Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първи опит за засяване

Перфектното място за публикуване на вашият дневник. Отглеждане на Марихуана, коноп, трева
Семена марихуана
WeedY
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Сеп 2019, 09:40
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Здравейте!Искам да попитам хората с опит какви семена да избера,искам сорта да не е толкова капризен като за първи път да ми е по-лесно.Не искам да са кой знай колко скъпи и хубави.Просто имам мерак аз да си отгледам тревата и ако стане нещо от цялата работа да си имам за мен. :)
Дайте някакви идеи,мнения за каквото се сетите.
Благодаря!
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 356
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1241 times
Been thanked: 858 times

Отиваш в някой сайт за семена и пишеш beginner collection и готово. В случая по-долу ти дават три вида, които са стари изпитани с времето, със сравнително кратък период на цъфтеж и стандартен добър вкус. Трите вида са феминизирани, ще са женски и няма какво да объркаш. Това е предложението за начинаещи на сийдсман. Цъкни през банера във форума долу за регистрация и ще имаш намаление.
Mamma Mia feminised, White Widow fem, Jack Herrer fem
www_seedsman _com/en/beginner-collection
Успех и се пази, на никой не казвай, колкото и да ти се иска. Тук само споделяй
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Zafor19 написа: 12 Юни 2020, 15:35
Mamma Mia feminised, White Widow fem, Jack Herrer fem
www_seedsman _com/en/beginner-collection
Успех и се пази, на никой не казвай, колкото и да ти се иска. Тук само споделяй
Jack Herer- е сатива, не е сигурно дали ще стане за на вън, дават го началото на Ноември да е готов, същата работа и с бялата вдовица. В първия ми outdoor, тя не успя да ми узрее достатъчно добре, преди да застудее.
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 356
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1241 times
Been thanked: 858 times

Възможно е, аз гледах в сайта Jack Herrer fast fem, дават го indica/sativa. Може би си прав, не съм пробвал. Сийдсман най-вероятно комбинират индика, сатива и смесено за да се пробва от всичко :)
seedsman_com/en/jack-herer-fast-feminised-seeds
Еми може да си поръча поотделно другите, или пък тези да ги запази за догодина по отраничко
Аватар
SirSmokaLot
Градинар
Градинар
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Май 2019, 13:42
Has thanked: 47 times
Been thanked: 45 times

Извинявайте колеги, но ако тепърва предстои да поръчва фотопериодни семки, та докато ги получи, та разпука и т.н., няма ли да е станало време за бране? Гледам доста от колегите тук са вече с по над метър и нещо китки и нещо не ми се връзва да изкласи на есен. Знам че не е препоръчително да се започва с автоматици, но като че ли ми се струва най-удачното в случая. Ако ги поръча сега и си подготви почвата докато дойдат, мисля че има шанс да бере, 3 месеца са повече от достатъчни за повечето автота. Изказвам мнение, поправете ме ако греша. Може пък и да успее с някоя много къса фотопериодна индика, ако поръча още днес;)
Успех и ти пожелавам да береш!
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 356
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1241 times
Been thanked: 858 times

SirSmokaLot написа: 12 Юни 2020, 18:50 Извинявайте колеги, но ако тепърва предстои да поръчва фотопериодни семки, та докато ги получи, та разпука и т.н., няма ли да е станало време за бране? Гледам доста от колегите тук са вече с по над метър и нещо китки и нещо не ми се връзва да изкласи на есен. Знам че не е препоръчително да се започва с автоматици, но като че ли ми се струва най-удачното в случая. Ако ги поръча сега и си подготви почвата докато дойдат, мисля че има шанс да бере, 3 месеца са повече от достатъчни за повечето автота. Изказвам мнение, поправете ме ако греша. Може пък и да успее с някоя много къса фотопериодна индика, ако поръча още днес;)
Успех и ти пожелавам да береш!
Добра идея, да пробва, две-три фотопериодни и две- три аутота примерно. Според мен с аутотата ще са с малък грамаж, но ще се види наесен
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Ако намериш клонинги сега ще станат добри храстченца:)Семка ако бързо сложиш пак
ще стане,но по-дребни и по-уязвими на сушата после,ще трябва специална грижа за поливането.По принцип както с всички култури си има време пролетта от-до,кото е най-подходящо за да станат по-едрички лятото.Но не е невъзможно да се слагат и по-късно.......Тепърва да ги избираш малко си закъснял:)Това е още седмица(дори аз ги броя две за всеки случай)докато само дойдат и още няколко дни докато покълнат и тн.....Междувременно може поне да поготвиш всичко останало зада ги разпукаш мигновено,иначе не знам....:D
Аватар
SirSmokaLot
Градинар
Градинар
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Май 2019, 13:42
Has thanked: 47 times
Been thanked: 45 times

Inna написа: 13 Юни 2020, 13:05 Ако намериш клонинги сега ще станат добри храстченца:)Семка ако бързо сложиш пак
ще стане,но по-дребни и по-уязвими на сушата после,ще трябва специална грижа за поливането.По принцип както с всички култури си има време пролетта от-до,кото е най-подходящо за да станат по-едрички лятото.Но не е невъзможно да се слагат и по-късно.......Тепърва да ги избираш малко си закъснял:)Това е още седмица(дори аз ги броя две за всеки случай)докато само дойдат и още няколко дни докато покълнат и тн.....Междувременно може поне да поготвиш всичко останало зада ги разпукаш мигновено,иначе не знам....:D
Е това с клонингите е най-добрата идея за мен честно, признавам не се сетих:) Ако имаш приятел да ти помогне ще е супер, помоли го да ти даде най-долните разклонения ако не ги е махнал, това ще е много по добре от тепърва да поръчваш, ако още не си. А и да поръчаш сега в най-добрия случай едва ли ще са над земята преди юли, така че пак ще имаш добри 3 месеца за работа, като се надяваме на добри септември та и октомври, като октомврийския прозорец си е много хазартен, като знаем какъв прогнил може да е септември даже, като изключим последните, но ако не се лъжа някъде Ветрушка беше описал циклите, и след няколко поредни сухи и дълги лета идва обрат, или поне един компенсиращ сезон, извинявай Ветрушка, ако интерпретирам грешно твой пост, но аз съм на същото мнение, че си има баланс, въпреки явното глобално затопляне и поредните дълги и сухи лета, ще има компенсация, та идеята ми беше че е разумно да се прогнозира реалистично прозореца да се затвори септември. Ммм поотплеснах са май пак:))) :passj:
Аватар
SirSmokaLot
Градинар
Градинар
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Май 2019, 13:42
Has thanked: 47 times
Been thanked: 45 times

Он оф топик, но аз мисля утре да махна първите най-долни разклонения, и за да не ги хвърля мисля да пробвам да ги вкореня, но странно или не нямам на кого да ги дам, а питах този оня, а сега понеже пробвам да вкореня върховете, които от десет дни съм топирал, но още не виждам коренчета, но и не мрат, а са свежи като след рязането, но пък нямам и вег тент, а днес-утре трябва да ги пускам да цъфтят защото и без това закъснях доста, уффф та идеята ми беше, че се чудя и да се вкоренят на кого да ги дам, така че ако има сериозни и са в моя регион и е достатъчно безопасно и сигурно бих искал да ги подаря. Но като цяло толкова сложно и опасно е това за сега, че по скоро ще отидат зян или покрай другите в края и каквото стане, въпреки че нищо;) малко жалко е че уж мога и искам да помогна ама не мога, шашав свят
WeedY
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Сеп 2019, 09:40
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

И в крайна сметка какво да взимам,че не знам какво да правя.
Публикувай отговор

Обратно към “Дневници - Отглеждане на Марихуана”