Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Закрито 2020-21 / Indoor Season 2020-21 (Обща тема)

Заключено
Семена марихуана
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

Sofia Cannabis написа: 29 Окт 2020, 05:04
ganjalove написа: 28 Окт 2020, 18:35
Sofia Cannabis написа: 16 Окт 2020, 02:13 Няколко клонинга които са готови и вкоренени и един който все още не е вкоренен и затова има торбичка която поддържа висока влага.
Прави ли ти впечатление как от малки още се зомбирват от червените светлини и стават с наситен тъмно зелен цвят(:
Така и при мене се получава винаги,виж при теб ощр от клонинги стават така(:
LED при мен винаги ги прави много тъмно зелени, но не мисля че е специално от червеният свят, защото съм използвал само сини и сини с бели, винаги стават така зелени.
Пробвай някой път в комбинация и с червени,стават още по бързо така:)Става същата работа както когато си подкара човек бебета директно на хпс лампа.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3208
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7144 times
Been thanked: 4763 times

Според мен това е от диетата или диетата на майката, тоест леко преяла може да е била като са рязани.Не че е фатално. Не знам, има нещо такова, че под леда са по тъмни наистина, но повече от храната е май? И зависи как се третират самите резници, средата им не трябва да е много хранителна(за колегите, които си правят резници за пръв път го споменавам) , това затруднява вкореняването ако ги изпраскаш в силна почва или ги храниш с азот. Доколкото знам е хубаво и майките да са гладнички, да няма много натрупано в тях за да се улесни хващането. Моите са под лед, но стават така само като ги попрезобя аз, поне така ми се струва.
Един въпрос за клонинги🙂По-големи с вдървени стъбла или най-дребни резнички е по удачно? В друг форум бях видяла огромен клон отрязан и забучен, даже много ме и кефи така, готов храст, но дали по бързо става или по дребните по бързо се хващат? Аз ги режа все дребни, но просто заради мястото........ Сегашните ми бяха с дървени стъбълца и нито едно не изгни, докато мекичките понякога спихват........
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Inna написа: 29 Окт 2020, 10:50 Според мен това е от диетата или диетата на майката, тоест леко преяла може да е била като са рязани.Не че е фатално. Не знам, има нещо такова, че под леда са по тъмни наистина, но повече от храната е май? И зависи как се третират самите резници, средата им не трябва да е много хранителна(за колегите, които си правят резници за пръв път го споменавам) , това затруднява вкореняването ако ги изпраскаш в силна почва или ги храниш с азот. Доколкото знам е хубаво и майките да са гладнички, да няма много натрупано в тях за да се улесни хващането. Моите са под лед, но стават така само като ги попрезобя аз, поне така ми се струва.
Един въпрос за клонинги🙂По-големи с вдървени стъбла или най-дребни резнички е по удачно? В друг форум бях видяла огромен клон отрязан и забучен, даже много ме и кефи така, готов храст, но дали по бързо става или по дребните по бързо се хващат? Аз ги режа все дребни, но просто заради мястото........ Сегашните ми бяха с дървени стъбълца и нито едно не изгни, докато мекичките понякога спихват........
Колкото по-големи по-добре, като тук ще отнеме няколко дни повече за вкореняване, но след като тръгнат корените скороста на растеж неможе да се сравнява с тези на малмките.

И двете си имат предимства и недостатъци, но като цяло колкото по-големи по-добре.

Аз лично съм клонирал половин растение през средата за 14-18 дни, и след като показа корени нямаше спиране.

Ако имаш голяма кутия и място режи 20 сантиметрови и ще си много доволна.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Само искам да покажа резултата и да споделя условията.
Две фотопериодни сативи
IMG_20210124_122336.jpg
South African Kwazulu
100% sativa
Период на цъфтеж 8-9 седмици
IMG_20210124_122336.jpg
The Edge (Dutch Passion)
Hibrid
75% sativa ,25% indica
Период на цъфтеж 8-9 седмици
IMG_20210124_122336.jpg
Тhe Edge (Dutch Passion)
10 дни по-голямо от горното,два пъти топирано след 5-то разклониние
Просто исках да върват еднакво високи.
IMG_20210124_122336.jpg
Това е крайният резултат.
Условията:
Бокс 70х70х160
Лампи
2 бр Grow Northern
IMG_20210124_122336.jpg
IMG_20210124_122336.jpg
120мм вентилатор от РС ,който смуче след филтъра9с подходяща мощ за обема)
120мм вентилатор от РС,за обдухване вътре(бавнооборотен)
2 бр текс пот 15л
1 бр срязана бутилка от 11л минерална вода.
Почва-собствен микс
35% тор от чкч
35% торф на Биоцвет купен от бриколаж
20% вермикулит на Биоцвет
10% компост от косена трева предимно)
Храна
Всичко с което съм хранил е собствено производство,с изключение на останали торове на Биобиз престояли повече от 2 години.
Чай от пилешки тор,чай от коприва по време на вегитацията
Ферментирали бананови кори по време на цъфтежа
Водата за поливане -дехлорирана от чешмата с добавена една супена лъжица кафява захар на 5л.(не успях да си намеря меласа)
Стартирах на 7 септември
Около 15.9 малките девойки бяха в саксиите на 20/4 като ползвах само еднадта лампа
Около 1.11 стартира предцъфтежа,тогава добавих и втората лампа и след седмица смених режима 12/12
Лампите светятя 20.00 до 8.00 през нощта,за да топлят, и почиват от 8.00 до 20.00.Последните дни като застудя температурата през тъмния период падаше до 9-10 градуса,което може да се е отразило.
Поливам без специална схема-просто гледам кога почвата е суха и саксията е олекнала и тогава сипвам вода,като гледам да не сипвам излишно много.Разбира се по време на цъфтежа цветятя си искат повече поливки.
Сметката за ток с тези две лапмпи
Ами това исках да споделя:)
Успех на всички


Реално цъфтежа продължи
Прикачени файлове
grownorthern-ms0006-250x250.jpg
grownorthern-ms0006-250x250.jpg (7.31 KiB) Преглеждано 1052 пъти
GN.jpg
GN.jpg (32.42 KiB) Преглеждано 1052 пъти
IMG_20210124_122941.jpg
IMG_20210124_122504.jpg
IMG_20210124_122421.jpg
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Нещо здраво се объркаха снимките,а уж ги подреждах,няма как да се редактират....
....та исках да споделя за тока-с тези две лампи,един траф на 12V за вентилаторите - 25лв на месец
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

zzigzag написа: 24 Яну 2021, 14:02 Нещо здраво се объркаха снимките,а уж ги подреждах,няма как да се редактират....
....та исках да споделя за тока-с тези две лампи,един траф на 12V за вентилаторите - 25лв на месец
Преместих постовете в общата indoor тема за хора без дневник. Добре се е получил грола, но South African Kwazulu има потенциала да налива и засмолява още повече. Късал ли си листа?
viewtopic.php?f=22&t=569&start=40
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Да видях му потенциала аитдор-3м....това в бокса е доста добре засмолено, но остана най-малко...
нещо индора ме му се отрази добре...
Най-интересно е различния цеят на двата Edge-a жълт и лилав.....явно различните диоди се отразяват, иначе няма друга причина
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

... да, късах листа след като мина във фаза цъфтеж
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

zzigzag написа: 24 Яну 2021, 22:57 Да видях му потенциала аитдор-3м....това в бокса е доста добре засмолено, но остана най-малко...
нещо индора ме му се отрази добре...
Най-интересно е различния цеят на двата Edge-a жълт и лилав.....явно различните диоди се отразяват, иначе няма друга причина
Не ме разбирай погрешно, красиви са и си се справил отлично, особено за домашни торове и малко биобиз е супер. Но знам потенциала на SAK и знам, че може още ... и така е добре, но може още. :D Или аз съм лаком :P

Edge не съм отглеждал, но е нормално да има различни фенотипове, така,че може и да не е от диодите, а да е от фенотипа, но може и да е от диодите.
zzigzag написа:... да, късах листа след като мина във фаза цъфтеж
Трябвало е надолу да изчистиш разклоненията още през вегетацията за да няма пуканки и да фокусират енергията към върховете.
Наведнъж ли ги скъса листата или поетапно всеки ден по малко и помниш ли в кой ден цъфтеж ги скъса? Не винаги им понася добре късането на листата.
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

firstcitizen написа: 24 Яну 2021, 23:12
zzigzag написа: 24 Яну 2021, 22:57

Edge не съм отглеждал, но е нормално да има различни фенотипове, така,че може и да не е от диодите, а да е от фенотипа, но може и да е от диодите.
По скоро е от различни фенотипове, примерно едното растение да наси от гените на маика си повече а другото от на баща си и се получават разлики,но иначе ,не може да е от светлините,това е сигурно :) всеки дето гледа на розови лампи щяха да са му и розави растенията а то не е така :)...аз гледах критикал на розави лампи и не стана розав накрая :)
Заключено

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”