат повече грешки без да са фатални .
Наясно съм с потенциала на фотопериодните,макар че съм гледал както и хубави автоматици,така и не-толкова добри фотопериодни.Но този гроу стартира на 7 септември и приключи на 24 януари-сам можеш да сметнеш,че това са 5 1/2 месеца ( бридера им дава 8-9 седмици цъфтеж,а реално са 12-13).Гледал съм автоматици,които стават готови за 80-85 дни.Като големина и добив са същите .Още повече,че аз се опитвам да гледам и пробвам различни сортове и видове всеки път....така че :)
Ако се огледаш малко , ще видиш че в световен мащаб никой не гледа автомати освен хлапетата дето си мислят, че е по -лесно и такива дето им пращат семките без пари за да ги рекламират , сега забелязвам че ги правят по-големи и носят на топиране има нови но в крайна сметка са си скупени гени ! А това колко време ще ти е гроуа зависи до някъде и от твоите умения и начин на отглеждане , 85дни са 12 седмици лично аз съм правил гроу за това време с фотопериодни.
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

IMG_20210227_113413.jpg
IMG_20210227_112855.jpg
Подготвих 4х15л почва мой микс-тор от ЧКЧ,конска тор,вермикулит,торф на Биовет
2х Gorilla auto
1x Northern light auto
И още някаква семка имам също ауто.
Храната ще бъде само приготвени торове от коприва,бананови кори, меласа или захар във водата.
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

ами успех......
2хGorila auto
1xNorthern Light auto
1xLemon auto
Прикачени файлове
IMG_20210306_094930.jpg
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

IMG_20210314_101240.jpg
На Благовещение
Northern Light auto
Harvester
Градинар
Градинар
Мнения: 69
Регистриран на: 24 Сеп 2020, 21:24
Has thanked: 221 times
Been thanked: 223 times

zzigzag написа: 14 Мар 2021, 11:45 IMG_20210314_101240.jpgНа Благовещение
Northern Light auto
Гледал съм из разни дневници NL Auto както може да стане бързо, както го дава брийдъра, така и някои стават огромни заради дълга вегетация и отиват 4 месеца и половина до бране. Не са им стабилизирани фенотипите и има греди из тях. Дават доста така но... какви планови си правиш, а то, какво става? Затова, преди да избера генетика на определен брийдър си намирам дневници на конкретния сорт, за да знам какво да очаквам. Съветвам всеки да го прави, ако тепърва се запознава със сорта.
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

За първи път ще гледам NL , каквито стане,такова.....На 20/4 ще бъде.
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

20/4
Малките са 24 дни
Прикачени файлове
Gorilla auto 24 дни
Gorilla auto 24 дни
IMG_20210408_092224.jpg
Northern light auto
Northern light auto
Lemon auto
Lemon auto
IMG_20210408_092159.jpg
IMG_20210408_092151.jpg
Заключено

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”