Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Тинктура THC

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Семена марихуана
Аватар
blissful
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юни 2020, 18:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Здравейте, колеги по билки!

Занимавам се с възстановителна марихуана от доста време. С оглед на трудното от законова гледна точка пренасяне, реших да си направя THC тинктура. Използвах следния метод:
- 5 грама чист материал
- 50 мл високоградусов алкохол (80)
- декарбоксилиране
- във фризера за 24 часа (алкохолът и материала)
- след това 30 мин водна баня

Че се получи, получи се. Но ефектът е доста слаб и няма нищо общо с този при пушене. Въпросът ми е има ли други колеги, които са си правили подобен илач? Каква техника използвахте? Колко силна е тинктурата и има ли желания ефект?

Всякакви коментари и насоки в тази връзка ще са високо оценени. Предварително благодаря.
Just your regular green f(r)iend.
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

blissful написа: 02 Юни 2020, 18:18 Здравейте, колеги по билки!

Занимавам се с възстановителна марихуана от доста време. С оглед на трудното от законова гледна точка пренасяне, реших да си направя THC тинктура. Използвах следния метод:
- 5 грама чист материал
- 50 мл високоградусов алкохол (80)
- декарбоксилиране
- във фризера за 24 часа (алкохолът и материала)
- след това 30 мин водна баня

Че се получи, получи се. Но ефектът е доста слаб и няма нищо общо с този при пушене. Въпросът ми е има ли други колеги, които са си правили подобен илач? Каква техника използвахте? Колко силна е тинктурата и има ли желания ефект?

Всякакви коментари и насоки в тази връзка ще са високо оценени. Предварително благодаря.
За извличане със етилов алкохол си има тънкости. В спирта има вода, която пречи и не е добре да я има в разтвора. Имаше някъде писано как се обезводнява етилов алкохол-с английска сол. Тя не се разтваря във спирт, но е хидроскопична и обира де що се докопа до вода. После се прецежда... но тази операция не съм я правил, ползвал съм изобутан /BHO/ и изобутилов алкохол, но умната, че се пали лесно и може да падне дограмата
Мир
completely mad
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Здравей,
От скоро правя тинктура за доста познати и мога да кажа, че методът ми работи и търсените ефекти са налице. Не знам какъв ефект търсиш, но лечебен определено има.
Декарбоксилиране не е нужно! Опитвал съм да ги държа във фризер и без съм опитвал и да си призная, няма особена разлика в резултата, но да кажем, че е по-добре да се държат във фризер.
Нямам навика да меря, но пълня един буркан с изрезки или цели глави и го заливам с 95% алкохол (не по-малко) колкото да покрие всичко и го "джуркам/клатя/друсам" за 5/10 минути. Прецеждам през едра цедка, за да отделя по-големите парчета, а след това през филтри за кафе машина (продават се буквално навсякъде), като прецеждането отнема 20-тина минути, а понякога е нужно да сменям филтъра по 2-3 пъти, защото се задръства.
За следващата стъпка се препоръчва да се използват следните уреди: оризоварка, слоу кукър slow Cooker/Crock-Pot, тенджера с двойно дъно. Може да се използва съд, който да се сложи директно на котлона, но на много ниска температура (макс 80С).
НИКОГА НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ ГАЗОВИ КОТЛОНИ!!!!!
Чака се почти цялата течност да се изпари, като резултата трябва да е гъста, черна субстанция.
Готовия продукт го разреждам с 60мл спирт 95% и 20мл домашна ракия 60° (може да варира според това, колко искаш да намалиш градуса на продукта)
Капят се по 3-4 капки под езика и се държи една минута. Може да се повтори след 10-15 минути ако симптомите, който бориш все още нямат промяна.

viewtopic.php?f=4&t=466
Аватар
blissful
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юни 2020, 18:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Здравейте!

Много благодаря и на двама ви за включването. Както каза @Crazy train, възможно е и да не съм запознат с някои тънкости. Въпреки това смятам, че следвах много стриктно рецептата. А въпросната рецепта съм срещал на няколко места, почти една и съща, и затова извадих заключение, че би трябвало да работи.

@WDScorpio, честно казано навсякъде пише, че трябва да се декарбоксилира. Реално това правиш и когато запалиш цигара с марихуана. Но отново смятам, че съм съвсем нов в тази материя (с тинктурите, иначе имам опит) и няма смисъл да изразявам несъгласие.

Техниката ни не изглежда толкова различна, но накрая аз правя семпла водна баня. Ти използваш уреди и се чудя дали на това се дължи успеха ти.

Добре, мога ли директно да попитам, "хваща" ли от тези 3-4 капки? След колко време, колко време продължава ефектът? Аз лично искам такива капки, защото боря упорита инсомния. И от това, което аз направих, няма особен ефект. Пак си стоя буден. Докато при пушенето ефектът е мигновен. Пуша и след 20 мин съм готов за блажени 8 часа сън. Та така де, искам да има ефект същия или сходен с пушенето. И това ми е дертът, че явно я докарвам слаба тинктурата. Хем с водната баня я смъкнах наполовина. Примерно от 40 грама течност до 20.
Just your regular green f(r)iend.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

blissful написа: 03 Юни 2020, 15:53 Здравейте!

Много благодаря и на двама ви за включването. Както каза @Crazy train, възможно е и да не съм запознат с някои тънкости. Въпреки това смятам, че следвах много стриктно рецептата. А въпросната рецепта съм срещал на няколко места, почти една и съща, и затова извадих заключение, че би трябвало да работи.

@WDScorpio, честно казано навсякъде пише, че трябва да се декарбоксилира. Реално това правиш и когато запалиш цигара с марихуана. Но отново смятам, че съм съвсем нов в тази материя (с тинктурите, иначе имам опит) и няма смисъл да изразявам несъгласие.

Техниката ни не изглежда толкова различна, но накрая аз правя семпла водна баня. Ти използваш уреди и се чудя дали на това се дължи успеха ти.

Добре, мога ли директно да попитам, "хваща" ли от тези 3-4 капки? След колко време, колко време продължава ефектът? Аз лично искам такива капки, защото боря упорита инсомния. И от това, което аз направих, няма особен ефект. Пак си стоя буден. Докато при пушенето ефектът е мигновен. Пуша и след 20 мин съм готов за блажени 8 часа сън. Та така де, искам да има ефект същия или сходен с пушенето. И това ми е дертът, че явно я докарвам слаба тинктурата. Хем с водната баня я смъкнах наполовина. Примерно от 40 грама течност до 20.
Дал съм от тинктурата на моята майка и баба. И двете казват, че след като използват капките спят много добре "В каквато поза си легна в такава се събуждам"
Капките биха те "хванали" ако използваш по-голямо количество, аз лично не съм ги вземал с цел да ме хванат и не мога да кажа, какво количество е нужно за подобен ефект, но ако ги пиеш, ще е нужно от 40 до 90 минути за да усетиш ефект. Опитай да ги задържиш под езика за една минута и виж дали има ефект. Абсорбира се доста бързо през лигавицата в устата и ефекта настъпва до 5-15мин. Ти използваш 5 грама, а аз 50, което е доста голяма разлика.
Аватар
blissful
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Юни 2020, 18:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

WDScorpio написа: 03 Юни 2020, 20:14Капките биха те "хванали" ако използваш по-голямо количество, аз лично не съм ги вземал с цел да ме хванат и не мога да кажа, какво количество е нужно за подобен ефект, но ако ги пиеш, ще е нужно от 40 до 90 минути за да усетиш ефект. Опитай да ги задържиш под езика за една минута и виж дали има ефект. Абсорбира се доста бързо през лигавицата в устата и ефекта настъпва до 5-15мин. Ти използваш 5 грама, а аз 50, което е доста голяма разлика.
Прав си, но снощи взех 10 капки и пак будувах през по-голямата част от нощта. Относно грамажа, съгласен съм, че ползваш повече, но моето съотношение е грам на 10 мл, което според мен е ок. Иначе ги вземам сублингвално, под ягодите, не знам защо не става. Ще опитам сега да им направя втора водна баня пък да видим.
Just your regular green f(r)iend.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

Това е тинктурата, която си оставям в едно, две шишенца, доста гъста е, от трим и малки глави. Част от тях бяха печени и стривани за декарбоксилиране, но не всички. Няколко шепи бяха, заляти над тях с достатъчно спирт 95%, в който предварително(по препоръки от тук)бях сипала няколко лъжици английска сол за да, му отнеме част от 5те%вода преди да накисна листата. Прецедих счирта от английската сол и залях наситнен донякъде трим с главички(това беше доста отдавна) и подобни боклуци, коитп не смятам да пуша. По някое време прецедих набързо и от там нататък не съм се занимавала с него. Сега си отсипах малко в това шишенце.
. Следващите мисля за по сиг да си ги пека всички преди да ги кисна в спирт/олио. Останалото в буркана не е много добре прецедено и затова не съм го изпарила,а ще се занимая сега с това.
Прикачени файлове
Всъщност си е от марихуана, не от коноп, но звучи по добре ако някой го види хаха
Всъщност си е от марихуана, не от коноп, но звучи по добре ако някой го види хаха
jivbale
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Сеп 2022, 23:25
Has thanked: 6 times

blissful написа: 03 Юни 2020, 15:53 Здравейте!

Много благодаря и на двама ви за включването. Както каза @Crazy train, възможно е и да не съм запознат с някои тънкости. Въпреки това смятам, че следвах много стриктно рецептата. А въпросната рецепта съм срещал на няколко места, почти една и съща, и затова извадих заключение, че би трябвало да работи.

@WDScorpio, честно казано навсякъде пише, че трябва да се декарбоксилира. Реално това правиш и когато запалиш цигара с марихуана. Но отново смятам, че съм съвсем нов в тази материя (с тинктурите, иначе имам опит) и няма смисъл да изразявам несъгласие.

Техниката ни не изглежда толкова различна, но накрая аз правя семпла водна баня. Ти използваш уреди и се чудя дали на това се дължи успеха ти.

Добре, мога ли директно да попитам, "хваща" ли от тези 3-4 капки? След колко време, колко време продължава ефектът? Аз лично искам такива капки, защото боря упорита инсомния. И от това, което аз направих, няма особен ефект. Пак си стоя буден. Докато при пушенето ефектът е мигновен. Пуша и след 20 мин съм готов за блажени 8 часа сън. Та така де, искам да има ефект същия или сходен с пушенето. И това ми е дертът, че явно я докарвам слаба тинктурата. Хем с водната баня я смъкнах наполовина. Примерно от 40 грама течност до 20.
Ох, и аз пуша заради безсъние. Алкохол решаваше проблема, но здравето, нали...Сега си помагам с коз. Но много кашлям от качак, буквално ме дави и търся друг начин. Ако имате напредък с инсомнията, моля споделете. При мен е сериозен проблем. Благодаря!
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

И аз го правя горе долу по същия начин като колегите, само че декарбвам материала предварително в печката, после обезводнявам спирта, накисвам главите в буркан, клатя около 5 минути, прецеждам през марля, прецеждам през филтри за кафе, НО накрая изпарявам НАПЪЛНО на стайна температура и вентилатор (именно заради това декарбвам предварително, за да не изпарявам на котлон). Крайният продукт може да се разреди с кокосово масло, МЦТ масло, зехтин, или някакъв вид алкохол, като общо взето според мен това допринася единствено за по-лесно дозиране. Иначе от неразреденото си гребвам с върха на игла за плетене горе долу колкото голямо оризово зърно, слагам го под езика и си работи съвсем прилично, дори силно. Мисля, че основната грешка, която колега е допуснал, и която аз също допуснах при първата ми домашна тинктура е, че е използвал нисък градус алкохол.. когато се ползва 95% спирт и се премахне водата предварително, крайният продукт става съвсем по-различен и доста по-силен. Също от няколко опита установих, че няма кой знае каква разлика дали ще замразяваш всичко или ще го правиш на стайна температура. Последното, което правих е от CBD сорт, и след обстойно проучване и четене се оказа, че алкохолният извлек на CBD е дори по-добре да се прави на стайна температура.
tinc.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

Вчера си почистих всички цветя(в начален цъфтеж са) и ми дожаля да хвърля толкова клонки с мини главички, затова и аз спретнах една бърза тънктура от тях. Не съм махнала водата от спирта преди това, защото нямах англ. сол, но карай. Няма да го изпарявам, само ще го прецедя и ще си седи в шишенце.Засега ще я сложа в хладилника да пусне по- бързо, утре ще я прецедя евентуално....
Прикачени файлове
Току що накиснати
Току що накиснати
Използвах към две такива букетчета
Използвах към две такива букетчета
Публикувай отговор