Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Тинктура THC

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Семена марихуана
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 540 times
Been thanked: 384 times

Inna написа: 04 Юни 2023, 12:47 Вчера си почистих всички цветя(в начален цъфтеж са) и ми дожаля да хвърля толкова клонки с мини главички, затова и аз спретнах една бърза тънктура от тях. Не съм махнала водата от спирта преди това, защото нямах англ. сол, но карай. Няма да го изпарявам, само ще го прецедя и ще си седи в шишенце.Засега ще я сложа в хладилника да пусне по- бързо, утре ще я прецедя евентуално....
Чудена ментичка може да стане, ако сложиш малко листа от мента и свалиш градуса :lol:
Аз от моя ектракт много се изкуших, но имах зависимост от алкохола и пропунах :shock:
А после жената го изхвърли тъкмо като го бях разтворил в PG за ел. цигарата. Сега повторих процедурата със изпечени и смляни глави, но трябва да си взема нов изпарител да го пробвам.
Оказа се че в PG се разтваря много добре, вече стой една седмица без да се образува утайка или нещо подобно.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3200
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Bathory написа: 04 Юни 2023, 14:08
Inna написа: 04 Юни 2023, 12:47 Вчера си почистих всички цветя(в начален цъфтеж са) и ми дожаля да хвърля толкова клонки с мини главички, затова и аз спретнах една бърза тънктура от тях. Не съм махнала водата от спирта преди това, защото нямах англ. сол, но карай. Няма да го изпарявам, само ще го прецедя и ще си седи в шишенце.Засега ще я сложа в хладилника да пусне по- бързо, утре ще я прецедя евентуално....
Чудена ментичка може да стане, ако сложиш малко листа от мента и свалиш градуса :lol:
Аз от моя ектракт много се изкуших, но имах зависимост от алкохола и пропунах :shock:
А после жената го изхвърли тъкмо като го бях разтворил в PG за ел. цигарата. Сега повторих процедурата със изпечени и смляни глави, но трябва да си взема нов изпарител да го пробвам.
Оказа се че в PG се разтваря много добре, вече стой една седмица без да се образува утайка или нещо подобно.
Хаха, е това е мед. спирт и не го пия, само на капки нещо.... Иначе може същото.... с водка. 😂Но аз пия единствено бира, взимала съм си такава уж с канабис нещо. Това е интересно, ами снимай го ако ти се занимава, тук има тема за такива течности някъде и ще е любопитно.Да,принципно преди екстеакция и тн съм чела, че трябва да е нагряван въпросния материал за декарбоксинезнамсикакво. 😀Но аз ги пкяснах така пресни да не ги хвърлям.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3200
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Ето какво стана от пресните връхчета и листа. Тъмно зелено-кафяво, листата си пуснаха и хлорофила, което според мен е плюс в случая, тъй като и сам по себе си той има много свойства. Вижда се по остатъците в буркана как са изсветлели до бяло. Това, че не е сухо и не е печено предварително го прави съвсем различна тинктура от прясно растение. Сложих си една чаена лъжичка в чай, защото съм малко болна и ми се струва, че направо ме накара да си полегна, но чак не ме хвана, все едно си капнах капка ракия, отпускащо така.... Мисля, че ще ми бъде полезна и може по една супена(разредена в нещо) за болни хора без да се "надрусат".
Прикачени файлове
Листата са избелели и са си пуснали хлорофила
Листата са избелели и са си пуснали хлорофила
20230604_181335.jpg
20230604_181415.jpg
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 540 times
Been thanked: 384 times

Това много силно ще се окаже (течността за пушене) :lol:
Вчера от буркана я прехвърлих в малки шишенца като го изцедих до последната капка и изплакнах с малко вода, която вместо да изхвърля я изпих като бях сигурен, че няма нищо да стане(все пак имах някакви планове за деня). След половин час направо се препарирах в леглото за целия следобед, въпреки че не ми беше това идеята :shock:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3200
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Сега това не е спиртна тинктура, а извлек в зехтин. Това е елементарният начин бързо да си приготвим нещо полезно за мазане и пиене. Аз го направих така:трим, мини главички, клечки, слаби глави(които са много слаби за пушене, но пък за такива са идеални) стрити и изпечени във фурна на 100С за около 30мин.Ако супер ви мързи може директно да ги накиснете в зехтин/конопено олио/друга хубава мазнина.Но според рецептите първо се пекат или в специална машинка, за да се преобразуват канабиноидите и прочее. Та накиснах ги след печенето още топли в зехтин на око, някъде 1 към 2 трим/зехтин. Бърках ги много, след което оставих за 24 часа в хладилник и там ще си седи в общи линии. Вече може да се каже, че е готово, но аз няма засега още да го прецеждам..... Става за много неща, кожни заболявания, просто за мазане, вътрешна консумация и към салата дори(всичко, което се прави със зехтин може и с това)
.По принцип най-мощно е ако първо си направите RSO по рецепта и после го разредите в мазнината при нужда(защото РСО според мен чисто трудно се разтваря дори в организма) но това пък е съвсем елементарно и също ефективно.
Прикачени файлове
20231029_092755.jpg
Непушач
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Сеп 2023, 20:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Преди седмица си направих rso. Рик Симпсън казва,че маслото,което остане по стените на купата на оризоварката и не може да се събере може да се отмие с малко медицински спирт като така се получава тинктура която може да се ползва за кожни проблеми. Искаше ми се да проверя има ли го медицинския ефект на маслото което произведох та онзи ден си топнах пръста в тинктурата и го облизах. Нищо не се случи. Снощи си топнах пръста два пъти и след два часа и половина си казах "Случва се". Това ми е първото Хай. Мога да го оприлича като напиване с алкохол, но по -хубаво и по-силно. Между другото нямам нищо против след две ракии да се чувствам по същия начин.След четири часа започна да отпуска. Няма го и неприятния махмурлук на другия ден.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3200
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Непушач написа: 29 Окт 2023, 19:23 Преди седмица си направих rso. Рик Симпсън казва,че маслото,което остане по стените на купата на оризоварката и не може да се събере може да се отмие с малко медицински спирт като така се получава тинктура която може да се ползва за кожни проблеми. Искаше ми се да проверя има ли го медицинския ефект на маслото което произведох та онзи ден си топнах пръста в тинктурата и го облизах. Нищо не се случи. Снощи си топнах пръста два пъти и след два часа и половина си казах "Случва се". Това ми е първото Хай. Мога да го оприлича като напиване с алкохол, но по -хубаво и по-силно. Между другото нямам нищо против след две ракии да се чувствам по същия начин.След четири часа започна да отпуска. Няма го и неприятния махмурлук на другия ден.
Да, то може и в алкохол, примерно водка може и както народната рецепта кокичета в ракия,само че не кокичета. 😂А цвят от коноп, който може да бъде и от слабия, пак си има терапевтични свойства. Също това от маслото, което не може да се събере може и с назнина да се разтвори, вместо със спирт, пак има същия ефект, но различен извлек. С мазнината аз го предпочитам за консумация и става и за външно мазане. А тук София Канабис е дал рецепта и с кокосово масло, след което го сипва в готови капсулки, което също изглежда много удобно за дозировка и употреба. Сано че не знам тук дали се продават такива готови, както антибиотиците изглеждат и ти си ги пълниш.
Непушач
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Сеп 2023, 20:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Гледал съм видеото в ю тюб преди да спрат канала,а празни капсули се продават навсякъде.
Публикувай отговор