Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Проблем с разсада

Семена марихуана
snowtiger
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юни 2020, 19:21

Здравейте занимавам се с външно от много време като разсада винаги друг ми го е отглеждал ,но от няколко години вече това е моя грижа и с всяка година той е все по лош-слаб висок(изциглен на мой диалект) и пада в табелките не умира ,но ме кара да го садя по рано от нужното и някои умират а другите много бавно стартират после си стават много хубави .Правя точно това което ми обясни че е правил и той- почвата специална торф се овлажнява но не много семето се сади в стиропоророви тарелки а те се поставят на електрическо одеяло а тарелките се покриват с покривки за еднократна употреба за да не бяга влагата.За три дни всичко е изникнало, след като видя че има изникнали тарелките се изваждат навън като се поставят в парник в гората .Още с поникването са на светло топло ,но за няколко часа са се издължили и слаби като като след няколко дни падат от това че са високи и слаби.Като се има предвид че ги поливам с специални торове от гроушопа и спейчета за коренова система.
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Издължаването е от светлината. Всичкото друго дето ти го е казал е излишно. Аз правя така саксийка вътре почва в почвата забождам семка и добавям вода. И така 2-3 седмици. Нищо друго. Единственото освен почвата семката и саксийката и водата, което ми трябва да направя разсад е светлина. За разсада не ти трябва много светлина но ти трябва достатъчно светлина в самото начало. Изведнъж летвата за светлината рязко скача и от там ако не е достатъчно наблюдаваме издължаване.
Голяма грешка е че поливаш та камо ли с торове..... за първите 2-3 седмици поливам.. 2-3 максимум 4 пъти и то със специфична идея - да карам да си търсят вода.
Има 3-4 неща които бих добавил в първите 2 седмици - не са торове.

"Правя точно това което ми обясни че е правил и той- почвата специална торф се овлажнява но не много семето се сади в стиропоророви тарелки а те се поставят на електрическо одеяло а тарелките се покриват с покривки за еднократна употреба за да не бяга влагата.За три дни всичко е изникнало, след като видя че има изникнали тарелките се изваждат навън като се поставят в парник в гората " - това се класира директно в топ 5 за най-голяма глупост дето съм чувал свързана със стартиране на китки и даже мисля ,че може да е и в топ 3.
Ще намериш тук нужната информация , както и може да питаш. Ще те помоля обаче да имаш в предвид ,че голяма част от нещата са постнати или стартирани като дискусия във форума. Ако имаш желание - ще намериш много полезна информация .
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”